Magyarország_dup – Szlovénia 24:24 (vége)
Magyarország_dup
24:24 (12:12)
Szlovénia
vasárnap 28.12.2014, 17:00 • Nagyatád, Városi Sportcsarnok • Felkészülési mérkőzések (U20)

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 17:00 órakor kezdődik.

Bár az NBI-ben legközelebb csak január 28-án rendeznek bajnoki találkozót, a férfi kézilabdát kedvelő szimpatizánsok nem maradnak mérkőzés(ek) nélkül a két ünnep között sem: a magyar junior válogatott – amely a 2013/2014-s szezonban Provident Junior Válogatott néven szerepelt az élvonalban – ugyanis Nagyatádon vesz részt egy összetartáson, melynek keretében két nemzetközi tesztmérkőzést is vív Szlovénia hasonló korosztályú nemzeti csapatával.

A Magyar Kézilabda Szövetség adatbázisa szerint 2014-ben és 2015-ben a 2013-ban hazai U19-es világbajnokságon szereplő magyar csapat a juniorok között játszik. Az együttes 2014. április 4-6. között Svájcban szerepelt az U20-as Európa-bajnokság selejtezőjén, ahol a házigazdák, valamint Horvátország és Litvánia ellen lépett pályára, és bravúros szerepléssel mindkét gárdát legyőzve kijutott az Ausztriában sorra kerülő kontinensviadalra (2014. július 24. – augusztus 3.). Az Eb már nem sikerült fényesre, ugyanis nemzeti csapatunk végül a kilencedik helyen zárt.

Négy hónappal a kontinensviadal után válogatottunkra ismét mérkőzések várnak, s a Szlovénia elleni találkozók igazi csemegét ígérnek. A két együttes legutóbb 2014. július 24-én, éppen az ausztriai Európa-bajnokság csoportkörében csapott össze egymással, akkor a szlovének 29-21-re győztek.

Hogy ezúttal milyen forgatókönyv érvényesül, sikerül-e visszavágni az északkeleti szomszédnak, vasárnap délután, illetve hétfő délelőtt kiderül!

Köszöntjük Olvasóinkat a nagyatádi Városi Sportcsarnokból, ahol kicsivel több, mint egy óra múlva kezdetét veszi a magyar és a szlovén férfi junior kézilabda-válogatott felkészülési mérkőzése.

Kevesebb, mint harminc perccel a kezdősípszó előtt már mindkét válogatott javában melegít. Ma délután a magyarok meggypiros szerelésben, míg a szlovének tiszta fehérben szerepelnek. A házigazdák hálóőrei sötétkék, míg az északkeleti szomszédok kapusai narancssárga dresszben állnak a "ketrec" elé.

A találkozót a komlói Csányi Tibor, Zörgő Róbert páros vezeti, míg a versenybírói teendőket a nagyatádi Balaskó László látja majd el.

Magyarország: (12) Rózsavölgyi Gergő, (16) Miklós Gergő – (5) Leimeter Csaba, (6) Tóth Ádám, (7) Juhász Ádám, (8) Faluvégi Rudolf, (9) Kovacsics Péter, (10) Stranigg János, (11) Nemes Richárd, (13) Vasvári Ádám, (14) Győri Mátyás, (15) Gyene Norbert, (19) Ligetvári Patrik, (20) Horváth Dániel, (21) Szeitl László

Szövetségi kapitány: Csoknyai István

Szlovénia: (1) Domen Skorc, (12) Urh Kastelic, (16) Jure Blazevic – (2) Nik Henigman, (4) Matic Suholeznik, (5) Rok Gaspersic, (6) Luka Groff, (7) Janus Lapajne, (8) Blaz Janc, (9) Jan Jurecic, (10) Rok Ovnicek, (11) Lucijan Fizuleto, (13) Matic Verdinek, (15) Tilen Kodrin, (17) Adam Bratkovic, (18) Tim Jenko Bogdanic, (19) Marguc Gal

Szövetségi kapitány: Slavko Ivezic

Játékvezetők: Csányi Tibor, Zörgő Róbert.

A lelátók egyelőre foghíjasak, a Csurgói KK ideiglenes otthonának széksorain jelenleg nagyjából 150 néző foglalhat helyet.

Megkezdődött a csapatok bemutatása, melyet a szlovén és a magyar himnusz követ.

1
    A szlovénok kezdték a mérkőzést.

A magyar válogatott kezdőcsapata: Miklós G. – Gyene, Leimeter, Szeitl, Vasvári, Ligetvári, Kovacsics P.

A vendégek kezdőcsapata: Blazevic – Bratkovic, Blaz, Suholeznik, Ovnicek, Groff, Kodrin (0:0)

1
    Passzívig játszott vendégakció végén Blaz Janc lövése kerülte el jócskán a mieink kapuját. (0:0)

3
    A magyar válogatott is passzívig játszotta első támadását, melynek végén Leimeter Csaba lökete nem találta el a szlovén kaput. (0:0)

3
    LIGETVÁRI PATRIK remek átlövésből juttatta előnyhöz nemzeti együttesünket. (1:0)

4
    ROK OVNICEK játszotta magát tisztára, majd tette egyenlővé az állást. (1:1)

5
    Juhász Ádám lövése jött le a sáncról, majd a gyors ellenakció végén TILEN KODRIN volt eredményes. (1:2)

6
    Luka Groff nevéhez fűződik a mérkőzés első sárga lapja, miután Szeitl Lászlóval volt keményebb a kelleténél. (1:2)

6
    A sokadik magyar hiba után TILEN KODRIN indult, s növelte együttese előnyét kétgólosra. (1:3)

7
    A gyors ellentámadás lezárásaként LEIMETER CSABA szerezte a mieink második gólját. (2:3)

7
    Sokáig nem örülhettünk, ugyanis szinte azonnal érkezett ROK OVNICEK gólban megmutatkozó válasza. (2:4)

8
    GYENE NORBERT kapott remek labdát a jobbszélen, majd szép mozdulattal lőtte ki a kapu bal oldalát. (3:4)

8
    Elkapkodott szlovén akció után indulhat a magyar válogatott az egyenlítéséért! (3:4)

9
    Blaz Janc is "besárgult" a Szeitl Lászlóval szemben elkövetett szabálytalanságért. A magyar lövési kísérlet azonban sikertelenül zárult... (3:4)

10
    MATIC SUHOLEZNIK kapott forintos labdát beállóban, majd a kapu közepébe továbbította. (3:5)

11
    LEIMETER CSABA ment fel a falra, majd elemi erővel küldte a játékszert a jobb alsó sarokba. (4:5)

12
    Leimeter Csaba vitte a földre kétperces kiállítást és hétméterest érően Matic Suholezniket. (4:5)

12
    A büntetőt Blaz Janc végezte el, kísérletét MIKLÓS GERGŐ remek mozdulattal hárította! (4:5)

13
    Eredménytelen hazai lövési kísérletek után indított vendégtámadás végén LUKA GROFF maradt egyedül, majd növelte kétgólosra a szlovének előnyét. (4:6)

14
    Időközben kiegészült a magyar együttes. (4:6)

15
    Unalomig játszott hazai akció lezárásaként GYŐRI MÁTYÁS volt eredményes. (5:6)

16
    A túloldalon Miklós Gergő ugyan újfent hárította ROK OVNICEK hétméteresét, ám az ismétlésnél a vendégek játékosa a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. (5:7)

16
    Elrontott magyar akció után Slavko Ivezic habozás nélkül kikérte első idejét a mai mérkőzésen. (5:7)

16
    Szlovén támadással folytatódik tehát a mérkőzés, melyből eddig 15 perc 56 másodperc telt el. (5:7)

17
    ROK GASPERSIC kapott labdát, majd beforgatta védőit és kilőtte a kapu közepét. (5:8)

18
    Ligetvári Patrik nevéhez fűződik a mai meccs első magyar sárga lapja. (5:8)

18
    Jan Jurecic vitte két perces kiállítás és hétméterest érően a földre Horváth Dánielt. (5:8)

19
    A büntetőt GYENE NORBERT végezte el, s csökkentette kétgólosra a magyar hátrányt. (6:8)

19
    18:52-nél Csoknyai István kikérte első idejét a mai találkozón. (6:8)

19
    A rövid megbeszélés után magyar akcióval folytatódik az összecsapás. (6:8)

20
    Horváth Dániel bal alsóba tartó löketét védte lábbal Jure Blazevic. (6:8)

20
    A gyors szlovén lerohanás végén MATIC VERDINEK révén háromgólossá hízott a vendégek előnye. (6:9)

21
    Gyene Norbert újabb hétméteresből csökkenthette volna a mieink hátrányát, azonban kísérletét Jure Blazevic nagy bravúrral, lábbal hatástalanította. (6:9)

22
    Miklós Gergő nagyszerű védése után indulhatott a magyar válogatott, azonban Stranigg János löketét Domen Skorc tolta ki lábbal. (6:9)

22
    Nik Henigman állt ki két percre, miután leterítette Horváth Dánielt. Büntetővel jöhetnek a mieink. (6:9)

23
    JUHÁSZ ÁDÁM nevéhez fűződik a hetedik hazai találat. (7:9)

23
    Az öröm ezúttal sem tarthatott sokáig, ugyanis a gyors ellenakció végén MATIC VERDINEK állította vissza a háromgólos különbséget – tette mindezt emberhátrányban. (7:10)

24
    JUHÁSZ ÁDÁM ezúttal akcióból volt eredményes, s jegyezte a mieink nyolcadik találatát. (8:10)

25
    Szépen kivitelezett szlovén támadás során JANUS LAPAJNE gondolt egyet, s jó' 11-12 méterről váratlanul kapura suhintotta a játékszert, amely a jobb alsó sarokban kötött ki. (8:11)

26
    Rok Gaspersic állt ki két percre. (8:11)

26
    JUHÁSZ ÁDÁM a saját sormintáját követve ezúttal hétméteresből volt eredményes. (9:11)

27
    Szlovén technikai hiba után indított magyar akció végén LEIMETER CSABA ment fel a falra, s szerezte meg a mieink tizedik gólját. (10:11)

28
    Elrontott vendéglövés után az egyenlítésért indulhatott a magyar válogatott, Győri Mátyást azonban csak hétméterest érően tudták megállítani. A büntetőt JUHÁSZ ÁDÁM értékesítette. (11:11)

29
    Magyar részről Győri Mátyás kapta a találkozó második sárga kártyás figyelmeztetését. (11:11)

29
    JANUS LAPAJNE szerezte önmaga második, csapata tizenkettedik gólját. (11:12)

30
    Jan Jurecic borította fel kétperces kiállítást érően Kovacsics Pétert. (11:12)

30
    29:42-nél SZEITL LÁSZLÓ kapott labdát beállóban, majd szép mozdulattal továbbította a léc alá. (12:12)

30
    Véget ért az első félidő. (12:12)

A nagyatádi tél kezdetben a magyar csapat játékára is rányomta bélyegét, ugyanis a mieink álmosan, sok hibával kezdték a találkozót. A vendégek ezt kihasználva szinte végig két-háromgólos előnyben voltak, azonban a mieink a játékrész hajrájában magukra találtak, s a vendégek kihagyásait rendre megbüntetve megérdemelten egyenlítettek.

Összességében nézve remek iramú első félidőt láthattunk, s a szünetbeli döntetlen igazságosnak mondható.

Maradjanak velünk, hamarosan jövünk a második játékrésszel!

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:12)

31
    TÓTH ÁDÁM kapott labdát a jobbszélen, majd eredményes befejezésével a mérkőzés során másodszor vezetnek a mieink! (13:12)

32
    JANUS LAPAJNE hétméteresből tette egyenlővé az állást. (13:13)

33
    HORVÁTH DÁNIEL beállóból jegyezte a tizennegyedik magyar gólt. (14:13)

33
    Az ellentámadás végén LUKA GROFF nagy erejű löketéből egalizált. (14:14)

34
    Magyar labdaszerzés után JUHÁSZ ÁDÁM robogott végig a játékszerrel, majd szerezte meg önmaga hatodik találatát. (15:14)

35
    Potyognak a gólok, és a csapatok fej-fej mellett haladnak, ezúttal BLAZ JANC volt eredményes. (15:15)

37
    LIGETVÁRI PATRIK átlövésből szerzett találata révén újfent egygólos magyar előnyt regisztrálhattunk. (16:15)

38
    BLAZ JANC nevéhez fűződik az újabb szlovén találat. (16:16)

38
    GYŐRI MÁTYÁS kapott remek labdát, majd lőtte ki nagy erővel a kapu közepét. (17:16)

39
    Vendég technikai hibát követően GYŐRI MÁTYÁS robogott végig a játékszerrel, s tette kétgólossá a magyar előnyt. (18:16)

40
    Győri Mátyás és Ligetvári Patrik együtteserővel szabálytalankodott büntetőt érően Tilen Kodrinnel szemben. (18:16)

40
    A hétméterest ADAM BRATKOVIC biztos kézzel értékesítette. (18:17)

40
    LIGETVÁRI PATRIK önmaga harmadik, a magyar válogatott tizenkilencedik találatát jegyezte. (19:17)

41
    40:54-nél Csoknyai István időt kért. (19:17)

41
    A háromgólos vezetésért indíthat tehát támadást a magyar válogatott. (19:17)

42
    Győri Mátyás nagy erejű löketet lejött a kapufáról, az ismétlésnél pedig Urh Kastelic hatástalanította Leimeter Csaba kísérletét. (19:17)

43
    Vasvári Ádám szabálytalankodott kétperces kiállítást érően Lucijan Fizuletoval szemben. (19:17)

45
    Adam Bratkovic is kiállt két percre, miután kis híján leszakította Ligetvári Patrikról a mezt. (19:17)

45
    Matic Suholeznik vitte túlzott keménységgel a földre Győri Mátyást – újabb kétperces büntetés. (19:17)

45
    Egy perc, húsz másodpercig kettős emberelőnyben a magyar válogatott. (19:17)

46
    Szlovén hiba után GYŐRI MÁTYÁS robogott végig a labdával, s szerezte meg a mienk huszadik gólját. (20:17)

46
    Tilen Kodrin is kiállt két percre – a vendégek több, mint fél percen át hármas emberhátrányban lesznek! (20:17)

47
    LUKA GROFF lökete a sáncról pattant a magyar kapu bal felső sarkába. (20:18)

47
    Az ellenakció végén LIGETVÁRI PATRIK volt eredményes. (21:18)

48
    Vasvári Ádám rántotta vissza kétperces büntetést érően Adam Bratkovicot. (21:18)

48
    LUKA GROFF csökkentette kétgólosra a szlovének hátrányát. (21:19)

49
    Hazai technikai hiba után BLAZ JANC indult, majd miután tisztára játszotta magát, kilőtte a ketrec bal oldalát. (21:20)

50
    Kiegészült a magyar csapat, így mindkét együttes teljes létszámban a pályán. (21:20)

51
    STRANIGG JÁNOS remek lövésből szerezte meg önmaga első, a mieink huszonkettedik gólját. (22:20)

51
    ADAM BRATKOVIC váltotta gólra az ötödik szlovén hétméterest. (22:21)

52
    Belül vagyunk az utolsó tíz percen, amikor Ligetvári Patrik lövését hatástalanította Urh Kastelic. (22:21)

52
    A gyors lerohanás végén BLAZ JANC egalizált. (22:22)

53
    Ezúttal az előbbi gólszerző, Blaz Janc állt ki két perc erejéig. (22:22)

54
    Lucijan Fizuleto szabálytalankodott hétméterest érően Stranigg Jánossal szemben. (22:22)

54
    A büntetőből Juhász Ádám nemes egyszerűséggel Urh Kastelicet találta telibe... (22:22)

54
    Fortuna a mienkkel van, ugyanis az ellenakció végén Matic Verdinek lövése kerülte el a magyar kapu jobb oldalát. (22:22)

55
    Hazai labdaeladás után végigvezetett vendégtámadást zárt le góllal BLAZ JANC. (22:23)

56
    55:20-nál LIGETVÁRI PATRIK tette egyenlővé az állást! (23:23)

56
    Ápolás miatt áll a játék és az óra, ugyanis a magyar falban Nik Henigman került a földre. (23:23)

57
    A szabaddobást követő átlövés szerencsére eredménytelen maradt, ugyanis Janus Lapajne lökete jócskán elkerülte a mieink kapuját! (23:23)

57
    56:42-nél Csoknyai István kikérte harmadik idejét a mai mérkőzésen. (23:23)

57
    A vezetéséért indíthat tehát akciót a magyar válogatott! (23:23)

57
    Juhász Ádám passza volt pontatlan Stranigg János számára, a gyors kontra végén viszont Blaz Janc nem találta el a mieink kapuját! (23:23)

59
    Nemzeti csapatunk emberelőnyben játszhatja végig a mérkőzést, miután 58:12-nél Nik Henigman kétperces kiállításban részesült. (23:23)

59
    Ápolás miatt áll az óra, ugyanis Ligetvári Patrik mellett Blaz Janc került a földre. (23:23)

59
    Szlovén szabaddobással folytatódik a találkozó, amelyből eddig 58 perc 22 másodperc telt el. (23:23)

59
    58:48-nál Slavko Ivezic időkérése szakítja félbe a játékot. (23:23)

60
    Matic Verdinek kapott labdát a balszélen, próbálkozását MIKLÓS GERGŐ hárította remek érzékkel! (23:23)

60
    GÓL!!! VEZET A MAGYAR VÁLOGATOTT!
    59:31-nél TÓTH ÁDÁM talált a kapuba a jobbszélről berobbanva, majd Janus Lapajne állt ki két percre. (24:23)

60
    A villámgyors ellentámadás végén BLAZ JANC egyenlített... (24:24)

60
    Véget ért a mérkőzés. (24:24)

A második félidőben minden ott folytatódott, ahol az első végén abbamaradt: a csapatok remek iramú meccset vívtak, s a felvonás derekáig fej-fej mellett haladtak. A folytatásban a magyar válogatott stabilizálni tudta két-háromgólos vezetését, mígnem a hajrá újfent kiélezett küzdelmet hozott.

Az utolsó öt-tíz percben megjósolhatatlanná vált a győztes együttes kiléte; a színvonalas csata végül – a látottak alapján igazságos – döntetlennel zárult.

A nagyatádi Városi Sportcsarnok mára búcsúzik, s remélhetőleg holnap 11:00 órától is hasonlóan izgalmas találkozót láthatunk! Ne feledjék, azt a mérkőzést is élőben közvetítjük! Tartsanak velünk akkor is!

Mára köszönjük megtisztelő figyelmüket! (18:35:15)

Vörös Sándor

Magyarország_dup: (12) Rózsavölgyi Gergő, (16) Miklós Gergő – (5) Leimeter Csaba, (6) Tóth Ádám, (7) Juhász Ádám, (8) Faluvégi Rudolf, (9) Kovacsics Péter, (10) Stranigg János, (11) Nemes Richárd, (13) Vasvári Ádám, (14) Győri Mátyás, (15) Gyene Norbert, (19) Ligetvári Patrik, (20) Horváth Dániel, (21) Szeitl László

Játékvezetők: Csányi Tibor, Zörgő Róbert