Debreceni HK – Corona Brasov Wolves 1:2 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 5:1 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Dab.Docler 0:0 (elhal.)
Budapešť – HSC Csíkszereda 4:3 (2:1 szétlövés után)
Debreceni HK
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Corona Brasov Wolves
vasárnap 04.01.2015, 17:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

Az utolsó másodpercek leperegtek, így a Brassó fontos meccset nyert meg a Debreceni Jégcsarnokban. Nagyon kiegyensúlyozott volt végig a találkozó, ha egy aspektust ki kell emelni, akkor a rutin dönthetett ma a vendégek javára. A mérkőzés legjobbja a brassói kapus, Patrik Polc volt, aki végül nem zárt kapott gól nélkül, de gyakorlatilag mindent fogott Vaszjunyin kipattanóján kívül.

Mostanra köszönöm megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (19:01:21)

60:00

59:52
    Borodin még nem jött le, a hatodik debreceni mezőnyjátékos viszont már a jégre ugrott. Ez így kiállítás.

59:50
    Brassói ütőkön a debreceni harmadban jár a korong.

58:55
    Könczei centerezése pontatlan.

58:43
    Visszaviszik a játékvezetők a bulit a debreceni harmadba.

58:43
    Kaskov csúszott be lesre, mialatt Hári a korong lekezelésével bajlódott.

58:03
    Kaskovnál fújnak magasbotot, a debreceni harmadban lesz buli.

57:27
    Emelianov veszélyezteti csapattársai testi épségét azzal, hogy saját kispadjára bombázza a korongot. Ráadásul ki is állítják a játék késleltetéséért.

56:27
    Borodin védi Obsut takarásból leadott lövését.

56:15
    Márton lövését Borodin öleli magához.

55:20
    A Debrecen gólt szerzett!
    Góllá érett a percek óta tartó debreceni fölény. Egy kékvonalról megeresztett lapos lövés éppen VASZJUNYIN ARTYOM elé pattant, aki bekotorta a korongot a brassói kapuba. Gólpasszt Valeri Sadikov és Sijka Dusan jegyeznek.

54:53
    A Brassó harmadában bedobott koronggal folytatódik majd a játék.

54:42
    Kaskov emel fölé fonákkal.

53:35
    Berta tudott lőni megint, de a bal alsóból Polc rúgta ki a korongot.

52:58
    Berta lő fölé.

51:56
    Szép összjáték után Sijka nem találta el a kaput. Hatalmas helyzet volt.

51:23
    Borodin a botossal üti ki Virág lövését.

51:11
    Borodin tenyerel rá egy kapuja elé belőtt korongra.

50:53
    Brassói les miatt lesz buli a semleges harmadban.

50:38
    Polc ismét, ezúttal nehezebb dolga volt a kapusnak, de továbbra sincs debreceni gól.

50:33
    Dancsfalvi lőtt a palánk mellől, de Polcot ma ennél nehezebb lövések sem hozták zavarba.

47:58
    Sijka tisztáz, még egy perc a brassói emberelőnyből.

46:57
    Így viszont kiállítás, Andrei Emelianov testre ütésért ül ki.

46:57
    Újabb csúnyán eladott korong után Fodor Csanád lőhet, de mellé lő.

46:41
    A másik oldalon is nagy helyzet alakul ki, de Polc is a helyén.

46:08
    Mihály nagyon jó helyen szerez korongot, a lövése viszont nem jut át Borodin kötényében.

45:54
    Hietamaki lőtte be a kapu elé a pakkot, Borodin üggyel-bajjal kaparintotta meg a korongot.

45:28
    A büntetőpadról visszatérő Fodor szerel azonnal, majd lövését Borodin védi.

44:29
    Berta lövése többször megpattanva kerüli el végül a kaput.

43:45
    Hári szerelte szépen az emberhátrányban megint meginduló Mihályt.

43:23
    Fodor Csanád kap két percet akadályozásért.

42:50
    A játékvezető rossz helyezkedésével akasztja meg a debreceni támadást.

41:40
    Molnár Zsolt lövését blokkolják.

40:27
    A Brassó gólt szerzett!
    Hatalmas góllal növeli előnyét a Brassó! PETER KLOUDA kapott jó passzt a debreceni kékvonalon Fodor Csanádtól, a szlovák center pedig elképesztő erővel bombázott a kapuba. Gólpasszos még Richard Filip.

40:01

Továbbra is nagyon kiegyenlített a találkozó, talán több lövést eresztett meg a DHK, de gólt a vendégek szereztek. Egyelőre a második harmadban esett egyetlen gól jelenti a mérleg nyelvét, de Polcnak továbbra is tökéletes koncentrációval kell védenie, ha ezt a meccset három ponttal akarja zárni a Brassó, mert a DHK gólja is egyre jobban érik.

40:00

39:45
    Könczei előtt még adódik egy lövőhelyzet, de nem túl veszélyes.

39:00
    Obsut lő kapura, de ez csak cserére jó lövés.

38:18
    Borodin tudja kirúgni Obsut óriási bombáját.

37:42
    Kurilyuk lő bátran, de a könnyű védés után Polc azonnal kiteszi a pakkot, fordulhat a Brassó.

36:42
    Voronov lövése a kapu előtt pattan meg, de Polcban így is elakad.

36:01
    Polc véd hatalmasat Ladányi lövése után.

34:55
    A brassói kispadra pattan a korong, a semleges harmadban lesz buli.

34:17
    Hazaiak teljes létszámban.

33:47
    Zsók lövése Mihályon pattant meg, de Borodin így is védeni tudott.

33:32
    Borodin védi Zsók Levente gyenge lövését.

33:12
    Borodin nyeli el a brassói lövést, a buli marad a debreceni harmadban.

32:45
    Mihály veszélyes lövését védte Borodin.

32:17
    Hári Norbert áll ki két percre fogásért.

32:01
    Kurilyuk jutott be szépen a támadó harmadba, de nem tudott lőni.

31:29
    Borodin kap tapsot a hazai nézőktől újabb védése után.

31:23
    Könczei kapu mögül visszatett passza nem talál társat.

31:00
    János Imre jó lövését rúgja ki Borodin a mamuttal.

30:20
    Brassói kézpassz miatt lesz buli.

30:17
    Mihály Árpád ütközik ismét nagyot, ezúttal a DHK zónájában.

30:11
    Hári nem tud átvenni egy passzt, amivel ziccerig mehetett volna.

29:28
    Kurilyuk lőhetett viszonylag tisztán, de nem találta el jól a pakkot a ma 22 éves támadó.

28:52
    Klouda kapott óriási passzt a debreceni kék vonalon, de lest fújt a vonalbíró, ráadásul visszaviszik a bulit a brassói kapu elé.

28:15
    Tilosra ütnek a hazaiak.

28:08
    Fodor bal szélről leadott erőteljes lövését Borodin tudja hárítani.

27:54
    Borodin lepkés kesztyűjében landolt a korong, így most a debreceni kapu előtt lesz bedobás.

27:05
    Megint Polc véd, megint buli jön.

26:56
    Megint Polcnál a pakk, ezzel pedig kiegészül a Brassó.

26:43
    Több debreceni lehetőség is adódott az emberelőny során, de Polc végül megkaparintotta a korongot.

25:26
    Emberhátrányos góllal szerez vezetést a Brassó. Mihály Árpád fantasztikusan szerzett korongot saját harmadában, a létszámfölényes szituációt a középen érkező VIRÁG CSANÁD váltotta gólra egy remek közbeszúrással.

24:59
    Berta maradt lenn, sérülés veszélye miatt állították meg a játékot a sporik, de nincs komoly baj.

24:55
    Nagy Csaba bottal akasztás miatt ül ki.

24:55
    Prakab lövése Imecs mezében akad el, így brassói kiállítás lép érvénybe.

24:07
    Kaskov és Antal Zsombor találkoztak a semleges harmadban, utóbbi került a jégre az ütközést követően.

23:32
    Kaskov lőtt éles szögből Polc hasába.

23:24
    Csíki lövése talán nem tartott kapura, de Polc lekapta a lepkéssel. A brassói harmadban lesz buli.

22:56
    Tilos felszabadítás: DHK.

22:34
    Mihály kőkeményen ütközött Emelianovval. Tanítani való bodicsek volt.

21:40
    Kisebb kavarodás után bulival folytatódik a játék, Borodin bal keze felől dobják be a pakkot.

21:33
    A másik oldalon Borodin is ott folytatja, ahol abbahagyta.

21:25
    Voronov lövését rúgta ki Polc a bal alsóból.

20:01

11-8 volt a kapuralövések aránya az első harmadban a DHK javára.

Annak ellenére, hogy gól nem született, rendkívül élvezetes, szórakoztató első harmadon vagyunk túl. Mindkét csapatnak voltak momentumai, kiegyenlített a játék képe, és egyelőre a kapusokról szól a találkozó. Túl sokat változtatni egyelőre egyik csapatnak sem érdemes, a helyzetkihasználáson lehetne valamit javítani mindkét oldalon, de a második harmadban talán jönnek majd a gólok.

20:00

19:36
    Ismét Borodin tenyerel a korongra. Buli a hazai harmadban.

19:19
    Filip hatalmas erejű lövését tolta ki Borodin.

19:01
    Obsut lövése Könczeiről pattan a tetőszerkezetre. Marad a buli a debreceni harmadban.

18:33
    Ismét Borodin tenyerel rá a korongra.

18:22
    Hietamaki mintaszerűen szerelte Kaskovot.

18:07
    Borodinnál a korong, a hazai harmadban lesz bedobás.

17:58
    Molnár lövését blokkolja Tőkési.

16:45
    Újabb buli lesz a debreceni harmadban.

16:40
    Borodin jegeli végül a korongot, hogy cserélhessenek a hazaiak.

16:35
    Fél perce a debreceni harmadban a korong, de igazi helyzet nem alakult ki.

15:08
    Vendégek teljes létszámban.

14:34
    Érthetetlenül eladott korongból Petres célozta meg a bal alsót emberhátrányban, de Borodin védeni tudott.

13:37
    Könczei nagyon él! Remekül fordult kapura a fiatal támadó, de Polc ismét a helyén volt.

13:21
    Polc véd ismét nagyot, bár szerencséje is volt kicsit.

13:07
    Imecs Attilát látták szabálytalannak, testre ütés a büntetés oka.

13:07
    Vaszjunyin remekül játszott középre Kaskovhoz, az orosz lövését blokkolták, a kipattanót Kurilyuk ütötte Polc testébe.

12:46
    Beszorult most a DHK, tilosra ütnek a hazaiak.

12:37
    Borodin használja a mamutot Filip lövése után.

12:03
    Másodpercekkel később Borodinnak akad dolga. A hazai harmadban lesz buli.

11:58
    Berta, Ladányi és Könczei kevergettek, Polc védett szépen.

11:25
    Előbb Virág, majd Mihály próbálkoztak a kapu mögül befordulni, de a hazai védők határozottabbak voltak.

10:28
    Tilos felszabadítás most a DHK-nál.

09:59
    Berta tört be bátran két védő közé, első lövését Polc védte bravúrral, a mamutról kipattanót az oldalháló érintésével mellé lőtte a csatár.

08:52
    Vaszjunyin ütője mellett csúszik el a korong, ismét nagy helyzetben nem tudott kapura sem lőni a DHK.

08:36
    Sijka szertett korongot a támadó harmadban, de Vaszjunyin nem tudott kapura lőni.

07:31
    Mihály Árpád volt sokkal gyorsabb védőjénél, lőni is tudott a magyar válogatott kiválósága, de Borodin zárta a szöget.

06:25
    Dancsfalvi nem tudott beleszúrni Sijka középre tett korongjába.

06:13
    Sadikov életerős lövése akadt el Polc lábai közt. Marad a korong a buli erejéig a brassói harmadban.

05:41
    Lest ítél a vonalbíró a Brassó ellen. Középen a buli.

05:34
    Könczei gyönyörűen hátrahagyott korongját Berta lőhette kapura jó szögből, de Polc védett.

03:56
    Márton Hunor botja alatt csúszott ki a korong a debreceni harmadból, egy hazai csatár lecsapott volna a pakkra, de elesett Márton botjában. Kiállítás viszont nincs.

03:32
    Tilosra üt a Brassó.

03:09
    Fodor Csanád kapu mögül visszatett korongját a debreceni védők szerzik meg.

02:44
    Könczei próbált két védő közt alkotni valamit, de elnyomták.

02:24
    Prakab lövése megy mellé érintés nélkül.

01:09
    Óriási debreceni helyzet maradt ki, Kaskov előtt csúszott el a korong ziccerben.

0:54
    Tilos felszabadítás a Brassótól.

0:48
    A brassói cserepadon landolt a korong, marad a vendégek harmadában a buli.

0:31
    Berta tette be "érzésből" a korongot a kapu elé, de a közelben nem volt debreceni.

00:01

Piros mezében a DHK, sárga-kék szerelésben játszik majd a Brassó.

Komoly rangadó várható a MOL Liga 4. és 5. helyezettjének összecsapásán, még úgy is, hogy a két csapatot 14 pont választja el a tabellán. A Brassó remek formában várja a találkozót, hiszen legutóbbi öt mérkőzésükön egyaránt pontot szereztek Mihály Árpádék, sőt, csak a tegnap büntetők után elveszített Dab.Docler elleni meccsen nem sikerült mind a három pontot begyűjteniük. Ez a kiegyensúlyozottság jellemzi egész évben a "farkasokat", akik a legkevesebbszer (öt alkalommal) szenvedtek rendes játékidőbeli vereséget idén. A DHK nincs ennyire jó formában, és messze nem ennyire kiegyensúlyozott, ugyanakkor hazai pályán bárkit meg tud verni az újonccsapat, erre már korábban is volt példa. Pénteken a hazaiak egy csúnya góltalansági és nyeretlenségi szériát szakítottak meg a Fradi ellen, így jó hangulatban várhatják a találkozót, amelyen előnyükre válhat, hogy egy nappal többet pihenhettek, a brassóiak nagyon fárasztó, küzdős meccs után érkeznek Dunaújvárosból Debrecenbe.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 56. Vaszjunyin (Sadikov, Sijka) – 26. Virág (Mihály, Filip), 41. Klouda (Fodor, Filip)

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Voronov, Dancsfalvi, Vaszjunyin (A), Berta – Sadikov, Emelianov, Ladányi (C), Kaskov, Kurilyuk – Tőkési, Prakab, Hári, Könczei (A), Barabás – Wéber, Okos, Sijka

Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Obsut, Filip (A), Fodor Cs., Klouda, Zsók (A) – Hietamaki, János I., Mihály Á. (C), Molnár Zs., Virág Cs. – Imecs, Nagy Cs., Antal Zs., Petres, Márton H. – Han, Bálint Zs., Mátyás Zs.

Vezetőedző: Jerry Bjorn Andersson

Játékvezetők: Németh Márton, Gangel László – Pálkövi Botond, Sipos Roland

Nézőszám: 500
    péntek 13.02.2015
    Corona Brasov Wolves - Debreceni HK 5:0

Gólok és gólpasszok: 3. Zsók (Obsut, Klouda), 5. Saluga (Filip, Klouda), 22. Saluga (Klouda, Obsut), 33. Hietamaki (Mihály), 55. Fodor (Petres)