Debreceni HK – Corona Brasov Wolves 1:2 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 5:1 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Dab.Docler 0:0 (elhal.)
Budapešť – HSC Csíkszereda 4:3 (2:1 szétlövés után)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 04.01.2015, 18:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

A harmadik harmadban megszerezte a becsületgólt az Érsekújvár, de így is súlyos, 5-1-es vereséggel távoznak a felvidékiek Miskolcról, míg a Jegesmedvék önbizalomtól duzzadva továbbra is vezetik a MOL Liga tabelláját. Mára köszönöm a figyelmet, további szép estét kívánok, tartsanak velünk legközelebb is! (20:11:22)

60:00

59:45
    Weissmann kínálja meg még egy lövéssel öt méterről, középről Bálizst, aki magabiztosan véd.

59:14
    A vendégek birtokolják a korongot, de saját kapujuk környékéről is alig tudnak szabadulni.

58:09
    Faith próbálkozik hét méterről, de nem találja el a kaput.

57:45
    Puchovsky kihagyott helyzete az utolsó momentum a csapatok kiegészülése előtt.

56:55
    Kiegyenlített mezőnyjáték zajlik négy a négy ellen.

55:46
    Kisebb csetepaté a jégen, a kijövő Bálizs Weissmannal ütközik, akit ezért Dudas vonja felelősségre néhány nevelő célzatú ütéssel. Mind Weissmann, mind Dudas kettő percet kap, előbbi akadályozásért, utóbbi durva játékért.

55:33
    Boyle passzát vehette át üresen Becze, de nem tudja a visszaérő Krajcovic mellett belőni a pakkot.

54:45
    Caladi passza téveszt célt és csúszik vissza a saját harmadába.

53:37
    Két tilos felszabadítás gyors egymásutánban, előbb Siska, majd Duris jóvoltából.

53:12
    Láda próbálkozik a bal szélről, Krajcovic biztosan véd.

52:48
    Fliszár és Baron ütköznek nagyot, utóbbinak el is törik a botja.

52:02
    Megint elalszik a vendégek védelme, ezúttal Becze húz el egyedül, de ő meg Krajcovicba lövi bele a pakkot.

51:46
    Cohen húz el a koronggal, egy az egyben próbálja kicselezni a kapust, de egy centivel a vas mellé lő.

51:30
    Megint Weissmann kísérletezik közelről, Bálizs véd.

51:02
    Hajós centerezését Siska takarítja el Dansereau elől.

50:16
    Král távoli lövése suhan el a kapu előtt.

49:44
    Megint Caladi és Weissmann próbálkoznak, de a passzba belenyúl Bálizs és megszerzi a korongot.

49:11
    Szilágyi lódul meg, Roczanov követi a másik oldalon, de passz helyett a lövést választja, Krajcovic pedig szép mozdulattal véd.

48:51
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Összejön a becsületgól! Erik Caladi passza után ERIK WEISMANN lő közelről Bálizs kapujába, ezzel 5-1!

48:44
    Becze lő középről, Krajcovic lábbal véd.

48:15
    Faith kerül lövőhelyzetbe, két méterről lő is, Bálizs bravúrral véd.

47:25
    Most már végleges az ítélet, nincs gól.

47:25
    Áll a játék, a hazai játékosok reklamálnak, a játékvezetők tanácskoznak.

47:15
    Dansereau cselezi ki Krajcovicot, majd emel egy méterről a kapuvasra – legalábbis a játékvezetők szerint, sokan mások (főleg miskolciak) ugyanis gólt láttak!

46:47
    Tóth passza után kerül ziccerbe Nagy, de nem tudja ellőni Sucharda blokkja mellett a korongot.

45:10
    Podstavek kínálja meg a bal szélről, kilenc méterről Bálizst, aki nem egykönnyen, de megfogja a korongot.

44:35
    Rejzek bombája vágódik le a blokkról.

43:12
    Dudas távoli lövését védi takarásban Krajcovic.

43:02
    Metcalfe nyomul be a kapu elé, ahol Krajcovic felszedi előle a pakkot.

42:17
    Stefanka kínálja meg öt méterről, a jobb szélről Bálizst, aki magabiztosan véd.

41:15
    Frolik gyengécske lövése suhan el a kapu mellett.

41:00
    Sucharda rosszul sikerült passzára kell rávetődnie Krajcovicnak.

40:51
    Szilágyi lő távolról Krajcovic kezébe, de közben már les miatt harsan a sípszó.

40:27
    Roczanov lövi ki a korongot a palánk mögé.

40:01

Egy percen belül folytatódik a találkozó, a csapatok már a jégen.

A második harmad csak egy árnyalatnyival volt kiegyenlítettebb mint az első, az Érsekújvár legalább már lövésekig, helyzetekig eljutott, de a gólokat ezúttal is a hazaiak szerezték, méghozzá kettőt is. Ezzel ötgólos előnnyel fordulnak a harmadik játékrészre, amely – hacsak csoda nem történik – az utolsó is lesz egyben. Tartsanak továbbra is velünk, negyedóra múlva folytatjuk!

40:00

39:38
    Ki is egészülnek a vendégek, maradt az 5-0.

38:30
    Ismét alábbhagyott az iram, a Miskolc nem töri már annyira magát, hogy kihasználja az újabb fórt.

37:38
    Robert Brandis ül le két percre bottal akasztásért, Juraj Faith pedig fegyelmi büntetésként kap kettő perc "pihenőt".

37:11
    A Miskolc gólt szerzett!
    Kihasználja ismét emberelőnyét a Miskolc! Zachary Cohen egy méterről leadott lövését védi Krajcovic, de érkezik KEEGAN DANSEREU, aki a fekvő hálóőr mellett fél méterről az üresen maradt kapuba lő. 5-0!

36:42
    Cohen passzából Dansereau lő két méterről, blokkolják azonban a kísérletét.

35:45
    Egyelőre meddő fölényben passzolgatnak a hazaiak, emberelőnyük birtokában.

34:55
    Andrej Duris büntetése kettő plusz kettő perc magas bottal való játékért.

34:25
    Brandis centerezéséből előbb Stefanka lő, majd a Bálizsról kipattanó korongot Klobucnik lövi kissé kiszorított helyzetben másfél méterről kapu mellé.

33:40
    Becze passzol keresztbe Cohenhez, aki két méterről, kapásból nem találja el a kaput.

32:50
    Weismann kísérletezik a jobb szélről, Bálizs véd.

32:09
    Szép húzogatás végén Miskolczi jutott lövőhelyzethez négy méterre a kaputól, rá is húzta, de Krajcovic szép mozdulattal kapta el.

31:37
    Láda tüzel látványosan a kék vonalról, Krajcovic magabiztosan fogja meg.

31:00
    Hrudik balról eleresztett lökete elszáll a kapu előtt, senki nem ér bele.

30:50
    Brandis tüzel nyolc méterről, Bálizsnak nyújtóznia kell, de szépet véd.

30:20
    Kiegészül az Érsekújvár, ezt az emberhátrányt jól kivédekezték.

29:56
    Kicsúszik a korong a vendégek harmadából, Dansereau kicsit elsietve viszi vissza, les lett belőle.

29:17
    Nagy kavarodás Krajcovic kapuja előtt, Hajós elől vágják ki a korongot végül.

28:19
    Peter Klobucnik ütötte meg Dudas arcát botjával. Szándékosságról nem beszélhetünk, de a kiállítás jár: magas botért kettő perc.

27:45
    Miskolczi és Popovics próbálják begyötörni közelről a korongot, de a védelem ezúttal a helyén volt.

27:10
    Weismann szlalomozott el a bal szélen, majd közelről lőtt is, de Bálizs védett.

26:28
    Sucharda távoli, majd Hurtaj közeli lövése okoz kisebb zavart, de mindkettő kapu mellé megy.

25:50
    Mezőnyjáték folyik a jégen, egyik oldalon sem láthatunk felépített támadásokat.

24:40
    Fliszár próbált közelről kapura fordulni, de Duris szépen akadályozta meg ebben.

23:47
    Most nekigyürkőzött az Érsekújvár és sorra lövöldöznek a hazai kapura, Brandis kísérletét is fogja azonban Bálizs Bence.

23:25
    Frolik lő laposan középről, Bálizs lábbal véd a jobb alsónál.

22:58
    Weismann tüzel hat méterről Froli passza után, Bálizsnak ezúttal nagyot kellett védenie.

22:48
    Ezúttal Siska kínálja meg messziről a hazai kapust, aki másodjára tudja megszelídíteni a pakkot.

22:40
    Baron lő messziről, a korong mellé szállna, de Bálizs elegáns mozdulattal elkapja, mielőtt még Podstavek beleérhetne.

22:31
    Caladi a bal szélről tüzel, Bálizsnak nem okoz gondot a védés.

21:10
    A játékvezetők szerint az első kiállítás már letelt a gól pillanatában, így mindkét büntetett vendégjátékos visszatérhetett a jégre.

20:38
    Egy másodperccel az első kiállítás letelte előtt Jesse Dudas passzol balról a jobb szélen előre húzódó MATTHEW BOYLE elé, aki nyolc méterről, kapásból a jobb felsőbe bombázott! 4-0!

20:01

A csapatok visszatérnek a jégre, egy percen belül folytatódik a találkozó.

Az első harmad a Miskolci Jegesmedvék megkérdőjelezhetetlen fölényét hozta. A sárga-feketék már az első percben vezetést szereztek, majd újabb két gólt szereztek a harmad végéig, de a helyzetek alapján akár hat is lehetett volna. Az Érsekújvár játékosainak fejében rendet kell tenni a szünetben, ha el akarják kerülni az igazán megalázó vereséget, míg a miskolci játékosokat a túlzott elbizakodottságtól kell megóvnia a vezetőségnek.
    Negyedóra múlva kezdődik a második felvonás; ne feledjük a hazaiak kettős emberelőnyben kezdik a játékrészt, így akár végleg el is dönthetik a három pont sorsát.

20:00

19:59
    Az utolsó pillanatban Cohen passzából Becze lő két méterről, tiszta helyzetben, Krajcovic bravúrral hárít.

19:45
    Dudas löketét blokkolja Faith.

19:19
    Puchovsky ül le Krajcovic kapus helyett, aki korongkilövésért kap kettő perces büntetést.

18:42
    Martin Král bottal akasztásért kap két percet.

18:42
    Gőz lő a kék vonalról, Krajcovic véd lábbal.

18:35
    Dudas lövése pörög fel Cohen botjáról, épphogy elszáll a kapuvas fölött.

17:50
    Weissmann bombáz egyet nyolc méterről, Bálizsnak először kellett bravúrt bemutatnia.

17:10
    Faith kínálja meg egy lapos lökettel Bálizst, aki lábbal véd egy nagyot.

16:34
    Szilágyi közelíti meg a kaput, majd tíz méterről lő, Krajcovic könnyen húzza le.

15:29
    Szép összjáték végén gólra váltja előnyét a Miskolc! Keegan Dansereau-tól Becze Tihamér kapta a korongot a kapu mögött, remekül tálalt JESSE DUDAS elé, aki higgadtan, öt méterről a bal felsőbe emelt. 3-0!

14:36
    Jakub Hrudik akadályozza elég csúnyán Cohent, jön az újabb kiállítás, amivel a hazaiak emberelőnybe kerülnek.

13:55
    Tóth Adrián a második vendége a büntetőpadnak, akárcsak a másik oldalon Robert Brandis. Előbbi bottal akasztásért, utóbbi durva játékért bűnhődik.

13:38
    Dansereau hozza magát lövőhelyzetbe, majd tüzel is hét méterről, Krajcovic kiüti a korongot a játéktérről.

13:10
    Kiegészül a Miskolc, komoly helyzet nélkül vészelték át az emberhátrányt.

12:54
    Hurtaj is a blokkba püföli hat méterről a korongot, jól zár a hazai védelem.

12:15
    Huba kísérletezne távolról, Gőz blokkol remekül.

11:46
    Cohen csinál bolondot a védelemből ismét, majd Metcalfe lő éles szögből, Krajcovic véd.

11:08
    Dósa Krisztiáné az első büntetés, kettő perc gáncsolásért. Itt az esély, hogy magához térjen a vendégcsapat.

10:50
    Dansereau célozza meg a bal alsót takarásból, Krajcovic csak nézhette ahogy milliméterekkel kapu mellé szállt a löket.

09:40
    Becze keresztpasszáról marad le Metcalfe.

09:00
    Cohen tartja meg három ellenfél között a korongot, majd Beczéhez passzol, aki Metcalfe-ot szolgálja ki, de a légiós ezúttal négy méterről kapu mellé vágja.

08:05
    Megint Weismann lő, ezúttal közelebbről, ám Boyle blokkjában elakad a kísérlet.

07:45
    Huba ágyúz messziről, jócskán kapu fölé.

07:39
    Weismann hét méteres lövését védi Bálizs, aki talán másodszor találkozik a koronggal a meccsen.

07:16
    Hajós és Dansereau mennek kettő az egy ellen Hrudikra, de Hajós kicsit későn passzolt, így a védő és a kapus el tudták kotorni Dansereau elől a pakkot.

06:38
    Szilágyi lövése kijön Krajcovicról, Sagert érkezik, aki jó helyzetben szintén a lövést választja, amit bravúrral véd a kapus. Talán passzolhatott volna a légiós, s akkor most alighanem 3-0 lenne már.

06:02
    Időt kérnek a vendégek, hogy rendezzék soraikat. A Miskolc teljes mértékben uralja a meccset eddig, sorra dolgozzák ki helyzeteiket, miközben a vendégek levegőhöz is alig jutnak.

06:02
    Megvan a második hazai gól is! Jesse Dudas robog el a kapu mögött, majd lekészíti TYLER METCALFE elé, aki kilenc méterről, kapásból gyönyörű gólt ragaszt a jobb felső sarokba! 2-0!

05:28
    Cohen passzol hátra a kapu mögül, Boyle érkezik, de kapáslövése gyengére sikerül, nem okoz gondot Krajcovicnak.

04:22
    Hrudik lő laposan messziről, de a blokkról levágódik a korong.

04:00
    Láda szúrja rá a kék vonalról, Krajcovic kiüti a szemfüles lövést.

03:28
    Roczanov és Szilágyi remek összjátékába nyúl bele Huba az utolsó pillanatban, nagy veszélytől óvva meg kapuját.

02:43
    Dudas távoli lövésébe ér bele Metcalfe, de pont Krajcovichoz pattan így a pakk.

02:18
    Boyle lő távolról, Cohen zavarja Krajcovicot, de a kapus megfogja a korongot.

01:59
    Popovics és Nagy lódulnak meg, előbbinél volt a korong, de utóbbi gyorsabb volt, lesre csúszott.

01:11
    Tóth kapu mögül érkező passza után Dansereau veszélyeztet közelről, Krajcovic jól zárja a szöget.

00:30
    Villámgyors góllal vezet a Miskolc! Zachary Cohen passzol balról keresztbe, BECZE TIHAMÉR érkezik a hosszún és kapásból, egy méterről a jobb felsőbe lő! 1-0!

00:19
    Cohen lövése nyitja a meccset, Krajcovic nagyot véd.

00:01

Kettő percen belül kezdődik a találkozó, a szurkolók még gyülekeznek, a csapatok pedig ezekben a másodpercekben érkeznek a jégre.

Miskolc JJSE: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Metcalfe, Cohen, Becze – Gőz, Sagert, Tóth, Dansereau, Hajós – Láda B., Vojtkó, Popovics, Nagy K., Miskolczi – Ritó, Dósa, Roczanov, Szilágyi, Fliszár
    vezetőedző: Majoross Gergely

Nové Zámky: Cikanek (Krajcovic) – Hrudik, Siska, Podstavek, Caladi, Faith – Huba, Baron, Hurtaj, Weissmann, Frolik – Sucharda, Král, Brandis, Puchovsky, O. Stefanka – Duris, Rejzek, Klobucnik
    vezetőedző: Slavomir Chlebec

Játékvezetők: Kincses, Halassy – Soós, Kormos.

Vasárnap este Miskolcon, a MOL Liga igazi csúcsrangadójára kerül sor, a Jegesmedvék az Érsekújvár csapatát fogadják, tehát a Liga éllovasához a második helyezett látogat.

Mindkét csapat kötelező győzelemmel melegített a derbire, a Miskolc szombaton a Csíkszeredát ütötte ki (8-0), az Érsekújvár pénteken az Újpestet leckéztette meg (9-3). Vasárnap pedig egymás ellen játszottak, szintén Miskolcon, ahol a hazaiak diadalmaskodtak (5-2), így jelenleg is az első helyen állnak a tabellán. Ugyanakkor az állás rendkívül szoros, azonos mérkőzésszám mellett (31) három csapat áll kettő ponton belül (Miskolc 65, Érsekújvár 63, Dunaújváros 63). Ez rendkívül izgalmas hajrát vetít előre az automatikus elődöntőt érő első két helyért, ebben a hajrában pedig az ilyen mérkőzések "hatpontosnak" számítanak.

Vasárnap este tehát alighanem igazi hokiünnep vár Miskolcon a sportág rajongóira, tartsanak tehát velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 1. Becze (Cohen, Dudas), 7. Metcalfe (Dudas, Becze), 16. Dudas (Becze, Dansereau), 21. Boyle (Dudas, Dansereau), 38. Dansereau (Cohen, Becze) – 49. Weissmann (Caladi)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Metcalfe, Cohen, Becze – Gőz, Sagert, Tóth, Dansereau, Hajós – Láda B., Vojtkó, Popovics, Nagy K., Miskolczi – Ritó, Dósa, Roczanov, Szilágyi, Fliszár

HC MIKRON Nové Zámky: Krajcovic (Cikanek) – Hrudik, Siska, Podstavek, Caladi, Faith – Huba, Baron, Hurtaj, Weissmann, Frolik – Sucharda, Král, Brandis, Puchovsky, O. Stefanka – Duris, Rejzek, Klobucnik

Játékvezetők: Kincses, Halassy – Soós, Kormos