HSC Csíkszereda – Dab.Docler 1:4 (vége) | Corona Brasov Wolves – DVTK Jegesmedvék 2:6 (vége)
Corona Brasov Wolves
2:6 (1:3, 1:2, 0:1)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
szombat 10.01.2015, 18:45 • Patinoarul Olimpic, Brassó • MOL Liga

Tökéletes magabiztossággal, mindhárom harmadot megnyerve szerezte meg a három pontot a MOL liga listavezető Miskolci Jegesmedvék együttese, a brassói jégcsarnokban!
    A Brassói Farkasok hiába játszhattak 14 percet emberelőnyben, valamennyi fórjukat elhibázták, a vendégek pedig szinte akkor lőttek gólt ezen a meccsen, amikor csak akartak!
    Összességében a négy gól előny még nem is fejezi ki hűen a két csapat közt ma meglévő tudásbeli különbséget!
    Holnap a Miskolc Csíkszeredára látogat, míg a Brassó a másik Erdélyben túrázó együttest, a Dunaújvárost látja vendégül.
    Tartsanak velünk akkor is és persze a többi közvetítésünk alkalmával is!
    Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:55:33)

60:00

59:38
    Kiegészült a Miskolc!

58:35
    Bálizs mentett még egyet Petres elől!

58:01
    Kettő percen belül vagyunk, zsebben az újabb három pont a listavezető miskolciaknak!

57:38
    Becze gáncsolásért még kapott egy két perces büntetést, de ennek már nincs túl nagy jelentősége!

56:40
    Zsókot állította meg teljesen szabályosan a vendégek védelme!

55:37
    Ebből a fórból sem lett brassói gól, kiegészült a Miskolc csapata!

55:30
    Még egy szépet védett a miskolciak kapusa!

55:20
    Imecs bombáját is szépen védte Bálizs Bence!

54:50
    Lesen akadt el a brassóiak támadása emberelőnyben!

54:10
    Obsut lövését védte jó érzékkel Bálizs!

53:37
    Mihályt akasztotta Dósa, kap még egy esélyt a szépítésre a Brassó!

52:45
    Miskolczi Márk közelről, fonákkal lőtt Polc kapuja mellé!

51:10
    Becze elől szabadított fel a brassói védelem!

50:00
    Nem nagyon erölteti már a támadásokat a listavezető Miskolc együttese!

48:30
    Tilosra ütötték a korongot a négygólos előnyben lévő miskolciak!

48:01
    Kiegészült a két csapat!

48:00
    Zsók huppant a jégre, de ez nem volt szabálytalanság!

47:10
    Bálizs mentett a brassói támadók elől!

46:42
    János visszaállt, 4 a 4 elleni játék következik!

46:01
    Sagert vitte be a korongot a brassói védőharmadba, Hietemaki akasztotta Őt ez is 2 perc! De nincs kettős emberelőny, mert Sagertet is kiállították a bírók, szinészkedésért!

45:10
    Cohen elől most menteni tudott Polc kapus!

44:42
    Újabb brassói kisbüntetés, János Imre kapta gáncsolásért!

44:00
    Lesre korcsolyáztak a miskolci támadók!

42:34
    Nem eröltették annyira már a góllövést a "macik" ebben a fórban, kiegészült a Brassó!

40:34
    Molnár Zsolt bottal akasztásért ül ki 2 percre a büntetőpadra, újabb miskolci emberelőny!

40:10
    A Miskolc gólt szerzett!
    Gólszerző COHEN. Assziszt: Metcalfe. Nem lacafacáztak sokat a miskolciak a harmadik harmad kezdetén, rögtön növelték az előnyüket! Tyler Metcalfe korongját ZACHARY COHEN vágta brassói kapuba! 2-6

40:02
    Miskolci korongszerzés a harmadik harmad elején!

40:01

Mindjárt kezdődik a harmadik húsz perc, tartsanak velünk továbbra is!

A második játékrészben tovább növelte előnyét a magabiztosan játszó Miskolc, a Brassónak csak a szépítésre futotta erejéből!
    Nagy fordulatra lenne szükség a harmadik harmadban ahhoz, hogy a listavezető ne gyűjtse be a három pontot!
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

40:00

38:21
    Kiegészült a Brassó!

38:00
    A jelek szerint próbál erősíteni a Brassó, de soknak tűnik a háromgólos hátrány!

37:15
    Bálizs védett egy szépet Molnár lövésénél!

36:21
    A gól szituációnál még Cohennek beírtak egy kétperces kiállítást is, brassói emberelőny!

36:21
    A Brassó gólt szerzett!
    Gólszerző SALUGA. Assziszt: Klouda. Szépítenek a hazaiak! Peter Klouda korongját MARTIN SALUGA lőtte be közelről! 2-5

33:47

33:00
    Nem tudja beszorítani a Miskolcot a Brassó egyelőre emberhátrányban sem!

31:47
    Brassói emberelőny tehát!

31:47
    Dósa krisztián bottal akasztásért kapott a miskolciaktól 2 percet.

31:21
    Gólszerző LÁDA B.. Assziszt: Tóth A..

30:30
    Klouda lőtt a miskolciak kapujára, de Bálizs védeni tudott!

29:50
    Polc védte Dansereau közeli lövését!

29:15
    Végül Sagert is kapott 2 percet a bunyó után, vagyis 4 a 4 elleni a játék.

29:15
    Antal Zsombor 2+2 percet kapott az iménti eset folyományaként, hosszú miskolci emberelőny következik!

29:15
    Ezúttal Antal elől szedte fel a korongot Bálizs, ebből pedig egy bunyó is kialakult a miskolci kapu mögött!

29:10
    Zsók lövése után zúgott el a korong a miskolci kapu mellett!

28:00
    Bálizs védett egy szépet a túloldalon!

26:14
    Gólszerző COHEN. Gyors miskolci támadás végén Metcalfe korongját ZACHARY COHEN emelte a brassói kapuba! Ismét három a különbség! 1-4

24:51
    Popovics már ismét a jégen, kiegészült a Miskolc!

23:40
    Hietemaki egészen közelről sem tudta Bálizs mellett a kapuba lőni a korongot!

22:51
    Popovics kiállítása miatt került megint emberelőnybe a Brassó! Gáncsolás miatt kapta a 2 percet a vendégek játékosa!

22:35
    Most Mihály egészen közeli korongját hatástalanította a Miskolc válogatott kapusa.

22:30
    Petres lövését hárította Bálizs!

22:00

21:45
    Gőz üti ki a korongot, le fog peregni a kiállításból hátralévő idő!

21:00
    Egyelőre jól bekkelnek emberhátrányban a miskolciak.

20:01

Jönnek a csapatok a folytatásra, emberelőnyben tehát a "farkasok"!

A harmad utolsó pillanatában még a kétgólos Dudas palánkra lökésért kapott 2 percet, így a Brassó emberelőnyben kezdheti a második játékrészt!

A helyzeteit, sőt emberelőnyét is remekül kihasználó Jegesmedvék magabiztosan szereztek háromgólos előnyt az első harmadban, amelynek végefelé a Brassó azért tudott szépíteni, így egyelőre nem mondhatjuk, hogy eldőlt a rangadó!
    Jövünk vissza a szünet után, tartsanak velünk akkor is!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:10
    Miskolci tilos!

18:35
    Dansereau elől Polc szedte fel a korongot!

17:09
    Gólszerző VIRÁG CSANÁD. Assziszt: Obsut. Szépítenek a hazaiak! Jaroslav Obsut korongját VIRÁG CSANÁD lőtte Bálizs Bence kapujába! 1-3

16:14
    Gólszerző DUDAS. Assziszt: Dansereau. Belőtték a fórt is a borsodiak! Dansereau korongja kijött a kapuvasról, közben majdnem, de csak majdnem feldőlt a kapu, viszont JESSE RAY DUDAS észnél volt és a hálóba vágta a korongot! 0-3

14:59
    Obsut gáncsolásért kapott 2 percet, miskolci emberelőny, először a mérkőzésen!

14:15
    Ezúttal Filip vitte volna be a korongot a miskolciak harmadába, de ez így ismét les!

12:45
    Rendre lesen akadnak el a brassói akciók!

11:04
    Gólszerző DUDAS. Assziszt: Tóth A.. Már kettővel mennek a medvék! Tóth Adrián korongját JESSE RAY DUDAS lőtte Polc kapujába! 0-2

10:16
    Kiegészült a Miskolc csapata!

09:45
    Obsut majd Saluga korongját is mentette Bálizs Bence!

08:55
    Bálizs védte zsók lövését!

08:16
    Gőz kiütötte a korongot a palánkon túlra, a játék késleltetésért kapott 2 percet, itt az első brassói emberelőny!

07:10
    Tilost ütöttek most a miskolciak.

06:25
    Mihály Árpád korongját hatástalanította Bálizs Bence a túloldalon.

01:44
    Gólszerző. Dansereau Asszisz: Gőz Gyorsan vezetést szerzett a vendégcsapat! KEEGAN DANSEREAU lövése kijött Polcról, a kipattanót Gőz Balázs pörgette vissza a tengerentúli csatárnak, aki másodjára már nem hibázott! 0-1

00:10
    Rögtön egy miskolci leshelyzet!

00:01
    A miskolciaké az első buli!

00:01

Szokásos sárga-kék felsőjében a brassói-, fehér mezben a miskolci csapat!

Lassan jönnek a brassói jégre a csapatok, azonnal kezdődik a MOL liga mai rangadója! Tartsanak velünk!

A sikeres, hét pontot a brassóiak konyhájára hozó év eleji, hárommeccses magyarországi, kirándulás után az Újesztendőben először lépnek hazai jégre a "farkasok" a MOL ligában. Az ellenfél a listavezető, a lőtt- és a kapott gólok tekintetében is legjobban álló Miskolci Jegesmedvék együttese lesz, szombaton este! Ebben a szezonban eddig négyszer játszott egymással a két együttes és bár a tabellán nyolc ponttal és négy hellyel jobban állnak a "macik" – igaz a Brassónak egy lejátszott meccsel kevesebbje van – az egymás elleni találkozóikon eddig az erdélyi csapat szerzett több pontot.
    Három meccsük is csak a ráadásban dőlt el – kétszer a Miskolc, egyszer a Brassó javára – viszont a Corona egyszer a rendes játékidőben is le tudta győzni a borsodiakat!
    A rájátszásba jutást illetően már jó ideje nincs különösebb izgulnivalójuk a feleknek, de a brassóiak olyan jó szériában vannak, hogy akár a második hely és az ezzel együtt járó, egyenesági elődöntő is összejöhet Nekik. Ehhez azonban hazai jégen mindenképpen, lehetőleg 60 perc alatt, le kellene győzniük Majoross Gergely csapatát, ami ugyebár nem könnyű, de nem is lehetetlen vállalkozás!
    A Miskolcnak ugyanakkor öt pont az előnye az Őket üldöző Érsekújvár-DAB kettős előtt, vagyis Nekik is nagyon kellenek a pontok céljaik eléréséhez!
    A miskolciak egyik szlogenje; "a medve nem játék!", ahogy persze a farkas sem az, meglátjuk, hogy a két "vadállat" közül ezúttal melyik bizonyul erősebbnek!
    Ha Önök is kíváncsiak erre a fantasztikusnak ígérkező párviadalra, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:45 – kor kezdődik..

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 18. Virág Csanád (Obsut), 37. Saluga (Klouda) – 2. Dansereau (Gőz), 12. Dudas (Tóth A.), 17. Dudas (Dansereau), 27. Cohen (Metcalfe), 32. Láda B. (Tóth A.), 41. Cohen (Metcalfe)

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Filip, Obsut, Fodor Cs., Saluga, Klouda – János, Hietemaki, Mihály Á., Molnár Zsolt, Virág Csanád – Imecs, Nagy Cs., Zsók, Petres, Antal Zs. – Bálint Zs., Péter Zs., Mátyás, Márton. Edző: Jerry Andersson
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Duschek) – Dudas, Boyle, Becze, Cohen, Metcalfe – Sagert, Gőz, Tóth A., Hajós, Dansereau – Dósa, Vojtkó, Popovics, Nagy K., Láda B. – Budai R., Szilágyi, Fliszár, Miskolczi, Roczanov. Edző: Majoross Gergely

Játékvezetők: Csomortni Zsolt, Mihai Butucel – Rédai Botond, Péter Vilmos