Szolnok – KTE-Phoenix Mecano 4:3 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Iváncsa FC 17:0 (vége) | Ajka – Sárvár FC 2:2 (vége)
Balatonfüredi FC – ZTE 1:1 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
17:0 (6:0)
Iváncsa FC
szerda 21.01.2015, 14:00 • Lázár Gyula műfüves pálya, Bp., Népliget • Felkészülési mérkőzések

A vártnak megfelelően nagy különbséggel nyerte meg a Ferencváros az első felkészülési mérkőzését, de ezt a hihetetlen gólparádét azért valamelyest árnyalja, hogy a vendégek 15 játékossal próbálták felvenni a versenyt a két félidőt két más-más tizeneggyel megvívó hazaiakkal, erre nem volt esélyük. A második félidő közepére, felőrlődtek, ezután tetszés szerint szerezte a Fradi a góljait.

Annyit érdemes megjegyezni, hogy a két friss igazolás, Hajnal Tamás és Varga Roland is góllal mutatkozott be, utóbbi kettőt szerzett, míg Benjamin Lauth mesterhármassal szomorította a Fejér-megye első osztályában listavezető Iváncsa csapatát. (15:45:16)

88
    A Fradi gólt szerzett!
    Nagy Dániel labdájával MATEO PAVLOVIC lép ki jó helyzetben, elhúzza a labdát Gábor mellett, és könnyedén helyez az üres kapuba! 17:0

86
    NAGY DÁNIEL az újabb találat szerzője, szépen emelt a jobb felső sarokba! 16:0

84
    Varga Roland indítását nem éri el Aradi, BUSAI ATTILA szerzi meg a labdát, elviszi Gábor mellett, és pár lépésről az üres kapuba gurít! 15:0

82
    BENJAMIN LAUTH triplázni tud, ismét közelről helyez egy beadást a kapu közepébe! 14:0

79
    Varga kap nagy labdát, nagy lövést ereszt meg, a kapufa menti meg a vendégeket az újabb góltól.

78
    Haris megy el a szélen, a beadását STJEPAN KUKUROZOVIC lövi a bal alsó sarokba. 13:0

76
    BENJAMIN LAUTH dupláz Varga Roland után, Busai önzetlen passzát az üres kapuba kellett csak helyeznie! 12:0

75
    VARGA ROLAND indul egy jó labdával, átveszi a jobb lábára, és szép mozdulattal teker a bal alsóba! 11:0

74
    Csere a Iváncsa FC-nél/nál: lemegy Boldog, bejön Gábor.

73
    Csilus ad középre, Varga, majd Nagy Dániel lövése is kipattan, BUSAI ATTILA azonban a hálóba lő középről. 10:0

72
    Csere a Iváncsa FC-nél/nál: lemegy Márki, bejön Mondovics.

66
    Már csak az a kédés, hogy a Fradi második sora is szerez-e hat gólt.

65
    Varga Roland indítja a nagy helyzetben kilépő CSILUS ÁDÁMOT, aki könnyedén helyez a kapu közepébe Boldog mellett! 9:0

61
    BENJAMIN LAUTH pörgeti fel magának a labdát, és jobbal nagy gólt lő a léc alá! 8:0

61
    Csere a Iváncsa FC-nél/nál: lemegy Gulyás-Kovács, bejön Lepsényi.
    Csere a Iváncsa FC-nél/nál: lemegy Schaffer, bejön Barics.

55
    Hajnal után a másik új igazolás is góllal mutatkozik be a Fradiban!

54
    Kukurozoviccsal kényszerítőzik VARGA ROLAND, a visszakapott labdát szép mozdulattal lövi a bal sarokba! 7:0

50
    Haris ad középre remekül, Busai érkezik középen, nagy helyzetből fejel fölé!

Nagy fölényben játszott végig a Ferencváros, sokszor teljesen a kapuja elé szorította a Fejér megyei első osztály bajnokesélyesét, és hat különböző gólszerzőnek köszönhetően tekintélyes különbséget alakított ki már a szünetre is.

45
    GERA ZOLTÁN a bal alsó sarokba lövi a büntetőt, Boldog az ellenkező irányba indult, nem védhetett! 6:0

44
    Somalia megy el a szélen, Jankovics buktatja, 11-est ítélnek a Fradinak!

38
    Somalia kerül nagy helyzetbe, Boldogon felperdül a lövése, Jankovics tisztáz szögletre.

30
    DAVID MATEOS végezhet el szabadrúgást 19 méterről, szép mozdulattal a sorfal fölött teker a jobb felsőbe!

29
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Márki (Iváncsa FC).

28
    Cukic szerez labdát az ellenfél térfelén, indítja SOMALIÁT, aki elgurítja a kiinduló kapus mellett! 4:0

27
    Tekintélyes máris a Fradi előnye, nagy fölényben is játszik a hazai csapat.

26
    Böde indítja Lamaht, aki nagy helyzetben csak a kapussal áll szemben, de elakad a lövése Boldog lábában, a kipattanót BÖDE DÁNIEL helyezi közelről az üres kapuba! 3:0

19
    Hajnal szerez labdát, középre ad, az érkező ROLAND LAMAH átveszi, kissé jobbról bombáz a hálóba! Ez is szép gól volt! 2:0

18
    Böde teker kapura jobbal, bravúrral véd Boldog a jobb sarok előtt.

7
    Somalia ível be balról, Böde nagy helyzetből nem talál kaput.

5
    Cukic hozza helyzetbe HAJNAL TAMÁST, aki átveszi, és ballal kilövi a bal alsót! Kapufás gól volt! 1:0

-15
    A két csapat már melegít, hamarosan az összeállításokkal, kezdőcsapatokkal is szolgálni tudunk.

Megkezdi téli előkészületi mérkőzéseinek sorát a labdarúgó OTP bank ligában pillanatnyilag az ötödik helyen álló Ferencváros is, méghozzá a Fejér megyei I. osztályban, vagyis az országosan negyedik vonalnak számító pontvadászatban kilenc pontos előnnyel listavezető Iváncsa együttese ellen! Esélyeket latolgatni ilyen találkozókon igazából felesleges, de azért azt jó ha tudjuk, hogy a Fejér megyei kiscsapat tavaly és korábban 2012-ben is bajnoki címet nyert.
    Thomas Doll a Fradi vezetőedzője nyilván nagyon várja már csapata téli szünet utáni első pályára lépését és akár az új szerzemények formáját is felmérheti a szakmai stáb.
    A népligeti, a legendás Lázár tanár úrról elnevezett műfüves pályán megrendezendő, szerda kora délutáni edzőmeccs a nézők számára ezúttal zárt kapus lesz, vagyis aki értesülni szeretne a történésekről, annak érdemes figyelemmel kísérni oldalunk folyamatosan frissülő szöveges közvetítését!
    Mi természetesen most is a helyszínről jelentkezünk, hogy Kedves Olvasóink semmiről se maradjanak le!
    Jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok: 5. Hajnal, 19. LAMAH, 26. Böde, 28. Somalia, 30. Mateos, 45. Gera (bünt.), 54. Varga R., 61. Lauth, 65. Csilus, 73. Busai, 75. Varga R., 76. Lauth, 78. Kukurozovic, 82. Lauth, 84. Busai, 86. Nagy Dániel, 88. Pavlovic

Lapok:   29. Márki (IFC)

Ferencvárosi Torna Club: Kezdőcsapat 1. félidő: Jova – Dilaver, Mateos, Nalepa, Bönig – Csukics, Somalia – Lamah, Hajnal, Gera – Böde

Második félidő: Dibusz – Pavlovic, Haris, Csilus Á., Kukurozovic, Batik, Busai, Lauth, Nagy Dániel, Gyömbér, Varga R.

Vezetőedző: Thomas Doll

Iváncsa FC: Kezdőcsapat: Boldog – Sinka, Aradi, Jankovics, Facsko – Nagy A. – Csikesz, Márki, Gulyás-Kovács G. – Balogh L., Schaffer