Elche CF – Barcelona 0:6 (vége) | La Coruňa – Granada 2:2 (vége) | Athletic Bilbao – Málaga CF 1:1 (vége)
RCD Espanyol – UD Almería 3:0 (vége) | Valencia – Sevilla 3:1 (vége)
Valencia CF
3:1 (2:1)
Sevilla FC
vasárnap 25.01.2015, 21:00 • Estadio Mestalla, Valencia • Primera División

Az első félidőben három büntető is adódott, viszont ebből csak kettő ment be. A 19. percben Parejo talált be büntetőből, ezzel nyitotta a gólok sorát. A 34. percben akcióból eredményes ismét Parejo, majd jött a válasz, Bacca a 37. percben büntetőből szépitett. Rá három percre Cancelo buktatta ellenfelét, még egy tizi, ezt viszont kihagyta Bacca! Ez kulcs momentum volt a meccsen, és új lendületet adott a Valencianak!

A második félidőben még egyet tett közé a Valencia, az 56. percben Fuego remek góljával eldőlt a mérkőzés. Az 57. percben majdnem ott volt a negyedik, de Beto bravúrral védeni tudott. A Sevilla oldaláról Denis Suarez hagyott ki egy hatalmas lehetőséget, de nem született meg a második találat. Remek meccs volt, ahol tizenegy sárga lap volt, indulatokból, és gólokból sem volt hiány! A huszadik forduló legjobb meccs volt ez, ahol tehát 3:1-re nyert a Valencia, és otthon tartotta a három pontot. Ami még ennél is fontosabb, megelőzte a Sevillát, és feljött a negyedik helyre a Valencia, és négy pont a hátránya a dobogós Atleticoval szemben! Köszönjük figyelmüket! (22:49:32)

90+3

90+3
    Sevillai szöglet következik. A középre tett labdát kifejelték, kontrázhat a Valencia.

90+2
    Otamendi is besárgult, durvaság miatt járt a lap.

90+1
    Iborra kakaskodott, sárga lap a jutalma.

90+1
    Gaya keménykedett egy sárga lapért cserébe.

90
    Három perc a ráadás.

88
    Rodrigo helyett de Paul a pályán. Elfogytak a cserék.

87
    Alcacer tette be Rodrigonak, akinek lövését blokkolta Krychowiak, aki már ismét pályán.

85
    Krychowiak nincs jól, biztos nem szimulál, hiszen hátrányban csapat.Az oldalvonal mellett folytatódik ápolása.

85
    Krychowiak kapott szabadrúgást a saját térfelén.

84
    Negredo helyére Alcacer érkezett.

83
    Alves azzal hogy megfogta Bacca büntetőjét új lendületet adott a társaknak, kulcs momentum volt!

82
    Negredo követett el támadó szabálytalanságot.

82
    Az utóbbi percekben alább fagyott az iram, picit lelassult a mérkőzés.

80
    Orban folytatja Gomes helyett.

80
    Aspas játszik Pareja helyett.

79
    A második félidőben 6:3 a próbálkozások száma, kaput 4, illetve 1 talált.

78
    Nem érezni azt az átütő erőt ma a Sevillában, ami akár az egy ponthoz is elég lenne.

77
    Hosszabbitással együtt negyed óra van a mérkőzésből.

76
    Lekontrázta a Valencia a vendégeket. Rodrigo vihette a labdát be a büntető területen belülre, majd önzetlenül akart tálalni Negredonak, azonban az egyik védő visszaért és beletette lábát az átadásba. A labda lelassult és Beto kaparintotta meg!

76
    Koke jobb oldali beadása harmatgyengére sikerült, könnyedén kivágták.

75
    Hátul passzolgatnak a vendégek, nem sikerül előrébb jutniuk, remekül működik a hazaiak letámadása.

74
    Parejo kapott szabadrúgást a pálya középső harmadában.

73
    Deulofeu tette be a labdát a kapu elé, de Alves figyelt és lehúzta a magasból.

72
    Rodrigo távoli lövését Beto fogta könnyedén.

71
    Otamendi hibázott, Gameiro tette be a jobb szélről Denis Suareznek, aki kapásból lőtt. Lövése centikkel suhant el a jobb sarok mellett!

65
    Vitolo kapott sárga lapot buktatás miatt.

65
    Információ: a legutóbbi öt meccsén gólt sem kapott a Sevilla, ellenben most hármat is.

64
    A pontrúgást bedobásra cserélte a Sevilla, miután tisztázott Negredo.

64
    Banega harcolt ki szögletet.

63
    Bacca passzát lekapcsolták, de maradt a vendégeknél.

62
    Tetszetősen játszanak a hazaiak, és uralják a meccset egyenlőre. Fél óra van még a meccsből,a két gól ugyan ledolgozható, de sok esély nincs rá.

61
    Otamendi szerelte Bacca-t, bedobás jöhet.

60
    Rodrigot szerelte Koke szabályosan, nincs negyedik tizenegyes.

59
    Banega ütésért kapott sárgát.

58
    Parejo sarokrúgása nem okozott veszélyt.

57
    Micsoda tüzijáték volt a Sevilla kapuja előtt! Rodrigo közeli lövését blokkolták, majd ismét nála kötött ki a labda, bepasszolta középre, a felszabaditás rövid volt, egy újabb próba, majd Beto vetődve szögletre mentett!
    Javi FUEGO - 3:1

56
    A Valencia gólt szerzett!

JAVI FUEGO nagy formában van, ezúttal ő a gólszerző. Rodrigo adott remek passzt Fuegonak, aki kapásból kilőtte a jobb alsó sarkot. A kapusnak esélye sem volt! 3:1!

54
    Eseménydús, remek meccs, nem unatkozhatunk!

53
    Deulofeu cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd lőtt, de Diego Alves figyelt a rövid sarokra, és védeni tud!

53
    Gomest szerelték, kontrázhat a Sevilla!

52
    Negredo küldte rá ballal, de középre tartott, és nem okozott gondot Beto-nak.

51
    Parejo kapott szabadrúgást. A távolság jó harminc méter.

51
    Labdajáratást láthatunk Valencia módra.

50
    Negredo érkezett a rövid saroknál, de Beto együtt él a játékkal és megszerzi a játékszert.

41
    Bacca rúgta ismét a büntetőt, most azonban Diego Alves hárítani tudott.

40
    Cancelo volt szabálytalan saját tizenhatosán belül, a játékvezető büntetőt ítélt.
    Carlos BACCA - 2:1

40
    Cancelo buktatta ellenfelét, tizenegyes plusz sárga lap!

37
    A Sevilla gólt szerzett!
    CARLOS BACCA vállalta el a büntetőt, góljával szépített a Sevilla.

36
    Fuego kapott sárga lapot feltehetően szövegelésért.

35
    Parejo buktatott saját tizenhatosán belül, a játékvezető itt is befújta a büntetőt.
    Dani PAREJO - 2:0

34
    DANIEL PAREJO ezúttal akcióból szerzett gólt, növelve ezzel csapata előnyét. Pérez játszotta be a labdát középre, Parejo a bal alsóba helyezett.

32
    Deulofeu végezte el a vendégek szabadrúgását, a Sevilla hamar elveszítette a labdát.

31
    Parejo kapott sárga lapot buktatásért.

30
    Deulofeu ívelte be a szabadrúgást a Valencia tizenhatosára, a védelem könnyedén felszabadított.

29
    Pérez volt szabálytalan, a Sevilla végezhet el szabadrúgást.

28
    A középpályán gyűrik egymást a csapatok, veszélyes területre most egyik fél sem tudja bejátszani a labdát.

26
    A hazaiak ívelték be a labdát a Sevilla kapujához, középen Gayá tett kapura, Beto kapusnak nem okozott gondot.

25
    Banega fejezte be lövéssel a Sevilla támadását, kísérlete nem talált kaput.

24
    Minden egyes labdáért nagy a harc a pályán, érezhetően mindkét csapat győzelemre játszik.

22
    A Sevilla végezhetett el sarokrúgást, nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára.

21
    Bacca játszotta be a labdát a hazaiak kapuja elé, a védők könnyedén kifejelték.
    Dani PAREJO - 1:0

19
    DANIEL PAREJO vállalta el a hazaiak büntetőjét, higgadtan a bal sarokba lőtt.

17
    Figueiras szabálytalankodott saját tizenhatosán belül, a játékvezető azonnal a tizenegyespontra mutatott.

17
    Figuerias kapott sárga lapot.

16
    Deulofeu végezte el a vendégek szögletét, a bejátszást követően Vitolo próbálkozott meg egy lövéssel a tizenhatosról, nem okozott gondot.

15
    A Sevilla vezetett támadást, a beadást középen Iborra fejelte kapura, Diego Alves szögletre mentett.

13
    Krychowiak rúgta be a szabadrúgást a Valencia kapujához, labdája veszélytelen, a hazaiak jöhetnek kifelé kirúgással.

12
    Pérez volt szabálytalan, a vendégek végezhetnek el szabadrúgást.

11
    A Valencia egy hajszállal aktívabban játszik, de a Sevilla sincs megilletődve.

9
    A Valencia kicsiben végezte el a sarokrúgást, veszélyt nem tudott kialakítani az akcióból.

8
    Parejo játszotta be a labdát a vendégek kapuja elé, a védők szögletre mentettek.

7
    A Sevilla vezetett támadást, a hazai kapuhoz berúgott labda veszélytelen Diego Alves könnyedén összeszedte.

5
    Jó iramban kezdődött a találkozó, eddig mindkét csapat bátran megy előre.

4
    Negredo kitűnő mélységi indítást kapott, balról nem a lövést választotta, beadása pedig magas volt Rodrigónak.

3
    A Valencia ívelhetett be szabadrúgást a vendégek tizenhatosára, a védők könnyedén felszabadítottak.

2
    Figueiras cselezgetett a bal szélen, beadnia nem sikerült a labdát, végól ő volt szabálytalan. A hazaiak jöhetnek kifelé szabaddal.

1
    A Sevilla kezdte a találkozót.

1

Valencia CF: Diego Alves – Otamendi, Mustafi, Cancelo, Pérez – Fuego, Parejo, Gayá, Gomes – Negredo, Rodrigo

Cserék: R. Yoel – Vezo, Augusto, Orban, Alcácer, Zuculini, de Paul

Sevilla FC: Beto – Pareja, Carriço, Coke, Figueiras – Banega, Iborra, Krychowiak, Vitolo – Bacca, Deulofeu

Cserék: S. Rico – F. Navarro, Gameiro, Aspas, Den. Suárez, Vidal, Arribas

Játékvezetők: Santiago Jaime – Jorge Bueno, José Carrera.

Rangadó következik a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) huszadik fordulójában, a Valencia hazai pályán fogadja a Sevilla együttesét.

A Valencia jelenleg ötödik, míg az andalúziaiak egy ponttal többet gyűjtve jelenleg a negyedikek a bajnoki tabellán, ráadásul egy meccsel kevesebbet játszottak vendéglátójuktól.
    Minkét csapat Bajnokok Ligája selejtezőt érő helyre hajt, mellettük még jelen állás szerint a Villarreal ambicionálja ezt a célt.
    A hazaiak a bajnokságban többé-kevésbé hozzák a mérkőzéseket, ugyanakkor a Kupából már kiestek. A Sevilla a héten vereséget szenvedett a Kupában az Espanyoltól (itt lesz még egy visszavágó), előtte viszont zsinórban öt tétmérkőzést nyert meg.
    A hazai pálya előnye miatt a Valenciának valamivel nagyobb sansza van a győzelemre, ugyanakkor egy vendégsiker is könnyen elképzelhető.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik..

Gólok: 19. Parejo (bünt.), 34. Parejo, 56. Fuego – 37. Bacca (bünt.)

Lapok:   31. Parejo (VAL), 36. Fuego (VAL), 40. Cancelo (VAL), 43. Pérez (VAL), 90+1. Gaya (VAL), 90+2. Otamendi (VAL) – 17. Figueiras (SEV), 59. Banega (SEV), 65. Vitolo (SEV), 66. Krychowiak (SEV), 90+1. Iborra (SEV)

kimaradt büntető: 41. Bacca (SEV), kapus Diego Alves hatástalanítva

Valencia CF: Diego Alves – Otamendi, Mustafi, Cancelo, Pérez – Fuego, Parejo, Gayá, Gomes ( 80' Orban ) – Negredo ( 84' Alcacer ), Rodrigo ( 88' de Paul )

Sevilla FC: Beto – Pareja ( 80' Aspas ), Carriço, Coke, Figueiras – Banega, Iborra, Krychowiak, Vitolo ( 65' Suarez ) – Bacca ( 71' Gameiro ), Deulofeu

Játékvezetők: Santiago Jaime – Jorge Bueno, José Carrera

Nézőszám: 46704