Elche CF – Barcelona 0:6 (vége) | La Coruňa – Granada 2:2 (vége) | Athletic Bilbao – Málaga CF 1:1 (vége)
RCD Espanyol – UD Almería 3:0 (vége) | Valencia – Sevilla 3:1 (vége)
Valencia CF
3:1 (2:1)
Sevilla FC
vasárnap 25.01.2015, 21:00 • Estadio Mestalla, Valencia • Primera División

Az első félidőben három büntető is adódott, viszont ebből csak kettő ment be. A 19. percben Parejo talált be büntetőből, ezzel nyitotta a gólok sorát. A 34. percben akcióból eredményes ismét Parejo, majd jött a válasz, Bacca a 37. percben büntetőből szépitett. Rá három percre Cancelo buktatta ellenfelét, még egy tizi, ezt viszont kihagyta Bacca! Ez kulcs momentum volt a meccsen, és új lendületet adott a Valencianak!

A második félidőben még egyet tett közé a Valencia, az 56. percben Fuego remek góljával eldőlt a mérkőzés. Az 57. percben majdnem ott volt a negyedik, de Beto bravúrral védeni tudott. A Sevilla oldaláról Denis Suarez hagyott ki egy hatalmas lehetőséget, de nem született meg a második találat. Remek meccs volt, ahol tizenegy sárga lap volt, indulatokból, és gólokból sem volt hiány! A huszadik forduló legjobb meccs volt ez, ahol tehát 3:1-re nyert a Valencia, és otthon tartotta a három pontot. Ami még ennél is fontosabb, megelőzte a Sevillát, és feljött a negyedik helyre a Valencia, és négy pont a hátránya a dobogós Atleticoval szemben! Köszönjük figyelmüket! (22:49:32)

90+2
    Otamendi is besárgult, durvaság miatt járt a lap.

90+1
    Iborra kakaskodott, sárga lap a jutalma.

90+1
    Gaya keménykedett egy sárga lapért cserébe.

88
    Rodrigo helyett de Paul a pályán. Elfogytak a cserék.

76
    Lekontrázta a Valencia a vendégeket. Rodrigo vihette a labdát be a büntető területen belülre, majd önzetlenül akart tálalni Negredonak, azonban az egyik védő visszaért és beletette lábát az átadásba. A labda lelassult és Beto kaparintotta meg!

71
    Otamendi hibázott, Gameiro tette be a jobb szélről Denis Suareznek, aki kapásból lőtt. Lövése centikkel suhant el a jobb sarok mellett!

65
    Vitolo kapott sárga lapot buktatás miatt.

59
    Banega ütésért kapott sárgát.

57
    Micsoda tüzijáték volt a Sevilla kapuja előtt! Rodrigo közeli lövését blokkolták, majd ismét nála kötött ki a labda, bepasszolta középre, a felszabaditás rövid volt, egy újabb próba, majd Beto vetődve szögletre mentett!
    Javi FUEGO - 3:1

56
    A Valencia gólt szerzett!

JAVI FUEGO nagy formában van, ezúttal ő a gólszerző. Rodrigo adott remek passzt Fuegonak, aki kapásból kilőtte a jobb alsó sarkot. A kapusnak esélye sem volt! 3:1!

43
    Pérez kapott sárga lapot belépőért.

41
    Bacca rúgta ismét a büntetőt, most azonban Diego Alves hárítani tudott.

40
    Cancelo volt szabálytalan saját tizenhatosán belül, a játékvezető büntetőt ítélt.
    Carlos BACCA - 2:1

40
    Cancelo buktatta ellenfelét, tizenegyes plusz sárga lap!

37
    A Sevilla gólt szerzett!
    CARLOS BACCA vállalta el a büntetőt, góljával szépített a Sevilla.

36
    Fuego kapott sárga lapot feltehetően szövegelésért.

35
    Parejo buktatott saját tizenhatosán belül, a játékvezető itt is befújta a büntetőt.
    Dani PAREJO - 2:0

34
    DANIEL PAREJO ezúttal akcióból szerzett gólt, növelve ezzel csapata előnyét. Pérez játszotta be a labdát középre, Parejo a bal alsóba helyezett.

31
    Parejo kapott sárga lapot buktatásért.
    Dani PAREJO - 1:0

19
    DANIEL PAREJO vállalta el a hazaiak büntetőjét, higgadtan a bal sarokba lőtt.

17
    Figueiras szabálytalankodott saját tizenhatosán belül, a játékvezető azonnal a tizenegyespontra mutatott.

17
    Figuerias kapott sárga lapot.

4
    Negredo kitűnő mélységi indítást kapott, balról nem a lövést választotta, beadása pedig magas volt Rodrigónak.

Gólok: 19. Parejo (bünt.), 34. Parejo, 56. Fuego – 37. Bacca (bünt.)

Lapok:   31. Parejo (VAL), 36. Fuego (VAL), 40. Cancelo (VAL), 43. Pérez (VAL), 90+1. Gaya (VAL), 90+2. Otamendi (VAL) – 17. Figueiras (SEV), 59. Banega (SEV), 65. Vitolo (SEV), 66. Krychowiak (SEV), 90+1. Iborra (SEV)

kimaradt büntető: 41. Bacca (SEV), kapus Diego Alves hatástalanítva

Valencia CF: Diego Alves – Otamendi, Mustafi, Cancelo, Pérez – Fuego, Parejo, Gayá, Gomes ( 80' Orban ) – Negredo ( 84' Alcacer ), Rodrigo ( 88' de Paul )
    Cserék: R. Yoel – Vezo, Augusto, Orban, Alcácer, Zuculini, de Paul

Sevilla FC: Beto – Pareja ( 80' Aspas ), Carriço, Coke, Figueiras – Banega, Iborra, Krychowiak, Vitolo ( 65' Suarez ) – Bacca ( 71' Gameiro ), Deulofeu
    Cserék: S. Rico – F. Navarro, Gameiro, Aspas, Den. Suárez, Vidal, Arribas

Játékvezetők: Santiago Jaime – Jorge Bueno, José Carrera