Elche CF – Barcelona 0:6 (vége) | La Coruňa – Granada 2:2 (vége) | Athletic Bilbao – Málaga CF 1:1 (vége)
RCD Espanyol – UD Almería 3:0 (vége) | Valencia – Sevilla 3:1 (vége)
Valencia CF
3:1 (2:1)
Sevilla FC
vasárnap 25.01.2015, 21:00 • Estadio Mestalla, Valencia • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik..

Rangadó következik a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) huszadik fordulójában, a Valencia hazai pályán fogadja a Sevilla együttesét.

A Valencia jelenleg ötödik, míg az andalúziaiak egy ponttal többet gyűjtve jelenleg a negyedikek a bajnoki tabellán, ráadásul egy meccsel kevesebbet játszottak vendéglátójuktól.
    Minkét csapat Bajnokok Ligája selejtezőt érő helyre hajt, mellettük még jelen állás szerint a Villarreal ambicionálja ezt a célt.
    A hazaiak a bajnokságban többé-kevésbé hozzák a mérkőzéseket, ugyanakkor a Kupából már kiestek. A Sevilla a héten vereséget szenvedett a Kupában az Espanyoltól (itt lesz még egy visszavágó), előtte viszont zsinórban öt tétmérkőzést nyert meg.
    A hazai pálya előnye miatt a Valenciának valamivel nagyobb sansza van a győzelemre, ugyanakkor egy vendégsiker is könnyen elképzelhető.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Valencia CF: Diego Alves – Otamendi, Mustafi, Cancelo, Pérez – Fuego, Parejo, Gayá, Gomes – Negredo, Rodrigo

Cserék: R. Yoel – Vezo, Augusto, Orban, Alcácer, Zuculini, de Paul

Sevilla FC: Beto – Pareja, Carriço, Coke, Figueiras – Banega, Iborra, Krychowiak, Vitolo – Bacca, Deulofeu

Cserék: S. Rico – F. Navarro, Gameiro, Aspas, Den. Suárez, Vidal, Arribas

Játékvezetők: Santiago Jaime – Jorge Bueno, José Carrera.

1

1
    A Sevilla kezdte a találkozót.

2
    Figueiras cselezgetett a bal szélen, beadnia nem sikerült a labdát, végól ő volt szabálytalan. A hazaiak jöhetnek kifelé szabaddal.

3
    A Valencia ívelhetett be szabadrúgást a vendégek tizenhatosára, a védők könnyedén felszabadítottak.

4
    Negredo kitűnő mélységi indítást kapott, balról nem a lövést választotta, beadása pedig magas volt Rodrigónak.

5
    Jó iramban kezdődött a találkozó, eddig mindkét csapat bátran megy előre.

7
    A Sevilla vezetett támadást, a hazai kapuhoz berúgott labda veszélytelen Diego Alves könnyedén összeszedte.

8
    Parejo játszotta be a labdát a vendégek kapuja elé, a védők szögletre mentettek.

9
    A Valencia kicsiben végezte el a sarokrúgást, veszélyt nem tudott kialakítani az akcióból.

11
    A Valencia egy hajszállal aktívabban játszik, de a Sevilla sincs megilletődve.

12
    Pérez volt szabálytalan, a vendégek végezhetnek el szabadrúgást.

13
    Krychowiak rúgta be a szabadrúgást a Valencia kapujához, labdája veszélytelen, a hazaiak jöhetnek kifelé kirúgással.

15
    A Sevilla vezetett támadást, a beadást középen Iborra fejelte kapura, Diego Alves szögletre mentett.

16
    Deulofeu végezte el a vendégek szögletét, a bejátszást követően Vitolo próbálkozott meg egy lövéssel a tizenhatosról, nem okozott gondot.

17
    Figuerias kapott sárga lapot.

17
    Figueiras szabálytalankodott saját tizenhatosán belül, a játékvezető azonnal a tizenegyespontra mutatott.

19
    A Valencia gólt szerzett!
    DANIEL PAREJO vállalta el a hazaiak büntetőjét, higgadtan a bal sarokba lőtt.
    Dani PAREJO - 1:0

21
    Bacca játszotta be a labdát a hazaiak kapuja elé, a védők könnyedén kifejelték.

22
    A Sevilla végezhetett el sarokrúgást, nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára.

24
    Minden egyes labdáért nagy a harc a pályán, érezhetően mindkét csapat győzelemre játszik.

25
    Banega fejezte be lövéssel a Sevilla támadását, kísérlete nem talált kaput.

26
    A hazaiak ívelték be a labdát a Sevilla kapujához, középen Gayá tett kapura, Beto kapusnak nem okozott gondot.

28
    A középpályán gyűrik egymást a csapatok, veszélyes területre most egyik fél sem tudja bejátszani a labdát.

29
    Pérez volt szabálytalan, a Sevilla végezhet el szabadrúgást.

30
    Deulofeu ívelte be a szabadrúgást a Valencia tizenhatosára, a védelem könnyedén felszabadított.

31
    Parejo kapott sárga lapot buktatásért.

32
    Deulofeu végezte el a vendégek szabadrúgását, a Sevilla hamar elveszítette a labdát.

34
    DANIEL PAREJO ezúttal akcióból szerzett gólt, növelve ezzel csapata előnyét. Pérez játszotta be a labdát középre, Parejo a bal alsóba helyezett.
    Dani PAREJO - 2:0

35
    Parejo buktatott saját tizenhatosán belül, a játékvezető itt is befújta a büntetőt.

36
    Fuego kapott sárga lapot feltehetően szövegelésért.

37
    A Sevilla gólt szerzett!
    CARLOS BACCA vállalta el a büntetőt, góljával szépített a Sevilla.

40
    Cancelo buktatta ellenfelét, tizenegyes plusz sárga lap!
    Carlos BACCA - 2:1

40
    Cancelo volt szabálytalan saját tizenhatosán belül, a játékvezető büntetőt ítélt.

41
    Bacca rúgta ismét a büntetőt, most azonban Diego Alves hárítani tudott.

50
    Negredo érkezett a rövid saroknál, de Beto együtt él a játékkal és megszerzi a játékszert.

51
    Labdajáratást láthatunk Valencia módra.

51
    Parejo kapott szabadrúgást. A távolság jó harminc méter.

52
    Negredo küldte rá ballal, de középre tartott, és nem okozott gondot Beto-nak.

53
    Gomest szerelték, kontrázhat a Sevilla!

53
    Deulofeu cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd lőtt, de Diego Alves figyelt a rövid sarokra, és védeni tud!

54
    Eseménydús, remek meccs, nem unatkozhatunk!

56

JAVI FUEGO nagy formában van, ezúttal ő a gólszerző. Rodrigo adott remek passzt Fuegonak, aki kapásból kilőtte a jobb alsó sarkot. A kapusnak esélye sem volt! 3:1!
    Javi FUEGO - 3:1

57
    Micsoda tüzijáték volt a Sevilla kapuja előtt! Rodrigo közeli lövését blokkolták, majd ismét nála kötött ki a labda, bepasszolta középre, a felszabaditás rövid volt, egy újabb próba, majd Beto vetődve szögletre mentett!

58
    Parejo sarokrúgása nem okozott veszélyt.

59
    Banega ütésért kapott sárgát.

60
    Rodrigot szerelte Koke szabályosan, nincs negyedik tizenegyes.

61
    Otamendi szerelte Bacca-t, bedobás jöhet.

62
    Tetszetősen játszanak a hazaiak, és uralják a meccset egyenlőre. Fél óra van még a meccsből,a két gól ugyan ledolgozható, de sok esély nincs rá.

63
    Bacca passzát lekapcsolták, de maradt a vendégeknél.

64
    Banega harcolt ki szögletet.

64
    A pontrúgást bedobásra cserélte a Sevilla, miután tisztázott Negredo.

65
    Információ: a legutóbbi öt meccsén gólt sem kapott a Sevilla, ellenben most hármat is.

65
    Vitolo kapott sárga lapot buktatás miatt.

71
    Otamendi hibázott, Gameiro tette be a jobb szélről Denis Suareznek, aki kapásból lőtt. Lövése centikkel suhant el a jobb sarok mellett!

72
    Rodrigo távoli lövését Beto fogta könnyedén.

73
    Deulofeu tette be a labdát a kapu elé, de Alves figyelt és lehúzta a magasból.

74
    Parejo kapott szabadrúgást a pálya középső harmadában.

75
    Hátul passzolgatnak a vendégek, nem sikerül előrébb jutniuk, remekül működik a hazaiak letámadása.

76
    Koke jobb oldali beadása harmatgyengére sikerült, könnyedén kivágták.

76
    Lekontrázta a Valencia a vendégeket. Rodrigo vihette a labdát be a büntető területen belülre, majd önzetlenül akart tálalni Negredonak, azonban az egyik védő visszaért és beletette lábát az átadásba. A labda lelassult és Beto kaparintotta meg!

77
    Hosszabbitással együtt negyed óra van a mérkőzésből.

78
    Nem érezni azt az átütő erőt ma a Sevillában, ami akár az egy ponthoz is elég lenne.

79
    A második félidőben 6:3 a próbálkozások száma, kaput 4, illetve 1 talált.

80
    Aspas játszik Pareja helyett.

80
    Orban folytatja Gomes helyett.

82
    Az utóbbi percekben alább fagyott az iram, picit lelassult a mérkőzés.

82
    Negredo követett el támadó szabálytalanságot.

83
    Alves azzal hogy megfogta Bacca büntetőjét új lendületet adott a társaknak, kulcs momentum volt!

84
    Negredo helyére Alcacer érkezett.

85
    Krychowiak kapott szabadrúgást a saját térfelén.

85
    Krychowiak nincs jól, biztos nem szimulál, hiszen hátrányban csapat.Az oldalvonal mellett folytatódik ápolása.

87
    Alcacer tette be Rodrigonak, akinek lövését blokkolta Krychowiak, aki már ismét pályán.

88
    Rodrigo helyett de Paul a pályán. Elfogytak a cserék.

90
    Három perc a ráadás.

90+1
    Gaya keménykedett egy sárga lapért cserébe.

90+1
    Iborra kakaskodott, sárga lap a jutalma.

90+2
    Otamendi is besárgult, durvaság miatt járt a lap.

90+3
    Sevillai szöglet következik. A középre tett labdát kifejelték, kontrázhat a Valencia.

90+3

Az első félidőben három büntető is adódott, viszont ebből csak kettő ment be. A 19. percben Parejo talált be büntetőből, ezzel nyitotta a gólok sorát. A 34. percben akcióból eredményes ismét Parejo, majd jött a válasz, Bacca a 37. percben büntetőből szépitett. Rá három percre Cancelo buktatta ellenfelét, még egy tizi, ezt viszont kihagyta Bacca! Ez kulcs momentum volt a meccsen, és új lendületet adott a Valencianak!

A második félidőben még egyet tett közé a Valencia, az 56. percben Fuego remek góljával eldőlt a mérkőzés. Az 57. percben majdnem ott volt a negyedik, de Beto bravúrral védeni tudott. A Sevilla oldaláról Denis Suarez hagyott ki egy hatalmas lehetőséget, de nem született meg a második találat. Remek meccs volt, ahol tizenegy sárga lap volt, indulatokból, és gólokból sem volt hiány! A huszadik forduló legjobb meccs volt ez, ahol tehát 3:1-re nyert a Valencia, és otthon tartotta a három pontot. Ami még ennél is fontosabb, megelőzte a Sevillát, és feljött a negyedik helyre a Valencia, és négy pont a hátránya a dobogós Atleticoval szemben! Köszönjük figyelmüket! (22:49:32)

Gólok: 19. Parejo (bünt.), 34. Parejo, 56. Fuego – 37. Bacca (bünt.)

Lapok:   31. Parejo (VAL), 36. Fuego (VAL), 40. Cancelo (VAL), 43. Pérez (VAL), 90+1. Gaya (VAL), 90+2. Otamendi (VAL) – 17. Figueiras (SEV), 59. Banega (SEV), 65. Vitolo (SEV), 66. Krychowiak (SEV), 90+1. Iborra (SEV)

kimaradt büntető: 41. Bacca (SEV), kapus Diego Alves hatástalanítva

Valencia CF: Diego Alves – Otamendi, Mustafi, Cancelo, Pérez – Fuego, Parejo, Gayá, Gomes ( 80' Orban ) – Negredo ( 84' Alcacer ), Rodrigo ( 88' de Paul )

Sevilla FC: Beto – Pareja ( 80' Aspas ), Carriço, Coke, Figueiras – Banega, Iborra, Krychowiak, Vitolo ( 65' Suarez ) – Bacca ( 71' Gameiro ), Deulofeu

Játékvezetők: Santiago Jaime – Jorge Bueno, José Carrera

Nézőszám: 46704