Fehérvár AV19 – UPC Vienna Capitals 5:2 (vége)
Fehérvár AV19
5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
spusu Vienna Capitals
vasárnap 01.02.2015, 14:00 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBYSL

Ugyanaz a forgatókönyv a záró harmadnál, mint a másodiknál, ezzel a hazaiak megtartják első periódusban megszerzett előnyüket! A székesfehérváriak végig a kezükben tartották a mérkőzést, az ilyen arányú győzelmük is teljesen megérdemelt! (15:54:15)

60:00

59:37
    A Volán gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Eldől a mérkőzés! SZABÓ PÁL KRISZTIÁN gyűjti be a korongot a palánk mellet, gondol egyet, és kilövi a hosszú felsőt! Bravo! 5-2!

Gólpassz: Balogh Bence.

59:08
    Tartja a korongot az ellenfél harmadában a Volán.

58:02
    A mérkőzés utolsó kettő perce kezdődik meg.

57:35
    Kiegészül a Volán, közben Kornakker halássza le a felperdülő korongot a lepkéssel. Buli a hazai harmadból.

56:59
    Worel lövése lejön a blokkról, felszabadítanak a hazaiak.

56:31
    Worel távoli lövése Szabóról pattan fölé.

55:54
    Két védést mutat be Kornakker.

55:30
    Szakácsi (Volán) ül le kettő percre bottal akasztásért!

55:08
    Korbuly a kékről, Zopf mamutjáról kijön a pakk, de nincs ismétlés.

54:52
    A bedobás a bécsiek kapuja elől jöhet.

54:42
    Lesre korcsolyáznak a Capitals játékosai.

54:21
    Most a vendégek szorulnak be a kapujuk elé.

54:01
    Reisz a kékről, elakad egy bécsiben a pakk.

53:20
    Szép védekezés, Kocsis Ferenc mutatja be, a magyar játékos lehalássza a lövésre szánt keresztpasszt.

52:54
    Mazzag ziccerben, Zopf véd testtel!

52:15
    Szabó passzol a palánkra, a visszajövő korongot kapásból rászúrja, Zopf hárít!

51:16
    Znenahlik próbálkozik laposan oldalról, jól zár a mamut.

50:50
    nagy az iram, nincs játékmegszakítás és helyzet sem.

49:44
    Maxa csap le a korongra, szerencsére besegítenek egymásnak a fehérvári bekkek.

48:12
    Balogh kap remek korongot kettő az egyben, lekezeli, kapura lő, Zopf testtel hárít, az ismétlés is elakad a vendégek kapusában!

47:50
    Kicsit beszorul most a Volán.

47:24
    A Capitals gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Elalszik a hazaia védelem, szépítenek a bécsiek! PATRICK BOLTELRE ugrik ki egy az egyben, a vendégek játékosa nem is hibázik! 4-2!

Gólpassz: Benjamin Nissner.

46:11
    Szépen spárgázik Kornakker, Maxa kerül ziccerbe, elhúzza a pakkot, de odaér az alsó sarokhoz a magyarok kapusa!

43:51
    Mazzag szépen veszi át a pakkot, ezzel kerül majdnem ziccerbe, de ős sem találja el a vendégek ketrecét!

43:31
    Alig-alig van a korong az osztrákoknál.

42:55
    Arany kerül helyzetbe, senki sem zavarja, helyezi a lövését a körből, nem talál kaput a bekk.

42:06
    Beszorul a harmad elején a bécsi alakulat.

41:34
    Tilos felszabadítás (Vienna).

40:57
    Szabó szép csel után már ziccerben, lapos próbálkozását mamuttal védi Zopf!

40:01

1-1 a második harmad mérlege, ezzel konzerválódik a három gólos hazai vezetés. Ebben a periódusban már visszafogottabban játszottak a székesfehérváriak, ám így is Tyler Dietrich tanítványai dominálták ezt a húsz percet is.
    A bécsiek Kotinsky hatalmas löketével ugyan szépíteni tudtak, ám arról Szakácsi Ákos gondoskodott, hogy a második harmadban se maradjunk Volán gól nélkül.
    4-1, nagy valószínűséggel a záró harmadban már csak a gólkülönbség lesz a kérdés.

40:00

39:56
    Élesen belőtt korong a bécsi kapu elé, két fehérvári érkező, Zopf hárít a mamuttal!

39:01
    Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

38:18
    GÓÓÓL! Hamar visszaáll a különbség! Balogh remek ütemben játszik vissza a bécsi kapu mögül, érkezik SZAKÁCSI ÁKOS, akinek a lövése átvánszorog Zopf felszerelésén! 4-1!

Gólpassz: Balogh Bence és Prácser Ádám.

37:43
    Feláll a Volán létszámazonosságnál.

35:52
    GÓÓÓL! Hatalmas góllal szépít a Vienna! HANNES KOTINSKY elé kerül a pakk a buli után, nem teketóriázik, kipókhálózza a hosszú felsőt! 3-1!

Gólpassz: Fabian Ranftl.

35:48
    Kornakker tenyerel rá a pakkra, a buli a Volán kapuja előterében lesz.

35:29
    Szabad teszi bele a botját egy lövésbe, nem talál kaput a korong.

34:32
    Tilos felszabadítás (Volán).

33:44
    Hamvai előtt hatalmas helyzet, félmagasan lő, kapuvas, mellé!

33:17
    A bécsi harmad elől jöhet a bedobás.

32:53
    Micsoda hiba a kapustól, elengedi a korongot, egészen közelről jön a lövés, véd, a kipattanóra érkezik Szabó, ezt is megfogja Zopf!

32:15
    Nincs játékmegszakítás, a kapuk ellenben most nem forognak veszélyben.

29:36
    Pillók laposan a kékről, nem talál kaput.

29:15
    Felszabadítanak az osztrákok.

28:40
    Reisz passzát Szabó tűzi rá, mamuttal hárít Zopf!

28:27
    Preiser (Vienna) áll ki kettő percre akadályozásért!

27:59
    A bedobás a semleges harmadban lesz.

27:39
    Reisz teszi vissza a pakkot, érkezik a második hullámban Kocsis, a félmagas lövése nem sokkal téveszt célt!

27:02
    Elmozdul a vendégek kapuja, a bedobás a Vienna harmadából következik majd.

25:49
    Viszonylag folyamatos a játék, továbbra is hazai mezőnyfölény megfigyelhető.

24:50
    Szép hazai akció, Balogh kerül hatalmas ziccerbe, Zopf véd, nincs kipattanó!

24:18
    Kiegészülnek a vendégek.

23:32
    Mazzag kapásból, középről, senki sem zavarja, a hosszú alsó mellé megy a kísérlet!

23:16
    Kocsis lő a kékről, kipattan, a buli a Vienna harmadában lesz.

23:02
    Kiütik a harmadból a pakkot a vendégek.

22:17
    Előnyben a Volán! Pelz (Vienna) két percet kap gáncsolásért!

22:03
    Mazzag tűzi rá a pakkot középről, nincs benne elég erő, Zopf hárítani tud.

21:32
    Teljesen beszorulnak a vendégek.

20:52
    Sofron passzolja el magát, nincs hazai helyzet.

20:01

Magabiztos, három gólos vezetésre tettek szert a székesfehérváriak az első harmadban: az 5. percben Prácser Ádám szerzett vezetést, a 9. percben pedig Szabó Pál Krisztán egy bécsi figyelmetlenség után növelte a hazai előnyt. Két perccel a harmad vége előtt emberelőnyös szituációból Sofron Ádám is betalált Zopf kapujába, így alakult ki a jelenlegi eredmény.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:02
    Megkezdődik az első harmad utolsó perce.

18:30
    Beemelt korong a vendégektől, cserélnek a csapatok.

17:41
    GÓÓÓL! Emberelőnyös góllal növeli előnyét a fehérvári alakulat! Szép keresztpassz Korbulytól, SOFRON ÁDÁM pedig nem vár, kapásból kilövi a rövid felsőt! 3-0!

Gólpassz: Korbuly Gergely és Kocsis Ferenc.

16:40
    Mazzag kapáslövése lecsúszik, saját társat talál fejbe.

16:16
    Preiser (Vienna) áll ki kettő percre magas bottal való játék miatt!

15:20
    Pillók félmagas lövése Zopf birtokába kerül.

15:02
    Harmadon kívüli lövés, bár inkább csak beemelt korong, Kornakker fogja a lepkéssel.

14:16
    Maxa célozza a rövid felsőt, Kornakker zárja a szöget.

13:32
    Zopf tenyerel rá a pakkra, újabb bedobás a vendégek harmadában.

13:14
    Arany enged el egy bombát a kékről, nincs kicsorgó.

11:10
    Kiegészülnek a vendégek, így a Vienna kerül emberelőnybe.

10:39
    Hatalmas mentés Arany Mátétól, de közben Reisz (Volán) áll ki kettő percre!

10:12
    Pillók bombája osztrákról pörög a pályán kívülre.

09:55
    Teljesen beszorulnak az osztrákok, egyelőre egy lövés sem talál kaput.

09:09
    Előnyben a Volán! Maxa (Vienna) áll ki kettő percre gáncsolásért!

08:45
    Kocsis fonákkal emel kapura, de középre megy, testtel véd az osztrákok hálóőre.

08:12
    GÓÓÓL! Növelik előnyüket a fehérváriak! Eladott korong a vendégektől, lecsap rá SZABÓ PÁL KRISZTIÁN, aki szépen helyezi a pakkot a felső sarokba! 2-0!

07:21
    Maxa passzát Worel lőné kapásból a hazai kapuba közelről, Kornakker hárít a mamuttal!

06:17
    Tartja a korongot a Volán, a hazaiak dominálják az összecsapást.

05:28
    Harmadon kívüli magas lövés, Schlögl engedi el, nem veszélyes.

04:14
    GÓÓÓL! Vezetnek a hazaiak! Egy kapu mögötti, palánkról visszacsorgó pakkot adunk középre, ott ólálkodik PRÁCSER ÁDÁM, aki hamar eszmél, és begyötri a korongot a bécsi kapuba! 1-0!

Gólpassz: Baloh Bence és Prácser Ádám.

03:28
    Arany távoli lövése megpattan egy védőn, mellé.

03:04
    Prácser középről, a harmad felétől, Zopf benyeli a korongot.

02:24
    Sofron kotorná be közelről, fonákkal a pakkot, nem sikerül túljárni Zopf eszén!

01:57
    Maxa szép csel után nem kerül ziccerbe, elesik, és elsodorja a magyar kapust.

01:38

01:32
    Prácser fűzné át magát két emberen, nem jár sikerrel.

00:44
    Varga távoli bombája a rövid alsó mellett suhan el!

00:26
    A bedobás a vendégek harmada elől jöhet.

00:01

Kornakker és Zopf kezdenek a kapuk előtt.

A hazaiak kék, a bécsiek sárga szerelésben lépnek ma jégre.

Fehérvár AV19: Kornakker (Gadacsi) – Arany, Reisz, Szabó P. K., Kocsis, Sofron – Korbuly, Varga, Pillók, Mazzag, Hamvai – Szakácsi, Balogh, Prácser

Vezetőedző: Tyler Dietrich

UPC Vienna Capitals: Zopf (Malik) – Kotinsky, Worel, Maier, Maxa, Szabad – Pospisil, Pelz, Bolterle, Schögl, Nissner – Preiser, Schönwetter, Znenahlik, Ranftl – Schneider

Vezetőedző: Paul Ullrich

Játékvezetők: Vladimir Babic – Mayer István, Csibi József.

Az Erste Bank Young Stars League 41. fordulójában a "B" csoportot toronymagasan vezető Fehérvár AV19 U20-as csapata az 5. helyen tanyázó Vienna Capitals együttesét látja vendégül vasárnap délután a Raktár Utcában.
    A hazaiak 39 győzelemmel (ebből három túlórás) és egy hosszabbítás utáni vereséggel eddig 115 pontot szorgoskodtak össze.
    A bécsiek mérlege 21 győzelem (ebből hét ráadásos) valamit 17 vereség (egy hosszabbítás után), ez 57 megszerzett pontot jelent a számukra.
    A fehérváriak már biztosan megnyerik a "B" csoportot, az osztrákok viszont küzdenek még a 4. pozícióért, a Linz együttese egy pontnyira van tőlük (ráadásul az EHC egyel többször lépett már jégre).
    Tartsanak velünk, szurkoljunk a magyar fiúk sikeréért!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 5. Prácser (Balogh, Szakácsi), 9. Szabó P. K., 18. Sofron (Korbuly, Kocsis), 39. Szakácsi (Balogh, Prácser), 60. Szabó P. K. (Balogh) – 36. Kotinsky (Ranftl), 48. Bolterle (Nissner)

spusu Vienna Capitals: Zopf (Malik) – Kotinsky, Worel, Maier, Maxa, Szabad – Pospisil, Pelz, Bolterle, Schögl, Nissner – Preiser, Schönwetter, Znenahlik, Ranftl – Schneider

Játékvezetők: Vladimir Babic – Mayer István, Csibi József