Győr – OFC Russel Gabčíkovo 1:0 (vége) | – MTK Budapest FC 1:2 (vége) | REAC – Csepel FC 2:0 (vége)
1:2 (0:0)
MTK Budapest FC
kedd 03.02.2015, 14:30 • Illovszky Rudolf-Stadion, Budapest • Felkészülési mérkőzések

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.

Idehaza labdarúgásban a különböző osztályokban még szünetel a bajnokság, de a felkészülési időszak már hetek óta tart a csapatoknál. A legtöbb együttes már túl van az első edzőmérkőzésein, ilyen például a Vasas, amely ma a Fáy utcában az MTK-Budapestet látja vendégül.

Az angyalföldiek előbb alsóbb osztályú csapatokkal mérkőztek meg, ezeket a találkozókat rendre meg is nyerték. Szombaton azonban már egy komolyabb gárda volt az ellenfél, a fővárosiak a Pakssal 2:2-es döntetlent játszottak.
    A hónap utolsó napján az MTK-Budapest is pályára lépett, idegenben 3:1-re múlta felül a másodosztályban szereplő Ceglédet.

A Vasas jobb gólkülönbségének köszönhetően vezeti az NB II-t, a piros-kékek célja, hogy ez a bajnokság végén is így maradjon. A vendég kék-fehér együttes pedig az őszi szezont a második helyen zárta az élvonalban.
    A felkészülési mérkőzéseknek nem feltétlenül az eredményesség az elsődleges célja, sokkal inkább a formába lendülés, a taktikai elemek kipróbálása, új játékosok érkezése esetén, azok beépítése a csapatba. Erre remek alkalom lesz ez a mai találkozó.
    Az angyalföldiek több neves játékost is igazoltak a tél folyamán, kíváncsian várjuk az összecsapást.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Vasas FC: Hermány – Preklet, Debreceni, Tamás, Hangya – Berecz, Gál, Nagy Tamás, Vida – Ferenczi, Remili
    Cserék: Németh – Grúz, Szabó, Görgényi, Madarász, Menyhárt, Czvitkovics, Kenesei, Ádám, Hajdú Norbert

MTK Budapest FC: Hegedüs – Baki, Vukmir, Kelemen, Poór – Vass Ádám, Kanta, Pölöskei, Vass Patrik – Torghelle, Csiki
    Cserék: Groppioni – Bese, Nagy Tibor, Thíám Khaly, Hajdu Ádám, Ramos.

A csapatok még csak most érkeztek meg a pályára, néhány perc késéssel kezdődik a találkozó.

1

1
    Az MTK-Budapest kezdte a mérkőzést.

2
    A kék-fehérek hamar elveszítették a labdát, hazai szabálytalanság után viszont már ismét az MTK támadhat.

2
    A Vasas egymásután kétszer is szögletet végezhetett el, egyik sem jelentett veszélyt a vendégek kapujára.

3
    Torghelle felé ment egy kiugratási kísérlet, a korábbi válogatott támadó már lesen volt, A hazaiak jöhetnek kifelé szabaddal.

4
    Hazai labdavesztés után a kék-fehérek támadtak, rossz indítás után már a Vasas építkezhet.

5
    Egyelőre egymás feltérképezésével vannak elfoglalva a csapatok, veszélyt még egyik kapunál sem láthattunk.

6
    Torghelle ellen szabálytalankodtam, az MTK-Budapest végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

7
    Remili szerzett labdát a középpályán, majd nagy elánnal indult meg a vendégek kapuja felé, végül 23 méterről fölé bombázott. Azért járt a taps a hazai közönségtől.

8
    Hangyát vágták fel a középpályán, a Vasas végezhet el szabadrúgást.

9
    Az angyalföldiek íveltek be szabadrúgást az MTK-Budapest tizenhatosára, a védők könnyedén felszabadítottak.

10
    A mérkőzés első komoly lehetősége a Vasas előtt adódott, Hangya húzta meg a labdát a bal szélen, centerezése kevéssel ment Ferenczi mögé. A hazaiak támadója középen egyedül érkezett

11
    Kisebb szabálytalanság után a Vasas jöhet szabadrúgással a középpályáról.

12
    Jobbról érkezett az angyalföldiek beadása, középen Berecz kapásból próbálta kapura tenni, kísérletét az egyik vendégvédő szögletre blokkolta.

13
    A hazaiak sarokrúgása veszélytelen, az MTK-Budapest vezethet támadást.

14
    Vass Patrik kapott labdát a jobb szélen, beadása pontatlan, a Vasas építkezhet.

15
    Remili cselezgetett a bal szélen, beadnia nem sikerült a labdát, szöglettel vigasztalódhatnak a hazaiak.

16
    A balról beívelt angyalföldi sarokrúgás jól érkezett középre, Hegedüs azonban öklözéssel mentett.

17
    A Vasas játszik enyhe fölényben, a hazaiak a labdát is többet birtokolják valamivel.

18
    Kanta ls Baki játszott össze a jobb szélen, bejátszani nem tudták a labdát, ugyanakkor az MTK-Budapest maradt támadásban.

19
    A középpályán gyűrik egymást a csapatok, egyelőre veszélyes területre egyik fél sem tudja bejátszani a labdát.

20
    Jobbról tekerték középre a labdát a hazaiak, Hegedüs lépett ki a kapujából, könnyedén összeszedte.

21
    Az MTK tartotta a labdát, majd Vukmir mélységi indítása a semmibe ment, a hazaiak fordulhatnak támadással.

22
    Bedobás után a Vasas tartja a labdát, majd a bejátszás a vendégek tizenhatosára már pontatlan.

23
    Csiki ellen szabálytalankodtak a hazaiak, a szabad elvégzése után azonban az MTK-Budapest hamar elveszítette a labdát.

24
    Egy könnyű hazaadást könnyelműsködött el Hegedüs, lábai alatt elment a labda, majd nagy versenyfutás után szögletre mentett.

25
    Jobbról érkezett a hazaiak szöglete, középen Berecz lövését blokkolták a védők.

26
    Ferenczinek próbálták bejátszani a labdát, a Vasas támadója már lesen volt. Szabadrúgás kifelé.

27
    Remili kapta a labdát az MTK tizenhatosa előtt, mintegy húsz méterről fölé-mellé bombázott.

28
    Hegedüs hosszú kirúgását a hazaiak kapcsolták le, építkezhet a Vasas.

29
    Tamás indítása pontatlan, de a hazaiak hamar visszaszerezték a labdát.

30
    Jobbról ívelték középre a labdát a hazaiak, Remili elől fejjel mentett az egyik vendégvédő.

32
    Bedobással jöhettek az angyalföldiek, majd a középpályán harcolnak a labdáért a csapatok.

33
    Torghelle szerzett labdát a középpályán, szépen tartotta meg, indítása már kevésbé veretes.

34
    Vass Ádám maradt lent a gyepen, egyelőre még sántikál. Könnyen lehet, hogy csere lesz az MTK-Budapestnél.

35
    Vasas támadással folytatódott a mérkőzés, a hazaiak jobbról tekerték középre a labdát, Hegedüs összeszedte. A kék-fehérek portása viszont lent maradt, egyelőre a pályán ápolják.

36
    Vass Ádám nem tudja folytatni, helyette Thíám érkezett.

38
    Hegedüs se tudja folytatni, az MTK kapujában Groppioni.

39
    Berecz fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, MTK lábról szögletre vágódott a labda.

40
    A Vasas jobbról ívelhetett be sarokrúgást, középen felszabadítottak a védők, a kipattanót Remili küldte kapura mintegy 14 méterről, lapos lövése jócskán mellé ment.

41
    Az MTK-Budapest vezetett egy ígéretes támadást, végül Thíám fejezte be az akciót, lövése tíz méterről nagyon gyengére sikerült.

42
    A vendégek ívelhettek be sarokrúgást jobbról, középen a védők kivágták a labdát, majd az ismételt bejátszást Torghelle próbálta meg ráfordulással kapura szúrni, nem találta el a labdát.

43
    Torghelle cselezgetett a hazaiak tizenhatosa előtt, végül elválasztották a labdától.

45
    A félidő utolsó percében az MTK-Budapest tartotta a labdát, érdemleges esemény már nem történt, a játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta az első játékrészt.

45

Gólt ugyan az első félidőben nem láthattunk, ugyanakkor az akarásra és az iramra nem panaszkodhatunk.
    Az első játékrészben a Vasas játszott enyhe fölényben, az angyalföldieknek kisebb lehetőségei voltak. A kék-fehérek egyelőre nem sokat mutattak, igazán veszélyes akciójuk igazából nem is adódott.
    Maradjanak velünk a folytatásban is.

46

46
    A Vasas kezdte a második félidőt.

47
    Hazai oldalon Ferenczi ment el, helyette Ádám érkezett. A vendégeknél Torghelle helyett Ramos a pályán.

48
    A Vasas játszotta be balról a labdát a kék-fehérek kapuja elé, lövésig nem jutottak a hazaiak, nagy üggyel-bajjal, de végül mentettek a védők.

49
    Komoly gólszerzési lehetőség maradt ki vendégoldalon. A cserekén beállt Ramos kapott használható labdát, majd mintegy 12 méterről szúrta kapura, Hermány nagyot védett.

50
    Balról érkezett egy veszélyes beadás a hazaiaktól, Ádám elől Groppioni lehúzta a labdát. Komoly mentés volt ez is!

52
    Kisebb szabálytalanság után az MTK-Budapest végezhetett el szabadrúgást a középpályáról, a vendégek hamar elveszítették a labdát.

53
    Martin fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, 18 méterről csúnyán mellé lőtte.

54
    Bese eresztett meg egy jó lövést, 15 méterről a lapos lövése centikkel ment mellé.

55
    A hazaiak kettőt is cseréltek, lement Nagy Tamás és Vida, bejött Kenesei és Czvitkovics.

57
    Az MTK-Budapest jóval aktívabb mint az első félidőben volt, ugyanakkor a hazaiak is bátran mennek előre.

58
    Az MTK gólt szerzett!
    Szép akció végén a kék-fehérek megszerezték a vezetést. Csiki pontosan játszotta be a labdát a hazai védelem mögé, PÖLÖSKEI ZSOLT kiugrott, mintegy hat méterről már nem volt nehéz dolga, higgadtan gurított a kapuba.

60
    A Vasas gólt szerzett!
    Azonnal érkezett a hazaik egyenlítő gólja. REMILI MOHAMED balról éles szögből is megpróbálta, mintegy 14 méterről eleresztett lövését Groppioni bevédte a rövidbe.

62
    Ramos cselezgetett a bal szélen, szögletet harcolt ki a vendégeknek.

63
    A balról beívelt vendég sarokrúgás veszélytelen, középen kivágták a labdát a védők.

64
    Ramos felé ment egy mélységi indítás, elsodorták a vendégek játékosát. A játékvezető nem látott szabálytalanságot.

65
    Ádám szerezhetett volna vezetést a hazaiaknak,éles szögből lőtt kapura, Groppioni most nagyot védett.

66
    A Vasas balról elvégzett sarokrúgása veszélytelen, de a kivágott labda után már ismét a hazaiak támadhatnak.

67
    Czvitkovics közelről lőtt kapura, az egyik védő szögletre blokkolt.

68
    A Vasas elvégzett sarokrúgása nem jelentett veszélyt. Ezekben a percekben a hazaiak irányítanak.

69
    Kisebb szabálytalanság után a Vasas végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

70
    Preklet helyett Szabó Bence a pályán.

71
    Kicsit leült a mérkőzés, jobbára a középpályán gyűrik egymást a csapatok.

72
    Újabb szögletet végezhetett el a Vasas, a beívelt labdát kivágták a védők.

73
    Az MTK-Budapest aktívabb ezekben a percekben, a vendégek többnyire saját térfelükön védekeznek.

74
    Vukmir indítását kapcsolták le a hazai védők, a Vasas építkezhet.

75
    Ádámot állították meg szabálytalanul, a hazaiak jöhetnek szabaddal a középpályáról.

76
    Hangya helyett Madarász a pályán.

77
    Bese tekerte be jobbról a labdát, középen KANTA JÓZSEF kapásból rúgta kapura, ezt még Hermány bravúrral védte, de kipattanónál már tehetetlen volt, a vendégek csapatkapitánya pontosan fejezte be.

79
    Próbálkozik becsülettel a Vasas, a vendégek saját térfelükre szorulnak vissza.

80
    Jobbról érkezett egy pontosa beadás az MTK-Budapest kapuja elé, Kenesei fejelt kapura, Groppioninak nem okozott gondot.

82
    Szép kontrát vezetett az MTK-Budapest! Ramos indították a bal szélen, beadását középen Csiki tekerte kapura, Hermáyn magabiztos volt.

83
    A kék-fehérek most ügyesen tartják a labdát a középpályán, a támadás azonban nehezen fejlődik fel.

84
    Ramos most jobb oldalon tűnt fel, beadását középen szögletre mentették a védők.

85
    Balról érkezett az MTK-Budapest sarokrúgása, középen Hermány öklözéssel mentett.

86
    Még egy szögletet végezhetett el a vendégcsapat, középen Pölöskei kiszorított helyzetből is kapura tudta fejelni, Hermány magabiztosan hárított.

87
    Csiki felé ment egy mélységi indítás, védője rutinosan megoldotta a feladatát.

88
    Groppioni hosszú kirúgását a Vasas játékosai kapcsolták le, egy-két támadásra mér van idő.

89
    A hazaiak tartják a labdát, veszélyes területre azonban nem tudják bejátszani.

90
    A mérkőzés utolsó jelenetében a vendégek még növelhették volna az előnyüket! Csiki felé ment egy mélységi indítás, azonban éles szögből mellé bombázott.

90

Az első félidőben a Vasas játszott enyhe fölényben, azonban a kisebb lehetőségekből gólt nem tudott szerezni. Az MTK-Budapest a játékrészben visszafogottan teljesített, helyzetig gyakorlatilag nem jutott.
    A fordulást követően az 58. percben egy szép támadás végén Pölöskei góljával a kék-fehérek szereztek vezetést, majd rá két percre Remili egyenlített. Ezt követően többnyire kiegyenlített volt a mérkőzést, minkét oldalon adódtak lehetőségek. Gólt azonban a vendégek szereztek, Kanta döntött a 77. percben. A találkozón újabb találat már nem született, így végül az MTK-Budapest ünnepelhet győzelmet.
    Köszönöm a figyelmet! (16:19:25)

Gólok: 60. Remili – 58. Pölöskei, 77. Kanta

: Hermány – Preklet (70. Szabó), Debreceni, Tamás, Hangya (76. Madarász) – Berecz, Gál, Nagy Tamás, (55. Czvitkovics) Vida (55. Kenesei) – Ferenczi, Remili

MTK Budapest FC: Hegedüs (38. Groppioni) – Baki, Vukmir, Kelemen, Poór – Vass Ádám (36. Thíám), Kanta, Pölöskei, Vass Patrik – Torghelle, Csiki
    Cserék: Groppioni – Bese, Nagy Tibor, Thíám Khaly, Hajdu Ádám, Ramos