Borussia Dortmund – FC Augsburg 0:1 (vége) | 1899 Hoffenheim – Werder Bremen 1:2 (vége) | Hertha BSC – Bayer Leverkusen 0:1 (vége)
1. FC Köln – VfB Stuttgart 0:0 (vége) | SC Paderborn 07 – Hamburger SV 0:3 (vége)
TSG 1899 Hoffenheim
1:2 (1:1)
Werder Brémy
szerda 04.02.2015, 20:00 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Bundesliga

A végeredmény tehát 1:2!

Mindkét félidő elején gólt kapott a hazai csapat, és míg az első félidőben jó játékkal egyenlíteni tudtak, a másodikban csak szenvedtek. Megérdemelt vendég siket!

Köszönjük a figyelmet! (21:50:06)

90+3
    Hajrovic kapott sárgát.

89
    Csere a Werder Bremen-nél/nál: lemegy Di Santo, bejön Hajrovic.

83
    Rudy kapott sárgát.

80
    Csere a Werder Bremen-nél/nál: lemegy Selke, bejön Sternberg.

78
    Csere a TSG 1899 Hoffenheim-nél/nál: lemegy Schwegler, bejön Rudy.

72
    Di Santo is besárgul.

68
    Bartels beadása tökéletes volt Di Santonak, azonban a fejes elég gyengére sikeredett. Baumann könnyen védett.

65
    Garcia kapott sárgát.

65
    Csere a TSG 1899 Hoffenheim-nél/nál: lemegy Elyounoussi, bejön Modeste.

65
    Csere a TSG 1899 Hoffenheim-nél/nál: lemegy Szalai, bejön Schipplock.

64
    Kim lőtte rá a szabadot 25 méterről, lövése pedig nem sokkal kerülte el az alsó sarkot.

59
    Bicakcic előtt volt meg a lehetőség az egyenlítésre, de közelről a kapu fölé lőtt!
    Philipp BARGFREDE - 1:2

52
    A Werder gólt szerzett!

a hazaik szempontjából nagyon rossz helyre pattant ki a blokkolt lövés, PHILIPP BARGFREDE pedig kapásból lőtt, és 16 méterről nem hibázott! A labda ráadásul egy védő lábon irányt is változtatott, így a kapusnak esélye sem volt! 1:2

46
    Kroos kapott sárgát.

46
    Csere a Werder Bremen-nél/nál: lemegy Oztunali, bejön Kroos.

A félidőben tehát 1:1!

A hazaiak uralják a meccset, igaz az első 15 percben elég pontatlanok voltak. Össze is hoztak egy gólt a vendégeknek, de egy fejessel visszajöttek a meccsbe. Ha a második félidőben is tartani tudják a nyomást, akkor minden esélyük megvan arra, hogy otthon tartsák a 3 pontot.

44
    Schwegler szép lövését ütötte Wolf a léc fölé!

42
    Elnézést, kisebb technikai hiba!

39
    Mi maradt ki!!! Hihetetlen mit bénáztak el a hazai támadók! A beadás után Wolf rosszul jött ki, Volland pedig az üres kapuval állt szemben, de addig várt amíg a védők mentettek!

38
    Firmino ugrott ki ziccerben, azonban Wolf remek ütemben lépett ki, és védett!
    Ermin BICAKCIC - 1:1

34
    A Hoffenheim gólt szerzett!

Schwelgler szöglete remekül tekeredik középre, Szalai továbbcsúsztatja, ERMIN BICAKCIC pedig 5 méterről a kapuba fejeli! Nagyon lemaradtak a védők. 1:1

23
    Hatalmas kavarodás volt a vendég kapu előtt, végül majdnem öngól lett! Így csak szöglet!

17
    Volland szépen hozta magát lövőhelyzetbe! Egy csel után éles szögből lőtt, Wolf azonban jól zárta a szöget!
    Franco Di SANTO - 0:1

8

Egy eladott labdából indult a gyors vendég támadás, a labda pedig FRANCO DI SANTO elé került, aki 16 méterről nagyon tisztén lőhetett, és okosan a jobb felsőbe lőtt! 0:1

A Bundesliga 19. fordulójában, a Hoffenheim fogadja a Werder Bremen csapatát.

A hazaiak a tabella 7. helyén állnak, eddig 26 pontot gyűjtöttek. A mérlegük 7 győzelem, 5 döntetlen és 6 vereség. Az előző fordulóban 3:1-es vereséget szenvedtek az Augsburg otthonában.

A vendégek a tabella 12. helyén állnak, eddig 20 egység van a nevük mellett. 5 győzelem, 5 döntetlen és 8 vereség a mérlegük. Az előző fordulóban otthon verték 2:0-ra a Herthát.

A két csapat előző találkozásakor 1:1-es döntetlen született.