Atlético Madrid – Real Madrid 4:0 (vége) | Villarreal – Granada 2:0 (vége) | Levante – Málaga CF 4:1 (vége)
Real Sociedad – Real Club Celta de Vigo 1:1 (vége)
Atlético Madrid
4:0 (2:0)
Real Madrid
szombat 07.02.2015, 16:00 • Estadio Vicente Calderón • Primera División

Megérdemelten, magabiztos nyerte a rangadót az Atletico!
    Szenzációs, történelmi siker ez Simeone együttesének! 4:0-ra megsemmisítő vereséget mértek a Realra!
    Félidőnként kettőt tett közé az Atletic, a mérkőzés kulcsa a küzdeni tudás volt! Egyszerűen egy csapat volt ma a pályán, és minden mutatóba ellenfele fölé nőtt az Atleti!
    Gratuláció illeti a csapatot, a Realnak pedig elkell felejtenie ezt a fordulót, hisz ne felejtsük, még mindig ők vezetik a tabellát, igaz, ha a Barca nyer holnap, már csak egy pont az előny! Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (17:50:48)

90+2

90+2
    17:3 a lövések száma, totál K.O. Ancelotti csapata!

Az Atlético gólt szerzett!

MARIO MANDZUKIC kapott remek passzt Torrestől, majd fejjel magabiztosan senkitől nem zavartatva bólintott a kapuba! 4:0 ! Ez már megalázó a Realnak!

88
    Várják már a csapatok a hármas sípszót.

86
    Nem ilyen visszatérésről álmodozott Ronaldo, az biztos.

85
    Jese kapott sárga lapot belépőjéért.

84
    Mindössze hat perc a rendes játékidőből! A véghajrában sem veszélyeztet a Real.

82
    Mandzukic kapott sárgát lökés miatt.

82
    A beadás pillanatában lökés miatt kifelé itél a spori.

82
    A beadás lecsorgott, majd Illarramendi lövésébe beleléptek, jöhet a harmadik!

81
    Az első madridi szögletet kifejelték, jöhet a második!

80
    7:0 a kapura tartó lövések száma, parádé!

79
    Bő tiz perc a meccsből, már csak a pontos végeredmény a kérdés.

77
    Griezmann taps közepette hagyta el a pályát, helyette Torres jöhet.

71
    Niguez ápolása miatt áll a játék, nem képes folytatni.

70
    Tiago távoli lövése gyenge volt ezúttal, de hát nem akadhat be minden!

68
    Illarramendi érkezett Isco helyére.
    Antoine GRIEZMANN - 3:0

67

ANTOINE GRIEZMANN érkezett Saul Niguez passzára, és közvetlen közelről magabiztosan a kapuba tessékelte a labdát. Eldőlt! 3:0 a mérkőzés új állása!

66
    A félidő derekánál járunk, ollézik a közönség, tizenhat év után nyerhet otthon bajnokit az Atletico!

65
    Carvajalt könnyedén szerelték ismét, mindenhol ott vannak a hazaiak. A csapat összes tagját dicséret illeti.

64
    Ronaldo távoli lövése méterekkel kerülte el a kaput. Kirúgás.

63
    Juanfran beadására Tiago érkezett, viszont nem találta el rendesen, de azért igy is veszély volt belőle, Casillas képes volt védeni! Közelebb a harmadikhoz az Atletico, mint a Real az elsőhöz.

63
    Továbbra is szenvedéllyel, alázattal futballoznak Simeone fiai, a Real pedig képtelen kapura lőni.

62
    Ismét Atletico szabad, de ebben most nem volt veszély igazából.

62
    10:1 a lövések száma! Negativ rekord véleményem szerint ilyen még nem történt a Reallal.

61
    Juanfran kapu elé tett labdáját Griezmann fejelte fölé.

61
    Mandzukic kapott szabadot, asszisztál az egész meccsen a Real.

60
    A beadást megcsúsztatták, majd Griezmann ollózott, ez az olló is centikkel szállt fölé, ha ez bemegy már a második parádés gól, de kimaradt!

59
    Végre valami. Carvajal hibázott, Griezmann lecsapott és bombázott húsz méterről, Casillas védett!

59
    A sárga lapokon és a cserén kivül nem történt semmi izgalmas a második félidőben eddig!

57
    Jese-t legyőzte a túlerő, szabályosan szerelték a tizenhatoson belül.

56
    Casillas magabiztos ezúttal.

56
    Bale követett el szabálytalanságot. A távolság jó negyven méter a kaputól, beadásra számithatunk.

55
    A beadást felfejelték, majd Godin próbálta kapura fejelni távolról, de nem tudott kellő erőt beletenni.

53
    Godin is besárgult feleslegesen, ez a harmadik szövegelés miatt.

52
    Garcia kapott sárgát reklamálás miatt, a szép ebben, hogy ő egyenlőre pályán kivül tartózkodik.

52
    A jobb oldali beadás pillanatában kifelé itél ismét a spori, hiszen Bale lökte Moya-t.

51
    Atleti bedobás a középpályán.

50
    Lényegesen jobban kezdte a második játékrészt a királyi gárda, de újabb öt perc telt el lövés nélkül.

49
    Turan kapott sárgát reklamálásért.

49
    Moya kapus nevét nem is kellett emliteni az első félidőben egyszer sem. Most is azért tesszük, mert ő végzi el a szabadrúgást.

48
    Támadószabálytalanságot látott a spori, méghozzá Ronaldonál.

47
    Benzema centerezését Tiagonak sikerült kivágni a veszélyes területről.

46
    Khedira helyére érkezik Jese.

46

Harmatgyengén játszik a Real, ellenben az Atleticoval. A 259. madridi rangadón a félidőben magabiztosan vezet 2:0-ra a hazai csapat. A kapura lövések száma 5:1, a kapura tartó pedig 4:0, ez mindent elárul. Ronaldo semmit nem csinált, nem is tudott, hiszen remekül védekeznek a hazaiak. Tiago góljával vezetést szereztek a hazaiak, majd a csereként beállt Niguez szenzációs ollózó mozdulattal elért góljával már kettővel mentek Simeone fiai. Ezt követően maradt az állás a félidőig. Hamarosan folytatjuk!

45+2

45+2
    Tragikus félidőt mutat be a Real, várják már a hármas sipszót, Ancelottinak lesz dolga bőven.

45+2
    Griezmann jobb oldali beadását kifejelték a védők.

45+1
    Két perc a ráadás a gólok, és az ápolás miatt feltehetőleg.

45
    Gabi kapott sárgát könyöklés miatt.

45
    Megkezdődött a rendes játékidő utolsó perce.

44
    A mezőnyben folyik a játék ezekben a percekben.

42
    Ronaldo eladta a labdát, nem megy a portugálnak, pedig rápihentett erre a meccsre, hiszen két meccsre el volt tiltva. Ennek ellenére alig kellett emliteni a nevét.

41
    Továbbra sincs kaput eltaláló lövése a Realnak, nem mostanában volt erre példa.

40
    Benzema középre tett labdáját kivágták, öt perc a félidőből, küzd a szépitésért a Real.

39
    Coentrao jöhet bedobással, adogatnak most a patyolat fehérek.

38
    Eszméletlen jól védekeznek Simeone fiai.

37
    Mandzukic lesen tartózkodott.

36
    Bale végezte el a bedobást, de rossz helyre dobta, kontrázhatnak Griezmann-ék.

35
    Godin közeli lövése elakadt Khedira karjába, a büntető elmaradt.

35
    A tizenhatos előteréből jöhet az Atleti szabad.

34
    Talán a jelenlegi szezonban ez a legrosszabb meccse a Real-nak, igaz ehhez kell egy parádés Atletico is.

33
    Niguez rántotta vissza Kroos-t a középpályán. A vendégek mintha ébredeznének jó harminchárom perc után..

32
    A középre tett labda lecsorgott, majd Benzema húsz méteres lövése elakadt egy védőben.

31
    Coentrao kapott szabadrúgást a tizenhatos előteréből. Ha támadásból nem is, rögzitett helyzetből talán összejön a szépités.

30
    Varane átadása a senki földjére tartott, továbbra is szenved a Real. Atletico bedobás.

29
    Kroos kapott sárgát Griezmann buktatásáért.

27
    Ronaldo középre tett labdájára egyik társ sem érkezett, érthetetlen hogy -2-nél miért nem támadnak, talán azért mert nem tudnak. Tűz nélkül ezt a meccset nem lehet megnyerni, és egyenlőre ez a tűz egy csapatban van meg.

25
    Griezmann tizenegy méteres lövését Casillas háritotta!

24
    Griezmann lesen tartózkodott. Jól játszanak a hazaiak, és megérdemelten vezetnek.

22
    A félidő derekánál járunk, a Real továbbra sem lőtt kapura, már pedig igy nehéz gólt lőni. Ronaldo észrevétlen.

20
    A kapu elé tett labda a hosszú oldalra szállt, majd Niguez belerúgta Bale-be, ezúttal bedobás jöhet.

19
    Atletico szöglet, szárnyalnak a hazaiak!
    Saúl ÑÍGUEZ - 2:0

18

A szezon talán legnagyobb gólja!!!! SAUL NIGUEZ érkezett a jobb szélről érkező beadásra, és ollózott egy hatalmas gólt!! Hat méterről ollózott, és a kapufáról befele pattant, Casillas döbbent arccal nézte a játékszert. 2:0!!

16
    Ismét támad az Atleti, Turan átadása viszont hosszú lett, Casillas jöhet kirúgással.

15
    Az első negyed óra elrepült, a kapura lövések száma 2:0, egyenlőre a királyi gárda harmatgyengén játszik.
    Tiago MENDES - 1:0

14

Casillas alaposan benne van ebben a gólban, noha elég erős volt a lövés. A jobb szélről érkező beadás Mandzukic-hoz érkezett, aki remekül készitette le TIAGO MENDES számára, aki tizenhat mérettől laposan lőtt. Casillas úgy tűnt védett, de becsorgott a labda a kezei közül. 1:0 a hazaiaknak!

14
    Nacho mentett Tiago elől, bedobás.

13
    Isco kapott szabadrúgást, jöhet a Real Madrid.

12
    Mehet a meccs tovább.

11
    Godin is elhagyja a pályát, de ő feltehetőleg visszajön majd.

10
    Koke nem képes folytatni, helyére Niguez érkezik.

9
    Eközben Godint is ápolják, eleredt az orra vére. Khediraval ütközött.

8
    Koke ápolása miatt áll a játék.

8
    Griezmann átadása Koke számára hosszú lett.

7
    A beadás lecsorgott, majd Turan lőtt 7-8 méterről. Lapos lövését Casillas könnyedén védte.

7
    Mandzukic harcolt ki sarokrúgást.

6
    Tiago szabálytalan Ronaldoval szemben a pálya középső harmadában.

5
    Arda Turan esett el a tizenhatoson belül, de nem kapott büntetőt.

4
    Atletico bedobás a középpályán.

4
    Az Atletico 1998 óta nem nyert otthon bajnokit a Real ellen!

3
    Eszméletlen a hangulat a madridi derbin.

2
    A vendégek passzolgatnak, eddig szinte csak náluk volt a labda.

1
    Fehérben a vendégek, piros csikos mezben, kék nadrágban a hazaiak.

1
    A Real Madrid kezdte a meccset.

1

Üdvözöljük Nézőinket, hamarosan kezdetét veszi a mérkőzés.

A Primera Division 22.fordulójának csúcs rangadóján az Atletico Madrid fogadja a Real Madridot.

Ők játszották a tavalyi BL döntőt is, ahol hosszabbitás után a Real nyerte a trófeát. Ezt követően a szuperkupában is találkoztak, ahol a Real otthonában 1:1-es döntetlen született, majd az Atletico otthon 1:0-ra legyőzte Ronaldoekat. A 2014/15-ös bajnoki szezonban a Real otthonából is elhozta a 3pontot az Atletico, Arda Turan szerezte a győztes gólt. A spanyol kupában is találkoztak 2015 januárjában, ahol az Atletico otthon ismét verte a Realt 2:0-,ra majd a Bernabeuban 2:2-es döntetlen született!

A mérleg tehát nem túl jó a Real szempontjából, a BL győzelem óta, öt meccsből egyet se nyertek meg, hiszen két döntetlen, és három Atletico győzelem a mérleg. Ennek ellenére a Real parádés a bajnokságban, és négy ponttal vezet a Barca előtt, és héttel az Atletico előtt!

Az Atletico 47 bajnoki ponttal a harmadik a tabellán. Huszonegy meccsből tizenötöt behúztak, két döntetlen, és négy vereség mellett. Hazai környezetben remekel a csapat, hiszen egyetlen vereséget szenvedtek el csupán. Emellett egy x, és kilenc! győzelmük van. 27:9-es gólarány a mérleg hazai környezetben!

A Real jelenleg első a tabellán. Huszonegy meccsből tizennyolc győzelem, és három vereség a mérleg. Parádés a támadószekció, hiszen 70 gólt lőttek 21 meccs alatt, ez 3.5-es átlag majdnem. Emelett kaptak 18-at, ez pedig a Barca után a második legjobb mutató. A hétközi bepótolt mérkőzésen 2:1-re gyúrték le a Sevilla együttesét, alaposan megszenvedtek Bale-ék, hogy otthon tartsák a három pontot. A Real idegenben kilencszer nyert, kétszer kapott ki, 37:11-es gólarányuk van. Messze ők lőtték a legtöbb gólt idegenben.

A Real 2003-tól 2014-ig egy döntetlen mellett folyamatosan nyerni tudott az Atletico otthonában, viszont legutóbbi két mérkőzésüket behúzták Torresék! Hatalmas meccs lesz, és tűzből, és indulatokból sem lesz hiány! Tartsanak velünk, ha tehetik!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Gólok: 14. Tiago, 18. Niguez, 67. Griezmann, 89. Mandzukic

Lapok:   45. Gabi (ATM), 49. Turan (ATM), 52. Garcia (ATM), 53. Godin (ATM), 82. Mandzukic (ATM) – 29. Kroos (REA), 85. Jese (REA)

Atlético Madrid: Moya – Siqueira, Godin, Miranda, Juanfran – Koke ( 10' Niguez (( 71' Garcia )) ), Tiago, Gabi (C), Turan – Griezmann ( 77' Torres ), Mandzukic
    Cserék: Oblak – Gamez, Garcia, Gimenez, Niguez, Suarez, Torres

Edző: D. Simeone

Real Madrid: Casillas (C) – Carvajal, Varane, Nacho, Coentrao – Khedira ( 46' Jese ), Kroos, Isco ( 68' Illarramendi ) – Bale, Benzema ( 73' Hernandez ), Ronaldo
    Cserék: Navas – Arbeloa, Hernandez, Illarramendi, Jese, Llorente, Silva