Cegléd – Csurgó 25:29 (vége) | PICK – Tatabánya 37:22 (vége)
OTP Bank - PICK Szeged
37:22 (15:13)
Grundfos Tatabánya KC
szombat 07.02.2015, 18:00 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Férfi kézilabda NB1

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:27:18)

Kiegyenlített első félidő után fölényesen nyerte az alapszakaszban rangadónak számító meccset a MOL-Pick Szeged. Mindkét félidő elejét nagyon megnyomták a szegediek, de amíg az első játékrészben volt egy tekintélyesebb visszaesésük, a második félidőben már nem. Az utolsó bő negyedóra néha már örömjáték volt a hazaiaknak, győzelmüket nemigen fenyegette veszély ma.

60
    Mérkőzés vége. (37:22)

60
    Balogh gyors lövését védi még a legvégén Paul. (37:22)

60
    Gyors indítás után a középen betörő JUHÁSZ eredményes. (37:22)

60
    Ilyés átlövését védi bal kettőből Paul. (37:21)

59
    Bodó veszít labdát bal kettőben, a hazaiak indulhatnak. (37:21)

59
    Wyszomirski védte Juhász lövését, a gyors hazai kontra végén PARRONDO eredményes a jobb szélről. (37:21)

58
    Bombac passza után Balogh átlövését sáncolja a vendégvédelem. (36:21)

58
    BODÓ balátlövőből lőtt hatalmas gólt a hosszú alsó sarokba. (36:21)

57
    Juhász lőtt középről a jobb sarok mellé, Wyszomirski gyors leindítása után pedig VRANJES talált be ziccerben. (36:20)

56
    BOMBAC tört be középen nagy csellel, s szépen lőtt a jobb sarokba. (35:20)

55
    Bodó passza után Peric lövését védi Wyszomirski, a hazaiaké a labda. (34:20)

55
    Bodó bejátszása után a Mazákkal szemben szabálytalan Vranjest küldik ki két percre. (34:20)

54
    PARRONDO a jobb sarokba lőtte a büntetőt. (34:20)

54
    Bombac passza után Vranjes harcol ki beállóban hétméterest. (33:20)

53
    Boskovic vonalra lépett, a hazaiaké a labda. (33:20)

53
    Eladott labda mindkét oldalon, majd Parrondo és BOMBAC játssza ki a lerohanást ziccerig, s utóbbi lő a jobb felső sarokba. (33:20)

52
    HARSÁNYI magabiztosan lövi a büntetőt a jobb sarokba. (32:20)

52
    Bodó átlövését bal kettőből lábbal védi Wyszomirski, de hetest kapnak a vendégek. (32:19)

51
    Ilyés nagy passzát a jobb kettőben betörő BALOGH lövi a hosszú felső sarokba. (32:19)

50
    Balogh eladott labdája után Dénes passzát HARSÁNYI lövi be ziccerben. (31:19)

50
    Boskovic átadását a középen betörő PERIC lövi a kapu közepébe. (31:18)

50
    Mindegía közbelövését hárítja Paul, a vendégeké a labda. (31:17)

49
    A bal szélen ziccerbe kerülő Törő lövését azonban Wyszomirski fölé üti. (31:17)

48
    Bombacot is kiküldik két percre, Boskoviccsal szemben volt szabálytalan. (31:17)

48
    Bombac passzát Ilyés lövi középről a jobb sarok mellé. (31:17)

48
    Belemenés Boskovicnál jobb kettőben, a hazaiaké a labda. (31:17)

47
    Nagy eladott labdája után Källman passzát VRANJES lövi ziccerben a kapu közepébe. (31:17)

47
    Ancsint állítják ki két percre Nagy ellen védekezve. (30:17)

46
    A gyors támadás végén PRODANOVIC pörget a jobb szélről a hosszú alsó sarokba. (30:17)

46
    Mazák ziccerét beállóból védi Wyszomirski. (29:17)

45
    Mindegía passzát ROBLEDO lövi balról bekanyarodva a jobb sarokba. (29:17)

45
    A jobb kettőben szép csellel betörő BOSKOVIC lő félmagasan a bal sarokba. (28:17)

44
    Megjáratják a labdát a szegediek, majd ANCSIN lő újabb nagy átlövésgólt. (28:16)

44
    Törő passza után technikai hiba Nagynál, a hazaiaké a labda. (27:16)

43
    Vendég időkérés. (27:16)

43
    Tatabányai labdavesztés után a leindításból PRODANOVIC lő ziccergólt. (27:16)

43
    ANCSIN újabb hatalmas bombája landol a jobb felső sarokban. (26:16)

42
    A jobb kettőben betörő VASKÓ lő felső kapufás gólt. (25:16)

42
    Boskovic lövése a sáncról pattan a jobb sarok mellé. (25:15)

41
    Közte tíz: PRODANOVIC ejt a jobb szélről a hosszú sarokba. (25:15)

41
    Nagy lövését védte Wyszomirski, a kipattanót Mousavi küldte a bal sarok mellé. (24:15)

40
    ANCSIN emelkedik jobb kettőben, s újabb irtózatos bombát küld a jobb felső sarokba. (24:15)

40
    Rossz bejátszás beállóba Mousavi felé, Källman szerzi meg a labdát. (23:15)

39
    Mousavit szerelték beállóban a hazai védők, a lerohanás végén MINDEGÍA lő a bal sarokba. (23:15)

38
    A gyors hazai támadás végén a középen betörő MINDEGÍA talál be. (22:15)

38
    Juhász tört be jobb kettőben, de Wyszomirski védte a lövését. (21:15)

37
    Mindegía passzából ANCSIN lő jobb kettőből hatalmas átlövésgólt a hosszú felső sarokba. (21:15)

37
    Bodó nagy bejátszását MOUSAVI lövi beállóból félmagasan a bal sarokba. (20:15)

36
    PRODANOVIC a bal sarokba lövi a büntetőt. (20:14)

36
    Zubai harcol ki beállóban hétméterest. (19:14)

35
    Källmant még ki is küldik két percre. (19:14)

35
    BODÓ bal kettőben betörve, két védővel a nyakán eredményes. (19:14)

35
    Mindegía passzát VRANJES gyönyörűen lövi a léc alá beállóból. (19:13)

35
    Bodó passzából Boskovic lő élesen a jobb sarok mellé. (18:13)

34
    Ancsin ütközött a középen betörő Bodóval, kisebb ápolásra szorul. (18:13)

34
    Az első félidőhöz hasonlóan kezdte a második játékrészt is a Pick, s el is húztak megint, így érthető Matic mester időkérése, rendezni kell a sorokat. (18:13)

34
    Vendég időkérés. (18:13)

34
    Mindegía átadásából PRODANOVIC lő a jobb szélről a jobb felső sarokba. (18:13)

33
    Prodanovic szerez újra labdát védekezésben. (17:13)

33
    Balogh passzát KÄLLMAN lövi a bal szélről a hosszú felső sarokba. (17:13)

32
    Zubai csapott oda a vele szemben szabálytalan Boskovicnak, mehet ki két percre a hazai beálló, miként kiállítják Mousavit is. (16:13)

32
    Prodanovic szerez labdát védekezésben, a hazaiak támadhatnak. (16:13)

31
    A bal kettőben betörő ROBLEDO lő a hosszú alsó sarokba. (16:13)

31
    Mindegía ellépte, de hosszú Bodó indítása Törő felé. (15:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:13)

A hazaiak kezdik a második félidőt.

Fantasztikusan kezdte a meccset a Pick, Ancsin és Robledo vezérletével, Sierra remek védéseivel gyorsan ötgólos előnyre tettek szert. Idővel aztán kezdett feljönni a vendégcsapat, s ezzel párhuzamosan visszaesni a Pick. A legvégén egy nagy rohammal egy gólra is megközelítette a hazaiakat a Tatabánya, s ha minden így megy tovább, egy kifejezetten kiélezett rangadóra számíthatunk a második félidőben is.

30
    Befejeződött az első félidő. (15:13)

30
    Juhász passza után Harsányi kínaiját védi Sierra, majd Ilyés labdaeladása után a Harsányi passzából az utolsó másodpercben ziccert lövő Vaskó próbálkozását is hárítja a spanyol kapus. (15:13)

30
    A jobb kettőben erőszakosan betörő BOMBAC lő a kapu közepébe. (15:13)

29
    Balogh labdavesztése után Juhász passzából VASKÓ lőtt ziccergólt. (14:13)

29
    A középen betörő BODÓ lő a bal alsó sarokba. (14:12)

29
    Balogh bejátszása nem jó beállóba, a vendégek indulhatnak. (14:11)

28
    Fokozatosan jön fel a Tatabánya, a hazaiak kissé visszaestek a remek kezdés után. Kifejezetten izgalmas is lehet ma még ez a rangadó. (14:11)

28
    Hazai időkérés. (14:11)

27
    JUHÁSZ tört be középen, s félmagasan nagy gólt lőtt a jobb sarokba. (14:11)

27
    Balogh bejátszása után Vranjes ziccerét beállóból védi Paul. (14:10)

27
    Balogh átlövése a sáncról vágódik fölé, sarokdobás. (14:10)

26
    HARSÁNYI tör be remekül középen, s a bal sarokba talál. (14:10)

25
    Bodó közbelövése suhan el a jobb sarok mellett, a túloldalon azonban lépéshiba Baloghnál. (14:9)

25
    Ilyés kap sárga lapot Juhásszal szemben. (14:9)

25
    BALOGH tör be jobb kettőben, s szép gólt lő a bal alsó sarokba. (14:9)

24
    Ilyés átlövését sáncolják, sarokdobás. (13:9)

24
    HARSÁNYI lő középről a bal felső sarokba. (13:9)

23
    Juhász bejátszása nem jó beállóba, de Bombac közbelövését a túloldalon bravúrral védi Paul. (13:8)

22
    Tatabányai technikai hiba után Paul védi Vadkerti bal szélről küldött lövését. (13:8)

22
    Nagy átlövése a sáncról pattan a bal sarok mellé. (13:8)

21
    ILYÉS azonban balátlövőből villámgyorsan felel. (13:8)

21
    Eladott labda mindkét oldalon, BOSKOVIC lő ziccerből a jobb felső sarokba. (12:8)

20
    BALOGH a hetesre beállt Babasafari lába alatt talál a jobb sarokba. (12:7)

20
    Nagy közbelövését védi bravúrra Sierra, a kontra végén Vranjes harcol ki hetest, Mazákot ki is küldik két percre. (11:7)

19
    Ilyés nagy passzából a jobb kettőben betörő BALOGH szerez gyönyörű gólt. (11:7)

19
    Ilyés felső kapufája után Balogh Zsolté a kipattanó. (10:7)

18
    BOSKOVIC lő jobb kettőből hatalmas átlövésgólt a jobb sarokba. (10:7)

17
    Vranjes támadófaultja után a vendégeké a labda. (10:6)

16
    JUHÁSZ tört be szépen bal kettőben, s a hosszú alsó sarokba talált. (10:6)

16
    ROBLEDO balátlövőből lő hatalmas gólt a hosszú felső sarokba. (10:5)

16
    Källman ziccerét a bal szélről védi Paul, de a hazaiaké marad a labda. (9:5)

15
    Nagy remek bejátszását MAZÁK lövi beállóból a jobb felső sarokba. (9:5)

15
    PRODANOVIC a bal sarokba lövi a büntetőt. (9:4)

15
    Mindegía harcol ki hetest, Bodót ki is küldik két percre. (8:4)

14
    A középen betörő BOSKOVIC eredményes gyors támadás végén. (8:4)

14
    Mindegía bejátszását ZUBAI ejti beállóból a kapu közepébe. (8:3)

13
    Bodó átlövését azonban védi Sierra, a szegedieké a labda. (7:3)

13
    Belemenés Ancsinnál jobb kettőben, a vendégeké a labda. (7:3)

12
    Bodó labdáját a jobb kettőben betörő BOSKOVIC lövi a hosszú alsó sarokba. (7:3)

12
    A középen betörő Bodóval szemben szabálytalan Blazevic is mehet ki két percre. (7:2)

11
    PRODANOVIC a bal sarokba küldi a büntetőt. (7:2)

11
    Dénes ráadásul már a második kétperces kiállítását kapja. (6:2)

11
    Ancsin passzából Zubai harcol ki hetest beállóban. (6:2)

10
    HARSÁNYI büntetőjét védte Sierra, de a kipattanóból a jobb felső sarokba lőtt a szélső. (6:2)

10
    Juhász bal kettőben betörve harcol ki hetest. (6:1)

10
    PRODANOVIC félmagasan a jobb sarokba lőtte a büntetőt. (6:1)

9
    Robledo kapufát lőtt, Mindegía ismétlését védte Paul, végül Zubai harcol ki beállóban hetest. (5:1)

8
    Juhász passzából BODÓ lő középről átlövésgólt a kapu közepébe. (5:1)

8
    Fantasztikusan kezdte a meccset a Szeged, sül Ancsin és Robledo keze, miközben Sierra teljesen lehúzta eddig hátul a rolót. (5:0)

8
    Vendég időkérés. (5:0)

8
    Ancsin passzát KÄLLMAN lövi a hosszúba a bal szélről. (5:0)

7
    Boskovic átlövését tolja a jobb sarok mellé Sierra. (4:0)

7
    Zubai szerelte Pericet, passzából ROBLEDO emel a vészkapus Törő fölött a kapu közepébe messziről. (4:0)

6
    Mindegía labdáját ANCSIN lövi középről a bal alsó sarokba. (3:0)

6
    Dénest küldik ki két percre Ancsinon védekezve. (2:0)

5
    Mazák pörget beállóból a bal alsó sarok mellé. (2:0)

5
    Mindegía átadásából ROBLEDO lő bal kettőből a hosszú alsó sarokba. (2:0)

4
    Peric közbelövését is fogja Sierra, a hazaiak indulhatnak. (1:0)

3
    Mindegía lövését védte Paul, a vendégek támadhatnak. (1:0)

3
    Katzirz is sárgát kap. (1:0)

3
    Dénes kap sárga lapot a falban védekezve. (1:0)

2
    Harsányi ziccerét a jobb szélről védi Sierra. (1:0)

2
    Mindegía passzát ANCSIN vágja jobb kettőből a hosszú sarokba. (1:0)

1
    Boskovic lövését védi Sierra, a hazaiaké a labda. (0:0)

1

A vendégek kezdik a meccset.

December legjobb hazai játékosát, Rajko Prodanovicot köszöntik egy díjjal a meccs előtt.

Megkezdődik a csapatok bemutatása.

A hazaiak tiszta kék, a Tatabánya tiszta fehér szerelésben játszik majd.

MOL-Pick Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 9 Robledo, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 23 Hegedűs, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Grundfos Tatabánya KC: 16 Babasafari, 55 Paul – 6 Vaskó, 7 Juhász, 9 Bodó, 10 Harsányi, 14 Nagy, 18 Katzirz, 19 Törő, 22 Mazák, 23 Peric, 24 Dénes, 25 Boskovic, 37 Bartók, 88 Mousavi. Edző: Vladan Matic

Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter.

A Tatabánya-meccs jótékonysági mérkőzés is lesz egyben, az 500 forintos belépő mellett a bejáratnál kihelyezett urnákba várják az adományokat. A Pick egykori légiósa, Marinko Kekezovic felesége ugyanis súlyos beteg, s a gyógykezelésére gyűjt a szegedi klub.

Fontos lenne a szünet utáni első tétmeccsen a győzelem a szegedi csapatnak, hiszen jövő csütörtökön már a Schaffhausen otthonában lépnek pályára BL-csoporttalálkozón, jövő vasárnap pedig a második helyezett Csurgó vendégeként zárják a bajnokság alapszakaszát. Ha a Tatabánya ellen nyer a csapat, azzal bebiztosítja elsőségét az alapszakasz táblázatán.

Az akkor még tartalékos szegediek két edzőmeccset játszottak a felkészülés alatt, odahaza simán legyőzték a Metaloplastika Sabac csapatát, Újvidéken azonban vereséget szenvedtek a Vojvodinától. A tatabányaiak közben hazai négygólos előnyről bukták el a Magyar Kupa-továbbjutást Gyöngyösön, a legvégén kapott találattal ötgólos vereséget szenvedve.

Szombat kora este alapszakasz-rangadót játszanak Szegeden, midőn a 21. fordulóban a százszázalékos (18 győzelem) listavezető MOL-Pick Szeged a hosszú szünet után immár újra tétmérkőzésen látja vendégül a 13 győzelemmel és 5 vereséggel harmadik helyezett Tatabányát. Mindenképpen a szegedi gárda a meccs esélyese, de nem számíthatnak könnyű mérkőzésre a hosszú kihagyás után, főleg hogy a világbajnokságról visszatért légiósok csak a héten kapcsolódhattak be újra az edzésmunkába.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Attila Varsányi

OTP Bank - PICK Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 9 Robledo, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 23 Hegedűs, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter