Franciaország – Szlovákia 3:2 (vége) | Dánia – Magyarország 2:3 (vége)
Dánia
2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Magyarország
vasárnap 08.02.2015, 13:40 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

A hétvégi Négy Nemzet női jégkorongtornát tehát Magyarország nyerte, második Dánia, harmadik Franciaország, negyedik pedig Szlovákia válogatottja!
    Két hónap múlva a kínai vb-n is egy nagyon jó szereplést szeretnénk a magyar lányoktól, addig persze még van idő kijavítani az esetleges hibákat!
    Most örüljünk ennek a szép sikernek, amit ez a tornagyőzelem jelent!
    A Káposztásmegyeri Jégpalotából köszönjük a megtisztelő figyelmet, de tartsanak továbbra is velünk! (15:49:05)

Hatalmas szívvel és határtalan lelkesedéssel párosult ma a magyar csapat játéka és így megérdemelten csendülhet fel a magyar himnusz!

KISS-SIMON FRANCISKA lett a torna legjobb hátvédje, míg a dán Josefine Persson a legjobb csatár!

A dánok legjobbja ma MICHELLE BRIX NIELSEN, míg nálunk természetesen a kétgólos GASPARICS FANNI kapja a díjat!

MEGVAN A MAGYAR LÁNYOKNAK A MECCS ÉS A TORNAGYŐZELEM IS!
    GRATULÁLUNK!

60:00

59:44
    Időt kért a dán válogatott szakvezetője, Denis Larsen!

59:36
    Kapus nélkül, 6 az 5 ellen támadnak a dánok!

59:06
    Huszák lövését védte a dán kapus.

58:08
    Már belül az utolsó kettő percen, amikor megint Gasparics veszélyeztetett, de lövését most megfogta Clayton-Jacobsen!

57:50
    Pintér Lili egy ütközésnél megsérült, le kellett támogatni a jégről!

57:29
    Magyarország gólt szerzett!!
    Gólszerző GASPARICS. Assziszt: Huszák. Gólra gól! Huszák Alexandra korongját GASPARICS FANNI vágta a dán kapuba! 3-2 a mieink javára!

57:00
    Dánia gólt szerzett!
    Gólszerző GLUP. Assziszt: Just-Jensen. Gyorsan belőtték a fórt a dánok! Just-Jensen passzát SILKE GLUD emelte a kapunkba! 2-2

56:48
    Megugrottak a mieink, de sajnos tőlünk állítottak ki a bírók, bottal lökésért Huszák a kiállított játékos!

56:25
    Elmozdult a magyar kapu, egyelőre áll a játék!

56:13
    Pintér Lili és a két Jókai-Szilágyi elől mentett végül a dán kapus.

54:47
    Kiegészültek a dánok, nincs magyar gól ebből a hosszú emberelőnyből, mely volt egy ideig kettős is!

54:02
    Emberelőnyben ütött tilost a magyar válogatott!

53:03
    Mostantől ismét sima emberelőnyben a mieink, miután a kettősből nem sikerült betalálni!

52:47
    Kőkemény palánkralökés, ez is 2 perc, Asperup.

52:44
    Kiss-Simon lövése sajnos nem lett veszélyes a dán kapura.

51:03
    Védett ugyan a dán kapus, de közben Frandsen közben már szabálytalan volt, magyar emberelőny!

50:31
    Pintér Lili szólója végén nem tudta átütni a korongot a dán kapuson.

49:53
    Horváth fordulásból már nem tudta a dán kapura kanalazni a korongot.

49:13
    Glud felemelt korongját hárította a mieink kapusa!

48:40
    Olausson fonákkal leadott lövése nem jutott el a magyar kapuig.

47:28
    Kiss Andi visszatett korongját Gasparics Fanni lőtte rá, de a dán kapus védett.

45:53
    Gólszerző NIELSEN. Assziszt: Glud. Silke Glud korongját MICHELLE BRIX NIELSEN emelte a magyar kapu bal felső sarkába, Németh Anikó ezt már nem háríthatta! 2-1, de még mindig a mieink javára!

44:59
    Ungár remek cselek után lőtt, Clayton-Jacobsen védett!

44:27
    Somogyi elől szedte fel a pakkot a dán kapus!

44:15
    Kiválóan tartja most meg a korongot a magyar csapat!

43:10
    Huszák korongja suhant el a dán kapu előtt!

42:34
    Horváthtal szemben védekeztek határozottan a dánok.

41:16
    Henriksen lövését parádés mozdulattal védte Németh Anikó!

40:04
    Kiegészültek a mieink, mostantól magyar emberelőny!

40:01

4 a 4 elleni játékkal kezdődik majd a dán-magyar meccs harmadik harmada, de ez alig négy másodpercig tart majd és utána a mieink lesznek 49 másodpercig emberelőnyben! Az esélyek tehát jók, de ezt érvényesíteni kell és akkor sikerülhet legyőzni a mieinknél pillanatnyilag egy világbajnoki osztállyal feljebb található dán válogatottat!
    Rögtön folytatódik a találkozó, tartsanak velünk!

Szenzációs második 20 percet produkált a magyar válogatott! Két helyzetet is sikerült értékesíteni, de emellett is nagyon sokszor nyomás alatt tartottuk az ellenfél védőharmadát!
    Ha pedig a dánok helyzetbe kerültek, ott volt a magyar kapus, Németh Anikó, aki lehúzta a rolót!
    De még egy harmad hátravan, oda kell figyelni a továbbiakban is!
    Tartsanak velünk a második szünetet követően is!

40:00

39:01
    Utolsó percen belül a második harmadban!

38:52
    Elcserélték magukat a dánok, 4 a 4 elleni játék következik!

38:03
    Emberhátrányban lesznek a mieink, Trencsényi Kitti kapta a 2 percet bodicsekért, ami a női jégkorongban szabálytalan!

37:45
    Megint a dán kapust foglalkoztatták a mieink!

37:23
    Kiss Andrea elől szedte fel a korongot Clayton-Jacobsen!

37:01
    A roppant agilis Dabasi lövése ezúttal elzógott a dán kapu mellett.

36:18
    Henriksen a kapu mögülpróbálkozott, de Németh Anikó résen volt és mentett!

35:50
    Most a mieink ütöttek tilost!

35:20
    Pintér Lili elől mentett a dán védelem.

34:28
    Rónai közeli lövését hárította a dán kapus!

34:10
    Tilosra ütötték a dánok a korongot.

33:50
    Nagyon szépen és jól is játszik ezekben a percekben a magyar válogatott!

32:07
    Gregersen közeli lövését hárította a magyar kapus.

31:31
    Gólszerző DABASI. Assziszt: Horváth T.. Ha egy üzlet beindul! Horváth Tifani korongját az eddig is nagyon harcos DABASI RÉKA ütötte be a dán kapuba.

30:30
    Rögtön a gól után a túloldalon Németh Anikónak kellett védenie.

29:50
    Gólszerző GASPARICS. Németh Bernadett szerzett korongot a saját harmadunkban, amellyel GASPARICS FANNI tört kapura és a kapust is becsapva emelt a kapu jobb oldalába! 1-0 Magyarország javára!

29:11
    Somogyi megint remek cseleket csinált, végül azonban a dán kapu fölé lőtt!

28:30
    Megint Dabasi Réka és megint fonákkal lőtt, de ezúttal a kapu mellé!

27:18
    "Égszakadás-földindulás" a magyar kapu előtt, végül Henriksen nem tudta Németh kapujába ütni a korongot!

26:47
    Huszák lövése ment el a dán kapu mellett!

25:59
    Dabasi mindent megtesz ezekben a pillanatokban a gólszerzésért, de fonákját is fogta a dán kapus!

25:34
    Most Dabasi elől mentett a dánok kapusa!

25:25
    Pintér Lili középre tartó bombáját hárította Clayton-Jacobsen!

24:02
    Nielsen lövését hárította Németh Anikó.

23:49
    Somogyit jó csele után végül szerelték a dánok a kapujuk előtt.

23:10
    Németh Anikó volt munkában.

22:30
    Just-Jensen lövése után ment el a korong a magyar kapu mellett.

21:56
    Kihagytuk a fórt, kiegészültek a dánok!

21:01
    Pintér Lili korongját sajnos nem tudta a kapura tenni középütt Jókai-Szilágyi Kinga!

20:01

Hamarosan kezdődik a második harmad és ne feledjük, majd' teljes két percig emberelőnyben lesznek a mieink a második játékrész elején!
    Tartsanak velünk továbbra is!

Hatalmas iramú játékot, egészen sok helyzetetet hozott az első 20 perc, de gól nem született, ehhez eddig inkább a magyar válogatott állt közelebb!
    A második harmadot majd emberelőnyben kezdhetik a mieink, várjuk vissza Önöket a szünetet követően is!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:56
    Felgyorsultak az események a harmad végére; Weiset fogásért állították ki, emberelőnyben kezdhetjük majd a második játékrészt!

19:40
    A túloldalon Németh Anikónak is a helyén kellett lennie!

19:30
    Huszák lövését hárította a dán kapus.

19:01
    Belül vagyunk az első harmad utolsó percén!

17:41
    Somogyi Vivi parádés lövését hárította Clayton-Jacobsen kapus!

17:25
    Megint beszorult egy kicsit a korong a palánkhoz, de most kihozzák a bírók a bulit a magyar harmad elé!

16:37
    Trencsényi védekezett nagyszerűen Henriksennel szemben!

16:10
    Gasparics Fanni lövése ment el a dán kapu felett!

15:41
    Tilost ütöttek a dánok.

15:33
    Dabasi kapu mögül visszatett korongja nem jutott társhoz.

13:42
    Huszák egymás után kétszer veszélyeztetett, előbb a kapus védett, majd a kivágódó korongot Szandi a dán kapu mellé lőtte!

13:05
    A túloldalon Németh Anikó volt munkában!

12:55
    Somogyi lövését blokkolták a dánok.

11:15
    Kiegészült a dán válogatott!

11:02
    Jókai-Szilágyi Kinga két remek csele után sajnos kapuralövésig már nem jutott el.

10:11
    Sem Huszák Szandi, sem Kiss Andi nem tudta egészen közelről a dán kapuba ütni a korongot!

09:15
    Jókai-Szilágyi Zsófit akasztotta Gregersen, 2 percig magyar emberelőny!

08:46
    Weis lövését védte szépen Németh Anikó!

08:26
    Már nem volt megjátszható a korong, amely egyelőre marad a mieink védőharmadában!

07:23
    Almquist kapu felé tartó, de nem túl erős korongját bárddal hárította Németh Anikó!

06:24
    Horváth Tifani remek szólója végén nem tudta becsapni a dán kapust!

05:41
    Trencsényi Kitti és Jókai-Szilágyi Zsófi közös erővel akadályozták meg a gólszerzésben Weist!

04:18
    Peters veszélyesen érkezett, így Németh Anikó jobbnak látta rátenyerelni a korongra!

03:25
    Kiegészültek a dánok.

03:10
    Dabasi jó lövését lepkéssel kapta el Clayton-Jacobsen!

02:14
    A dán kapus most Gasparics elől szedte fel a korongot!

02:00
    Odnoga Lotti lövését hárította Clayton-Jacobsen!

01:25
    Line Ernst kapja a meccs első kisbüntetését, gáncsolásért! Magyar emberelőny!

01:10
    Glud egészen közeli lövését fogta meg szépen a mieink kapusa!

00:08
    Rögtön Németh Anikó hárított egy merész kivetődéssel.

00:01

Dánia: Kapusok: Clayton-Jacobsen, Joa.
    Védők: Ploug-Thomsen, Langsager, Frandsen, Eberhardt, Lund-Jensen, Just-Jensen, Olausson, Asperup, Weis, Kryger-Nordvi.
    Csatárok: Gregersen, Glud, Russell, Persson, Nielsen, Friis-Hansen, Almquist, Henriksen, Ernst, Peters. Szövetségi edző: Denis Larsen

Magyarország: Kapusok: Németh Anikó, Poltzer Renáta
    Védők: Kiss-Simon Franciska, Németh Bernadett, Odnoga Lotti, Csiszér Sarolt, Szlaby Gyöngyi, Pál Vanda, Trencsényi Kitti.
    Csatárok: Gottlibet Zóra, Dabasi Réka, Gasparics Fanni, Somogyi Vivien, Horváth Tifani, Huszák Alexandra, Jókai Szilágyi Kinga, Jókai Szilágyi Zsófia, Kiss Andrea, Pintér Hanna, Pintér Lili, Rónai Alexandra, Ungár Rebeka.
    Szövetségi edző: Buzás Norbert

Játékvezetők: Kincses Gergely, Gérnyi Katalin – Kókai Márk, Muzsik Norbert..

Tiszta pirosban a dánok, fehér mezben a mieink!

Németh Anikó kezd a mieink kapujában, míg a dánok kezdő kapusa a mai meccsen Julie Clayton-Jacobsen!

A dán együttes az előző két találkozón szerepeltekkel veszi fel a küzdelmet a mieink ellen is, míg a magyar válogatott tagjai közül ezúttal Tóth Enikő és Brgles Nóra pihen, lévén, hogy a mi keretünk 24 főt számlál!

Már befejezte a bemelegítést a dán és a magyar női jégkorong válogatott a Négy Nemzet torna zárómérkőzése előtt, amely lényegében a döntő, de a mieinknek az első helyhez a rendes játékidőben kellene legyőzniük az egy vb osztállyal magasabban található Dániát!
    Hamarosan a játékosnévsorokat is olvashatják, maradjanak velünk!

A torna tulajdonképpeni döntőjére kerül sor Káposztásmegyeren vasárnap kora délután, de mivel a mieink elbukták a szombat esti szétlövést a franciák ellen, ezért nekünk csak a rendes játékidős siker hozhatja meg az első helyet.
    A dánok egyelőre hibátlanok, a franciákat 2-1-re, a szlovákokat 3-2-re győzték le, mindkétszer a rendes játékidő során.
    A magyar lányok mindkétszer sokat tettek eddig a siker érdekében, ez a szlovákok ellen helyenként jó játékot és egy szép győzelmet, a franciák ellen pedig azt jelentette, hogy a harmadik harmadban, kétgólos hátrányból tudták kiharcolni a ráadást Huszákék! Kár, hogy a szétlövés nem sikerült, mert akkor klasszikus finálét játszhattunk volna a dánokkal!
    Mindenesetre egy nálunknál magasabban jegyzett válogatott elleni találkozó mindig érdekesnek ígérkezik, nagyon szép lenne egy Dánia elleni siker, bármit is ér majd az a torna végeredménye szempontjából!
    Magyarország és Dánia női válogatottjai eddig egy ízben csaptak össze. 2012 októberében a barcelonai olimpiai selejtezőtornán találkoztunk velük, ahol 4-3-as dán siker született.
    Bízzunk lányainkban, hogy most legyőzik a riválist!
    Kísérjék figyelemmel nálunk a torna zárómérkőzését is!
    Kellemes kikapcsolódást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:40 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 46. Nielsen (Glud), 57. Glud (Just-Jensen) – 30. Gasparics (Németh B.), 32. Dabasi (Horváth T.), 58. Gasparics (Huszák)

Játékvezetők: Kincses Gergely, Gérnyi Katalin – Kókai Márk, Muzsik Norbert.