Debreceni HK – Corona Brasov Wolves 2:1 (vége) | Budapešť – Nové Zámky 3:4 (hosszabbítás vége)
Debreceni HK
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Corona Brasov Wolves
kedd 10.02.2015, 18:00MOL Liga

Itt a vége! A Debreceni Hoki Klub nagyot küzdve, szívvel nyerte meg a meccset. Sokszor szerencséje is volt a hazaiaknak, de a győzelmet nem kell magyarázni. A Brassó nem játszott úgy, ahogy tud, ez biztos, a két hazai mérkőzésére össze kell kapniuk magukat Mihály Árpádéknak. A mérkőzés legjobbja Savva Borodin volt, aki elképesztő bravúrokkal tartotta a vezetést csapatának.

Köszönjük figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (20:03:00)

58:22
    Pysarenko érthetetlenül magasan üti ki a nézőtérre a korongot. A játék késleltetéséért ő is kiáll.

57:37
    Molnár Zsolt hozza nehéz helyzetbe csapatát Berta akasztása után.

57:04
    Könczei került helyzetbe, jó lövését Polc még kirúgta, de Ladányi érkezett a kipattanóra. Elcsúszott azonban a csapatkapitány ütője alatt a pakk.

56:40
    Kurilyuk esik el, nincs kiállítás.

55:40
    Abban a pillanatban, ahogy Barabás visszatér, hatalmas erejű bomba jön ki a debreceni kapuvasról.

54:56
    Voronov szabadít fel. Helyzetbe még nem került a Brassó az emberelőny alatt.

54:01
    Berta tud tisztázni.

53:39
    Barabás László a kiállított játékos palánkra lökésért.

52:30
    Emelianov fontos blokkja után pattan a védőhálóba a korong. Marad a pakk a debreceni harmadban.

52:20
    Megint Borodin magabiztos.

52:14
    Borodin véd Mihály Árpád ígéretes helyzeténél.

51:51
    Brassói les miatt áll a játék.

51:39
    Kaskov gyengécske lövését Polc simán védte. A brassói harmadban marad a korong.

51:10
    Csíki állítja meg Antalt.

49:25
    Borodinnak kell védenie Pysarenko lövését emberelőnyben.

48:55
    Mihály Árpád öli az időt rutinosan a debreceni harmadban.

48:22
    Ladányi lövése után marad Polcnál a pakk.

47:35
    Jan Obsut testre ütésért ül ki két percre. Nagyon fontos emberelőny következik.

47:01
    Borodin is óriásit véd! A kapuja előtt tisztán maradó Filip lövését rúgja ki. Élmény nézni a két kapust ma!

46:40
    Hietamaki lövését fogja Borodin.

45:57
    Polc nagyon rossz helyre tolta Sadikov lövését, de Vaszjunyin a kapu fölé emelt.

44:22
    Elképesztő védés! Ladányi remek passza után Berta tökéletesen lőtt a bal felső felé, de Polc valami hihetetlen mozdulattal lekapta a korongot! Ritka nagy védés!

44:05
    Tilos felszabadítás: Brassó!

42:27
    Könczei forgolódott, de lövésig nem jutott.

42:12
    Virág bombáját a lepkéssel húzza le Borodin.

41:44
    Borodin védi lábbal Nagy Csaba lövését.

41:13
    A nézőtérre pattant korong után középen lesz buli.

40:31
    A semleges harmadban lesz buli.

40:01

Egyáltalán nem biztos, hogy az utolsó harmad kezdődik pillanatokon belül. Ha ugyanis hatvan perc játékidő után döntetlenre állnak a csapatok, újabb és újabb harmadok kezdődhetnek majd el az első (arany)gólig.

Egy-egy gól jutott a második harmadra mindkét oldalon. A DHK szerencsésebb volt a harmad első felében a gólnál, és a saját kapuja előtt is több ízben. Az óriási nyomást nem tudta kibírni kapott gól nélkül a hazai csapat, így 2-1-es állással vonultak újabb pihenőre a csapatok.

40:00

39:13
    Kaskov remek egyéni alakítás végén az oldalhálóba emel.

38:33
    Borodin rúgja ki Fodor próbálkozását.

36:45
    Borodinnak kell megint lábbal védenie Molnár Zsolt lövése után.

36:22
    Emelianov távoli lövését végig látta Polc, így nem okozott gondot a korong megtartása a kapus számára.

36:19
    Petres csúszott be lesre. Visszaviszik a brassói harmadba a bulit.

35:23
    Virág Csanád emelt fonákkal, de Borodin védeni tudott.

34:03
    Dancsfalvi lő mellé közvetlen közelről.

33:55

32:20
    Saluga léphetett ki ziccerben, de Borodin remekül szúrt ki a bárddal.

31:45
    Juhamatti Hietamaki áll ki két percre.

31:37
    A Brassó gólt szerzett!
    Ezt már nem úszhatta meg a DHK! Óriási tűzijáték végén Martin Saluga fordult vissza a kapu mögül, lövésébe pedig RICHARD FILIP tette bele a botját, így jutott túl a pakk Borodinon. Gólpassz: Martin Saluga, Peter Klouda.

31:30
    Borodin elképesztő nagy védése mamuttal ismét.

31:08
    Na, most kicsit elszabadultak az indulatok. Csíki Zoltán bottal akasztásért áll ki két percre.

30:39
    Mihály váratlan lövését remek reflexekkel rúgta ki Borodin.

30:10
    Pysarenko erőtlen lövését Borodin öleli magához.

29:28
    Kaskov került helyzetbe, de Polc mamutját találta el. Nem vagyok benne biztos, hogy a kapus tudta, hogy éppen védett.

28:52
    Saluga óriási helyzetből lő mellé.

28:35

28:02
    Berta remek cselek után óriásit kapott Pysarenkótól. Hatalmas ütközés volt.

27:23
    Lest fújnak a Brassó ellen.

26:50
    Antal Zsombor az oldalhálót találja el.

26:12
    Kaskov kap nagyot saját harmadában. Nagy ütközés volt.

25:52
    Klouda lövését Borodin szépen védi.

25:36
    A debreceni kapu mögött, majd előtt pattog a korong, de itt is a hazaiak számára pattan szerencsésen.

24:05
    A Debrecen gólt szerzett!
    Szerencsés góllal növeli előnyét a DHK! Wéber Zsolt lövése a kapu mögül pattant vissza Polc lábai mellett, DANCSFALVI NORBERT pedig előbb találta meg a pakkot, mint a vendégek kapusa, és az üres kapuba emelte azt.

23:56
    Könczei lövésénél viszont már résen kellett lennie a kapusnak.

23:34
    Berta tört be a brassói kapu elé, de Polcnak nem volt nehéz dolga az erőtlen lövésnél.

22:43
    Sadikov tisztáz tilos felszabadításra.

22:29
    Megint Borodin. Eddig kiváló a hazai kapus.

22:12
    Borodin alatt a korong. Buli lesz a debreceni harmadban.

21:26
    Debreceni les.

20:19
    Voronov óriási mentésével kezdődik ez a harmad.

20:01

Az alapszakasz ehhez képest baráti hokizás volt. Mindkét csapat nagyon magas fordulatszámon pörög, ennek eredménye a pörgős, remek színvonalú első harmad. A DHK jól kezdte a meccset, agresszív letámadásuk eredménye lett a vezető gól, de a harmad további részében a Brassó is magára talált, és folyamatosan alakultak ki a helyzetek mindkét kapu előtt. Izgalmas folytatás várható.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

A csarnok időmérő szerkezetével akadnak gondok. 21 másodperc maradt hátra a harmadból, amikor megállt az óra.

18:29
    Zsók volt megint kemény, de a playoffban ezért nincs kiállítás. Lehet, hogy még az alapszakaszban sem.

17:38
    Újabb debreceni tilos felszabadítás.

17:17
    Berta tisztáz az alapvonalon túlra, ez így tilos felszabadítás.

16:20
    Klouda centerezése csúszik el Fodor Csanád előtt.

15:18

15:12
    Emelianov lövését is védi Polc.

14:38
    Egy kipattanót Könczei nem tudott az üres kapuba gyötörni.

14:05
    Csíki óriási lövését nagy bravúrral védte Polc.

13:31
    Kaskov lövését a botos kesztyűvel tolja ki Polc.

13:12
    Virág Csanád kap két percet bottal akasztásért.

12:44
    Zsók Levente ad is, kap is. Ezúttal Barabás találta meg a vendégek keménykedő támadóját az ütközéssel.

12:18
    Borodin szedi fel a kapuja elé belőtt korongot.

11:16
    Fodor Csanád próbálta beizmozni a debreceni harmadba a pakkot, de a cserepadon kötött ki a korong.

10:55
    Berta passzát fülelik le a brassói védők.

09:38
    Kurilyuk került helyzetbe, de a jobb helyzetben lévő védő szerelni tudott.

09:22
    Berta kap nagy ütközést, de közben már les miatt áll ajáték.

08:56
    Borodin ezúttal a korongon ülve kapja meg a sípszót.

08:40
    Borodin megint! Nagyon nyom a Brassó, de jó napja van a kapusnak.

08:31
    Borodin védésével szabadul fel végleg a debreceni kapu a kétpercnyi emberhátrány után.

08:23
    Hazaiak teljes létszámban.

07:40
    Filip óriási passza után Zsók Levente a teljesen üres kapuval szemben elütött a korong felett.

07:07
    Kaskov felszabadítási kísérletét Nagy Csaba tartotta benn bravúrral, de a lövésében már nem volt erő. Borodin védte a lepkéssel.

06:44
    Pontatlan passz végén tilos felszabadításra üt a Brassó.

06:23
    Sijka Dusan a kiállított játékos bottal akasztás miatt.

06:15
    Kaskov lőtt lendületből a kapu mellé.

05:48
    Molnár Zsolt lőtt fordulásból: Borodin nagyot védett.

05:39
    Emelianov üt tilosra. A debreceni harmadban lesz buli.

05:08
    Obsut lövését Borodin tolja ki szépen.

04:40
    Csíki, majd Berta lőtt, Polc mindkétszer bravúrral védett.

04:05
    Vaszjunyin és Barabás együttes erővel tisztáznak: néhány másodpercnyi nyomás után szabadul fel a debreceni harmad.

02:43
    Jól kezdi a rájátszást a DHK! Berta Ákos parádés korongszerzése után a ziccerbe kerülő LADÁNYI BALÁZS elé tálalt, aki Polc lábai közt szerezte meg a hazai vezető gólt.

01:53
    Dancsfalvi blokkolt mintaszerűen.

01:23
    Emelianov adta el csúnyán a korongot, de visszaszerezte a játékszert a DHK.

00:32
    Obsut lő mellé.

00:21

00:02
    Berta Ákos nyeri a párharc első buliját a kezdőkörben.

00:01

Martin Saluga és Danil Kaskov játszanak majd aranyszínű sisakban, mint csapataik alapszakasz-pontkirályai.

Kék-sárga mezben a vendégek, piros-fekete összeállításukban játszanak majd a hazaiak.

Megkezdődik a rájátszás a MOL Liga 2014-2015-ös szezonjában. Az első körben az alapszakasz 4. helyezettje, a Brassó látogat az 5. Debrecen otthonába, hogy a két csapat lejátssza a két győzelemig tartó párharc első mérkőzését. Az alapszakasz során a Farkasok négy, míg a cívisvárosiak két összecsapást nyertek meg a két csapat hat mérkőzéséből. Amennyiben a DHK meg tudja lepni az esélyesebb Brassót, nagy nyomás helyeződik a vendégekre, egy esetleges idegenbeli győzelemmel viszont az erdélyiek már páholyban érezhetnék magukat.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 3. Ladányi (Berta), 25. Dancsfalvi (Wéber) – 32. Filip (Saluga, Klouda)

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Emelianov, Ladányi (C), Hári, Könczei (A) – Voronov, Sadikov, Berta, Kaskov, Sijka – Tőkési, Prakab, Kurilyuk, Vaszjunyin (A), Dancsfalvi – Wéber, Okos, Barabás

Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Obsut, Filip (A), Saluga, Klouda, Fodor – Hietamaki, Pysarenko (A), Molnár Zs., Antal Zs., Petres – Imecs, Nagy Cs., Virág Cs., Mihály Á. (C), Zsók – Bálint Zs., Péter Zs., Márton H.

Vezetőedző: Jerry Bjorn Andersson

Játékvezetők: Dalibor Beniac, Jozef Bachurik – Soós Dániel, Váczi Dávid

Nézőszám: 650
    péntek 13.02.2015
    Corona Brasov Wolves - Debreceni HK 5:0

Gólok és gólpasszok: 3. Zsók (Obsut, Klouda), 5. Saluga (Filip, Klouda), 22. Saluga (Klouda, Obsut), 33. Hietamaki (Mihály), 55. Fodor (Petres)