Videoton FC II. – Aqvital FC Csákvár 4:2 (vége) | – Budapest Honvéd FC 3:1 (vége) | BFC Siófok – Kozármisleny 2:0 (vége)
Soroksár – Vác FC 3:2 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – FC Hatvan 4:1 (vége) | Internazionale – Szombathelyi Haladás 2:2 (vége)
3:1 (2:1)
Budapest Honvéd FC
szerda 11.02.2015, 11:00 • Illovszky Rudolf-Stadion, Budapest • Felkészülési mérkőzések

A Puskás Akadémia után hazai pályán ismét egy élvonalbeli együttes ellen tudott nyerni a Vasas, ezúttal a Honvéd kapitulált a Fáy utcában.
    A mérkőzés kispesti találattal kezdődött, a 32. percben Prosser szerzett vezetést a vendégeknek. Nem kellett sokáig várni a hazaiak egyenlítésére, két perc múlva Remili büntetőből egalizált. A félidő hajrájában Ferenczi is betalált, így angyalföldi vezetéssel mehettek a felek szünetre.
    A fordulást követően a Honvéd mindent megtett az egyenlítésért, ugyan megvoltak a helyzetei, de ezek kihasználatlanul maradtak. Majd a vendégek nyomása egyre inkább enyhült, a Vasas pedig a 64. percben egy gyönyörű támadás végén Czvitkovics révén növelni tudta előnyét. A találkozón újabb gól már nem született, így végül az angyalföldi szurkolók ünnepelhetnek győzelmet.
    Köszönöm a figyelmet! (12:47:35)

90+1

90+1
    A hazaiak tartják a középpályán a labdát, már mindenki a játékvezetői hármas sípszóra vár.

90
    A mérkőzés utolsó percében a Vasas is szöglethez jutott, a beívelt labdát középen kivágták a védők.

89
    A Honvéd balról elvégzett sarokrúgása semmilyen veszélyt nem jelentett a hazaiak kapujára.

88
    Egy távoli lövéssel próbálkoztak a vendégek, Hidi lökete a blokkról szögletre vágódott.

87
    Jobbról érkezett a vendégek sarokrúgása, nem jelentett veszélyt a Vasas kapujára.

86
    A csereként beállt Jesús némi színt vitt a Honvéd támadójátékába, de a gól nem akar összejönni a vendégeknek.

85
    Hosszú és pontatlan a Honvéd előrevágott labdája, a hazaiak jöhetnek kirúgással.

84
    Szabadrúgást végezhetett el saját térfeléről a Vasas, majd hátul tartják a labdát az angyalföldiek.

83
    Balról tekerték középre a labdát a vendégek, Jesúshoz nem ért el, védője tisztázott.

82
    Apró szabálytalanság után a Honvéd végezhetett el szabadrúgást a középpályáról, hamar elveszítette a labdát.

81
    Jesús gyújtotta be a rakétákat a jobb oldalon, beadása nem a legjobb, Németh kapus könnyedén összeszedte.

80
    A Honvéd igyekszik felpörgetni a mérkőzés hajráját, ezekben a percekben a kispestiek aktívabbak.

78
    Hatalmas helyzet maradt ki vendégoldalon! Jesús játszotta magát tisztára, majd 12 méterről teljesen szabadon lőhetett, Németh bravúrral mentett.

77
    Hidi cselezgetett a jobb szélen, nem sikerült beadnia a labdát, viszont bedobással vigasztalódhat a Honvéd.

76
    Kemenes hosszú kirúgása után a középpályán harcolnak a felek a labdáért.

75
    A balról beívelt kispesti sarokrúgás veszélytelen, középen könnyedén tisztáztak a Vasas védői.

74
    Mélységi indítással próbálkozott a Honvéd, a bal szélre kitett labdát szögletre mentették a védők.

73
    Hazai bedobás után a Vasas tartja a középpályán a labdát, támadása viszont nehezen fejlődik fel.

72
    A mérkőzésnek ebben a szakaszában inkább a Vasas irányít, a vendégek támadójátéka visszaesett.

71
    A hazaiak szabadrúgását Kenesei vállalta el, mintegy 23 méterről nem sokkal tekert mellé.

70
    Buktatás után kecsegtető távolságból végezhet el szabadrúgást a Vasas.

69
    Nagy Dániel gyújtotta be a rakétákat a bal szélen, beadása már kevésbé veretesre sikerült.

68
    Jesús könnyen szépíthetett volna, ziccerben vezette kapura a labdát, védője szorításában végül közelről Hermányba lőtte a labdát.

67
    Kenesei felé ment egy mélységi indítás, a hazaiak támadója nem érhette el a labdát.

66
    A Honvéd ívelhetett be jobbról szabadrúgást a Vasas kapuja elé, a hazai védők könnyedén felszabadítottak.

64
    A Vasas gólt szerzett!
    Gyönyörű támadás végén a hazaiak növelni tudták előnyüket! Jobb szélen Lázok kapott jó labdát, laposan pontosan centerezett, középen CZVITKOVICS PÉTER kapásból mintegy 15 méterről kilőtte a kapu jobb sarkát.

62
    Kisebb szabálytalanság után a Vasas végezhetett el szabadrúgást, előre viszont nehezen jutnak a hazaiak.

61
    A második félidő elején tapasztalt Honvéd nyomás elmúlt, a mérkőzés teljesen kiegyenlítetté vált.

59
    A Honvéd is cserélt, lement Nagy Gergő és Prosser, bejött Jesús és Csábi.

58
    Nem sok izgalom van most a pályán, többnyire mezőnyben folyik a játék.

56
    A Vasas cserélt, lement Debreceni, Ádám és Remili, helyettük bejött Nagy Dániel, Lázok és Tamás.

55
    Továbbra is a Honvéd irányít a második félidőben, a hazaiak többnyire a védekezéssel vannak elfoglalva.

54
    Elez-t nem zavarta a távolság, harminc méterről is kapura szúrta a kispestiek szabadrúgását, nem sokkal ment mellé.

53
    Buktatás után a Honvéd végezhet el szabadrúgást mintegy harminc méterről,

51
    Irazola kapott jó labdát, balról éles szögből rúgta kapura, Hermány nagyot védett.

50
    A második félidőben egyelőre jóval aktívabb a Honvéd, a hazaiak jobb híján a védekezéssel vannak elfoglalva.

49
    Kosnic vállalta el a vendégek szabadrúgását, 22 méterről fölé tekert.

48
    Buktatás után a Honvéd végezhet el mintegy 22 méterről szabadrúgást.

47
    Holender rögtön a második félidő elején egyenlíthetett volna, közeli lövése centikkel ment mellé.

46
    A szünetben a hazaiaktól lement Berecz, Vida, Gál és Ferenczi. Helyettük bejött Nagy Tamás, Czvitkovics, Nemanja és Kenesei. A Honvédtól lement Ignjatovics, helyette Elez érkezett.

46
    A Honvéd kezdte a második félidőt.

46

Fordulatos és jó iramú első félidőn vagyunk túl. A mérkőzést a hazaik kezdték valamivel aktívabbak, ennek ellenére a inkább a Honvédnak voltak komolyabb lehetőségei.
    Az első gólra a 32. percig kellett várni, Prosser találatával a Honvéd szerzett vezetést. Nem kellett sokáig várni a hazaiak egyenlítésére, két perc múlva Remili büntetőből egalizált. Majd a 40. percben ismét Remili volt a főszereplő, jó előkészítése után Ferenczi fejezte be eredményesen az akciót.

45

45
    A hajrában meleg perceket élt át a Vasas, ezúttal balról érkezett a kispestiek szöglete, középen Kosnic hiába talált a kapuba, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

44
    Jobbról ívelte be a sarokrúgást a Honvéd, középen a hazai védők nem tudtak felszabadítani, végül hat méterről Kosnic bődületes erővel eltalálta a bal kapufát.

43
    A Honvéd vezetett támadást, a középre bejátszott labdát szögletre mentették a védők.

42
    Vida fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, mintegy 22 méterről jócskán fölé bombázott.

40
    Remili játszotta magát tisztára a bal szélen, pontosan centerezett, az ötösön FERENCZI ISTVÁN ugyan nem a legjobban találta el a labdát, de hazai szempontból így is tökéletesre sikerült, a labda a bal sarokban kötött ki.

39
    Remili cselezgetett a bal szélen, beadnia nem sikerült a labdát, de bedobással vigasztalódhat a Vasas.

38
    A Honvéd az elvégzett szabadrúgás után hamar elveszítette a labdát, majd a középpályán folyik a harc a labdáért.

37
    Morgan jött be a lecserélt Vidovics helyett.

36
    Buktatás után a Honvéd végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

34
    REMILI MOHAMED vállalta el a hazaiak büntetőjét, a laposan ellőtt labdáján ugyan Kemenes rajta volt, de nem érhette el.

33
    Ádám kapott jó labdát, a Honvéd tizenhatosán belül védője mellett megtolta, majd buktatása után a játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott.

32
    A Honvéd gólt szerzett!
    Balról ívelhetett be sarokrúgást a vendégcsapat, középen az angyalföldi védők rossz helyre fejelték a labdát, PROSSER DÁNIEL pedig mintegy hat méterről kapásból a kap bal sarkába helyezett.

30
    A jobbról beívelt vendég szabadrúgást a Vasas védői kifejelték, de a Honvéd maradt támadásban, majd szögletet végezhetnek el a kispestiek.

29
    Szabálytalanság után jobbról ívelhet be szabadrúgást a Honvéd.

28
    Prosser felé ment egy mélységi indítás, Hermány jött a kapuból és lábbal bedobásra mentett.

27
    A Vasas ívelte hosszan előre a labdát, Kemenes mozdult ki a kapujából, könnyedén lehúzta.

26
    Hangya maradt lent a gyepen, egyelőre pályán kívül ápolják a hazaiak játékosát, de úgy tűnik tudja folytatni a játékot.

25
    Rossz indítás előre a vendégektől, az angyalföldiek jöhetnek bedobással.

24
    A Honvéd valamelyeset feljebb tolta védekezését, már a középpályán próbálják megszűrni a hazai támadásokat.

23
    Jobbról érkezett a Vasas sarokrúgása, középen Vidovics kapásból próbálta meg kapura tenni, eltörte a labdát.

22
    Kisebb szabálytalanság után a Honvéd végezhetett el szabadrúgást, a hazaiak kapuja elé beívelt labdát a védők szögletre mentették.

20
    Megvan a Vasas első nagy helyzete is a találkozón! Ádám kapott kiváló kiugratást. miután megforgatta védőjét, a tizenhatosról centikkel tekert mellé.

19
    A Honvéd végezhetett el szabadrúgást a középpályáról, Lőrinczy ívelte be a labdát a hazaiak kapuja elé, a védők magabiztosan felszabadítottak.

18
    Balról érkezett a hazaiak sarokrúgása, középen a kapujából kilépő Kemenes könnyedén lehúzta.

17
    Remili húzta meg a bal szélen a labdát, beadásával középen Ferenczit kereste, a vendégvédők szögletre mentettek.

16
    Bedobás után a hazaiak tartják a labdát, a Honvéd most saját térfelére behúzódva védekezik.

15
    Mezőnyben eddig valamivel aktívabb a Vasas, ugyanakkor komolyabb lehetőségek eddig a Honvéd előtt adódtak.

14
    Ádám kapott nagyszerű kiugratást, végül nem tudta kapura tenni a labdát, védője visszaért és tisztázott.

13
    Irazola kapott kiváló labdát a jobb szélen, védője mellett meghúzta, veszélyes beadását Hermány kivetődéssel mentette.

12
    Grúz passzolta el magát, a Honvéd vezethet támadást.

11
    A hazaiak tartották a labdát a középpályán, Ádámot próbálták meg indítani a jobb szélen, bedobásra mentett védője.

10
    Ádám indult meg nagy lendülettel a labdával a középpályán, a Honvéd játékosai végül megállították. Majd szabadrúgással jöhetett a Vasas.

9
    A mérkőzés első igazán veszélyes támadását a Honvéd vezette, jobbról érkezett a vendégel lapos beadása, középen Prosser előtt éppen csak elment a labda.

8
    Hangya cselezgetett a bal szélen, a vendégek végül elválasztották a labdától.

7
    A középpályán gyűri egymást a két csapat, kapura tartó lövést még egyik oldalon sem láthattunk.

5
    Kemenes hosszú kirúgása után a labdát a vendégek kapcsolták le, majd mélységi indítás után a partjelző lest jelzett. Szabaddal jöhet kifelé a Vasas.

4
    Kisebb szabálytalanság után az angyalföldiek ívelhettek be jobbról szabadrúgást, a labda pontatlan, a Honvéd építkezhet.

3
    Jobb szélen vezetett támadást a Vasas, nem sikerült a labdát középre adni, a kispestiek jöhetnek kirúgással.

2
    A vendégek tizenhatosára bejátszott labda pontatlan, a Honvéd jöhetett, de hamar el is veszítette a labdát.

1
    A Vasas kezdte a mérkőzést.

1

Vasas FC: Hermány – Bori, Grúz, Debreceni, Hangya – Berecz, Vida, Gál, Ádám – Ferenczi, Remili
    Cserék: Németh – Preklet, Nagy Tamás, Czvitanovics, Görgényi, Hajdú, Kenesei, Nagy Dániel, Lázok

Budapest Honvéd FC: Kemenes – King, Ignjatovics, Kosnic, Vidovics – Nagy Gergő, Hidi, Lőrinczy, Prosser – Holender, Kone
    Cserék: Czuczi – Irazola, Jesús, Morgan, Csábi, Czár, Elez.

Idehaza labdarúgásban a különböző osztályokban ugyan még szünetel a bajnokság, de a felkészülési időszaknak lassan vége, és kezdődhet a harc a bajnoki pontokért. A tavaszi rajtig még egy-két edzőmérkőzést játszanak a csapatok, ma például a Vasas a Fáy utcában fogadja a Budapest Honvéd együttesét.

A Vasas jobb gólkülönbségének köszönhetően vezeti az NB II-t, a piros-kékek célja, hogy ez a bajnokság végén is így maradjon.
    Az angyalföldiek előbb alsóbb osztályú csapatokkal játszottak felkészülési mérkőzéseket, ezeket rendre meg is nyerték. Majd három élvonalbeli klubbal találkoztak, sorrendben a Paks (2:2), az MTK (1:2), végül a Puskás Akadémia volt az ellenfél (2:0).

A vendég Honvéd az őszi pontvadászatot a 13. helyen zárta, talán ez a szerény mutató is hozzájárult ahhoz, hogy a kispestiek az átigazolási időszakban kilenc játékost is igazoltak, illetve visszatért a csapathoz Marco Rossi vezetőedző.
    A felkészülési mérkőzéseknek nem feltétlenül az eredményesség az elsődleges célja, sokkal inkább a formába lendülés, a taktikai elemek kipróbálása, az új játékosok beépítése a csapatba. Erre remek alkalom lesz ez a mai találkozó.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 11:00 - kor kezdődik.

Gólok: 34. Remili (bünt.), 40. Ferenczi, 64. Czvitkovics – 32. Prosser

Budapest Honvéd FC: Kemenes – King, Ignjatovics, Kosnic, Vidovics (37. Morgan) – Nagy Gergő, Hidi, Lőrinczy, Prosser – Holender, Kone
    Cserék: Czuczi – Irazola, Jesús, Morgan, Csábi, Czár, Elez