Valencia – Getafe CF 1:0 (vége) | Barcelona – Levante 5:0 (vége) | Rayo Vallecano – Villarreal 2:0 (vége)
Real Club Celta de Vigo – Atlético Madrid 2:0 (vége)
Rayo Vallecano
2:0 (0:0)
Villarreal CF
vasárnap 15.02.2015, 19:00 • Estadio Teresa Rivero, Madrid • Primera División

Túlságosan tartalékosan lépett pályára ma a Villareal, ez az első percektől meglátszott a mutatott játékon. Szinte rá sem jöttünk volna, hogy a legjobb hatba tartozó csapatot látjuk játszani. Akkor érkeztek a minőségi cserék, amikor már késő volt, ráadásul a Rayo egyértelműen megnyugodott az első góltól és továbbra is támadók maradtak.

A Villareal ma nem tudta a megszokott játékát nyújtani, a hazaiak győzelme teljesen megérdemelt. Ezzel a sikerrel a Rayo óriásit ugrik előre a tabellán, az eredmények szerencsés alakulása miatt ugyanis a 16. helyről a 10. helyre lépnek előre!

Rayo Vallecano – Villareal: 2-0!
    ---- (20:54:01)

90+4

90+4
    A szögletből semmi sem lett igazán, mert a kisszöglet nyomán a szögletzászlónál folyt a labdatartás, majd labdát veszített a Rayo.

90+4
    Cheryshev nem tér már vissza, véleményem szerint jó döntés, felesleges a testi épségét kockáztatni 1,5 perc miatt, a meccs eldőlt. Közben szöglet a jobb oldalon a Rayo javára. Josabed a labda mögött. Nem sieti el.

90+3
    Marcosnak készítették le lövésre, 26-28 méterről rá is suhintotta laposan, Tononak nem okozott gondot.

90+2
    Cheryshev fején nem állt el a vérzés, ismét el kell hagynia a pályát. Lehet, hogy nem kéne már erőltetni, hogy visszaálljon, a meccs gyakorlatilag eldőlt.

90+1
    Négy perc a ráadás.

90
    Amaya húzódott előre, majd 22 méterről rátűzte laposan, Asenjo vetődve védett, jó kis lövés volt!

89
    A középpályán folyik a játék, ez tökéletes a Rayo számára alig pár perccel a vége előtt két gólos vezetésnél. Eldőlni látszik a találkozó.

88
    Asenjo védte Fatau lövési kísérletét, nem volt túl erős, könnyű zsákmány.

88
    Morcillo beadási kísérlete oldalra pattan ki Campbellről, jól tartja most a labdát a fővárosi csapat.

87
    Morcillot rúgja fel Mario a vendég térfél közepén, Morcillo pedig nem sieti el a feltápászkodást.

86
    Mario Gaspar most elől tűnt fel, egy rosszul kifejelt labdát próbált tovább passzolni, de nem jutott el a címzetthez, végül kerülőúton Tonohoz jutott.

85
    Visszatért a pályára Cheryshev, ennyi ideig kellett ápolni.

84
    Mario Gaspar jobb oldali bedobásával folytatódhat a mérkőzés, Trigueros már elől cselezget.