DVTK Jegesmedvék – Corona Brasov Wolves 3:2 (hosszabbítás vége) | Dab.Docler – Nové Zámky 3:2 (vége)
Dab.Docler
3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
kedd 17.02.2015, 18:30 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Hosszú még az elődöntő párharca, a négy győzelemig tartó küzdelemsorozat első állomását hazai pályán megnyerte a Dunaújváros. A középső harmadban döntőnek bizonyult a két gólos vezetés kialakítása, ráadásul lélektanilag igen jó pillanatban született a harmadik hazai találat.

A harmadik játékrészben is sokáig nem tudott rohamozni az Érsekújvár, az utolsó pár percet nyomták meg igazán. A kapuslehozatal bejött, a szépítés sikerült, de már késő volt ahhoz, hogy egyenlíteni is tudjanak a vendégek.

Holnap ismét találkozunk ezzel a két csapattal, ugyanitt, Dunaújvárosban lesz a mérkőzés, a párharc második állomása. Élőben közvetítjük azt az összecsapást is, tartsanak velünk 18 órától!

Köszönöm figyelmüket!
    ---- (20:48:44)

60:00

60:00
    Kihúzta a DAB, nem tudott már lőni a Nové Zámky.

59:46
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Egy kavarodás után ERIK CALADI kapcsolt a leggyorsabban, balról, közelről talált a hálóba! 3-2!
    Gólpassz: Albin Podstavek, Pavel Kowalczyk.

59:25
    Megvolt a korong a Dunaújvárosnak, de Peterditől a semleges harmadban el tudták szedni.

59:14
    Időt kér az Érsekújvár, miután Huba távoli lövését is fogta Kalnins.

59:10
    Innen már csak matematikai esélye maradt az Újvárnak, utolsó perc, két gólos hazai előny.

58:32
    Cikánek elhagyta a pályát, hat az ötben támadhatnak a vendégek.

58:05
    Cikánek még mindig pályán, az idő pedig telik. Közben Peterdi a jobb oldalról tüzel, az imént említett kapus védi a kísérletet.

57:40
    Caladi lövése elakad a védőkben, majd az ismétlés kivágódik a korong a nézőtérre.

57:10
    Az utolsó három percbe léptünk, ha valamit akar az Érsekújvár, akkor sürgősen gólt kell szereznie.

56:25
    Pavuk passzát Peterdi küldte kapura, de egy védő botján irányt változtatott és mellé suhant.

56:00
    Peterdi iramodott meg középen, majd fonákkal a felső sarkot célozta meg, Cikánek viszont másképp gondolta és hárított!

55:35
    Már pályán az ötödik újvári ember is, teljes létszámban a csapatok.

55:10
    Stefanka szerez korongot Pozsgaitól a támadó harmadban, de végül Gröschl begyűjti.

54:40
    Megint les, Szappanos pár centivel, de lesre csúszott a bal oldalon.

54:10
    Martine hajmeresztő módon cselezett hátul a kapunál Podstavekkel szemben, de végül megtartotta.

53:32
    Igen régen volt már kiállítás, de most lesz. Hrudik botfogásért kiáll két percre. Hazai emberelőny.

52:55
    Král belőtt korongját Stefanka tűzte rá közelről, majd a kipattanót újra, Kalnins hatalmasat védett!

52:10
    Hrudik indítása peches, tilos felszabadítás lett belőle.

51:40
    Pozsgai szerelt a semleges harmadban, de kicsit kapkodva lőtte előre a semmibe.

50:45
    Frolik lövése megpattan, hát bizony alig a bal kapuvas mellé.

50:05
    Az utolsó 10 percbe léptünk, továbbra is megvan a két gólos hazai előny.

49:30
    Croteau szerez korongot a támadó harmadban, Somogyihoz azonban nem tudta becenterezni ziccerbe.

48:40
    Pavuk iramodott meg egy szerzett koronggal, indította Peterdit, aki középen két védő közül takarásból rásózta, Cikánek bravúrral védett.

47:55
    Pavuk szerelte Uramot, Caladi viszont már a bal oldalon hozza fel egy pontatlan passzt követően. A beemelt korongra Kalnins tenyerel rá.

47:00
    Nagy szerzett korongot hátul, de a kiemelés nem oda megy, ahova szeretné, hanem ki a palánkon kívülre, a buli az újvárosi harmadban.

46:15
    Uram a bal oldalon tört előre, majd lőtt nagy erővel, Kalnins fogja, de kitenni nem tudja, mert középen Dubec ott ólálkodott.

45:40
    Kowalczyk erős lövését is sikerül blokkolnia Martine-nak.

44:50
    Podstavek ütőjéről lopják le a korongot, majd három az egyben indult meg az Újváros, ám elszúrták a támadást, lesre csúszott Hüffner, hiába lőtte utána már rá nagy erővel.

44:00
    Galanisz iramodik meg középen, majd tüzel, egy védő botjáról pattan messzire ki a pályáról.

43:05
    Dubec távoli lövését Kalnins védi, nem volt túl nehéz dolga.

42:40
    Újabb tilos, most Mestyán lövésének blokkolása után lőtték ki a vendégek.

42:15
    Peterdi középtávoli lövését Cikánek üti ki oldalra, majd újabb tilos a vendégek részéről.

41:50
    Tilos felszabadítás a Nové Zámky részéről.

41:30
    Teljes létszámban a csapatok, öt az öt ellen.

41:15
    Croteau a jobb oldalon hozta fel a korongot, váratlanul kapura lőtt, Cikánek hárított!

40:45
    Ne feledjük, van még egy átnyúló páros kiállításunk az előző harmad végéről.

40:35
    Azari tört előre a bal oldalon, közeli lövését a mellette érkező védő blokkolta.

40:01

Rendkívül hosszú, 37 perces lett ez a harmad, az első játékrész pedig 34 minutum hosszúságú volt. Nem volt eseménytelen, de nagyon nagyon sok a játékmegszakítás eddig a meccsen. A Dunaújváros komoly előnyben azzal, hogy az utolsó másodpercekben kettőre növelték az előnyt, így az Érsekújvárnak bizony igen erősen kell majd támadnia a záró játékrészben.

Dunaújváros – Érsekújvár: 3-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:52
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    PETERDI IMRE szerzett korongot a támadó harmadban, köszönte szépen és góllal fejezte be a ziccert! 3-1!

39:30
    Úgy tűnik, ebben a játékrészben csak egy találatot fogunk látni. Kint a korong a semleges harmadban.

39:19
    Ez a lökdösődés már páros kiállítást hoz. A vendégektől Kowalczyk megy le durvaságért, Léránt pedig a hazaiaktól.

39:10
    Martine nagyon közel a kapuhoz került lövőhelyzetbe, de Cikánek átért a jobb oldalra, ráfeküdt a korongra, némi földharc után megállítják a játékot.

38:20
    Már a túloldalon lehetőség, Faith és Siska előtt is adódott lövőhelyzet, végül egy megpattanó korong landolt Kalnins kezében.

37:40
    Dubec blokkolja Azari kísérletét közelről, nagy mentés volt.

37:00
    Hruby nem túl erős lövését fogja Cikánek balról.

36:45
    Támadásban a Dunaújváros, de most nem alakult ki nagyobb helyzet, kipattan a korong, bedobás a támadó harmadban.

35:40
    Pavuk nyer csatát a kapu mögött, visszatett korongját Somogyi küldte rá, még Pozsgai előtt is adódott lehetőség, mindegyik kísérlet elakadt.

35:00
    Komoly védés Kalninstól, Frolik és Faith is lőhetett, a kapus pedig kicsit kint is állt az első lövés miatt.

34:15
    Peterdi a jobb oldalon húzta meg, középre játszotta, Erdélyihez végül nem jutott el.

33:55
    Caladi tört át szép cselekkel a védőkön, majd estében közelről kapura kotorta, Kalnins védett jó érzékkel! Caladi visszahúzást reklamál, de ezúttal nincs kiállítás.

33:30
    Hüffner váratlanul szúrt a korongra a kapu közelében a jobb oldalon, Cikánek viszont figyelt!

32:45
    Nagyon gyors és szép kontrát vitt végig sikerrel a Dunaújváros, Galanisz indította kettő az egyben SZAPPANOS DÁVIDOT, aki ziccerben vitte Cikánekre, majd felemelve a korongot lőtt a hálóba! 2-1!

32:10
    Stefanka iramodott meg a bal oldalon, középre játszott korongja veszélyesen megpattant, végül Mestyán begyűjti.

31:20
    Huba indította középen Frolikot, kicsit hosszan vette át, Kalnins így rá tudott tenyerelni.

30:45
    Az Újváros támadásban, a bal oldalról jöhet a bedobás.

30:20
    Némi csetepaté alakult ki a hazai kapu mögött, Weissmann és Szappanos vesztek össze, előbbi úgy tűnt, bemosott egyet utóbbinak, ebből alakult ki a lökdösődés. Meglepetésre nincs kiállítás.

30:00
    Szappanos nem tudta jól átvenni a passzt, pedig ziccerben vihette volna a kapusra. Így oda a helyzet.

29:20
    Kalnins szúr ki a botjával, Siska közeledett veszélyesen.

28:30
    Eskelinen vetődött bele önfeláldozóan egy lövésbe, Hruby pedig megszerzi a pakkot.

28:18
    Kiegészült a Dunaújváros.

28:00
    Durco tornásztatja meg Kalninst, a kapus a nyertes ennél a jobb oldali lövésnél.

27:15
    Podstavek viszi be a korongot, Peterdivel csatáznak, végül Martine segíti ki.

26:35
    A keresztbe lőtt korong pontatlan Uramnak, de a fehérek támadnak továbbra is. Siska tüzelhetett végül a bal oldalról, Kalnins szépen hárított.

26:18
    Croteau áll ki két percre a hazai csapatból, miközben az Újváros volt támadásban. Bottal akasztás miatt a büntetés.

25:55
    Somogyi húzta meg a jobb oldalon, középre játszotta Nagy Richárd felé, pár centin múlott, hogy ziccerbe kerülhessen.

25:20
    Megint Azari tör előre, Galanisz elé pattant a pakk, aki igen közelről lőhetett, de Cikánek kitűnően zárta a szöget.

25:00
    Dubec szerzi meg a korongot, Galanisz viszont gyorsan visszaszerzi. Azari volt közel a lövőhelyzethez a jobb oldalon, végül ez elmarad.

24:25
    Szándékosnak minősítik Uram lesre korcsolyázását, így a Nové Zámky harmadában a bedobás.

23:40
    Podstavek tört előre középen, lövés helyett jobbra passzolt, ez azonban nem lett már pontos. A túloldalon Huba gyűjti be ismét a korongot.

22:45
    Nagy Richárd tűzte rá a kék vonal közeléből, egy védő blokkolni tudja.

22:25
    Szepessy játszotta vissza lövésre Somogyinak, rá is küldte, Cikánek a botjával hárított!

21:20
    Caladi szerzett kis híján korongot a támadó harmadban, majd Peterdi kap indítást, de Huba kedvezőbb helyzetben.

20:30
    Ismét bekezdtek a hazaiak, Galanisz ütőjéről még lelopják a korongot helyzetben, Azari viszont ráküldte középről, Cikánek védett!

20:01

Kiválóan kezdte a mérkőzést a Dunaújváros, fél perc után megszerezték a vezetést. Az utána következő percek is az acélbikákról szóltak, többször is esélyük volt az előny megduplázására.

Az Érsekújvár hamarosan megindította komolyabb támadásait, egyre többször veszélyeztetett, igaz, betalálnia "csak" kettős emberelőnyből sikerült. Így jelenleg döntetlen az állás.

Dunaújváros – Érsekújvár: 1-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:50
    Azari jobbról játszotta be centerbe Szappanosnak, de nem sikerült jól eltalálnia, oda a helyzet.

19:28
    Kibombázták a hazaiak, Gröschl visszatérhet.

19:05
    A harmad utolsó percében járunk, Podstavek cselezget a jobb oldalon.

18:20
    Továbbra is egy jó percig még emberhátrányban a Dab. Docler, a gól csak az első előnyt annullálta.

18:05
    Várható volt, jól húzogattak a kapu előtt a vendégek, MAREK DUBEC pedig közelről bebombázta Kalnins mellett. 1-1!
    Gólpassz: Marek Uram.

17:40
    Uram bejátszásánál Weissmann a bal oldalról óriási luftot üt!

17:27
    Gröschl is kiállíttatja magát, nehéz helyzetben a Dunaújváros így. Két percig pihen gáncsolás miatt. Ez is jogosnak tűnt.

17:20
    Egyelőre még a saját kapuja előtt Kowalczyk, majd indít.

17:02
    Pozsgai szabálytalan Podstavekkel szemben, hazai kiállítás. Két percig bűnhődik gáncsolás miatt. Vendég emberelőny!

16:25
    Durco tüzelt jobbról, elakadt a védőkben.

16:05
    Galanisz kapott korongot középen, megiramodott a kapu felé, de ez is les, mert nem vette át jól és vissza kellett érte nyúlnia. Galanisz nem reklamált.

15:50
    Uram játszotta középre Siska irányába, de utóbbi kicsit késve érkezett, így nem érhette el a bejátszást.

15:00
    Tilos felszabadítás a vendégektől, Caladi nem érhette el az indítást.

14:25
    Pozsgait nem engedi lőni Baron, de nem szabadul még fel a fehérek kapuja.

14:15
    Kiegészült a Nové Zámky.

13:55
    Hazai les, kicsusszant megint a korong.

13:35
    Feláll a Dunaújváros, Hüffner lövése lepattan, majd kipattan a harmadból is.

13:00
    Kilőtték a harmadból az újváriak, eddig ezt a kiállítást nagyon könnyedén ússzák meg.

12:40
    Croteau előbb suhant be a harmadba, mint Somogyi passza, így les.

12:15
    Érsekújvári kiállítás játék késleltetése miatt, Král ül le két percre.

11:50
    Galanisz és Martine adogatnak a jobb oldalon, támadnak a pirosak.

10:55
    Podstavek kígyózott át a védelmen, de túlkombinálta a cseleit, háttal ért be a támadó harmadba, így természetesen les.

10:15
    Papp Viktor elé pattant a korong, kontrával indulhatott meg a jobb oldalon, ziccerben vitte rá Cikánekre, ám a kapus bravúrral hárított!

10:00
    Weissmann vitte be a korongot a bal oldalon már teljes létszámnál, de ebből nem lett lövőhelyzet.

09:30
    Cikánek nagyot védett, Croteau indult meg a jobb oldalon, éles szögből rászúrta, de nem sikerült a gólszerzés.

09:10
    Pozsgai lőtt, majd Hüffner egy szóló után fonákkal küldte kapura, Cikánek mindkétszer a helyén!

08:50
    Hrudik gyűjti be hátul a korongot, aztán elveszíti, fel tud állni a DAB.

08:10
    Azari próbált leválni a védőjéről, a lövés viszont már nem jött össze.

07:39
    Kontrázott az Újváros, Caladi pedig kiállítás árán állította meg a hazaiakat. Gáncsolás miatt ül le két percre, újvárosi emberelőny.

07:30
    Uram indította Caladit, majd Weissman tüzelt balról, Kalnins bravúrral védett!

06:50
    Mestyán kapott jó passzt a kapu mögül Somogyitól, kapásból kapura suhintotta, Cikánek üti ki!

06:20
    Faith tüzelt már a túloldalon balról, nem okozott gondot Kalninsnak.

05:45
    Léránt középre lőtt korongjára jó ütemben érkezett Eskelinen, elhúzta a kapus előtt jobbra, de nem tudta felemelni a rövid felsőbe!

05:05
    Kalnins kapja le a levegőből Stefanka lövését, veszélyes volt.

04:35
    Ismét Kowalczyk akcióban, lövésébe egy védő tette bele a botját, arról pattant a palánk mögé a pakk.

04:00
    Kowalczyk küldte rá a kék vonalról, a védők erdejében is eljutott Kalninsig, aki viszont testtel hárított.

03:40
    Pozsgai botja volt túl magasan, a buli a hazai harmadban.

03:00
    Igen aktívan kezdenek a fiúk, különösen a DAB, Papp Viktor szökött meg középen, kapura is tudta kotorni, Cikánek ismét jól helyezkedett.

02:30
    Szappanos előtt adódott lövőhelyzet, középről rásuhintotta, kijön Cikánekről, az ismétlés Azarié volt jobbról, ezt is hárította Cikánek.

01:35
    Uram ugrott meg a jobb oldalon, kapura is tudta tenni egészen közelről, Kalnins jól helyezkedett és hárított.

01:10
    Ismét egy piros mezes akció. A jobb oldalon támadtak a hazaiak, Gröschl adta be jobbról Pavuknak, aki a rövid oldalon megtoldotta a korongot, Cikánek viszont résen volt.

00:38
    Igen hosszasan megrágták a játékvezetők, videó segítségét is igénybe vették, de végül megadták a gólt. 1-0 tehát.

00:38
    Mindössze 38 másodpercre volt szüksége az Újvárosnak arra, hogy megszerezze a vezetést. A jobb oldalon futott végig gyors akció, a középre tett korongot PAVUK ATTILA lőtte a hálóba! Még fel sem ocsúdhattunk. 1-0!
    Gólpassz: David Croteau.

00:01

Kalnins és Cikánek kezdenek a kapuban, hamarosan kezdünk! Pirosban a Dunaújváros, fehérben az Érsekújvár!

Dab.Docler: Kalnins (Sevela) – Pozsgai, Hüffner, Galanisz, Azari, Szappanos – Croteau, Somogyi, Martine, Szepessy, Mestyán – Pavuk, Nagy R., Gröschl, Erdélyi, Peterdi – Eskelinen, Hruby, Papp V., Magosi, Léránt

Játékvezetők: Mayer Gábor, Halassy György – Vas Mátyás, Berger Ákos.

Az elődöntőknél jár már a MOL Liga idei küzdelemsorozata. A középdöntőből a továbbjutást három mérkőzésen kiharcoló Érsekújvár látogat az alapszakaszban második helyen végzett, ezzel azonnal az elődöntőbe kerülő Dunaújvárosi Acélbikákhoz.

A párharc megnyeréséhez négy győzelem szükséges, így hosszú és kemény csatákra számíthatunk. Az érsekújváriak háza táján a múlt héten kedvező változások álltak be (visszatért Uram), de a döntőbe jutásra az Újvárosnak van nagyobb esélye az alapszakaszban nyújtott teljesítmény alapján. De itt már nincs könnyű meccs. Rögtön két összecsapást is játszanak kedden, illetve szerdán, mindkettőt Dunaújvárosban.

A találkozó kedden 18:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 1. Pavuk (Croteau), 33. Szappanos (Galanisz), 40. Peterdi – 19. Dubec (Uram), 60. Caladi (Podstavek, Kowalczyk)

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajcovic) – Huba, Podstavek, Durco, Frolik, Faith – Kowalczyk, Uram, Weissmann, Caladi, Siska – Martin Dubec, Stefanka, Marek Dubec, Hrudik, Král – Sucharda, Rejzek, Baron, Stefanka, Tábi

Játékvezetők: Mayer Gábor, Halassy György – Vas Mátyás, Berger Ákos