DVTK Jegesmedvék – Corona Brasov Wolves 3:2 (hosszabbítás vége) | Dab.Docler – Nové Zámky 3:2 (vége)
Dab.Docler
3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
kedd 17.02.2015, 18:30 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Hosszú még az elődöntő párharca, a négy győzelemig tartó küzdelemsorozat első állomását hazai pályán megnyerte a Dunaújváros. A középső harmadban döntőnek bizonyult a két gólos vezetés kialakítása, ráadásul lélektanilag igen jó pillanatban született a harmadik hazai találat.

A harmadik játékrészben is sokáig nem tudott rohamozni az Érsekújvár, az utolsó pár percet nyomták meg igazán. A kapuslehozatal bejött, a szépítés sikerült, de már késő volt ahhoz, hogy egyenlíteni is tudjanak a vendégek.

Holnap ismét találkozunk ezzel a két csapattal, ugyanitt, Dunaújvárosban lesz a mérkőzés, a párharc második állomása. Élőben közvetítjük azt az összecsapást is, tartsanak velünk 18 órától!

Köszönöm figyelmüket!
    ---- (20:48:44)

60:00

60:00
    Kihúzta a DAB, nem tudott már lőni a Nové Zámky.

59:46
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Egy kavarodás után ERIK CALADI kapcsolt a leggyorsabban, balról, közelről talált a hálóba! 3-2!
    Gólpassz: Albin Podstavek, Pavel Kowalczyk.

59:25
    Megvolt a korong a Dunaújvárosnak, de Peterditől a semleges harmadban el tudták szedni.

59:14
    Időt kér az Érsekújvár, miután Huba távoli lövését is fogta Kalnins.

59:10
    Innen már csak matematikai esélye maradt az Újvárnak, utolsó perc, két gólos hazai előny.

58:32
    Cikánek elhagyta a pályát, hat az ötben támadhatnak a vendégek.

58:05
    Cikánek még mindig pályán, az idő pedig telik. Közben Peterdi a jobb oldalról tüzel, az imént említett kapus védi a kísérletet.

57:40
    Caladi lövése elakad a védőkben, majd az ismétlés kivágódik a korong a nézőtérre.

57:10
    Az utolsó három percbe léptünk, ha valamit akar az Érsekújvár, akkor sürgősen gólt kell szereznie.

56:25
    Pavuk passzát Peterdi küldte kapura, de egy védő botján irányt változtatott és mellé suhant.

56:00
    Peterdi iramodott meg középen, majd fonákkal a felső sarkot célozta meg, Cikánek viszont másképp gondolta és hárított!

55:35
    Már pályán az ötödik újvári ember is, teljes létszámban a csapatok.

55:10
    Stefanka szerez korongot Pozsgaitól a támadó harmadban, de végül Gröschl begyűjti.

54:40
    Megint les, Szappanos pár centivel, de lesre csúszott a bal oldalon.

54:10
    Martine hajmeresztő módon cselezett hátul a kapunál Podstavekkel szemben, de végül megtartotta.

53:32
    Igen régen volt már kiállítás, de most lesz. Hrudik botfogásért kiáll két percre. Hazai emberelőny.

52:55
    Král belőtt korongját Stefanka tűzte rá közelről, majd a kipattanót újra, Kalnins hatalmasat védett!

Gólok és gólpasszok: 1. Pavuk (Croteau), 33. Szappanos (Galanisz), 40. Peterdi – 19. Dubec (Uram), 60. Caladi (Podstavek, Kowalczyk)

Dab.Docler: Kalnins (Sevela) – Pozsgai, Hüffner, Galanisz, Azari, Szappanos – Croteau, Somogyi, Martine, Szepessy, Mestyán – Pavuk, Nagy R., Gröschl, Erdélyi, Peterdi – Eskelinen, Hruby, Papp V., Magosi, Léránt
    HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajcovic) – Huba, Podstavek, Durco, Frolik, Faith – Kowalczyk, Uram, Weissmann, Caladi, Siska – Martin Dubec, Stefanka, Marek Dubec, Hrudik, Král – Sucharda, Rejzek, Baron, Stefanka, Tábi

Játékvezetők: Mayer Gábor, Halassy György – Vas Mátyás, Berger Ákos