DVTK Jegesmedvék – Corona Brasov Wolves 4:2 (vége) | Dab.Docler – Nové Zámky 2:3 (vége)
Dab.Docler
2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
szerda 18.02.2015, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Az első harmad gyors, de nem túl sok helyzetet hozó játékot hozott gól nélkül. A második már nem ment ilyen gyorsan, de így is a 30. percig kellett várnunk az első találatra. Vezetett az Újváros, de a következő 8 percben megfordította az állást az Érsekújvár úgy, hogy három gólt szerzett.

Az utolsó harmadba két gólos előnnyel fordultak a vendégek, akik főleg védekezni kényszerültek. Jól állták azonban a hazai rohamokat, egyszer kapituláltak csak, hősiesen védekeztek, így megőrizték az egy gólos előnyt. Ezzel a tegnapi vereség után ezúttal győzni tudtak az érsekújváriak, a párharc állása ezzel 1:1, négy győzelem kell a döntőbe jutáshoz.

Dunaújváros – Érsekújvár: 2-3!
    ---- (20:11:11)

60:00

59:56
    A buli közben egy kis balhé, Hrudik odacsapott, kettő perces kiállítás. 6 a 3 ellen játszhatja az utolsó 4 másodpercet a hazai csapat.

59:56
    Időt kér az Érsekújvár, négy másodperc van még hátra, egy gól a vendégek előnye, de ne feledjük az emberhátrányukat!

59:56
    Podstavek vihette az üres kapura, de volt előtte két védő is és nem találta meg az utat. A túloldalon Martine lőtt balról, Cikánek védett.

59:25
    Croteau elüt a korong mellett, majd nem sokkal később hatalmas ziccerben kihagyta, Cikánek elfeküdt előtte és menteni tudott!

59:05
    Utolsó perc!

58:45
    Croteau érkezett Kalnins helyére, 6 a 4 ellen támadnak a hazaiak.

58:35
    Elsőre kilőtték a vendégek a korongot, Kalnins még a kapuban.

58:16
    Időt kér a Dunaújváros.

58:16
    Kiállítás, Kowalczy megy ki két percre. Ha lehozza a kapust a DAB, akkor 6 a 4 ellen támadhatnak.

58:00
    Croteau lövését fogja Cikánek, az utolsó két percbe léptünk.

57:30
    Hüffner lőtte be a korongot a támadó harmadba, de a buli után kicsúszik onnan.

56:10
    Telik az idő, hamarosan kockáztatnia kell a hazaiaknak, ha nem változik az eredmény.

55:45
    Pozsgai, majd Szappanos is lőhetett, de mindkétszer mellé suhant a korong.

54:30
    Weissmann került jó helyzetbe a jobb oldalon, de nem sikerült közelről a kapuba kotornia, Kalnins zárta a szöget.

53:40
    Az újvárosi harmadban a buli, de továbbra is kontrákra rendezkedik be az Érsekújvár.

52:50
    Weissmann próbálta ugyanazt, amit Galanisz a túloldalon, jobbról, takarásból tüzelt, Kalnins jól érezte és fogta!

52:15
    Nyomás alatt a vendégek kapuja, Galanisz nagy helyzetben mellé durrantott, Gröschl lövése pedig fölé pattan.

51:20
    Továbbra is támadásban marad a Dunaújváros, közelről lőhetett Papp Viktor, Cikánek megfogta!

50:35
    Pavuk és Huba harcolnak a korongért a vendég kapu mögött, Gröschlhöz viszont nem jutott el végül.

49:50
    Teljesen nyílttá válik a mérkőzés, egyetlen gólra zárkózik fel ezzel az Újváros.

49:32
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    GALANISZ NIKANDROSZ takarásból bombázta kapura a bal oldalról, Cikánek nem láthatott semmit, mellette pedig a hálóba zúdult a korong! 2-3!

48:00
    Hüffner lövése a bal oldali kapuvasról jön vissza, emberelőnyben máris nagy helyzet a pirosak előtt.

47:33
    Kiállítás az Érsekújvártól, két percre leül Kowalczyk testre ütés miatt.

47:10
    Középre lőtt korongra érkezett Podstavek, ám pontatlan volt a passz.

46:40
    Főleg a védekezéssel törődik az utóbbi percekben a Nové Zámky, az idő nekik dolgozik, jól védekeznek.

46:00
    Martine próbált kiugrani a jobb oldalon, Sucharda visszaért és szerelte.

45:15
    Mestyán szerez korongot, de ahogy jött, úgy ment, Somogyihoz pontatlan a passza.

44:20
    Indulhat a piros mezesek támadása Somogyi vezetésével, Croteau bent tartja, belőtt korongja egy védő ütőjén megpattan és kimegy a pályáról.

43:40
    Dubec vitte be a korongot a támadó harmadba, Hüffner lelopja az ütőjéről.

42:55
    Hátul adogatnak a fehér mezesek, Frolik végül indítja Podstaveket, Durco a kék vonalról tüzelt, Kalnins szépen védett.

42:30
    Martine vetődött bele Martin Dubec bal oldali lövésébe, egy ideig a jégen is maradt.

41:20
    Siska próbálta egészen közelről a kapuba tuszkolni a korongot, de Kalnins keményen állta a sarat és fogta a szöget.

40:15
    Les az Újvárosnál a harmad elején.

40:01

35 perces játékrészen vagyunk túl, rendkívül sokat állt a játék. Gólt most jócskán láthattunk, megszerezte a vezetést a Dunaújváros nagyjából a játékrész felénél, ám az Érsekújvár hárommal tudott erre felelni és így egészen csinos előnyt épített ki magának. Uram különösen elemében van és mindkét gólját szinte ugyanúgy és ugyanonnan lőtte. A harmadik harmadban nagyon rá kell kapcsolnia az Újvárosnak, ha meg akarják fordítani a meccset.

Dunaújváros – Érsekújvár: 1-3, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:25
    Középen a buli, vitatható ítéletek az utóbbi percekben, de végre ismét hokit látunk a kényszerszünet után.

39:00
    Les a vendég játékosoknál, elég paprikás most a hangulat, sok a reklamálás és a szócsata. Teljes létszámban a csapatok. Elég vontatottan halad ez a harmad eddig, sok a játékmegszakítás.

38:40
    Egy gólos hátrányból két gólos előnyt varázsolt néhány perc alatt a Nové Zámky, még inkább nehezedik a hazaiak dolga.

38:19
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Tarthatatlan eddig MAREK URAM, középről érkezett egy erős lövés, ami Kalninsról kipattant, Uram pedig ismét jobbról eredményes, ahogy az imént is. 1-3!
    Gólpassz: Pavel Kowalczyk, Juraj Faith.

38:10
    Uram jobb oldali lövése megpattan, Marek Dubec megszerzi a kapu mögött.

37:44
    Kiállítás a hazaiaktól, Croteau testreütés miatt bűnhődik két percen át. Vendég emberelőny.

37:40
    Podstavek indítja Caladit, aki középről fonákkal laposan kapura suhintja, Kalnins a mamuttal véd!

36:52
    Páros kiállítás, Durco és Szappanos mennek le két percre bottal lökés miatt. Négy a négy ellen.

36:10
    Változik a dal, most már a Dab. Doclernek kell erősítenie, mert ha vereséget szenvednének, elveszne a pályaelőnyük.

35:33
    Ismét egy nagyon gyors támadás futott végig két passzal balról jobbra Faithtól Weismannon át MAREK URAM ütőjére, aki a nem teljesen átérő Kalnins mögött megszerzi a vendégek vezető találatát, ez aztán a fordulat! 1-2!
    Gólpassz: Erik Weissmann, Juraj Faith.

35:15
    Pozsgai bombázta kapura kissé jobbról, Cikánek válláról pattant a kapu mögé a palánkra.

34:50
    Caladi védekezett jól, Léránttól szerzett korongot, de Papp Viktor megszerzi ismét a támadó harmadban. Lövésig most nem jut el.

34:25
    Szappanos és Azari teremtettek veszélyt a jobb oldalon, felpattant a korong, amit Cikánek inkább elkapott a lepkéssel.

34:00
    A buli után Martine suhintotta rá nagy erővel, Cikánek most már nagyobbat védett, ez is meglett a vendég kapusnak.

33:45
    Szappanos tüzelt a bal oldalról, nem lett túl erős, de Cikáneknek rá kellett tenyerelnie, mert Azari már érkezett.

33:10
    Egy kapu előtti kavarodás után Pavuk, Hüffner és Léránt is a kapu előtt helyezkedett el, úgy tűnt, egyikük be is lőtte, de nem volt bent, vagy egy bot, vagy a kapuvas, de valahogy a kapu torkából sikeresen megmentette az Érsekújvárt.

31:45
    Hiányoltuk a gólt, most bő két perc alatt kettőt is láthattunk, de a helyzet semmit sem változott, ismét döntetlen az állás.

31:24
    Az iménti vesztett korongra ráfizetett az Érsekújvár. Caladi passzolt MARTIN FROLIK elé, nem ért át sem a védelem, sem a kapus, közelről pedig nem hibázott.
    Gólpassz: Erik Caladi, Pavel Kowalczyk.

30:55
    Mestyánhoz nem jutott el a korong egy visszapasszolós szituációnál.

30:30
    Marek Dubec ütőjéről lopta le a korongot Eskelinen, majd Léránt indult volna meg, de pontatlan a passz.

29:45
    Majdnem eltelt a mérkőzés fele, mire gólt láthattunk, ám ez a találat kimondottan szépségdíjasra sikerült. Vezetnek a hazaiak, rá kell kapcsolnia a fehér mezeseknek.

29:17
    GALANISZ NIKANDROSZ iramodott meg a jobb oldalon, Stefankát csodás csellel csapta be, majd balra sodródva éles szögből is be tudta bombázni a rövidbe, igazán szép gól! 1-0!
    Gólpassz: Azari Zsolt.

28:10
    Baron visszatett korongját Faith küldte rá középről, elakadt a védőkben.

27:30
    Weissmann iramodott meg egy kontrával a bal oldalon, nagy erővel rásuhintotta, Kalninson ez már túljutott, de a jobb oldali kapuvasról kipattant!

26:55
    A túloldalon Stefanka lőhetett jó helyzetből, középről, Kalnins látta és jó helyre is várta a korongot.

26:30
    Nagy Richárd bombázta rá balról, Cikánekről kipattant, Huba érkezett elsőként és elsöpörte a pakkot a veszélyes helyről.

25:45
    Huba tűzte rá a bal oldalról, kevéssel mellé, veszélyesebb volt attól, hogy Podstavek ki híján bele tudott szúrni az ütőjével a korong útjába.

25:20
    Marek Dubec felé érkezett passz, elkapták a hazaiak, majd megiramodott az Újváros, Léránt tüzelt a túloldalon, Cikánek ezt is hárította.

24:55
    Pavuk belőtt korongja veszélyesen pattant vissza a palánkról, Cikánek inkább rátenyerelt.

24:15
    Somogyi indult meg középen, de lesen kapta.

23:50
    Szappanos lövése megy kevéssel fölé, majd felszabadul a vendégek kapuja.

23:20
    Már teljes létszámban az Érsekújvár.

23:10
    Azari hatalmas bombáját hárítja Cikánek a lepkéssel.

22:30
    Galanisz lövésébe Dubec fekszik bele önfeláldozóan!

21:17
    Faith áll ki két percre bottal akasztásért, harmadszor is a hazaiak kerülnek emberfórba.

20:30
    Croteau tört be középen a támadó harmadba, majd kissé jobbra sodródva a hosszú alsót célozta meg, Cikánek bravúrral lábbal hárított.

20:01

Óvatosan kezdtek a csapatok, de a kevesebb helyzetet ellensúlyozta a szép, folyamatos játék. Mindössze két kiállítást láthattunk az első harmadban, ennél jóval több nagy helyzetet. A Dunaújváros jelentősen többet támad, több ziccere is akadt, de a kapuba nem sikerült még találnia a hazaiaknak. Az Érsekújvár kontrái veszélyesek, így mindkét csapat játékában benne van a gól.

Dunaújváros – Érsekújvár: 0-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:25
    Peterdi szép korongátvétellel a bal oldalon került helyzetbe, visszatette lövésre Gröschlnek, aki pár centivel mellé bombázott közelről!

19:05
    A harmad utolsó perce kezdődött meg.

18:40
    Croteau húzta meg a bal oldalon, nem húzott középre, inkább éles szögből tűzte rá, Cikánek nem mozdult a rövidből, jól tette!

18:15
    Kiegészült az Érsekújvár, megúszták a második hátrányt is.

17:30
    Martine maradt tisztán lövőhelyzetben váratlanul, de még őt is meglepte, így kicsit elütött a korong felett, a kapuig sem ment el a lövés.

17:00
    Weissmann zavarta meg Szappanost, majd fel is tud szabadítani az Újvár.

16:35
    Első körben kibombázta a korongot a Nové Zámky, majd lesen a hazaiak a jobb oldalon.

16:13
    Podstavek áll ki két percre az Érsekújvártól nyírás miatt.

16:00
    Pavuk kígyózott át a védelmen, majd jobbról, éles szögből rátűzte, Cikánek jól zárta a szöget.

15:40
    Tábi nem került lövőhelyzetbe, de Somogyi előretett korongja is pontatlan.

14:55
    Galanisz lesen egy ígéretes megindulásnál.

14:25
    Hrudiktól lop korongot Galanisz, lövés helyett Szappanoshoz próbált passzolni, ez viszont pontatlan lett.

13:50
    Pozsgai esett a palánknak egy fault után, de nincs kiállítás, szerencsére Pozsgai is tudja folytatni.

13:20
    Papp Viktor a jobb oldalon került lövőhelyzetbe, nem is habozott, lövését azonban Cikánek remek érzékkel hárította, Eskelinen keresztpassza már pontatlan.

12:55
    Faith indult meg a jobb oldalon, de Eskelinen szerelni tudja. A túloldalon Weissman veszi el Papptól.

12:10
    Pavuk szólózott a bal oldalon, majd kapura suhintotta, elakad Durcoban.

11:30
    Immáron teljes létszámban mindkét gárda.

11:15
    Croteau tette hátra lövésre, megint Pozsgai tűzte rá, elakad!

10:50
    Pozsgai távoli erős lövése a palánkon csattan.

10:30
    Pozsgai bombázta rá távolról, Cikánekről nem jött ki, így Martine nem tudott ismételni közelről.

10:10
    Frolik teszi bele az ütőjét Mestyán passzába, megint a támadó harmadon kívül a korong.

09:35
    Durco hátrányban is megiramodott, rábombázta középtávolról, Kalnins szépen hárított.

09:17
    A támadó harmadban állíttatja ki magát Tábi gáncsolás miatt. Két perces dunaújvárosi emberelőny.

08:55
    Dubec vezette a Nové Zámky kontráját, Kalnins védett hatalmasat Král közeli lövésénél!

08:15
    Nem sok említésre méltó esemény történik, most Cikánek tenyerel rá a korongra, Pavuk közeledett, de nem érhette el a pakkot.

07:20
    A tegnapi nap ilyenkorra már megszórták a csapatokat kiállítással, ezúttal ez most nem így történik, a játékkal foglalkoznak.

06:50
    Gröschl belőtt korongja nem jó, Sucharda könnyedén begyűjti hátul.

06:10
    Croteau vitte be a korongot a jobb oldalon, Somogyit nem tudta játékba hozni középen, mert a vendégek lefülelték a passzt.

05:25
    Croteau marad nagyon látványosan lesen.

05:05
    Egyelőre kevés a játékmegszakítás szerencsére, az iramra sem lehet panasz, bár az utóbbi percekben kevés a helyzet.

04:40
    Dubec tüzelt a bal oldalról, Kalnins fogja.

04:00
    Kicsit nyugodtabb vizekre eveztek, az utóbbi 1,5 percben nem történt lövés.

02:55
    Tilos felszabadítás a vendégek részéről. Ne feledjük, a tegnapi összecsapást megnyerte a Dunaújváros 3:2 arányban, így az Érsekújvár számára nagyon fontos lenne a győzelem, hogy ne kerüljenek azonnal 0:2-es hátrányba.

02:25
    A túloldalon is egy lövés, Galanisz balról próbálkozott, Cikánek védte a rövidet!

02:00
    Král ugratta ki Uramot középen, ziccerben a bal felsőt célozta meg, de Kalnins hatalmasat védett!

00:55
    Mestyán a kék vonalról eresztett meg egy bombát, Cikánek jól helyezkedett és védett.

00:01

Ma is Kalnins és Cikánek kezdenek a kapuban.

Pirosban a Dunaújváros, fehérben az Érsekújvár, hamarosan kezdünk, ne menjenek már messzire!

Dab.Docler: Kalnins (Sevela) – Pozsgai, Hüffner, Galanisz, Azari, Szappanos – Croteau, Somogyi, Martine, Szepessy, Mestyán – Pavuk, Nagy R., Gröschl, Erdélyi, Peterdi – Eskelinen, Hruby, Papp V., Magosi, Léránt

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Halassy György – Soltész Áron, Kis-Király Barna.

Az elődöntőknél jár már a MOL Liga idei küzdelemsorozata. A középdöntőből a továbbjutást három mérkőzésen kiharcoló Érsekújvár látogat az alapszakaszban második helyen végzett, ezzel azonnal az elődöntőbe kerülő Dunaújvárosi Acélbikákhoz.

A párharc megnyeréséhez négy győzelem szükséges, így hosszú és kemény csatákra számíthatunk. Az érsekújváriak háza táján a múlt héten kedvező változások álltak be (visszatért Uram), de a döntőbe jutásra az Újvárosnak van nagyobb esélye az alapszakaszban nyújtott teljesítmény alapján. De itt már nincs könnyű meccs. Rögtön két összecsapást is játszanak kedden, illetve szerdán, mindkettőt Dunaújvárosban.

A találkozó szerdán 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 30. Galanisz (Azari), 50. Galanisz (Szappanos) – 32. Frolik (Caladi, Kowalczyk), 36. Uram (Weissmann, Faith), 39. Uram (Kowalczyk, Faith)

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajcovic) – Huba, Podstavek, Durco, Frolik, Faith – Kowalczyk, Uram, Weissmann, Caladi, Siska – Martin Dubec, Stefanka, Marek Dubec, Hrudik, Král – Sucharda, Rejzek, Baron, Stefanka, Tábi

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Halassy György – Soltész Áron, Kis-Király Barna