DVTK Jegesmedvék – Corona Brasov Wolves 4:2 (vége) | Dab.Docler – Nové Zámky 2:3 (vége)
Dab.Docler
2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
szerda 18.02.2015, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Az első harmad gyors, de nem túl sok helyzetet hozó játékot hozott gól nélkül. A második már nem ment ilyen gyorsan, de így is a 30. percig kellett várnunk az első találatra. Vezetett az Újváros, de a következő 8 percben megfordította az állást az Érsekújvár úgy, hogy három gólt szerzett.

Az utolsó harmadba két gólos előnnyel fordultak a vendégek, akik főleg védekezni kényszerültek. Jól állták azonban a hazai rohamokat, egyszer kapituláltak csak, hősiesen védekeztek, így megőrizték az egy gólos előnyt. Ezzel a tegnapi vereség után ezúttal győzni tudtak az érsekújváriak, a párharc állása ezzel 1:1, négy győzelem kell a döntőbe jutáshoz.

Dunaújváros – Érsekújvár: 2-3!
    ---- (20:11:11)

60:00

59:56
    A buli közben egy kis balhé, Hrudik odacsapott, kettő perces kiállítás. 6 a 3 ellen játszhatja az utolsó 4 másodpercet a hazai csapat.

59:56
    Időt kér az Érsekújvár, négy másodperc van még hátra, egy gól a vendégek előnye, de ne feledjük az emberhátrányukat!

59:56
    Podstavek vihette az üres kapura, de volt előtte két védő is és nem találta meg az utat. A túloldalon Martine lőtt balról, Cikánek védett.

59:25
    Croteau elüt a korong mellett, majd nem sokkal később hatalmas ziccerben kihagyta, Cikánek elfeküdt előtte és menteni tudott!

59:05
    Utolsó perc!

58:45
    Croteau érkezett Kalnins helyére, 6 a 4 ellen támadnak a hazaiak.

58:35
    Elsőre kilőtték a vendégek a korongot, Kalnins még a kapuban.

58:16
    Időt kér a Dunaújváros.

58:16
    Kiállítás, Kowalczy megy ki két percre. Ha lehozza a kapust a DAB, akkor 6 a 4 ellen támadhatnak.

58:00
    Croteau lövését fogja Cikánek, az utolsó két percbe léptünk.

57:30
    Hüffner lőtte be a korongot a támadó harmadba, de a buli után kicsúszik onnan.

56:10
    Telik az idő, hamarosan kockáztatnia kell a hazaiaknak, ha nem változik az eredmény.

55:45
    Pozsgai, majd Szappanos is lőhetett, de mindkétszer mellé suhant a korong.

54:30
    Weissmann került jó helyzetbe a jobb oldalon, de nem sikerült közelről a kapuba kotornia, Kalnins zárta a szöget.

53:40
    Az újvárosi harmadban a buli, de továbbra is kontrákra rendezkedik be az Érsekújvár.

52:50
    Weissmann próbálta ugyanazt, amit Galanisz a túloldalon, jobbról, takarásból tüzelt, Kalnins jól érezte és fogta!

Gólok és gólpasszok: 30. Galanisz (Azari), 50. Galanisz (Szappanos) – 32. Frolik (Caladi, Kowalczyk), 36. Uram (Weissmann, Faith), 39. Uram (Kowalczyk, Faith)

Dab.Docler: Kalnins (Sevela) – Pozsgai, Hüffner, Galanisz, Azari, Szappanos – Croteau, Somogyi, Martine, Szepessy, Mestyán – Pavuk, Nagy R., Gröschl, Erdélyi, Peterdi – Eskelinen, Hruby, Papp V., Magosi, Léránt
    HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajcovic) – Huba, Podstavek, Durco, Frolik, Faith – Kowalczyk, Uram, Weissmann, Caladi, Siska – Martin Dubec, Stefanka, Marek Dubec, Hrudik, Král – Sucharda, Rejzek, Baron, Stefanka, Tábi

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Halassy György – Soltész Áron, Kis-Király Barna