FC Schalke 04 – Werder Bremen 1:1 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – Eintracht Frankfurt 3:1 (vége) | FC Augsburg – Bayer Leverkusen 2:2 (vége)
SC Freiburg – 1899 Hoffenheim 1:1 (vége) | SC Paderborn 07 – Bayern München 0:6 (vége) | 1. FC Köln – Hannover 96 1:1 (vége)
1. FC Kolín nad Rýnem
1:1 (1:1)
Hannover 96
szombat 21.02.2015, 18:30 • RheinEnergieStadion, Köln • Bundesliga

Remek második félidőt láthattunk, az eredmény azonban nem változott, így igazságosnak mondható pontosztozkodás a vége. Több lövése volt a kölnieknek, ám Zieler és Horn kapusoknak nagyjából ugyanannyit kellett védenie. A hazaiak góltalansági szériája végre megszakadt Ujah révén, míg Joselu gólja azt jelenti csapata számára, hogy a 10. helyről várhatják a 23. fordulót. A végeredmény tehát 1. FC Köln – Hannover 96 1:1! Köszönjük a figyelmet! (20:25:15)

90+3

90+3
    Még egy felívelés Ujah irányába, a védők szorításában nem ér labdához a támadó, ami Zielerhez kerül.

90+2
    Időhúzó jelleggel cserél a Hannover: a jól játszó Briand helyén Andreasen.

90+1
    Joao Pereirat a végén kiállítja a játékvezető! Teljesen feleslegesen lép oda Hectornak veszélytelen helyzetben, jogosan kapja meg második sárga lapját a portugál!

90+1
    Túl a rendes játékidőn két perc a hosszabbítás!

90
    Lehmann beadását Gülselam vágja ki fejjel.

89
    Hector csinálja meg a cselt a bal szélen Joao Pereira mellett, a portugál buktatja. Szabadrúgás!

88
    Sok a pontatlanság az utóbbi percekben mindkét fél részéről.

87
    Az előbb említett Deyverson a pályán, Osako jön le.

87
    Hátul passzolgat a Hannover, érkezik is a füttykoncert a hazai szurkolótábortól.

86
    Deyverson fog majd beállni hazai oldalon.

85
    Halfar távoli lövésébe Gülselam lép bele.

85
    A szöglet kapura tekeredik, Zieler odaér és kiüti!

84
    Osako elől Pander tisztáz szögletre a jobb szélen.

84
    Briand és Joselu nem értették most meg egymást a hannoveri támadásnál, eladott labda a vége.

83
    Pander szögletét nem tudják kapura tenni a csapattársak, felszabadul a kölni kapu.

83
    Szép támadást vezet a Hannover, Joselu beadásába azonban belelép Hector. Szöglet!

82
    Sané fejeli el az átadást a beinduló Osako elől.

81
    A rendes játékidő utolsó tíz percébe léptünk, teljesen háromesélyes a találkozó!

80
    Briand mutat be szép cseleket a jobb szélen, Prib elől azonban kifejelik a beadását.

79
    Olkowski is besárgul egy kemény belépőt követően.

79
    Egy szavunk nem lehet a második félidőre, mindkét csapat kitesz magáért, szenzációs játékot láthatunk.

78
    Pander szöglete kitekeredett, kirúgással jöhet majd Horn!

78
    Maroh tisztáz szögletre egy beadást követően.

77
    Felgyorsultak az események, egy labdaeldobásért Vogt is kap egy lapot!

76
    Lehmann végzi el a szabadrúgást, egyenesen Zieler kezébe lő 16 méterről!

75
    Sané még egy sárgát is kap!

75
    Ujah kapja a labdát a tizenhatos vonalánál, egy szép cselt követően Sané húzza el a nigériai támadó lábát. Hajszál híján tizenegyes, így viszont "csak" szabadrúgás!

74
    Jön az újabb vendég csere: a gólpasszt jegyző Albornozt Pander váltja.

74
    Ujah küzdi át magát két hannoveri védőn, majd távolról elereszt egy lövést a jobb alsó sarok felé, Zieler leér és fogja a labdát!

73
    Első hannoveri csere: Bittencourt helyén Prib folytatja.

73
    Gülsalem! Kissé jobbról, 24 méterről veszi célba a hosszú alsó sarkot, ezt most szemmel védte Horn!

71
    Joao Pereira is besárgul a vendégeknél.

71
    Hihetetlen játékot láthatunk az utóbbi öt percben, ezúttal Bittencourt ugrik ki a leshatáron, Horn érkezik a kapujából és az utolsó pillanatban tisztáz a szélső elől!

70
    Osako felé érkezik a kitűnő beadás, kicsit hosszan veszi át, így már csak a kiérkező Zielerbe tudja lőni a támadó!

69
    Óriási helyzet a másik oldalon is! Peszko lőhetett hasonló helyzetből, mint Stindl, még egy védőn is megpattan a labda, Zieler is hatalmasat véd!

68
    Briand szép megmozdulása után Stindl tör be a tizenhatosra, teljesen üresen lőtt jobbról, 16 méterről, a hosszú alsóba tartó lövést Horn lábbal hárítja!

68
    Bittencourt viszi keresztbe a labdát, majd adja be azt a bal szélről, Horn húzza magához.

67
    Halfar lövés a másik oldalon a tizenhatos sarkáról, Albornozban akad el a labda.

66
    A szöglet után egy hannoveri játékos fejelni tud, ám a kaput már nem találja el, jöhet a kirúgás.

65
    Gülselam lövi el végül a szabadot, hatalmas erővel küldi a labdát a bal felső ficak felé, Horn nagy bravúrral üti szögletre a bivalyerős löketet!

64
    Stindl kapja vissza a labdát Briandtól, Maroh nyújtott lábbal érkezett. Nem találta el Stindlt, de a mozdulatért így is jár a szabadrúgás. Nagyjából 26 méter a távolság Horn kapujától!

63
    Olkowski beadása után Osakohoz továbbítja a labdát Halfar, aki Marcelo mellett a földre kerül. A bíró sípja néma marad, a visszajátszás alapján jó döntés.

61
    Cserél a Köln: Risse jön le, Halfar váltja.

60
    Ujaht nehezen tudják tartani a hannoveri védők, ezúttal Marcelo szabálytalankodik vele szemben a középpályán.

59
    Joselu mássza meg Vogtot, a spanyol marad lent a földön, kicsit áll a játék.

58
    Továbbra is kiélezett a mérkőzés, ám a második félidőben a kölniek játékában jobban benne van a gól.

57
    Risse passza elakad Marceloban, pedig három a kettőben jöhetett a kölni támadás!

55
    A szöglettel felérő szabadrúgás a kapu elé érkezik, a hosszún érkező Maroh rosszul találja el, így az gólvonal mentén végighaladva elkerüli Zieler kapuját a lövés!

54
    Ujah két védő között is megtartja a labdát a jobb oldali szögletzászlónál, majd harcol ki szabadrúgást!

53
    Stindl beadását követően Bittencourt viszi földre Olkowskit, kifelé jár a szabadrúgás.

52
    Risse beadására érkezik Zieler, Osakot megelőzve húzza magához a labdát.

52
    Joselu került földre Hector jóvoltából, a hazai balhátvéd megússza egy szóbeli figyelmeztetéssel.

50
    Albornoz cselez ki két kölni védőt, majd saját magát is a bal szélen. Kirúgás következhet.

49
    Albornoz beadása érkezik a bal szélről, Hector fejeli ki. Később Briand és Joselu kényszerítőznek, előbbi lövése jócskán fölé megy.

49
    A beadás nem jó, Hornnál köt ki a játékszer.

48
    Joao Pereira kerül földre a jobb szélen, ez is szabadrúgás.

48
    Lehmann lövésszerű beadása a tizenhatosra csak Zielernek volt jó.

47
    Hirsch rántja le hátulról Peszkot, sárga lap!

46
    Osako támadja Marcelot, aki el is rontja utolsó emberként, ám a japán támadó centerezésére nincs érkező ember.

46
    A Köln kezdte a második játékrészt.

46

Nem hosszabbít a játékvezető, 1:1-es döntetlennel ér véget az első játékrész. Az őszi meccshez hasonlóan ezúttal is Joselu és a Hannover szerzett vezetést egy korai góllal, amire a 17. percben jött a válasz Ujahtól egy nagy védelmi hibát követően. A gólokat leszámítva kisebb helyzeteket láthattunk mindkét oldalon, kiegyenlített a találkozó. A félidőben tehát 1. FC Köln – Hannover 96 1:1!

45

45
    Felívelésekkel próbálkoznak a csapatok, kevés sikerrel.

44
    Hirsch hatalmas luftot rúg, Peszko jöhet a labdával, ám a passza elakad az előbb hibázó hannoveri játékosban.

43
    Peszko bal oldali beadása nem jó Ujahnak, kirúgással jöhet majd Zieler.

42
    Hatalmas füttykoncert a RheinEnergieStadion-ban, ez elsősorban a játékvezetőnek szól.

41
    Újabb ítélet a kölniek ellen, a közönség nem zárja szívébe Perl játékvezetőt.

41
    Risse elől Albornoz szerel a bal szélen.

40
    Stindl beadását a hosszú oldalon Marcelo fejeli kapura, nem volt benne erő, Horn könnyedén fogja.

39
    Szép támadás a hannoveriektől, a bal szélen Briand kap szabadrúgást a hazaiak nagy elégedetlenségére.

38
    Egy hosszú átadásra érkezik a kapujából Horn, fel is szedi Briand elől.

37
    Maroh javítja hibáját, szépen vágja ki a felívelt szabadrúgást.

36
    Most Maroh ellen ítél a bíró, Joselu került földre a hazai védő mellett. A térfél közepéről jöhet a vendég szabadrúgás!

35
    Marcelo elkaszálja Osakot, a játékvezető mégis kifelé ítél szabadrúgást.

35
    Vogt távoli, lapos lövése elakad Marceloban.

35
    Briand pörgeti tovább a labdát Joselu felé, Lehmann szép becsúszásával azonban megakad a vendég támadás.

34
    Stindl szabadrúgását kifejelik a rövid oldalon.

33
    Bittencourt szerez labdát a bal szélen, majd harcol ki szabadrúgást!

33
    Albornoz a bal szélről tekeri be a labdát, túl mély a társaknak, a Köln jöhet.

32
    Hirsch íveli fel a labdát Joseluék felé, Wimmer lép közbe.

30
    Vogt indítását ezúttal szépen fejeli el Sané a mellette igyekvő Ujah elől.

29
    Joao Pereira nagy bedobását követően Vogt fejeli ki a játékszert a hazai tizenhatosról.

28
    Lehmann beadását könnyedén kifejelik a védők, később azonban Peszko már jól teker középre, Ujah hatalmas emelkedéssel fejel kapura 10 méterről, a fejesét azonban fogja Zieler!

27
    Hector kerül földre a bal szélen, Gülselam lépett oda a hazai balhátvédnek. Villan az első sárga lap a mérkőzésen!

26
    Sané rossz felszabadítása után rögtön visszaívelik a labdát a vendég tizenhatosra a kölniek, Ujah 12 méteres fejese azonban nem veszélyes Zieler kapujára.

25
    A bal szélen veszít labdát a Hannover, Risse passzol Osako felé, akinek a lövésébe belelép Sané.

24
    Marcelo kapcsol le egy gyenge átadást Ujah elől.

23
    Most a Hannover tűnik tanácstalannak a labdával, saját térfelén járatja azt a vendég csapat.

21
    Hátul passzolgatnak a hannoveri védők.

20
    Briand viszi le az alapvonalig a labdát, estében adja be, nem is jó a társaknak.

19
    A bal szélen állít meg egy támadást a kölni védelem.
    UJAH - 1:1

17
    A Köln gólt szerzett!
    Nagy hiba a vendég védőktől! Egy hazai felívelésnél két hannoveri játékos is rosszul ér bele a labdába, Sané gyakorlatilag lekészíti ANTHONY UJAH-nak, aki a kiérkező Zieler fölött könnyedén emeli át fejjel a játékszert 10 méterről. Egyenlít a Köln, hosszú idő után láthatott hazai gólt a RheinEnergieStadion közönsége! 1:1!

16
    Osako lövésébe lép bele Sané, a játékszer marad a hazaiaknál.

15
    Ujaht állítja meg Marcelo egy szép becsúszással a bal szélen.

15
    Wimmer vágja ki a labdát Stindl elől a jobb szélen.

14
    A középpályán folyik a játék, főleg a vendégek birtokolják a labdát.

13
    Stindl veszít labdát, majd csúszik rá Hector lábára. Csak szabadrúgás!

11
    Olkowski beadását kicsit hosszan veszi át Ujah, de a kipattanó labdát Risse ellövi 25 méterről, ami jócskán elkerüli Zieler kapuját.

10
    Sané megelőző szerelésével ezúttal sem tud kijönni térfeléről a Köln.

9
    A Hannover tartja a játékszert, szépen passzolgatnak a vendégek.

8
    A kölniek eddig teljesen veszélytelenül játszanak, megszeppentnek tűnnek a hazaiak.

7
    Maroh és Joselu csapott össze a levegőben, utóbbi marad lent a földön, kicsit áll a játék.
    JOSELU - 0:1

5
    A Hannover gólt szerzett!
    Gyönyörű akciót vezetnek a vendégek: Stindl szöktette a bal szélen Albornozt, aki jól adja be a labdát, amit a röviden érkező JOSELU 4 méterről a kapufa segítségével küld a jobb sarokba. A labda még Hornra is visszapattant, akinek esélye nem volt a hárításra. 0:1!

4
    Ritkán látható jelenet, Joao Pereira szabálytalan bedobását követően a Köln jöhet a játékszerrel.

3
    Stindl szöglete remekül érkezik középre, Joselut találja, aki 6 méterről fejel középre, Horn bravúrral fogja a fejest!

2
    Maroh tisztáz szögletre a jobb szélen.

1
    Ujah csúsztatott Osako felé egy beadást, de a japán támadó belógott a leshatár mögé, ezt jelzi is a harmadik számú játékvezető.

1
    Joselut állítja meg lesen az asszisztens, rögtön a mérkőzés elején.

1
    A hannoveriek kezdték a találkozót.

1

1. FC Köln: Horn – Olkowski, Maroh, Wimmer, Hector – Risse, Vogt, Lehmann, Peszko – Ujah, Osako

Cserék: Kessler (K), Brecko, Mavraj, Deyverson, Halfar, Finne, Svento

Vezetőedző: Peter Stöger

Hannover 96: Zieler – Joao Pereira, Marcelo, Sané, Miiko Albornoz – Hirsch, Gülselam – Briand, Stindl, Bittencourt – Joselu

Cserék: Königsmann (K), Andreasen, Prib, Sobiech, Stankevicius, Pander, Kiyotake

Vezetőedző: Tayfun Korkut

Játékvezetők: G. Perl – T. Stein, M. Emmer – P. Sippel.

Ellenfeléhez hasonlóan a Hannover sincs jó formában, Tayfun Korkut csapata legutóbbi öt meccsén mindössze két pontot szerzett, ám ezzel együtt is a tabella közepén foglalnak helyet "A vörösök". A két csapat őszi meccsét Joselu korai góljával a Hannover nyerte 1:0 arányban, egy újabb győzelem pedig fordulópontot jelentene az utóbbi időben gyengélkedő vendégeknek.

Hannover 96: 11. hely (21 mérkőzés, 7 győzelem, 4 döntetlen, 10 vereség, 25 pont)

Legeredményesebb játékosok:

Gólok – Joselu (7), Hiroshi Kiyotake, Lars Stindl (3-3)
    Gólpasszok – Hiroshi Kiyotake (3), Leonardo Bittencourt, Jimmy Briand, Joselu, Lars Stindl (2-2-2-2)

A kölniek jelenleg a tabella 12. helyét foglalják el 24 ponttal. Egy mai győzelemmel két helyet is előreléphetnének, ugyanis mai ellenfelük mellett a tegnap már pályára lépő Borussia Dortmund is csak egy egységgel előzi meg őket. A hazaiak ellen szól viszont, hogy közel 300 perce nem találtak kapuba, valamint a Hamburg után ők lőtték a legkevesebb gólt a ligában.

1. FC Köln: 12. hely (21 mérkőzés, 6 győzelem, 6 döntetlen, 9 vereség, 24 pont)

2015.02.14. Borussia Mönchengladbach – Köln 1:0
    2015.02.07. Köln – Paderborn 0:0
    2015.02.04. Köln – Stuttgart 0:0
    2015.01.31. Hamburger SV – Köln 0:2
    2014.12.20. Wolfsburg – Köln 2:1

Gólok – Anthony Ujah (6), Matthias Lehman, Marcel Risse (3-3)
    Gólpasszok – Pawe Olkowski, Yuya Osako, Kevin Vogt (2-2-2)

Középházi rangadót rendeznek Kölnben a Bundesliga 22. fordulójában, ugyanis a Billy kecskék az őket egy ponttal megelőző Hannovert fogadják a RheinEnergieStadionban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..