Fehérvár AV19 – LA Stars 1 7:8 (0:1 szétlövés után)
szétlövés vége (0:1)
Fehérvár AV19
7:8 (3:3, 2:2, 2:2 - 0:0)
Hockey Club Lower Austria Stars 1
vasárnap 22.02.2015, 14:00 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Erste Bank Juniors League

Gólgazdag mérkőzést láthattunk, ami végig izgalmasra sikerült, végül az osztrákok távozhatnak győzelemmel a Raktár utcából! (16:22:27)

A Hockey Club Lower Austria Stars 1 csapata nyerte a szétlövést.

NIKITA ZAVALNYUK gólja jelenti a különbséget a szétlövésben!

3. serie
    0:1
    Kiss Patrik a rövidbe, Zorman odaér a mamuttal!

Szétlövés kezdete.

Nem sikerül eldönteni a mérkőzést a hosszabbításban, jöhetnek a büntetők.

63:53
    Plesz vetődik rá a pakkra, a bedobás a fehérvári harmadban lesz.

63:00
    Antal kékről lő, elakad a blokkban.

62:44
    Most a fehérváriak játszanak veszélyesebben.

62:44

62:03
    Mi marad ki! Zorman véd, a korong mögé perdül, sokan bent látják, a gólvonalon elkapja a kapus a pakkot, ekkor többen is ráesnek, verekedés!

61:27
    Eladott korong, de korrigálnak a hazaiak.

60:15
    Még egy magyar védés,a bedobás a hazai harmadban lesz.

60:09
    Rögtön egy Plesz védés!

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Négy a négy ellen a jégen a csapatok.

Elképesztő végjáték, a hazaiak a végén levitték a kapust, így hat az öt ellen támadhattak, végül ez meghozta a gyümölcsét! Szinte azonnal következik az öt perces hosszabbítás, ha ez nem hoz döntést, jöhetnek a büntetők!

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:14
    Kiss Patrik passza majdnem az egyik osztrák korcsolyáról bemegy a vendégek kapujába!

58:38
    A Volán gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Sikerül egyenlíteni! Létszámfölényes helyzetben IMRE PATRIK megy el középen, passz helyett a felső sarokba lő! 7-7!

57:56
    Időt kér a Fehérvár AV19 U18-as csapata!

57:56
    Kiss Patrik oldalról, Zorman fogja, nincs kipattanó.

56:57
    Szita lő fonákkal közelről az oldalhálóba, majd egy távoli lövést takarásból is hárít Zorman.

56:15
    Kiegészülnek a vendégek.

55:43
    Imre áll bele a körből a lövésbe, Zorman benyeli.

55:10
    Felszabadítanak az osztrákok.

55:07
    Horváth Richárd lő nagyon fölé.

54:35
    Kiss Patrik húz rá közelről, Zorman testtel véd!

54:15
    De Schepper (Austria Stars) áll ki kettő percre gáncsolásért!

53:37
    A Lower Austria Stars gólt szerzett!!
    GÓÓÓL! Megint a vendégeknél az előny! Egy lövés kijön Plesz mamutjáról, érkezik INIAZ STEYAERT, és közelről bekotorja a korongot! 6-7!

53:11
    Egyre keményebbek a párharcok, aki most gólt üt, nagy előnybe kerülhet.

52:02
    Kiegészülnek az osztrákok.

51:56
    Szabó Dávid távoli lövését fogja Zorman.

51:33
    Beszorul az Austria Stars, kisebb verekedés az osztrák kapu előtt!

51:22
    Szabó Dávid a kékről, Zorman a lepkéssel halássza le a korongot!

51:02
    Tilos felszabadítás (Fehérvár).

50:32
    Kiss Patrik lövésébe sikerül a kapus előtt belekotorni, Zorman azonban így is véd!

49:58
    Alekseev (Austria Stars) pihen kettő percet bottal akasztásért!

49:58
    Hatalmas védés fejjel az osztrák kapustól!

48:40
    GÓÓÓL! Egyenlő! Létszámfölényben lépnek ki a fehérváriak, Kiss Patrik keményen, laposan lő a kapu elé, bent érkezik KOVÁCS OLIVÉR, aki beleteszi az ütőjét, a korong a vendégek kapujába vágódik! 6-6!

Gólpassz: Kiss Patrik.

48:25
    Oldalról próbálkoznak az osztrákok, nem jön ki a pakk Pleszről.

47:24
    Horváth Richárd lép ki teljesen egyedül középen, de a magyarok játékosa nem találja el a pakkot jól!

47:09
    Les (Fehérvár).

46:40
    Rosenberger három hazai bekk közül is lőni tud, Plesz hárít.

45:34
    A bedobás a hazai kapu előterében lesz.

45:28
    Támadnak a hazaiak, eddig az osztrákok jól állják a sarat.

44:43
    Távoli lövés? nincs kipattanó korong, Plesz magabiztosan véd.

44:17
    Kiss Patrik szerez korongot a körből lő, Zorman véd a botossal, majd a levegőben a lepkéssel, vetődve kapja el a kipattanót!

42:37
    GÓÓÓL! Vezetnek az osztrákok! VILIAM SELIGA elé kerül a pakk, aki nem hibázik! 5-6!

42:19
    Nagy az iram, folyamatos a játék, helyzetet most nem jegyezhettünk fel.

41:03
    A bedobás az osztrák harmadból lesz.

40:35
    Kiegészülnek a hazaiak.

40:20
    Két hazai játékos egymás elől veszi el a korongot, kár érte!

40:01

Továbbra is fej-fej mellett a csapatok, haladunk a hosszabbítás felé! A 23. percben Kovács Olivér remek góljával 4-3 lett ide, ám a 32. percben Iskornev egyenlített. Négy perccel a középső harmad vége előtt Szabó Bence élményszámba menő találattal jutattat ismét vezetéshez a fehérváriakat, ám ki más, mint az akkor már a negyedik gólját ütő Iskornev révén ismét döntetlent jelzett a tábla.
    Kíváncsian várjuk a folytatást!

40:00

39:38
    Felszabadítanak a hátrányban játszó fehérváriak.

39:04
    Beszorul most a Fehérvár, a bedobás a hazai harmad elől jöhet.

39:01
    Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

38:34
    A hazaiak technikai büntetést szednek be, túl sok játékos volt náluk a jégen!

38:13
    Antal távoli lökete mellé megy.

37:30
    Dimitry Iskornev ma már a négy találatnál jár.

37:28

36:55
    GÓÓÓL! Hihetetlen, DIMITRY ISKORNEV kap remek átadást Seligától, a vendégek játékosa remekül emel a felsőbe nagyjából hét méterről! 5-5!

Gólpassz: Viliam Seliga.

36:25
    Járossy gyenge távoli kísérlete levágódik a blokkról.

35:42
    GÓÓÓL! Az eddigi legszebb találat! Nagyon elszámolják magukat a vendégek, a korong nagy mentés árán SZABÓ BENCE elé kerül, akik a kék vonal elől gyönyörűen tüzel a hosszú felsőbe! Élményszámba ment a találat! 5-4!

Gólpassz: Négyesi Armand.

34:55
    Kiegészül az Austria Stars együttese.

34:41

34:22
    Micsoda védés! Zorman hason fekszik a jégen, a korong Imre elé kerül, aki egészen közelről nem tudja már megemelni azt, a kapus fejjel véd!

33:59
    Eddig nem tudunk felállni az osztrák kapu előterében.

32:51
    Emberelőnyben a Fehérvár! Fuchs (Austria Stars) pihen kettő percet gáncsolásért!

31:14
    GÓÓÓL! Egalizálnak az osztrákok! DIMITRY ISKORNEV egy állítás után, a körök közül félmagasan lő a magyar kapuba! 4-4!

Gólpassz: Paul Koudelka és Kele Steffler.

31:07
    Rosszul védekezünk, Steffler lapos lövése suhan el a hosszú alsó mellett!

30:38
    Kiegészülnek a székesfehérváriak.

30:32
    Plesz nyeli el a lövést, beszorulnak most a hazaiak.

30:26
    Plesz röplabdás mozdulattal hárítja a távoli lövést, buli lesz a haza kapu előterében.

30:07
    Sőt! Szabó Márk lép ki ziccerben, túl közel van, cselezne, Zorman közbeszúr!

29:45
    Felszabadítanak a székesfehérváriak.

28:37
    Szabó Bence (Fehérvár) kap kettő percet magas bottal való játék miatt!

28:29
    Kiss Patrik lövése a kapuvasról pattan a palánk fölötti hálóba.

27:47
    Les (Austria Stars).

27:46
    Kiegészül a Fehérvár.

26:46
    Szép védés Plesztől, ám ez semmit nem érne, ha a kipattanót nem sikerülne elütni, ugyanis a magyar kapus feküdt, volt érkező osztrák.

25:45
    Ziccerben lép ki az egyik osztrák, Járossy (Fehérvár) bottal akasztja, kettő percet kap érte!

25:03
    Járossy lövése elakad a blokkban, a korong kicsúszik az osztrákok harmadából.

23:50
    Szita Donát próbálkozik oldalról, Zorman hárít a mamuttal.

23:02
    Plesz nyel be egy lövést, buli jöhet a Fehérvár kapuja elől.

22:28
    GÓÓÓÓL! Vezetnek a hazaiak! KOVÁCS OLIVÉR kéri a pakkot, meg is kapja, középen ziccerben ugrik ki, egy állítás után szépen emel a bal felsőbe! 4-3!

21:56
    Kiegészülnek a fehérváriak, létszámazonosság a jégen.

21:29
    Sikerül kiütni a harmadból a pakkot.

21:12
    Tilos felszabadítás (Fehérvár), közben kiegészülnek a vendégek, így létszámfölénybe kerül az osztrák csapat.

21:03
    A bedobás a hazai harmadban lesz.

20:28
    Iskornev lő a harmad közepéről, hatalmas kapuvas!

20:05

20:01

Gólgazdag harmadon vannak túl a csapatok, a találatok egyenlő eloszlásban születtek. Kiss Patrik révén nagyon hamar vezetett a Fehérvár U18-as alakulata, ám a 13. percben már az osztrákoknál volt az előny. Szita Donát és Horváth Richárd révén ismét a magyarok örülhettek, ám a 19. percben egalizáltak a vendégek. Teljesen nyílt a mérkőzés!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:55
    Kiss Patrik (Fehérvár) kap kettő percet bottal akasztásért! Négy a négy ellen a jégen a csapatok!

19:11
    Villás Bálint (Austria Stars) pihen kettő percet a büntetőpadon!

19:02
    Megkezdődik az első harmad utolsó perce.

18:41
    GÓÓÓL! Azonnal jön az osztrák válasz! DIMITRY ISKORNEV iramodik meg középen, nem veszik komolyan, nyolc méterről Plesz feje mellett lő a kapuba! 3-3!

18:11
    GÓÓÓÓL! Már a hazaiaknál az előny! HORVÁTH RICHÁRD elé pattan a korong, az osztrákok picit nem koncentrálnak, a magyar játékos félmagasan lő a kapuba! 3-2!

17:25
    GÓÓÓÓL! Hatalmas nyomás a vendégeken, gól a vége! Záporoznak a lövések Zorman kapujára, Vizi középről, ez oldalra vágódik, a kapu előtt sertepertél SZITA DONÁT, aki nem hezitál, rögtön él a lehetőséggel! 2-2!

Gólpassz: Vizi Dániel.

16:15
    A bedobás a vendégek kapuja elől jöhet.

15:30
    Szép cselek után Szabó Márk lő, Zoman hárít, a kipattanó egyből középről, közelről, fonákkal vissza, ezt is fogja az osztrákok kapusa!

14:36
    Kiegészül a hazai alakulat.

14:30
    De Schepper nagyon gyenge lapos lövése a kapuig sem jut el.

13:52
    Ismét felszabadul a fehérvári kapu.

13:17
    Kiütik a korongot a kék mezesek a harmadból.

12:36
    Fürst (Fehérvár) pihen kettő percet bottal akasztásért!

12:18
    GÓÓÓL! Már az osztrákok vezetnek! Fuchs szép csel után játszik DIMITRY ISKORNEV elé, aki Plesz mellett a hálóba lő! 1-2!

11:05
    De Schepper próbálkozik a kékről, nem erős a lövés, de így is kipattan, takarítanak a fehérvári bekkek.

10:20
    Kiss Patrik lép ki a bal oldalon emberhátrányban, passz helyett lő, a korong elsuhan a hosszú felső mellett!

10:12
    Antal (Fehérvár) ül le kettő percre gáncsolásért!

09:51
    Imre lőhet jó helyzetben, elhal a blokkban a kísérlet.

09:11
    A buli az osztrák kapu elől jöhet.

08:40
    Járossy lő messziről laposan, a korong kijön Zorman mamutjáról, a kipattanót nem sikerül rálőni.

08:09
    Tilos felszabadítás (Austria Stars).

07:35
    Zavalnyuk lő oldalról, Plesz véd a mamuttal.

06:34
    Fuchs előtt senki, nem nagyon támadják, tíz méterről tüzel félmagasan, mellé.

05:51

05:19
    Plesz birtokában a korong, buli jön a fehérvári kapu elől.

03:30
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a vendégek! Iskornev kötényt ad, több embert is becsap, majd ziccerbe hozza YANNICK HÜGLI-t, aki közelről, kapásból egalizál! 1-1!

Gólpassz: Dimitry Iskornev.

01:30
    GÓÓÓL! Vezetnek a fehérváriak! Szabó Dávid passzát KISS PATRIK üti be a bedobó kör magasságából, középről! 1-0!

Gólpassz: Szabó Dávid.

00:57
    Plesz nyújtózik a jégen, és üti el a botossal a pakkot.

00:10
    A hazaiak kékbe, a vendégek fehér mezben játszanak.

00:01

Kis csúszással indul a mérkőzés.

Fehérvár AV19: Plesz (Gadacsi) – Szabó B., Antal, Szita, Imre, Vizi – Takács B., Szabó D., Kovács O., Horváth R., Kiss P. – Fürst, Járossy, Szabó M., Négyesi, Toldy

Vezetőedző: Kóger István

Hockey Club Lower Austria Stars 1: Zorman (Wehrhan) – Villás, Fuchs, Hügli, Koudelka, Iskornev – Alekseev, Eyre, Kuchynski, Streu, Zavalnyuk – Steffler, De Schepper, Seliga, Steyaert, Rosenberger

Vezetőedző: Craig Streu

Játékvezetők: Varjú Árpád – Ozsváth Ádám, Soltész Áron.

Az Erste Bank Juniors League 26. fordulójában A Fehérvár AV19 U18-as csapata a Hockey Club Lower Austria Stars 1 fiataljait látják vendégül a Raktár utcában.
    A fehérváriak eddig 21 győzelmet és 4 vereséget számlálnak, ez 61 pontot eredményezett a számukra, amivel magabiztosan vezetik a tabellát.
    A Hockey Club Lower Austria Stars 1 idáig 16 győzelmet illetve 9 vereséget könyvelhetett el, ez a sűrű középmezőnyben 47 pontot és a 6. helyet biztosítja a számukra, ám a dobogó második foka mindössze három pontra van az osztrákoktól.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 2. Kiss P. (Szabó D.), 18. Szita (Vizi), 19. Horváth R., 23. Kovács O. (Kiss P.), 36. Szabó B. (Négyesi), 49. Kovács O. (Kiss P.), 59. Imre – 4. Hügli (Iskornev), 13. Iskornev (Fuchs), 19. Iskornev, 32. Iskornev (Koudelka, Steffler), 37. Iskornev (Seliga), 43. Seliga, 54. Steyaert, utolsó bünt. Zavalnyuk