Nové Zámky – Dab.Docler 4:3 (hosszabbítás vége) | Corona Brasov Wolves – DVTK Jegesmedvék 0:2 (vége)
hosszabbítás vége
HC MIKRON Nové Zámky
4:3 (3:1, 0:0, 0:2 - 1:0)
Dab.Docler
vasárnap 22.02.2015, 17:00MOL Liga

Nem tartott sokáig a hosszabbítás, nem egész két percnyi játék után a tapasztalt Marek Uram döntötte el az összecsapást. Ezzel 3-1-re vezeti az elődöntő sorozatát a címvédő. A folytatás február 25-én Dunaújvárosban (19:33:18)

61:39
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Nagy hazai nyomással kezdődött a ráadás, alaposan megkeverték az újvárosi védelmet, végül a kapu mögül kapott tiszta helyzetbe MAREK URAM korongot, aki közelről lőtte a félig üres kapuba a győztes gólt. Gólpassz: Juraj Faith.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Kiváló teljesítménnyel a harmadik harmadban kiharcolta a ráadást az újvárosi csapat, így húsz perces hosszabbítások következnek a győztes gólig. Most 15 perc szünet következik.

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:50
    Utolsó hazai rohamok, pörögnek a másodpercek.

59:10
    Krajčovič tartja meg a lepkésbe a korongot, buli következik.

58:12
    Hazai nyomás az utolsó két percben, érik a hosszabbítás.

57:42
    Púchovský fekszik a jégen, végül lest ítélnek a játékvezetők.

57:30
    Mestyán emeli a kékről Krajčovic ölébe a pakkot.

56:50
    Weissmann óriási helyzetben Kalnins vállába lövi közelről a ziccert.

56:10
    Čaládit szerelik, Galanisz remek cselekkel indul meg, de már ismét Kalnins kapujánál a korong.

55:27
    Fokozódik a harc a jégen, a következő gól már döntő lehet.

55:00
    Cikánek tenyerel a korongra.

54:19
    Kiegészült a Zámky!

54:00
    Pozsgai kemény lövését a lepkés tetejével üti ki Cikánek.

53:13
    Kowalczyk plusz 10 percet is kapott sportszerűtlen magatartásért.

52:27
    Cikánek véd a lepkéssel, újvárosi nyomás, de most sikerül felszabadítani az újvári csapatnak.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 4. Faith (Baron, Uram), 5. Čaládi (Frolik, Podstavek), 9. Frolík (Podstavek, Čaládi), 62. Uram (Faith) – 19. Galanisz (Szappanos), 42. Gröschl (Somogyi, Croteau), 48. Croetau (Hüffner, Somogyi)

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (48.Krajčovič) – Huba, Král, Podstavek, Frolík, Tábi – Hrudik, Ďurčo, M.Śtefanka, Uram, Weissmann – Baron, Kowalczyk, Marek Dubec (C), Čaládi (A), Faith (A) – Sucharda, Šiška, Púchovský, O.Štefanka, Rejzek.

Edző: Ľubomír Hurtaj

Dab.Docler: Kalnins (Sevela) – Hüffner, Pozsgai, Galanisz, Azari (A), Szappanos – Nagy, Mestyán, Szepessy, Croteau, Somogyi – Hruby, Pavuk, Léránt, Gröschl (C), Peterdi – Magosi, Eskelinen, Papp.

Edző: Donald MacLean.

Játékvezetők: Halassy György, Haszonits Miklós – Váczi Dávid, Kis-Király Barna

Nézőszám: 1227.