Nové Zámky – Dab.Docler 4:3 (hosszabbítás vége) | Corona Brasov Wolves – DVTK Jegesmedvék 0:2 (vége)
hosszabbítás vége
HC MIKRON Nové Zámky
4:3 (3:1, 0:0, 0:2 - 1:0)
Dab.Docler
vasárnap 22.02.2015, 17:00MOL Liga

Nem tartott sokáig a hosszabbítás, nem egész két percnyi játék után a tapasztalt Marek Uram döntötte el az összecsapást. Ezzel 3-1-re vezeti az elődöntő sorozatát a címvédő. A folytatás február 25-én Dunaújvárosban (19:33:18)

61:39
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Nagy hazai nyomással kezdődött a ráadás, alaposan megkeverték az újvárosi védelmet, végül a kapu mögül kapott tiszta helyzetbe MAREK URAM korongot, aki közelről lőtte a félig üres kapuba a győztes gólt. Gólpassz: Juraj Faith.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Kiváló teljesítménnyel a harmadik harmadban kiharcolta a ráadást az újvárosi csapat, így húsz perces hosszabbítások következnek a győztes gólig. Most 15 perc szünet következik.

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:50
    Utolsó hazai rohamok, pörögnek a másodpercek.

59:10
    Krajčovič tartja meg a lepkésbe a korongot, buli következik.

58:12
    Hazai nyomás az utolsó két percben, érik a hosszabbítás.

57:42
    Púchovský fekszik a jégen, végül lest ítélnek a játékvezetők.

57:30
    Mestyán emeli a kékről Krajčovic ölébe a pakkot.

56:50
    Weissmann óriási helyzetben Kalnins vállába lövi közelről a ziccert.

56:10
    Čaládit szerelik, Galanisz remek cselekkel indul meg, de már ismét Kalnins kapujánál a korong.

55:27
    Fokozódik a harc a jégen, a következő gól már döntő lehet.

55:00
    Cikánek tenyerel a korongra.

54:19
    Kiegészült a Zámky!

54:00
    Pozsgai kemény lövését a lepkés tetejével üti ki Cikánek.

53:13
    Kowalczyk plusz 10 percet is kapott sportszerűtlen magatartásért.

52:27
    Cikánek véd a lepkéssel, újvárosi nyomás, de most sikerül felszabadítani az újvári csapatnak.

52:14
    Kowalczyk kap két percet gáncsolásért.

51:40
    Egy biztos a mai meccsen nem születik 3-2-es eredmény.

50:50
    Croteau a kapust is kicselezte és az üres kapu mellett lőtte el a pakkot, óriási helyzet volt.

50:18
    Uram veszélyes lövése bal oldalról, Kalnins remekül hárít.

47:49
    Cikánek kap 10 percet, Krajćovič állt be a helyére.

47:49
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Egy gyors újvárosi támadás vegén Cikánek hibája után CROETAU TAMÁS szerezte az egyenlítő újvárosi gólt. Egyenlített a DAB! Gólpasszok: Hüffner Adrián, Somogyi Balázs.

47:00
    Eskelinen kap két percet testre ütésért.

46:45
    Keverget a DAB a hazai harmadban, de nem tudnak lövésig eljutni.

46:06
    Cikánek tenyerel a korongra, nagy lehetőség az egyenlítésre a DAB előtt a következő percekben.

45:47
    Hrudík kap két percet gáncsolásért.

45:30
    Élesedik a harc, minden korongért nagyon meg kell küzdeni.

44:37
    Nagy harc folyik a korongért Kalnins háta mögött, Uram kotorta ki végül a pakkot.

43:52
    Somogyi ismét a kékről eresztett el egy löketet.

43:25
    Izgalmas lesz még ez a játékrész, Kalnins előtt a buli.

41:51
    SOMOGYI a kék vonalról nagy erővel eresztett el egy lövést, amibe még GRÖSCHL TAMÁS belenyúlt és a felsőbe irányította a pakkot. Gólpasszok: Somogyi Balázs, Croteau Dávid.

41:40
    Sikerül kivágni ismét a pakkot a hazai csapatnak, most még lesre korcsolyáznak a DAB hokisai. Lassan letelik az előny.

41:00
    Jól védekezik eddig a hazai gárda nem tud felállni a DAB.

40:30
    Az újvárosiak előnyben kezdik a harmadot.

40:01

Kiegyenlített hokit láthatunk a második játékrészben, sokat korcsolyáztak a csapatok, folyamatos játékot láthatunk, csak a gólok hiányoztak. A mérkőzés még nyitott a harmadik harmadban, még kiharcolhatja az újvárosi csapat a hosszabbítást. Hamarosan folytatjuk.

40:00

39:57
    Páros kiállítás az utolsó másodpercekben Hrudík és Azari mennek le durva játékért. Hrudík 2+2 kapott.

39:20
    Az utolsó másodpercek folynak, tartja a korongot a hazai csapat, még egy Frolík lövés éles szögből a végére.

38:40
    Šiška passzolt jó helyzetbe az érkező Čaládinak aki rosszul találta el a pakkot.

38:00
    A harmad utolsó két perce kezdődik, Cikánek kapuja előtt folyik a küzdelem.

37:40
    Azari állítja meg a kék vonalon Hrudíkot, végül lest ítél a vonalbíró.

37:01
    Kipattanó korong a védőhálóra, Cikánek előtt a bedobás.

36:50
    Hazai les, a buli után az újvárosiak támadásban.

36:30
    Kowalczyk hosszú indítása Podstaveknak a kék vonalra, az utolsó pillanatban piszkálnak bele az újvárosiak.

35:43
    Kalnins előtt alakult ki egy kisebb kavarodás, majdnem helyzetbe került a Zámky, végül sikerült kivágni a pakkot a vendégeknek.

35:04
    Pavuk nyúlt bele veszélyesen Cikánel előtt a belőtt korongba.

34:30
    Kissé sok most a pontatlan megoldás

33:48
    Peterdi nagyon szép lövését védi Cikánek.

33:17
    Szép Kalnins védés, Huba közelről célozta meg a jobb felsőt.

33:00
    Kisebb újvárosi mezőnyfölény ezekben a percekben, de figyelmes a Zámky védelme.

32:29
    Hazai tilos felszabadítás.

31:58
    Pozsgai a körök közül egyből lőtt, Cikánek a lepkéssel védett, szép jelenet volt.

31:35
    Weismann fonákkal lőtt Kalnins mamutjába, majd Uram lövését a felső sarokból húzta ki Kalnins.

30:30
    Peterdi előtt tolja oldalra Cikánek a korongot, újvárosi nyomás.

30:00
    Kalnins hárít egy kemény löketett, buli következik.

29:00
    Cikánek bravúr a másik oldalon, küzdenek az újvárosiak, nincs még elveszve a meccs.

28:00
    Uram nagy helyzetben a körök között, de az utolsó pillanatban lecsúszott a pakk a botjáról.

27:19
    Nagy kavarodás ismét Cikánek előtt, véd a hazai kapus, sőt indítani tud és már a másik oldalon a játék.

26:40
    Hazai les, kevés az érdekes esemény ezekben a percekben.

26:07
    Egy kavarodás végén elmozdul Cikánek kapuja.

25:45
    Kissé szétszórt most a játék, le föl támadnak a csapatok helyzet nélkül.

24:55
    Uram lövése suhan el a kapuvas fölött.

24:40
    Pontatlan vendég indítás, tilos felszabadítás.

24:15
    Egyetlen játék megszakítás volt ebben a harmadban folyamatos gyors jégkorongot láthatunk.

23:30
    Nyomást gyakorol a hazai gárda ezekben a percekben.

23:00
    Hazai les, hosszabb idő után buli a kék vonal előtt.

22:21
    Nagy a harc a korongért az újvárosi harmadban.

21:15
    Somogyit szerelte jó helyzetben Kowalczyk, gyors eddig a játék kevés a megszakítás.

20:40
    Frolík csípett el egy korongot a saját harmadában, majd villámgyorsan támadást indított.

20:01

Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdünk.

A hazai csapat mezőnyfölényben játszott az első harmadban és remekül használta ki helyzeteit. Cikánek hibája után a harmad végén Galanisz szépített, így kétgólos hazai előny mellett vonultak a csapatok a pihenőre.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:30
    Az utolsó percben járunk, az újvari harmadban folyik a játék.

18:06
    Cikánek hibázott a kapu mögött, Szappanos az üres kapu elé passzolta a korongot és az érkező GALANISZ NIKANDROSZNAK már csak az üres kapuba kellett továbbítania a pakkot. Gólpassz: Szappanos Dávid.

17:20
    Frolík indít támadást, de csak a kék vonalig jutott el.

16:48
    Pontatlan játék a középpályán, végül hazai lessel végződik az akció.

16:28

15:45
    Most kisebb nyomást gyakorol a DAB az újváriak harmadában, de ahogy leírom már egy újvárii kontrát fejez be lövéssel Faith..

15:24
    Peterdi kemény lövését védi Cikánek, varható lövés volt, így Cikáneknak könnyű dolga volt.

15:00
    Újabb nagy Frolík ziccer, Kalnins remekül hárított, majd az ismétlés a kapu mellett suhant el.

14:28
    Eskelinen emelt egy ártatlan korongot a kapura, Cikánek rátenyerelt.

13:20
    M.Štefanka tört be bal oldalon a harmadba, de szerelni tudták, majd ismét visszaszerezte a hazai csapat a pakkot és egy lövéssel fejezte be az akciót, amit Kalnis védett.

12:30
    Kiegészült a Dunaújváros.

12:00
    Jól járatja a pakkot a Zámky, keresik a rést, végül Ďurčo eresztett el egy bombát.

11:13
    Baron és Galanisz játékban.

10:49
    Óriási Kalnins védés a lepkéssel Faith közeli lövését húzta ki a sarokból.

10:11
    Pavuk ül Gröschl mellé testreütésért, hazai előny.

10:00
    Pavuk tiszta helyzetben a kapu mellé lövi a ziccert!

09:16
    Cikánek előtt buli, Čaládi elhozza a bulit, támadásban a Zámky.

09:06
    Uram óriási ziccerben a hosszú sarkat célozta meg, de Kalnins a mamuttal védett.

08:54
    A hazai Baron és Galanisz kapnak két percet.

08:29
    Újabb buli Kalnins előtt.

08:17
    Már emelték a kezüket az újváriak, de az utolsó pillanatban mentettek a gólvonal előtt.

08:02
    MARTIN FROLÍK betör a kapu elé és jobb oldalról a rövid felsőbe lövi az újváriak harmadik gólját.
    Gólpaszok: Albín Podstavek, Erik Čaládi.

07:14
    Uram keverget a kapu mögött majd pontatlanul passzol a kapu elé , kicsorog a pakk a harmadból.

06:50
    Kalnins védi a lepkéssel Faith távoli lövését, buli következik.

06:19
    Mestyán lövését takarásból védi a mamuttal Cikánek.

04:39
    Potyognak a gólok, ČALÁDI ERIK közelről lőtte be a kipattanó pakkot. Gólpasszok: Frolík Martin, Podstavek Albín.

03:48
    A kék vonaltól eresztett el egy kemény löketett Baron, majd JURAJ FAITH még beleért a kapu előtt és a hálóba továbbította pakkot. Gólpasszok: Martin Baron, Marek Uram.

02:47
    Šiška és Gröschl kaptak két percet, durva játékért

02:23
    Pozsgai kapott a körök között egy remek pakkot, majd kapásból a kapu mellé durrantott.

02:05
    Cikánek véd egy kemény löketett a kék vonalról, buli következik a bal oldalán.

01:25
    Faith kap két percet gáncsolásért.

01:00
    Kalnins első védése, majd a kipattanóval megindul a DAB.

00:30
    Pozsgai vitte be a pakkot a harmadba, de a társai lesre korcsolyáztak.

00:01

Nové Zámky: Cikánek (Krajčovič) – Huba, Král, Podstavek, Frolík, Tábi – Hrudik, Ďurčo, M.Śtefanka, Uram, Weissmann – Baron, Kowalczyk, Marek Dubec (C), Čaládi (A), Faith (A) – Sucharda, Šiška, Púchovský, O.Štefanka, Rejzek.

Edző: Ľubomír Hurtaj

Dab.Docler: Kalnins (Sevela) – Hüffner, Pozsgai, Galanisz, Azari (A), Szappanos – Nagy, Mestyán, Szepessy, Croteau, Somogyi – Hruby, Pavuk, Léránt, Gröschl (C), Peterdi – Magosi, Eskelinen, Papp.

Edző: Donald MacLean.

Játékvezetők: Halassy György, Haszonits Miklós – Váczi Dávid, Kis-Király Barna

A csapatok már érkeznek, hamarosan elkezdődik a mérkőzés. Elsőnek a DAB hokisai a jégen.

Vasárnap este tizenhét órai kezdettel, a negyedik mérkőzéssel folytatódik Érsekújvárban az elődöntő párharca. A tegnapi 3-2-es hazai győzelemmel, lépéselőnybe került a Zámky csapata az újvárosiakkal szemben, akik a gyenge helyzetkihasználásuknak és a hajrá perceiben fegyelmezetlen játékuknak is köszönhetően, elvesztették ezt a fordulatos, jó iramú play off csatát. Nagyon jó kapus teljesítmények mellett, rengeteg szép akciót láthatott tegnap a két szurkolótábor. A párharc kisebb érdekessége, hogy az eddig lejátszott három meccs, minden esetben 3-2-es eredménnyel végződött rendes játékidőben. Talán a meccs egyik szépséghibája a sok kiállítás volt, amelyekből csak egyet sikerült kihasználni a dunaújvárosiaknak. Az újváriaknál ismét nagyon jól játszott Marek Uram, akinek két gólban is benne volt a keze.

A mai meccs előtt mindkét oldalon egy-egy kérdőjel lesz a keret összeállításánál. Az újvárosiaknál Nathan Martine a második végleges kiállítását szedte tegnap össze, ezért nem léphet ma jégre. A hazai csapatban, Tomáš Chrenko játéka kérdéses, akinek az eltiltott Martine csapott tegnap keményen a kezére. Ma este kiderül, behozza e meccshátrányát az Acelbikák legénysége, vagy behúzza harmadik győzelmét az érsekújvári csapat. Mindenesetre egy újabb parázs csata várható a két csapat között, amelyről szöveges közvetítésünk, pár perccel tizenhét óra előtt kezdődik az érsekújvári téli stadionból.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 4. Faith (Baron, Uram), 5. Čaládi (Frolik, Podstavek), 9. Frolík (Podstavek, Čaládi), 62. Uram (Faith) – 19. Galanisz (Szappanos), 42. Gröschl (Somogyi, Croteau), 48. Croetau (Hüffner, Somogyi)

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (48.Krajčovič) – Huba, Král, Podstavek, Frolík, Tábi – Hrudik, Ďurčo, M.Śtefanka, Uram, Weissmann – Baron, Kowalczyk, Marek Dubec (C), Čaládi (A), Faith (A) – Sucharda, Šiška, Púchovský, O.Štefanka, Rejzek.

Nézőszám: 1227.