Borussia Dortmund – FC Schalke 04 3:0 (vége) | Bayer Leverkusen – SC Freiburg 1:0 (vége) | 1899 Hoffenheim – 1. FSV Mainz 05 2:0 (vége)
Hannover 96 – VfB Stuttgart 1:1 (vége) | Hertha BSC – FC Augsburg 1:0 (vége) | Eintracht Frankfurt – Hamburger SV 2:1 (vége)
Borussia Dortmund
3:0 (0:0)
FC Schalke 04
szombat 28.02.2015, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Bundesliga

A rangadó végül sima meccsé alakult át a végére, a Dortmund végig hatalmas fölényben játszott, számtalan helyzetet puskáztak el, míg a hajrában megtört a jég, hármat rámoltak be a nagyon gyenge napot kifogó, a kapura egyáltalán nem veszélyes Schalke hálójába. (17:22:49)

90+2

90+2
    Bender éles szögből leadott lövését blokkolják a védők.

90+1
    Bender beadásáról marad le kevéssel Blaszczykowski a kapu előtt.

90+1
    2 perc a ráadás.

90
    A pálya közepén harcolnak a csapatok, távol a kapuktól.

89
    Becsülettel támad most a Schalke, de nem kicsit késtek el ezzel.

87
    Sahin helyett Kehl a pályán.

87
    Nagyon jól védett a fiatal kapus, de ezzel a potyával lenullázta a teljesítményét...
    REUS - 3:0

86
    A Dortmund gólt szerzett!
    Wellenreuther vesz át egy hazaadást az ötösön, felszabadítana, de egy hanyag cselt még megengedne magának, vesztére, MARCO REUS odaér, és közelről a kapuba helyez! 3:0

84
    Reust állítják meg lesen.

83
    Gündogan megy le, Bender a helyén.

82
    Most hirtelen sürgős lett a Schalkénak a gólszerzés, de nem jutnak helyzetig.

81
    78 percig nem talált a kapuba a Dortmund, pedig voltak óriási helyzetei, most két perc alatt lerendezték a meccset úgy tűnik.
    MKHITARYAN - 2:0

80
    Gündogan indul a jobb oldalon, a beadását a középen érkező HENRIKH MKHITARYAN közelről továbbítja a kapu közepébe! 2:0

Gólok: 78. Aubameyang, 80. Mkhitaryan, 86. Reus

Lapok:   76. Schmelzer (DOR), 79. Aubameyang (DOR) – 44. Höwedes (SCH), 75. Höger (SCH)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Kirch, Hummels, Subotic, Schmelzer – Sahin (87' Kehl), Gündogan (83' Bender) – Mkhitaryan, Kagawa (77' Blaszczykowski), Reus – Aubameyang

Cserék: Langerak – Ginter, Dudziak, Bender, Kehl, Blaszczykowski, Immobile

FC Schalke 04: Wellenreuther – Howedes, Neustadter, Nastasic – Uchida, Aogo, Fuchs – Höger, Boateng (64' Barnetta) – Huntelaar, Choupo-Moting.

Cserék: Wetklo – Platte, Sobottka, Sam, Ayhan, Barnetta, Meyer.

Játékvezetők: F. Zwayer – C. Dingert, M. Pelgrim

Nézőszám: 79.500