Aston Villa FC – West Bromwich Albion 2:1 (vége) | Hull City – Sunderland AFC 1:1 (vége) | Southampton FC – Crystal Palace 1:0 (vége)
Aston Villa FC
2:1 (1:0)
West Bromwich Albion
kedd 03.03.2015, 20:45 • Villa Park, Birmingham • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

A Premier League 28. fordulójában járunk, a 19., vagyis kieső helyen álló Aston Villa a 13. helyen tanyázó West Bromwich Albiont fogadja.

A hazaiak mérlege 5-7-15, ez 22 pontot ér, vagyis nem ledolgozhatatlan a hátrányuk a középmezőnnyel szemben, de a formájuk borzalmas, az utóbbi hét meccsüket elbukták a bajnokságban.

A West Brom mérlege 7-9-11, a 30 pontjukkal stabil tagjai a középmezőnynek, és nincsenek rossz passzban, az utóbbi négy meccsükön veretlenek maradtak, odahaza legyőzték a Swansea-t és a Southamptont is.

A két csapat egymás elleni mérlege kiegyensúlyozott az utóbbi években, az utóbbi hat meccsükből négy ért véget döntetlennel a maradék kettőt a hazai gárda nyerte, a ma esti találkozó pedig masszívan háromesélyesnek ígérkezik.

1

2
    A hazaiak birtokolják az első percekben a labdát, helyzet egyelőre nincs.

4
    Hosszú indítást fülel le a hazai védelem a jobb oldalon, ebből se lesz helyzet.

7
    Ritka az olyan meccs, amelyen az első hét percben nem jutnak kapuig a csaptok, ez most ilyen.

8
    Benteke indul a jobb oldalon, centikkel lesen kapja a labdát.

9
    Brunt ível be balról, de mély a labdája, kirúgás jön.

10
    Brunttal szabálytalankodnak a saját tizenhatosán belül, szabadrúgás kifelé.

11
    Most Agbonlahor szabálytalankodik a védőjével, ez is szabadrúgás a vendégek tizenhatosáról.

13
    Benteke elé áll be a védője egy ígéretes indításnál, Foster gyűjt be a labdát.

14
    Agbonlahor fordul kapura a 10 méteres lövését védi Foster, de átcsúszik a lábai között a labda, még éppen meg tudja fogni a gólvonal előtt...

15
    A gólvonali kamera szerint csak pár centi hiányzott a gólhoz...

16
    Az első negyedórában az Aston Villa volt fölényben, egy nagy helyzetük már akadt, beszorítják a vendégeket a kapujuk elé.

17
    N'Zogbiát előzik meg a védők a kapu előterében jó ütemben, szabálytalankodik a támadó, szabadrúgás.

19
    Cleverley 28 méterről lő, kevéssel talál a kapu fölé, jó próbálkozás volt.

21
    Benteke csinálna egy cselt a 16-os előterében, szerelik, még ő szabálytalankodik.

23
    Az Aston Villa gólt szerzett!
    Guzan kirúgását megcsúsztatják a vendégek térfelén, GABRIEL AGBONLAHOR csap le a labdára, elviszi a védője mellett, és éles szögből a kimozduló Foster lába között talál a hálóba. 1:0
    Gabriel AGBONLAHOR - 1:0

24
    A félidő közepére góllá érett a hazaiak fölénye, megérdemelten vezet a Villa.

25
    Fletcherrel szabálytalankodnak a bal szélen, rögtön számon is kéri ellenfelén, elbeszélget vele a játékvezető.

26
    Benteke esik el a West Brom tizenhatosának előterében, nincs sípszó, marad a Villánál a labda.

27
    Hutton lő ballal 25 méterről, de jócskán a kapu mellé.

28
    Agbonlahor lép ki a balösszekötő helyén, lefutja a védőjét, elgurítja a labdát Foster mellett, de Lescott még utoléri a gólvonal előtt, és felszabadít!

30
    Kétszer is centiken múlott a Aston Villa gólja, de így is vezetnek eggyel, teljesen megérdemelten.

31
    Hutton ad haza a kapusának, felszabadít Guzan.

32
    Agbonlahor lépne ki középen jó helyzetben, lesen intik le.

33
    Gardner beadása pattan szögletre egy védőről.

34
    A jobbról érkező szögletet a rövid sarokról kivágják a védők, Brunt lövi rá a kipattanót, a labda elakad egy védőben.

35
    Az utóbbi percekben a West Brom támad, de helyzetig nem jutottak még.

36
    Dawson rúgja fel csúnyán Agbonlahort a felezővonalnál, de úgy tűnik megússza sárga nélkül.

37
    Hamvába holt támadás a vendégektől Gardner elől adnak haza a védők.

38
    A West Brom birtokolja most a labdát, de jobbára a pálya közepén passzolgatnak.

39
    Hutton buktatja Gardnert a hazai térfélen, szabadrúgás, de itt sincs sárga.

40
    A felívelt szabadrúgás mély, Morrison lemarad róla, kirúgás jön.

41
    Hutton ível be jobbról, Benteke érkezik középen, de nem tudja kapura fejelni a labdát.

42
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Yacob (West Bromwich Albion), N'Zogbiát buktatta.

43
    Westwood íveli a kapu elé a 35 méteres szabadrúgást, kifejelik a védők könnyedén.

44
    Most a Villa tartja meg a labdát, de ők sem jutnak helyzetig.

45
    Ideye lépne ki a balösszekötő helyén, lesen intik le.

45+1
    Delph csinál egy jó cselt balról befelé, és 20 méterről tekeri a labdát – telibe találja a bal kapufát!

45+2

Egészen jó a mérkőzés, de milyen legyen egy igazi derby? A Villa nagy fölényben játszott az első félórában, megérdemelten jutottak előnyhöz, és az első félidőben két esetben is centikre voltak a góltól Agbonlahor találatán kívül, Delph a hosszabbításban még egy kapufát is lőtt.

A West Bromnak még nem volt igazi gólhelyzete, örülhetnek, hogy csak egy gólos a hátrányuk.

46

47
    Hutton megy el a jobb szélen, de nem tud beadni, majd N'Zogbia szabálytalankodik a védőkkel utána.

48
    N'Zogbia ível be balról, de a kapu mögé.

50
    Az Aston Villa támad a félidő elején, akárcsak az első játékrészben.

51
    Lescott buktatja Agbonlahort a kaputól 25 méterre, szabadrúgás.

52
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lescott. (West Bromwich Albion).

53
    Westwood méterekkel fölé lövi a labdát az ígéretes szabadrúgásból.

54
    Yacob húz el a jobb oldalon, a beadását az ötösről mentik a védők.

55
    N'Zogbia emel egy labdát a védők mögé, de megelőzik Agbonlahorta vendégek.

56
    Okore szabálytalankodik a bal oldalon, a West Brom jön szabadrúgással.

57
    Brunt íveli be a szabadot, Dawson a rövid sarokról fejel kevéssel a kapu fölé!

58
    Guzan gyűjt be egy felívelt labdát Morrison elől a 16-os vonalánál.

59
    N'Zogbia ível be jobbról, a kipattanót Hutton vágja csúnyán fölé 20 méterről.

59
    N'Zogbia helyett Grealish a pályán.

60
    Lescott löki ki a pályáról a jobb szélen Bentekét, szabadrúgás jön.

61
    Westwood beíveli a szabadrúgást, nem gond a védőknek tisztázni.

62
    Brunt indul a bal szélen, a beadása a kapu mögé száll.

63
    A pálya közepén pattog most a labda, távol a kapuktól.

64
    Agbonlahor indul a bal oldalon, megelőzi a védője, kirúgás jön így.

65
    McAuley ad haza kapusának a 16-os előteréből, felszabadít Foster.

67
    A West Bromwich gólt szerzett!
    Brunt ível be szögletet jobbról, Lescott fejeli vissza a hosszú sarokról a labdát, amelyet SAIDO BERAHINO 3 méterről fejeli a kapu közepébe! 1:1
    Saido BERAHINO - 1:1

68
    Azon lehet vitatkozni, hogy megérdemel-e a West Brom egyenlítése (nem), de kezdődhet elölről minden.

70
    Gardner megy el a jobb oldalon, a nagy helyzetben lévő Berahinót hozná játékba, Okore ment szögletre az utolsó pillanatban!

71
    Berahino indulna középen, lesen intik le.

72
    Huton jobbról ível be, Grealish érkezik középen, rá is lövi kapásból, de Foster másodjára fogja a labdát!

73
    Hutton menne el a jobb szélen, de szerelik a védők könnyedén.

75
    Grealish cselez befelé balról, a jobblábas lövése felperdül, Foster fogja a labdát.

76
    Agbonlahor esik el a 16-os előterében, nem lát szabálytalanságot a játékvezető.

77
    Garder marad le egy védők mögé ívelt labdáról, kirúgás jön.

77
    Cleverley-t Bacuna váltja.

78
    Berahino buktatja Huttont a kaputól 30 méterre, szabadrúgás.

79
    Westwood íveli a kapu elé a szabadrúgást, mentenek a védők.

80
    Agbonlahor marad le egy indításról a bal szélen.

81
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Clark (Aston Villa FC), Brownt rántotta vissza a felezővonalnál.

82
    A gólszerző Agbonlahor helyére Weimann érkezik.

83
    Bacunát intik le lesen középen.

84
    Brown teker be balról, de nem okoz vele veszélyt, kirúgás vége.

85
    Balról érkezik egy beadás, Bacuna estében perdíti kapura, de gyengén, Foster véd.

86
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Gardner (West Bromwich Albion), Huttont buktatta csúnyán a jobb oldalon.

87
    Hutton szereli Brownt a bal szélen, szabálytalanul, kakaskodás lesz a vége.

88
    A játékvezető lohasztja le a kedélyeket, egy-egy sárgával.

88
    Hutton és Brown is kiérdemelte a sárgát.

89
    Brunt íveli be a szabadot, majd Fletchert előzik meg a védők nagy helyzetben a jobbösszekötő helyén.

90
    Brunt íveli be a szögletet, Guzant lökik a kapu előtt, szabadrúgás kifelé.

90
    3 perc a ráadás, lesznek még itt izgalmak.

90+1
    Grealisht buktatja Morrison a 16-os bal sarkának közelében.

90+1
    Westwood beívelése nem veszélyes.

90+2
    Csere a West Bromwich Albion-nél/nál: lemegy Morrison, bejön Baird.

90+3
    11-est ítélnek a hazaiaknak, Foster húzza el Benteke lábát!

90+4
    CHRISTIAN BENTEKE leülteti Fostert a büntetőrúgásnál, és könnyedén helyez a kapu bal oldalába! 2:1
    Christian BENTEKE - 2:1

90+5

Bár a hosszabbítás utolsó percében szerezte a győztes gólt az Aston Villa, ráadásul 11-esből, de a győzelmük teljesen megérdemelt. Az első félidőben is többször centikre voltak a góloktól, és hiába talált a hálóba Agbonlahor, ezt a második félidőben egalizálta Berahino, és jobbára kiegyenlített játék zajlott ekkor már. A hajrára azonban feltámadt az Aston Villa, nem is volt más választásuk, és a lelkesedésüket siker koronázta, ezzel – átmenetileg – elkerültek a kieső helyről. (22:42:22)

Gólok: 23. Agbonlahor, 90+4. Benteke (bünt.) – 67. Berahino

Lapok:   81. Clark (ASV), 88. Hutton (ASV) – 42. Yacob (WBA), 52. Lescott. (WBA), 86. Gardner (WBA), 88. Brown (WBA)

Aston Villa FC: Guzan – Lowton, Okore, Clark, Hutton – Delph, Westwood, Cleverley (77' Bacuna) – Agbonlahor (82' Weimann), Benteke, N'Zogbia (59' Grealish).

Cserék: Given – Grealish, Carles Gil, Sanchez, Bacuna, Weimann, Sinclai

West Bromwich Albion: Foster – Dawson, McAuley, Lescott, Brunt – Gardner, Yacob, Fletcher – Morrison (90+2' Baird), Ideye, Berahino.

Cserék: Myhill – Wisdom, Olsson, Baird, Pocognoli, Mulumbu, Sessegnon.

Játékvezetők: J. Moss – J. Brooks, S. Long