Aston Villa FC – West Bromwich Albion 2:1 (vége) | Hull City – Sunderland AFC 1:1 (vége) | Southampton FC – Crystal Palace 1:0 (vége)
Aston Villa FC
2:1 (1:0)
West Bromwich Albion
kedd 03.03.2015, 20:45 • Villa Park, Birmingham • Barclays Premier League

Bár a hosszabbítás utolsó percében szerezte a győztes gólt az Aston Villa, ráadásul 11-esből, de a győzelmük teljesen megérdemelt. Az első félidőben is többször centikre voltak a góloktól, és hiába talált a hálóba Agbonlahor, ezt a második félidőben egalizálta Berahino, és jobbára kiegyenlített játék zajlott ekkor már. A hajrára azonban feltámadt az Aston Villa, nem is volt más választásuk, és a lelkesedésüket siker koronázta, ezzel – átmenetileg – elkerültek a kieső helyről. (22:42:22)
    Christian BENTEKE - 2:1

90+4
    Az Aston Villa gólt szerzett!
    CHRISTIAN BENTEKE leülteti Fostert a büntetőrúgásnál, és könnyedén helyez a kapu bal oldalába! 2:1

90+2
    Csere a West Bromwich Albion-nél/nál: lemegy Morrison, bejön Baird.

88
    Hutton és Brown is kiérdemelte a sárgát.

86
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Gardner (West Bromwich Albion), Huttont buktatta csúnyán a jobb oldalon.

82
    A gólszerző Agbonlahor helyére Weimann érkezik.

81
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Clark (Aston Villa FC), Brownt rántotta vissza a felezővonalnál.

77
    Cleverley-t Bacuna váltja.

72
    Huton jobbról ível be, Grealish érkezik középen, rá is lövi kapásból, de Foster másodjára fogja a labdát!

70
    Gardner megy el a jobb oldalon, a nagy helyzetben lévő Berahinót hozná játékba, Okore ment szögletre az utolsó pillanatban!

68
    Azon lehet vitatkozni, hogy megérdemel-e a West Brom egyenlítése (nem), de kezdődhet elölről minden.
    Saido BERAHINO - 1:1

67
    A West Bromwich gólt szerzett!
    Brunt ível be szögletet jobbról, Lescott fejeli vissza a hosszú sarokról a labdát, amelyet SAIDO BERAHINO 3 méterről fejeli a kapu közepébe! 1:1

59
    N'Zogbia helyett Grealish a pályán.

57
    Brunt íveli be a szabadot, Dawson a rövid sarokról fejel kevéssel a kapu fölé!

52
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lescott. (West Bromwich Albion).

Egészen jó a mérkőzés, de milyen legyen egy igazi derby? A Villa nagy fölényben játszott az első félórában, megérdemelten jutottak előnyhöz, és az első félidőben két esetben is centikre voltak a góltól Agbonlahor találatán kívül, Delph a hosszabbításban még egy kapufát is lőtt.

A West Bromnak még nem volt igazi gólhelyzete, örülhetnek, hogy csak egy gólos a hátrányuk.

45+1
    Delph csinál egy jó cselt balról befelé, és 20 méterről tekeri a labdát – telibe találja a bal kapufát!

42
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Yacob (West Bromwich Albion), N'Zogbiát buktatta.

30
    Kétszer is centiken múlott a Aston Villa gólja, de így is vezetnek eggyel, teljesen megérdemelten.

28
    Agbonlahor lép ki a balösszekötő helyén, lefutja a védőjét, elgurítja a labdát Foster mellett, de Lescott még utoléri a gólvonal előtt, és felszabadít!

24
    A félidő közepére góllá érett a hazaiak fölénye, megérdemelten vezet a Villa.
    Gabriel AGBONLAHOR - 1:0

23
    Guzan kirúgását megcsúsztatják a vendégek térfelén, GABRIEL AGBONLAHOR csap le a labdára, elviszi a védője mellett, és éles szögből a kimozduló Foster lába között talál a hálóba. 1:0

16
    Az első negyedórában az Aston Villa volt fölényben, egy nagy helyzetük már akadt, beszorítják a vendégeket a kapujuk elé.

15
    A gólvonali kamera szerint csak pár centi hiányzott a gólhoz...

14
    Agbonlahor fordul kapura a 10 méteres lövését védi Foster, de átcsúszik a lábai között a labda, még éppen meg tudja fogni a gólvonal előtt...

A Premier League 28. fordulójában járunk, a 19., vagyis kieső helyen álló Aston Villa a 13. helyen tanyázó West Bromwich Albiont fogadja.

A hazaiak mérlege 5-7-15, ez 22 pontot ér, vagyis nem ledolgozhatatlan a hátrányuk a középmezőnnyel szemben, de a formájuk borzalmas, az utóbbi hét meccsüket elbukták a bajnokságban.

A West Brom mérlege 7-9-11, a 30 pontjukkal stabil tagjai a középmezőnynek, és nincsenek rossz passzban, az utóbbi négy meccsükön veretlenek maradtak, odahaza legyőzték a Swansea-t és a Southamptont is.

A két csapat egymás elleni mérlege kiegyensúlyozott az utóbbi években, az utóbbi hat meccsükből négy ért véget döntetlennel a maradék kettőt a hazai gárda nyerte, a ma esti találkozó pedig masszívan háromesélyesnek ígérkezik.

Gólok: 23. Agbonlahor, 90+4. Benteke (bünt.) – 67. Berahino

Lapok:   81. Clark (ASV), 88. Hutton (ASV) – 42. Yacob (WBA), 52. Lescott. (WBA), 86. Gardner (WBA), 88. Brown (WBA)

Aston Villa FC: Guzan – Lowton, Okore, Clark, Hutton – Delph, Westwood, Cleverley (77' Bacuna) – Agbonlahor (82' Weimann), Benteke, N'Zogbia (59' Grealish).

Cserék: Given – Grealish, Carles Gil, Sanchez, Bacuna, Weimann, Sinclai

West Bromwich Albion: Foster – Dawson, McAuley, Lescott, Brunt – Gardner, Yacob, Fletcher – Morrison (90+2' Baird), Ideye, Berahino.

Cserék: Myhill – Wisdom, Olsson, Baird, Pocognoli, Mulumbu, Sessegnon.

Játékvezetők: J. Moss – J. Brooks, S. Long