Queens Park Rangers – Arsenal FC 1:2 (vége) | West Ham United – Chelsea F.C. 0:1 (vége) | Manchester City – Leicester City 2:0 (vége)
Newcastle United – Manchester United 0:1 (vége) | Stoke City – Everton FC 2:0 (vége) | Tottenham Hotspur – Swansea City 3:2 (vége)
Liverpool F.C. – Burnley FC 2:0 (vége)
Queens Park Rangers
1:2 (0:0)
Arsenal FC
szerda 04.03.2015, 20:45 • Loftus Road, London • Barclays Premier League

Az első félidő a QPR-é volt, többet és veszélyesebben támadtak, de sem a lövéseik nem voltak elég pontosak, sem a támadásbefejezéseik. A hajrára magára talált az Arsenal, és a második félidőt is ők kezdték jobban, megérdemelten kerültek előnybe, Sanchez góljával pedig úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés. Ám a gólfelelős Austin ég betalált a 82. percben, de utána a QPR már nem tudott helyzetbe sem kerülni, a három pont tehát az Arsenalé! (22:42:22)

90+5

90+5
    Még egy nagy bedobás Furlongtól a végére, de ebből sem lesz már helyzet.

90+4
    Özil helyett Welbeck erre a fél percre.

90+3
    Cazorlát szerelik a jobb szélen, kirúgás jön.

90+2
    Ospina kirúgását Giroud csúsztatja meg, Ramseynek hosszú, Green gyűjti be a labdát.

90+1
    Isla ível előre a felezővonalról, de a kapu mögé száll a labdája.

90+1
    4 perc a ráadás.

90
    Támadni próbál a QPR, de nem tudnak helyzetbe kerülni.

89
    Mertesacker szabálytalankodik Austinnal a felezővonal közelében.

88
    Austin kézzel vesz le egy labdát az Arsenal térfelének közepén.

88
    Egy lecsorgó labdát gyűjt be a kapujából kimozduló Green.

87
    Rosicky helyett Ramsey a pályán.

86
    Furlong nagy bedobását kifejelik a védők az ötösről.

85
    Jun ível be balról, oldalra menetnek a védők.

84
    Megtartja most a QPR a labdát, de helyzetig nem jutnak.

83
    Kissé váratlanul szépít a QPR, izgalmas lesz a hajrá.
    Charlie AUSTIN - 1:2

82
    A QPR gólt szerzett!
    Zamora lép át egy balról érkező beadást a 16-os előterében, CHARLIE AUSTIN leveszti, kapura fordul és két tétovázó védő között a kapu bal sarkába bombáz 17 méterről! 1:2

81
    Sanchez emel egy labdát a védők mögé, megelőzi Özilt Caulker.

80
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Jun Sok-jong (Queens Park Rangers), Rosickyt buktatta a felezővonalnál.

79
    Megtartja a labdát az Arsenal a hazai térfélen, de nem jutnak kapuig most.

78
    Kranjcar visszajön a pályára az ápolás után.

77
    A második félidő egyértelműen az Arsenalé, ez gólokban is megmutatkozik, de kimaradt helyzetekben is.

76
    Rosicky közeli lövését blokkolják a védők, Özil ismétel egy jó lövőcsel után, ezt bravúrral védi Green!

75
    Kranjcart kell ápolni közben, miután ütközött Giroud-val.

74
    Sanchez megy el a bal szélen, a beadása mély, kirúgás jön.

73
    Hoilett megy le, Isla a helyén.

71
    Green hatalmas bravúrral vélhetően góltól mentette meg a csapatát, majd kapott egy nagyon potya ízűt...
    Alexis SANCHEZ - 0:2

70
    Az Arsenal gólt szerzett!
    ALEXIS SANCHEZ cselezget a balösszekötő helyén, az alapvonalnál csinál egy visszacselt, és két védő között éles szögből lő a rövid sarok irányába, Green nem ér le a labdára! 0:2

68
    Sanchez elé kerül egy labda a hazai 16-os előterében, átpasszolná a labdát a ziccerben érkező Rosickynak, de Green egy gyors vetődéssel megszerzi a labdát!

68
    Özil ível be a szögletből, ez nem különösebben veszélyes.

67
    Sanchez cselez befelé balról, a 14 méteres lövését Green szögletre védi.

66
    Kranjcar lő jócskán a kapu fölé 25 méterről.

65
    A második félidőben sokat tett a vezetésért az Arsenal, talán meg is érdemelték ezt a gólt.
    Olivier GIROUD - 0:1

65
    Sanchez indítja Gibbset a balösszekötő helyén, akinek a beadásába beleérnek a védők, a lecsorgót OLIVIER GIROUD a rövid saroknál, közelről kotorja a hálóba! 0:1

64
    Özil ívelését Giroud csúztatja meg, Rosicky lőhet kapásból, Green ezt is védi.

63
    Sanchezt szerelik szögletre a bal szélen.

62
    Austin indul középen egy előrevágott labdára, lesen intik le.

62
    Furlong ad haza Giroud elől kapusának, felszabadít Green.

61
    Özil megy le az alapvonalig a jobb szélen, a beadása nem hoz veszélyt a hazai kapura.

60
    Phillips 25 méterről, kegyetlen erővel lövi a labdát bal sarok mellé – nagyon kevéssel.

59
    Krancjar távoli lövésébe lépnek bele a védők.

59
    Sanchez vezeti a labdát a védőkre a bal oldalon, egy cselt csinál befelé, majd gyengén a hosszú sarok mellé lő.

58
    Hoilett buktatja a pálya közepén Sanchezt.

57
    Sandro helyett Kranjcar a pályán.

56
    Sanchez indítja Özilt a bal szélen, lest jelez az asszisztens.

55
    Bellerin húzza meg a jobb szélen, de a kapu mögé íveli a labdát.

54
    Hoilett lenn marad a beadás után, de úgy tűnik, folytatja a játékot.

53
    Hoilett ível be balról, Ospina húzza le a labdát a kapuja előtt.

52
    Zamorát állítják meg ismét lesen.

51
    Sanchez kap vissza egy labdát, három védő között nem jut lövéshez, pedig közel járt a kapuhoz.

50
    Közben a visszajátszásból arra derül fény, hogy Henry lerántotta Özilt a kapu előtt Rosicky beadásánál...

49
    Sanchez vezeti a labdát a védőkre, ütemtelenül ellövi, nem talál kaput.

49
    Phillips ível be jobbról, Zamorát látja lesen az asszisztens.

48
    Alexis Sanchez íveli be a labdát a sarokrúgásból, kifejelik a védők.

47
    Rosicky meg el a jobb szélen, a beadását nem tudja kapura tenni Özil, a túloldalról Sanchez lő éles szögből, Green véd szögletre.

46
    Gibbs kap rövid labdát a bal szélen, Furlong lép közbe.

46

Az első félidő jó részében a QPR támadott, voltak kisebb-nagyobb helyzeteik, de gólig ugyanúgy nem jutottak, ahogy a hajrára "felébredt" Arsenal sem.

45+3

45+3
    Phillips ível be jobbról, tisztáznak a védők a kapu elől.

45+2
    Zamora indulhat a jobb szélen, a beadása nem jó, kihozzák a védők a labdát.

45+2
    A félidő hajrája egyértelműen az Arsenalé.

45+1
    Özil újabb szöglete sem veszélyes.

45+1
    Onuoha nem jön már vissza a pályára, Hill a helyén.

45+1
    3 perc a ráadás.

45
    Cazorla lövése megpattan a védőkön, szöglet jön.

44
    Giroud tesz le egy labdát lövésre, Cazorla rátűzi 14 méterről, Green védi a jobb alsó előtt!

43
    A szünetig már 10 emberrel játszik a QPR.

42
    Onuha arcbőre reped fel, leballag egy gyors kötözésre.

41
    Most Jun tisztáz szögletre, Özil íveli be, Mertsacker nem tud kapura fejelni, Caulker és Onuoha összefejelnek, utóbbi bánja, ápolják.

40
    Özil szöglete nem veszélyes, túl mély a labdája.

40
    Hioilett blokkolja szögletre Bellerin beadását.

39
    Özil tesz be a védő közé egy labdát, nem jó Giroud-nak, Onuoha megelőzi.

37
    Jó csel után Austin fordul kapura, a 18 méteres lövése centikkel zúg el a jobb alsó sarok mellett!

35
    Coquelin szorul ápolásra közben, de folytatja a játékot.

34
    A szabadrúgás nem veszélyes, de utána Phillips tekeri a kapura a labdát, ezt üggyel-bajjal tudja csak hárítani Ospina.

34
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bellerin (Arsenal FC), Hoilettet buktatta a bal oldalon.

33
    Giroud ismét távolról próbálkozik egy lövéssel, ez sem gond Greennek.

33
    Özil íveli be a szabadot, Giroud fejese a saját csapattársában akad el, felszabadul a hazai kapu.

32
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Henry (Queens Park Rangers).

32
    Henry buktatja Rosickyt a jobb oldalon.

31
    Az első fél óra a QPR fölényében telt, de igazi gólhelyzete még nem volt a hazaiaknak, ahogy az Arsenalnak még semmilyen sem.

30
    Gibbs beadása felperdül egy védőn, Rosicky kapásból lőné rá, de ő is eltöri a labdát, ahogy Sandro a túloldalon nem oly rég.

29
    Phillips szögletét Giroud fejeli ki a kapu elől.

29
    A dobást szögletre cseréli a QPR.

28
    Phillips beadása pattan ki oldalra a védőkről, dobás jön.

27
    Austin lép ki középen nagy helyzetben, de lesről.

26
    Caulker ível előre egy labdát, Zamora veszi le a kapunak háttal, de nem tudja megtartani.

24
    Cazorla emel a védők mögé egy labdát, Onuoha megszerzi Giroud elől.

23
    Giroud távoli lövését védi könnyedén Green.

23
    Paulista lepattan Zamoráról a 16-os előterében, Austin lőhet így 20 méterről, Ospina védi ezt is.

22
    Hoilett beadását kifejeli Mertesacker, Sandro kapásból próbálkozik, de eltöri a labdát.

22
    Hoilett indul a saját labdájára a bal szélen, nem éri el, kirúgás jön.

20
    Furlong lövi be a labdát jobbról, kiöklözi Ospina, majd Jun felperdülő labdáját is megszerzi Zamora elől.

19
    Zamora fejel le egy labdát Phillips elé, közbelépnek a védők a 16-oson belül.

18
    Bellerin buktatja Austint a felezővonalnál.

18
    Furlong ível a kapu elé, Ospina zsákmánya a labda.

17
    Özil támasztja meg a felugró Junt a felezővonalnál, szabadrúgás.

16
    Az Arsenal vezet akciót a jobb szélen, Bellerin beadása pontatlan, hátrakerül az ágyúsok védőihez a labda.

15
    Coquelint buktatja Sandro a hazai térfél közepén.

14
    Az Arsenal térfelén pattog a labda most, de nem jut kapuig a QPR.

13
    Paulista buktatja a jobb szélen Zamorát, szabadrúgás.

12
    Austin lő 20 méterről jobbról, Ospina védi könnyedén a középre tartó labdát.

12
    Gibbs beadása pattan le a védőkről, de kirúgást ítél a játékvezető...

11
    Hoilett ível be balról, Ospina húzza le a labdát a hosszú saroknál.

9
    Zamorát állítják meg lesen a jobb szélen.

8
    Bellerin ível be jobbról, Green húzza le könnyedén a labdát az ötösön.

7
    Az Arsenal 16-osa előtt pattog a labda, Rosicky szabadít fel végül.

6
    Gibbs marad lenn miután ütközik Zamorával, ápolják.

5
    Austin 15 méteres lövése akad el a védőkben, Ospina gyűjti be a labdát.

5
    Mertesacker fejel vissza a mezőnybe egy előrevágott labdát.

4
    Furlong beadása pattan le a védőkről, dobhat a QPR.

3
    Giroud indítja Coquelint a bal szélen, lest jelez az asszisztens.

2
    Phillips ad be jobbról, de lecsúszik a lábáról a labda, kirúgás ön.

1
    Jun dobhat be balról, elveszíti utána a labdát a QPR.

1

A Premier League 28. fordulójában járunk, a harmadik helyezett Arsenal a hátulról harmadik QPR-t otthonába látogat ma este.

Az Asenal 15-6-6-os mérleggel rendelkezik, ez 51 pontot ér, egy ponttal előzik meg a negyedik Man Unitedet, kettővel az ötödik Southamptont, négy pont a lemaradásuk a Manchester Citytől, tehát a BL-t érő helyezésért küzdő csapatnak minden győzelem létfontosságú.

A QPR mérlege 6-4-16, az ezzel kiérdemelt 22 pont csak négyel több, mint az utolsó helyezett Leicesteré, és az utóbbi időben távolodni látszanak a középmezőnytől is, a 14. helytől hat pont a lemaradásuk.

Ráadásul gyenge formában vannak, az utóbbi 5 meccsükből csak egyet nyertek meg, míg az Arsenal négyet, tehát nem csak helyezések tekintetében fordított a helyzetük, egyértelmű esélyesek tehát az ágyúsok ezen a meccsen, annak ellenére hogy idegenben játszanak.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

Gólok: 82. Austin – 65. Giroud, 70. Sanchez

Lapok:   32. Henry (QPR), 80. Jun Sok-jong (QPR) – 34. Bellerin (ARS)

Queens Park Rangers: Green – Furlong, Caulker, Onuoha (45+2' Hill), Jun Sok-jong – Phillips, Sandro (56' Krancjar), Henry, Hoilett (73' Isla) – Austin, Zamora

Cserék: McCarthy – Hill, Isla, Wright-Phillips, Kranjcar, Vargas, Zarate

Arsenal FC: Ospina – Bellerin, Mertesacker, Paulista, Gibbs – Coquelin – Rosicky (87' Ramsey), Özil (90+4' Welbeck), Cazorla, Sanchez – Giroud

Cserék: Martínez – Koscielny, Chambers, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Walcott, Welbeck

Játékvezetők: K. Friend – M. Mullarkey, N. McDonough – L. Probert