Queens Park Rangers – Arsenal FC 1:2 (vége) | West Ham United – Chelsea F.C. 0:1 (vége) | Manchester City – Leicester City 2:0 (vége)
Newcastle United – Manchester United 0:1 (vége) | Stoke City – Everton FC 2:0 (vége) | Tottenham Hotspur – Swansea City 3:2 (vége)
Liverpool F.C. – Burnley FC 2:0 (vége)
Queens Park Rangers
1:2 (0:0)
Arsenal FC
szerda 04.03.2015, 20:45 • Loftus Road, London • Barclays Premier League

Az első félidő a QPR-é volt, többet és veszélyesebben támadtak, de sem a lövéseik nem voltak elég pontosak, sem a támadásbefejezéseik. A hajrára magára talált az Arsenal, és a második félidőt is ők kezdték jobban, megérdemelten kerültek előnybe, Sanchez góljával pedig úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés. Ám a gólfelelős Austin ég betalált a 82. percben, de utána a QPR már nem tudott helyzetbe sem kerülni, a három pont tehát az Arsenalé! (22:42:22)

90+4
    Özil helyett Welbeck erre a fél percre.

87
    Rosicky helyett Ramsey a pályán.

83
    Kissé váratlanul szépít a QPR, izgalmas lesz a hajrá.
    Charlie AUSTIN - 1:2

82
    A QPR gólt szerzett!
    Zamora lép át egy balról érkező beadást a 16-os előterében, CHARLIE AUSTIN leveszti, kapura fordul és két tétovázó védő között a kapu bal sarkába bombáz 17 méterről! 1:2

80
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Jun Sok-jong (Queens Park Rangers), Rosickyt buktatta a felezővonalnál.

77
    A második félidő egyértelműen az Arsenalé, ez gólokban is megmutatkozik, de kimaradt helyzetekben is.

76
    Rosicky közeli lövését blokkolják a védők, Özil ismétel egy jó lövőcsel után, ezt bravúrral védi Green!

73
    Hoilett megy le, Isla a helyén.

71
    Green hatalmas bravúrral vélhetően góltól mentette meg a csapatát, majd kapott egy nagyon potya ízűt...
    Alexis SANCHEZ - 0:2

70
    Az Arsenal gólt szerzett!
    ALEXIS SANCHEZ cselezget a balösszekötő helyén, az alapvonalnál csinál egy visszacselt, és két védő között éles szögből lő a rövid sarok irányába, Green nem ér le a labdára! 0:2

68
    Sanchez elé kerül egy labda a hazai 16-os előterében, átpasszolná a labdát a ziccerben érkező Rosickynak, de Green egy gyors vetődéssel megszerzi a labdát!

65
    A második félidőben sokat tett a vezetésért az Arsenal, talán meg is érdemelték ezt a gólt.
    Olivier GIROUD - 0:1

65
    Sanchez indítja Gibbset a balösszekötő helyén, akinek a beadásába beleérnek a védők, a lecsorgót OLIVIER GIROUD a rövid saroknál, közelről kotorja a hálóba! 0:1

60
    Phillips 25 méterről, kegyetlen erővel lövi a labdát bal sarok mellé – nagyon kevéssel.

57
    Sandro helyett Kranjcar a pályán.

47
    Rosicky meg el a jobb szélen, a beadását nem tudja kapura tenni Özil, a túloldalról Sanchez lő éles szögből, Green véd szögletre.

Az első félidő jó részében a QPR támadott, voltak kisebb-nagyobb helyzeteik, de gólig ugyanúgy nem jutottak, ahogy a hajrára "felébredt" Arsenal sem.

45+2
    A félidő hajrája egyértelműen az Arsenalé.

45+1
    Onuoha nem jön már vissza a pályára, Hill a helyén.

44
    Giroud tesz le egy labdát lövésre, Cazorla rátűzi 14 méterről, Green védi a jobb alsó előtt!

37
    Jó csel után Austin fordul kapura, a 18 méteres lövése centikkel zúg el a jobb alsó sarok mellett!

34
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bellerin (Arsenal FC), Hoilettet buktatta a bal oldalon.

32
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Henry (Queens Park Rangers).

A Premier League 28. fordulójában járunk, a harmadik helyezett Arsenal a hátulról harmadik QPR-t otthonába látogat ma este.

Az Asenal 15-6-6-os mérleggel rendelkezik, ez 51 pontot ér, egy ponttal előzik meg a negyedik Man Unitedet, kettővel az ötödik Southamptont, négy pont a lemaradásuk a Manchester Citytől, tehát a BL-t érő helyezésért küzdő csapatnak minden győzelem létfontosságú.

A QPR mérlege 6-4-16, az ezzel kiérdemelt 22 pont csak négyel több, mint az utolsó helyezett Leicesteré, és az utóbbi időben távolodni látszanak a középmezőnytől is, a 14. helytől hat pont a lemaradásuk.

Ráadásul gyenge formában vannak, az utóbbi 5 meccsükből csak egyet nyertek meg, míg az Arsenal négyet, tehát nem csak helyezések tekintetében fordított a helyzetük, egyértelmű esélyesek tehát az ágyúsok ezen a meccsen, annak ellenére hogy idegenben játszanak.

Gólok: 82. Austin – 65. Giroud, 70. Sanchez

Lapok:   32. Henry (QPR), 80. Jun Sok-jong (QPR) – 34. Bellerin (ARS)

Queens Park Rangers: Green – Furlong, Caulker, Onuoha (45+2' Hill), Jun Sok-jong – Phillips, Sandro (56' Krancjar), Henry, Hoilett (73' Isla) – Austin, Zamora

Cserék: McCarthy – Hill, Isla, Wright-Phillips, Kranjcar, Vargas, Zarate

Arsenal FC: Ospina – Bellerin, Mertesacker, Paulista, Gibbs – Coquelin – Rosicky (87' Ramsey), Özil (90+4' Welbeck), Cazorla, Sanchez – Giroud

Cserék: Martínez – Koscielny, Chambers, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Walcott, Welbeck

Játékvezetők: K. Friend – M. Mullarkey, N. McDonough – L. Probert