Queens Park Rangers – Arsenal FC 1:2 (vége) | West Ham United – Chelsea F.C. 0:1 (vége) | Manchester City – Leicester City 2:0 (vége)
Newcastle United – Manchester United 0:1 (vége) | Stoke City – Everton FC 2:0 (vége) | Tottenham Hotspur – Swansea City 3:2 (vége)
Liverpool F.C. – Burnley FC 2:0 (vége)
Queens Park Rangers
1:2 (0:0)
Arsenal FC
szerda 04.03.2015, 20:45 • Loftus Road, London • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

A Premier League 28. fordulójában járunk, a harmadik helyezett Arsenal a hátulról harmadik QPR-t otthonába látogat ma este.

Az Asenal 15-6-6-os mérleggel rendelkezik, ez 51 pontot ér, egy ponttal előzik meg a negyedik Man Unitedet, kettővel az ötödik Southamptont, négy pont a lemaradásuk a Manchester Citytől, tehát a BL-t érő helyezésért küzdő csapatnak minden győzelem létfontosságú.

A QPR mérlege 6-4-16, az ezzel kiérdemelt 22 pont csak négyel több, mint az utolsó helyezett Leicesteré, és az utóbbi időben távolodni látszanak a középmezőnytől is, a 14. helytől hat pont a lemaradásuk.

Ráadásul gyenge formában vannak, az utóbbi 5 meccsükből csak egyet nyertek meg, míg az Arsenal négyet, tehát nem csak helyezések tekintetében fordított a helyzetük, egyértelmű esélyesek tehát az ágyúsok ezen a meccsen, annak ellenére hogy idegenben játszanak.

1

1
    Jun dobhat be balról, elveszíti utána a labdát a QPR.

2
    Phillips ad be jobbról, de lecsúszik a lábáról a labda, kirúgás ön.

3
    Giroud indítja Coquelint a bal szélen, lest jelez az asszisztens.

4
    Furlong beadása pattan le a védőkről, dobhat a QPR.

5
    Mertesacker fejel vissza a mezőnybe egy előrevágott labdát.

5
    Austin 15 méteres lövése akad el a védőkben, Ospina gyűjti be a labdát.

6
    Gibbs marad lenn miután ütközik Zamorával, ápolják.

7
    Az Arsenal 16-osa előtt pattog a labda, Rosicky szabadít fel végül.

8
    Bellerin ível be jobbról, Green húzza le könnyedén a labdát az ötösön.

9
    Zamorát állítják meg lesen a jobb szélen.

11
    Hoilett ível be balról, Ospina húzza le a labdát a hosszú saroknál.

12
    Gibbs beadása pattan le a védőkről, de kirúgást ítél a játékvezető...

12
    Austin lő 20 méterről jobbról, Ospina védi könnyedén a középre tartó labdát.

13
    Paulista buktatja a jobb szélen Zamorát, szabadrúgás.

14
    Az Arsenal térfelén pattog a labda most, de nem jut kapuig a QPR.

15
    Coquelint buktatja Sandro a hazai térfél közepén.

16
    Az Arsenal vezet akciót a jobb szélen, Bellerin beadása pontatlan, hátrakerül az ágyúsok védőihez a labda.

17
    Özil támasztja meg a felugró Junt a felezővonalnál, szabadrúgás.

18
    Furlong ível a kapu elé, Ospina zsákmánya a labda.

18
    Bellerin buktatja Austint a felezővonalnál.

19
    Zamora fejel le egy labdát Phillips elé, közbelépnek a védők a 16-oson belül.

20
    Furlong lövi be a labdát jobbról, kiöklözi Ospina, majd Jun felperdülő labdáját is megszerzi Zamora elől.

22
    Hoilett indul a saját labdájára a bal szélen, nem éri el, kirúgás jön.

22
    Hoilett beadását kifejeli Mertesacker, Sandro kapásból próbálkozik, de eltöri a labdát.

23
    Paulista lepattan Zamoráról a 16-os előterében, Austin lőhet így 20 méterről, Ospina védi ezt is.

23
    Giroud távoli lövését védi könnyedén Green.

24
    Cazorla emel a védők mögé egy labdát, Onuoha megszerzi Giroud elől.

26
    Caulker ível előre egy labdát, Zamora veszi le a kapunak háttal, de nem tudja megtartani.

27
    Austin lép ki középen nagy helyzetben, de lesről.

28
    Phillips beadása pattan ki oldalra a védőkről, dobás jön.

29
    A dobást szögletre cseréli a QPR.

29
    Phillips szögletét Giroud fejeli ki a kapu elől.

30
    Gibbs beadása felperdül egy védőn, Rosicky kapásból lőné rá, de ő is eltöri a labdát, ahogy Sandro a túloldalon nem oly rég.

31
    Az első fél óra a QPR fölényében telt, de igazi gólhelyzete még nem volt a hazaiaknak, ahogy az Arsenalnak még semmilyen sem.

32
    Henry buktatja Rosickyt a jobb oldalon.

32
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Henry (Queens Park Rangers).

33
    Özil íveli be a szabadot, Giroud fejese a saját csapattársában akad el, felszabadul a hazai kapu.

33
    Giroud ismét távolról próbálkozik egy lövéssel, ez sem gond Greennek.

34
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bellerin (Arsenal FC), Hoilettet buktatta a bal oldalon.

34
    A szabadrúgás nem veszélyes, de utána Phillips tekeri a kapura a labdát, ezt üggyel-bajjal tudja csak hárítani Ospina.

35
    Coquelin szorul ápolásra közben, de folytatja a játékot.

37
    Jó csel után Austin fordul kapura, a 18 méteres lövése centikkel zúg el a jobb alsó sarok mellett!

39
    Özil tesz be a védő közé egy labdát, nem jó Giroud-nak, Onuoha megelőzi.

40
    Hioilett blokkolja szögletre Bellerin beadását.

40
    Özil szöglete nem veszélyes, túl mély a labdája.

41
    Most Jun tisztáz szögletre, Özil íveli be, Mertsacker nem tud kapura fejelni, Caulker és Onuoha összefejelnek, utóbbi bánja, ápolják.

42
    Onuha arcbőre reped fel, leballag egy gyors kötözésre.

43
    A szünetig már 10 emberrel játszik a QPR.

44
    Giroud tesz le egy labdát lövésre, Cazorla rátűzi 14 méterről, Green védi a jobb alsó előtt!

45
    Cazorla lövése megpattan a védőkön, szöglet jön.

45+1
    3 perc a ráadás.

45+1
    Onuoha nem jön már vissza a pályára, Hill a helyén.

45+1
    Özil újabb szöglete sem veszélyes.

45+2
    A félidő hajrája egyértelműen az Arsenalé.

45+2
    Zamora indulhat a jobb szélen, a beadása nem jó, kihozzák a védők a labdát.

45+3
    Phillips ível be jobbról, tisztáznak a védők a kapu elől.

45+3

Az első félidő jó részében a QPR támadott, voltak kisebb-nagyobb helyzeteik, de gólig ugyanúgy nem jutottak, ahogy a hajrára "felébredt" Arsenal sem.

46

46
    Gibbs kap rövid labdát a bal szélen, Furlong lép közbe.

47
    Rosicky meg el a jobb szélen, a beadását nem tudja kapura tenni Özil, a túloldalról Sanchez lő éles szögből, Green véd szögletre.

48
    Alexis Sanchez íveli be a labdát a sarokrúgásból, kifejelik a védők.

49
    Phillips ível be jobbról, Zamorát látja lesen az asszisztens.

49
    Sanchez vezeti a labdát a védőkre, ütemtelenül ellövi, nem talál kaput.

50
    Közben a visszajátszásból arra derül fény, hogy Henry lerántotta Özilt a kapu előtt Rosicky beadásánál...

51
    Sanchez kap vissza egy labdát, három védő között nem jut lövéshez, pedig közel járt a kapuhoz.

52
    Zamorát állítják meg ismét lesen.

53
    Hoilett ível be balról, Ospina húzza le a labdát a kapuja előtt.

54
    Hoilett lenn marad a beadás után, de úgy tűnik, folytatja a játékot.

55
    Bellerin húzza meg a jobb szélen, de a kapu mögé íveli a labdát.

56
    Sanchez indítja Özilt a bal szélen, lest jelez az asszisztens.

57
    Sandro helyett Kranjcar a pályán.

58
    Hoilett buktatja a pálya közepén Sanchezt.

59
    Sanchez vezeti a labdát a védőkre a bal oldalon, egy cselt csinál befelé, majd gyengén a hosszú sarok mellé lő.

59
    Krancjar távoli lövésébe lépnek bele a védők.

60
    Phillips 25 méterről, kegyetlen erővel lövi a labdát bal sarok mellé – nagyon kevéssel.

61
    Özil megy le az alapvonalig a jobb szélen, a beadása nem hoz veszélyt a hazai kapura.

62
    Furlong ad haza Giroud elől kapusának, felszabadít Green.

62
    Austin indul középen egy előrevágott labdára, lesen intik le.

63
    Sanchezt szerelik szögletre a bal szélen.

64
    Özil ívelését Giroud csúztatja meg, Rosicky lőhet kapásból, Green ezt is védi.

65
    Az Arsenal gólt szerzett!
    Sanchez indítja Gibbset a balösszekötő helyén, akinek a beadásába beleérnek a védők, a lecsorgót OLIVIER GIROUD a rövid saroknál, közelről kotorja a hálóba! 0:1
    Olivier GIROUD - 0:1

65
    A második félidőben sokat tett a vezetésért az Arsenal, talán meg is érdemelték ezt a gólt.

66
    Kranjcar lő jócskán a kapu fölé 25 méterről.

67
    Sanchez cselez befelé balról, a 14 méteres lövését Green szögletre védi.

68
    Özil ível be a szögletből, ez nem különösebben veszélyes.

68
    Sanchez elé kerül egy labda a hazai 16-os előterében, átpasszolná a labdát a ziccerben érkező Rosickynak, de Green egy gyors vetődéssel megszerzi a labdát!

70
    ALEXIS SANCHEZ cselezget a balösszekötő helyén, az alapvonalnál csinál egy visszacselt, és két védő között éles szögből lő a rövid sarok irányába, Green nem ér le a labdára! 0:2
    Alexis SANCHEZ - 0:2

71
    Green hatalmas bravúrral vélhetően góltól mentette meg a csapatát, majd kapott egy nagyon potya ízűt...

73
    Hoilett megy le, Isla a helyén.

74
    Sanchez megy el a bal szélen, a beadása mély, kirúgás jön.

75
    Kranjcart kell ápolni közben, miután ütközött Giroud-val.

76
    Rosicky közeli lövését blokkolják a védők, Özil ismétel egy jó lövőcsel után, ezt bravúrral védi Green!

77
    A második félidő egyértelműen az Arsenalé, ez gólokban is megmutatkozik, de kimaradt helyzetekben is.

78
    Kranjcar visszajön a pályára az ápolás után.

79
    Megtartja a labdát az Arsenal a hazai térfélen, de nem jutnak kapuig most.

80
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Jun Sok-jong (Queens Park Rangers), Rosickyt buktatta a felezővonalnál.

81
    Sanchez emel egy labdát a védők mögé, megelőzi Özilt Caulker.

82
    A QPR gólt szerzett!
    Zamora lép át egy balról érkező beadást a 16-os előterében, CHARLIE AUSTIN leveszti, kapura fordul és két tétovázó védő között a kapu bal sarkába bombáz 17 méterről! 1:2
    Charlie AUSTIN - 1:2

83
    Kissé váratlanul szépít a QPR, izgalmas lesz a hajrá.

84
    Megtartja most a QPR a labdát, de helyzetig nem jutnak.

85
    Jun ível be balról, oldalra menetnek a védők.

86
    Furlong nagy bedobását kifejelik a védők az ötösről.

87
    Rosicky helyett Ramsey a pályán.

88
    Egy lecsorgó labdát gyűjt be a kapujából kimozduló Green.

88
    Austin kézzel vesz le egy labdát az Arsenal térfelének közepén.

89
    Mertesacker szabálytalankodik Austinnal a felezővonal közelében.

90
    Támadni próbál a QPR, de nem tudnak helyzetbe kerülni.

90+1
    4 perc a ráadás.

90+1
    Isla ível előre a felezővonalról, de a kapu mögé száll a labdája.

90+2
    Ospina kirúgását Giroud csúsztatja meg, Ramseynek hosszú, Green gyűjti be a labdát.

90+3
    Cazorlát szerelik a jobb szélen, kirúgás jön.

90+4
    Özil helyett Welbeck erre a fél percre.

90+5
    Még egy nagy bedobás Furlongtól a végére, de ebből sem lesz már helyzet.

90+5

Az első félidő a QPR-é volt, többet és veszélyesebben támadtak, de sem a lövéseik nem voltak elég pontosak, sem a támadásbefejezéseik. A hajrára magára talált az Arsenal, és a második félidőt is ők kezdték jobban, megérdemelten kerültek előnybe, Sanchez góljával pedig úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés. Ám a gólfelelős Austin ég betalált a 82. percben, de utána a QPR már nem tudott helyzetbe sem kerülni, a három pont tehát az Arsenalé! (22:42:22)

Gólok: 82. Austin – 65. Giroud, 70. Sanchez

Lapok:   32. Henry (QPR), 80. Jun Sok-jong (QPR) – 34. Bellerin (ARS)

Queens Park Rangers: Green – Furlong, Caulker, Onuoha (45+2' Hill), Jun Sok-jong – Phillips, Sandro (56' Krancjar), Henry, Hoilett (73' Isla) – Austin, Zamora

Cserék: McCarthy – Hill, Isla, Wright-Phillips, Kranjcar, Vargas, Zarate

Arsenal FC: Ospina – Bellerin, Mertesacker, Paulista, Gibbs – Coquelin – Rosicky (87' Ramsey), Özil (90+4' Welbeck), Cazorla, Sanchez – Giroud

Cserék: Martínez – Koscielny, Chambers, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Walcott, Welbeck

Játékvezetők: K. Friend – M. Mullarkey, N. McDonough – L. Probert