Kisvárda – Szolnok 1:3 (vége) | Gyirmót – Újpest FC 0:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Aqvital FC Csákvár 5:0 (vége)
Fehérvár – Pécsi MFC 2:1 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
5:0 (2:0)
Aqvital FC Csákvár
szerda 04.03.2015, 18:00 • Groupama Aréna, Budapest, Üllöi út • Magyar Kupa

Nem hosszabbított Karakó játékvezető a meccs végén, de nem is volt rá szükség, hiszen a Ferencváros ötgólos győzelmével gyakorlatilag az első meccsen eldöntötte a továbbjutást az NB II-es Csákvár ellen!
    A március 31-i, csákvári visszavágó lényegében csak formalitás!
    Az Üllői útról köszönjük a kedves figyelmet, de tartsanak továbbra is velünk! (19:52:06)

90+1

90
    Varga Roland ezúttal Szalai mellett nem tudta nyolc méterről kapura lőni a labdát.

89
    A beadást végül Somalia mentette fejjel.

88
    Fényes harcolt ki egy szabadrúgást a vendégcsapatnak a jobb oldalon!

87
    Lamah balról adott be, Varga Roland az ötösön abszolót gólhelyzetbe került, de a cserecsatár végül elesett, így oda lett a lehetőség.

86
    Ramirez bal oldali beadását Busai mellre vette a 16-oson, majd jobblábas lövését Gelei hárította.

86
    Varga Roland most ballal, 13 méterről lőni tudott, de a labda elhalt Gelei kapus kezében.

85
    Gyömbér ugratta volna ki Varga Rolandot, aki időközben lesre futott.

84
    Gyakorlatilag csak a labdák elrúgására, rombolásra futja már csak a kiscsapat erejéből!

83
    A sarokrúgás után, ha kissé nehezen ugyan, de felszabadult a Csákvár kapuja.

82
    A sértett, Varga Roland húszméteres pontrúgása a sorfalról vágódott szögletre.

81
    Domján buktatta a Varga Rolandot, sárga lap járt ezért!

80
    Egy Nyilasi Bálinntal szembeni szabálytalanság miatt rúghat szabadot a Csákvár, de nagyon messzi ez a távolság.

79
    Domján ezúttal egy 22 méteres lövéssel Pavlovic lábát találta el.

79
    Domján próbálkozása nem jelentett veszélyt a hazai kapura.

78
    27 méterről rúghat szabadot a Csákvár.

76
    A sarokrúgást követően Ramirez 22 méteres, ballábas lövése kerülte el a csákvári kaput.

75
    Busai most szögletet harcolt ki a jobb oldalon.

74
    Saját térfelén, illetve a felező környékén gurigáznak most a hazaiak.

73
    Ollézik a kisszámú ferencvárosi közönség!

72
    Horváth Roland szápíthetett volna, de ajtó-ablak helyzetből – már mindenki verve volt – a Fradi kapuja mellé lőtt!

70
    A Fradi gólt szerzett!
    Gólszerző BUSAI. Csukics löbbölte a labdát a védők mögé, BUSAI ATTILÁ-hoz, aki nem volt lesen és 12 méterről jobbal saját maga harmadik- és csapata ötödik gólját szerezte% 5-0

70
    Ramirez bonyolódott bele egy kicsit a cseleibe a csákvári 16-oson belül.

69
    Varga Roland kapott egy hosszú indítást, de a kapujából jól kilépő Gelei felszedte előle a labdát.

68
    Varga Roland beadása volt pontatlan középütt Pavlovicnak.

67
    Ramirez balról középre küldött labdáját ezúttal Szalai szögletre tisztázta!

65
    Gólszerző RAMIREZ. Itt a negyedik! Lamah ugratta ki a bal oldalon CHRISTIAN RAMIREZ-t, aki betört a 16.oson belülre és mintegy 12 méterről kilőtte a hosszú sarkot! 4-0

63
    Kettős csere a Fradinál a harmadik gól után; Böde és Gera helyén Somalia és Csukics folytatja a játékot.

62
    Lamah ballal küldte a labdát középre, amely a kapufáról végül BUSAI ATTILA elé került és Ő nyolc méterről a kapuba lőtt! 3-0

61
    Dilaver buktatása miatt rúghat jobbról szabadot a Fradi!

61
    Böde esett nagyot a csákvári 16-oson belül, de ez nem volt 11-es!

60
    Egyre nagyobb mezőnyfölényben van a hazai együttes.

59
    Varga Roland bal oldali szögletét Pavlovic csúsztatta hat méterről a csákvári kapu mellé.

57
    Lamah most jobbról próbálkozott, de nem járt sikerrel, kirúgás lett belőle.

56
    Lamah bal oldali beadását tisztázta a csákvári védelem.

54
    Varga Zoltán beemelt labdáját tisztázta fejjel Nalepa.

53
    Csákvári szöglet után lökés miatt rúghat kifelé szabadot a Ferencváros!

52
    Varga Roland balról beívelt szabadrúgását fogta biztosan Gelei.

50
    Egyelőre folyamatosan támad továbbra is a hazai csapat.

48
    Varga Roland leshelyzetén akadt el a Fradi akciója.

46
    Csere az Aqvital FC Csákvár-nál: lemegy Wild, bejön Molnár T..

Csere az Aqvital FC Csákvár-nál: lemegy Bakos, bejön Horváth R..
    Csere az Aqvital FC Csákvár-nál: lemegy Gajdos, bejön Fényes

46
    Csere a Ferencvárosi Torna Club-nál: lemegy Nagy Dániel, bejön Varga R..

46

A Csákvár hármat cserél a második félidőre, Molnár, Fényes és Horváth is be fog állni, a Fradiba pedig Varga Roland.

Jönnek a csapatok a folytatásra, azonnal kezdődik a második félidő!
    Maradjanak velünk!

Óriási fölényben játszott az első félidőben a Ferencváros, gyakorlatilag végig birtokolta a labdát 45 perc alatt és két góllal magabiztos előnyhöz jutott. A Csákvár erejéből néhány ellenakcióra és egy kapufára futotta!
    Azt nem mondanánk, hogy minden eldőlt, úgyhogy érdemes lesz velünk tartani a szünet után is!

45+1

45+1
    Dilaver most jól lőtt mintegy 17 méterről, Gelei kiütötte a labdát!

45
    Dilavert szerelték a jobb oldalon a vendégek.

44
    Dilaver húszméteres, megpattanó lövését hárította Gelei!

43
    Bakos jobb oldali beadását végül tisztázta a Fradi védelme, majd a pattanó után Kocsis lőtt kapu mellé.

41
    Domján 18 méteres, hatalmas lövése vágódott le a Fradi védelemről.

40
    Nagy Dániel beadását végül Gera nem találta el jól.

39
    Gera buktatása után rúghat szabadot jobbról a Fradi.

37
    Gólszerző LAMAH. Nagy Dániel jobb oldali beadása után Busai megtoldotta a labdát, amelyet Böde még elvétett, de így lett jó ROLAND LAMAH-nak, aki egészen közelről a kapuba pofozta azt! 2-0

36
    Nagy Dániel jobbról belőtt szabadrúgását tisztázta a csákvári védelem.

34
    A sarokrúgást követően már felszabadult a vendégek kapuja.

34
    Lamah beadását Pavlovic elől, fejjel mentették szögletre a csákváriak.

33
    Nagy Dániel buktatása miatt rúghat szabadot jobbról a Fradi!

32
    Böde 16 méteres, jobblábas lövését simogatta szögletre Gelei!

32
    Wild beadása szállt el mindenki feje felett a másik kapunál!

31
    Gera passza után Lamah lőtt ballal, 15 méterről a jobb felső sarok mellé-fölé!

30
    Lamah jobb oldali beemeléséből lett egy újabb FTC szöglet.

29
    A cselezgető Varga Zoltán szerelte a ferencvárosi védelem.

28
    Gyönyörű csákvári támadás végén Wild Tamás 16 méteres lövése a jobb kapufa tövén csattant! Ez bizony egyenlítési lehetőség volt!

27
    Dilaver jobbról középre tett labdáját rúgta ki Dulló!

26
    Ellenakciót vezetett a Fradi, de Lamah nem tudta jól megjátszani a társakat.

25
    Wild beadását tisztázta a hazai védelem a túloldalon.

24
    Lamah indítása volt nagyon rossz Bödének. Kissé flegmán focizik most a Fradi!

23
    Dulló szerelte a jobb oldalon Lamah-t!

21
    Továbbra is gyakorlatilag csak a Ferencváros birtokolja a labdát.

20
    Lamah begurított labdája nem volt jó Busainak.

20
    Böde 18 méteres gyenge lövése sokkal ment el a vendégek kapuja mellett.

19
    Gera indítása, kiugratása volt túl hosszú a jobb oldalon Nagy Dánielnek!

17
    Böde bonyolódott bele a cseleibe a csákvári 16-oson belül.

15
    Domjánt buktatta Gyömbér a felezőnél, jöhet előre a Csákvár.

14
    Nyilasi beemelt labdáját fejjel tisztázta Pavlovic.

12
    Nagy Dániel szöglete után Gera lőtt 12 méterről, Gelei fogta a labdát.

12
    Lamah-t szerelték középütt a vendégek, folyamatosan támad a Ferencváros.

10
    Ramirez bal oldali beadását Lamah elvétette középütt.

9
    Nagy Dániel sarokrúgása után Lamah lőtt 14 méterről a csákvári kapu mellé.

8
    Lamah jobbről betett labdája után Fradi szöglet következik.

7
    Gólszerző BUSAI. Gera centerezett jól és az érkező BUSAI ATTILA hét méterről, jobbal a kapu közepébe passzolt! 1-0

6
    Ramirez balról középre tett labdáját végül Gera lőtte jobbal, mintegy 13 méterről kapura, Gelei szépen védett!

4
    Gyömbér jobb oldali beadását kaparintotta meg a csákvári kapus, Gelei Vince.

2
    Gajdost szerelte Ramirez a Fradi 16-osa előtt, jöhet előre a hazai csapat.

1
    A csákváriak támadhatnak először.

1

Gyakorlatilag üresek a lelátók az inpozáns stadionban, amikor kivonul a tiszta kék szerelésben feszítő Csákvár és a tiszta fehérben pályára lépő Ferencváros!

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Pavlovic, Ramírez – Gyömbér Busai – Nagy Dániel, Gera, Lamah – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll
    Cserék: Jova (kapus), Bönig, Kukuruzovic, Csukics, Ugrai, Somalia, Varga R.

Aqvital FC Csákvár: Gelei – Wild, Dulló, Kocsis G., Szalai T. – Molnár Cs., Domján, Nyilasi B., Bakos – Gajdos, Varga Z. Vezetőedző: Toldi Gábor
    Cserék: Milinte (kapus), Molnár T., Horváth R., Fényes, Oldal, Hegedűs F., Mihály D.

Játékvezetők: Karakó Ferenc (Tóth II. Vencel, Bozó Zoltán; 4. jv.: Takács János).

Már melegít itt, az Üllői úti stadion új gyepszőnyegén a hamarosan kezdődő Magyar kupa negyeddöntő "odavágó" két résztvevője, a Ferencváros és a Csákvár együttese!
    A hazaiaknál négy új ember van a kezdőben a vasárnap Dunaújvárosban 1-0-ra nyerő csapathoz képest, míg a csákváriak összeállításának legnagyobb érdekessége Nyilasi Bálint fellépése a Fradi ellen, bár erre volt már példa korábban is, amikor a "kis Nyíl" a Sopron játékosa volt!
    A találkozó rögtön indul, maradjanak velünk!

A negyeddöntőkkel folytatódik a labdarúgó Magyar kupa idei sorozata. A kimondottan a döntőre-, sőt egyenesen a kupagyőzelemre pályázó Ferencváros a tavaly augusztusban átadott új stadionjában fogadja, az NB II-ben a bennmaradásért küzdő Csákvár együttesét. A legutóbbi bajnoki fordulóban a Fejér megyei kiscsapat a feljutásért harcoló Békéscsaba otthonában szerzett értékes pontot, míg a Fradi az NB I tavaszi nyitányán Dunaújvárosban nyert meg egy roppant fontos találkozót.
    A kupában a Toldi Gábor és Bognár György irányította csapat a legutóbbi fordulóban éppen a Békéscsabát búcsúztatta és az eddigi négy forduló során még nem találkozott élvonalbeli együttessel.
    A Fradi az eddigi fordulók során a Hévíz, a Vecsés és az ESMTK kiverése után egy kispesti büntetőpárbaj megnyerésével jutott el idáig.
    Az esélyek egyértelműen az FTC mellett szólnak, de azt nem szabad elfeledni, hogy a szerdai találkozónak lesz még egy visszavágója is, március 31-én, Csákváron.
    Általában amikor már oda-vissza alapon zajlanak a Magyar kupa küzdelmei, mindig parázs meccsek, nagy csaták szokták jellemezni a párharcokat, várhatóan így lesz ez ezúttal is.
    Egy biztos; a Csákvár nem adja majd olcsón a bőrét!
    A meccs valamennyi mozzanatát élvezhetik, ha velünk tartanak, mi ezúttal is a helyszínről jelentkezünk!
    Kellemes kikapcsolódást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Kommentátort keresünk a Aqvital FC Csákvár csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 7. Busai, 37. Lamah, 62. Busai, 65. Ramirez, 70. Busai

Lapok:   81. Domján (CSÁK)

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Pavlovic, Ramírez – Gyömbér Busai – Nagy Dániel (Varga R. a szünetben), Gera (Somalia, a 63.), Lamah – Böde (Csukics, a 63.). Vezetőedző: Thomas Doll

Aqvital FC Csákvár: Gelei – Wild (Molnár T., a szünetben), Dulló, Kocsis G., Szalai T. – Molnár Cs., Domján, Nyilasi B., Bakos (Horváth R., a szünetben) – Gajdos (Fényes, a szünetben), Varga Z. Vezetőedző: Toldi Gábor

Nézőszám: 1200
    kedd 31.03.2015
    Aqvital FC Csákvár - Ferencvárosi Torna Club 0:5

Gólok: 27. Kukuruzovics, 33. Csukics, 44. Nagy Dominik., 54. Ugrai, 76. Nagy Dominik

Lapok:   46. Fényes (CSÁK)