DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 5:4 (hosszabbítás vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
5:4 (0:1, 1:3, 3:0 - 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
szombat 14.03.2015, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

A Miskolci Jegesmedvék csapata 0-4-ről állt fel, hihetetlen küzdőszellemről téve tanúbizonyságot, a hatalmas napot kifogó védő Jesse Dudas vezérletével, aki három gólt vállalt, közte az egyenlítő találatot és az aranygólt is!
    A Jegesmedvék 4-0-ra nyerték a döntőt, történetük során először hódították el a bajnoki címet a MOL Ligában, éppen a címvédő elleni söpréssel. A megtelt jégcsarnok tombol, valószínűleg hosszas ünneplés veszi kezdetét, hiszen a Miskolci Jegesmedvék megnyerték az alapszakaszt, bejutottak a MOL Liga döntőjébe – ezzel magyar bajnoki címet szerezve -, majd a fináléban is magabiztos győzelmet arattak!
    Ezzel búcsúzom Miskolcról erre a szezonra, tartsanak velünk a Magyar Kupa küzdelmei során is, valamint természetesen szeptembertől újra a MOL Ligában is! (21:15:48)

66:11
    A Miskolc gólt szerzett!
    A Jegesmedvék aranygóljával vége a MOL Liga szezonjának! JESSE DUDAS közelíti meg a kaput, Cohen takarja Krajcovicot, a védő botja lendül és négy méterről kilövi a jobb felső sarkot! 5-4, a MOL Liga győztese 2014-2015-ös szezonjában a Miskolci Jegesmedvék csapata!

65:05
    Dudas ismételte meg pár perccel korábbi akcióját és lőtt négy méterről, Krajcovic védett lábbal.

64:35
    Ondrej Stefanka nyomult volna be a kapu elé jobbról, Boyle állította meg.

64:01
    Sucharda húz el a bal szélen, majd lő négy méterről, Bálizsé a korong.

63:37
    Kowalczyk távoli löketét védi Bálizs magabiztosan.

61:55
    Dudas szlalomozik be a kapu elé hátulról, lövésébe beleér Baron, így mellé csúszik.

60:49
    Caladit hozza zavarba Becze saját kapuja előtt, de nem tudja megszerezni a korongot.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Visszatérnek a játékosok a jégre, egy perc és folytatódik a mérkőzés a hosszabbítással.

Vége a harmadik harmadnak, a Miskolc feltámadt poraiból és 3-0-ra hozta a harmadik játékrészt, elsősorban Jesse Dudas remeklésének köszönhetően. 0-4-es állásnál nem sokan hitték volna, de most hosszabbítás következhet, a közönség extázisban fejezte be a rendes játékidőt, aminek utolsó perceiben egy emberhátrányt is kivédekeztek a borsodiak.
    Negyedóra múlva jön tehát a ráadás, maradjanak velünk, hiszen eldől, hogy folytatódik-e a MOL Liga döntője, vagy a Miskolc begyűjti a trófeát!

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:36
    A visszatérő Dudas tüzel középről, Krajcovic véd lábbal nagyot.

59:19
    Kiegészül a Miskolc, megúszták az emberhátrányt, sőt nagyobb helyzetük volt.

58:32
    Cohen száguld el a bal szélen, pompásan készít le a hosszún érkező Metcalfe-nak, aki nem tudja már ellőni Krajcovic mellett, aki bevetődött elé.

57:59
    Megint Kowalczyk messziről, ezúttal Sagerté a blokk.

57:46
    Kowalczyk távoli kísérletét Tóth blokkolja.

57:18
    Jesse Dudas kap két percet gáncsolásért. Emberelőnyben a címvédő!

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 37. Dudas (Dansereau, Boyle), 43. Cohen (Becze, Dansereau), 47. Dansereau (Dudas, Becze), 53. Dudas (Cohen, Metcalfe), 67. Dudas (Cohen) – 11. Uram (Dubec, Faith), 22. Uram, 24. Podstavek (Dubec), 33. Klobucnik (Puchovsky)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs – Boyle, Dudas, Cohen, Becze, Metcalfe – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth, Dansereau – Vojtkó, Dósa, Láda B., Roczanov, Nagy – Láda P., Szilágyi, Miskolczi, Fliszár, Popovics
    vezetőedző: Majoross Gergely

HC MIKRON Nové Zámky: Krajcovic (Cikánek) – Král, Kowalczyk, Uram, Tábi, Faith – Durco, Siska, M. Stefanka, Puchovsky, O. Stefanka – Sucharda, Hrudik, Rejzek, Podstavek, Frolik – Baron, Duris, Klobucnik, Caladi, Dubec
    vezetőedző: Lubomir Hurtaj

Játékvezetők: Kincses, Haszonits – Kis-Király, Vas