DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 5:4 (hosszabbítás vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
5:4 (0:1, 1:3, 3:0 - 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
szombat 14.03.2015, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

A Miskolci Jegesmedvék csapata 0-4-ről állt fel, hihetetlen küzdőszellemről téve tanúbizonyságot, a hatalmas napot kifogó védő Jesse Dudas vezérletével, aki három gólt vállalt, közte az egyenlítő találatot és az aranygólt is!
    A Jegesmedvék 4-0-ra nyerték a döntőt, történetük során először hódították el a bajnoki címet a MOL Ligában, éppen a címvédő elleni söpréssel. A megtelt jégcsarnok tombol, valószínűleg hosszas ünneplés veszi kezdetét, hiszen a Miskolci Jegesmedvék megnyerték az alapszakaszt, bejutottak a MOL Liga döntőjébe – ezzel magyar bajnoki címet szerezve -, majd a fináléban is magabiztos győzelmet arattak!
    Ezzel búcsúzom Miskolcról erre a szezonra, tartsanak velünk a Magyar Kupa küzdelmei során is, valamint természetesen szeptembertől újra a MOL Ligában is! (21:15:48)

66:11
    A Miskolc gólt szerzett!
    A Jegesmedvék aranygóljával vége a MOL Liga szezonjának! JESSE DUDAS közelíti meg a kaput, Cohen takarja Krajcovicot, a védő botja lendül és négy méterről kilövi a jobb felső sarkot! 5-4, a MOL Liga győztese 2014-2015-ös szezonjában a Miskolci Jegesmedvék csapata!

65:05
    Dudas ismételte meg pár perccel korábbi akcióját és lőtt négy méterről, Krajcovic védett lábbal.

64:35
    Ondrej Stefanka nyomult volna be a kapu elé jobbról, Boyle állította meg.

64:01
    Sucharda húz el a bal szélen, majd lő négy méterről, Bálizsé a korong.

63:37
    Kowalczyk távoli löketét védi Bálizs magabiztosan.

61:55
    Dudas szlalomozik be a kapu elé hátulról, lövésébe beleér Baron, így mellé csúszik.

60:49
    Caladit hozza zavarba Becze saját kapuja előtt, de nem tudja megszerezni a korongot.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Visszatérnek a játékosok a jégre, egy perc és folytatódik a mérkőzés a hosszabbítással.

Vége a harmadik harmadnak, a Miskolc feltámadt poraiból és 3-0-ra hozta a harmadik játékrészt, elsősorban Jesse Dudas remeklésének köszönhetően. 0-4-es állásnál nem sokan hitték volna, de most hosszabbítás következhet, a közönség extázisban fejezte be a rendes játékidőt, aminek utolsó perceiben egy emberhátrányt is kivédekeztek a borsodiak.
    Negyedóra múlva jön tehát a ráadás, maradjanak velünk, hiszen eldől, hogy folytatódik-e a MOL Liga döntője, vagy a Miskolc begyűjti a trófeát!

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:36
    A visszatérő Dudas tüzel középről, Krajcovic véd lábbal nagyot.

59:19
    Kiegészül a Miskolc, megúszták az emberhátrányt, sőt nagyobb helyzetük volt.

58:32
    Cohen száguld el a bal szélen, pompásan készít le a hosszún érkező Metcalfe-nak, aki nem tudja már ellőni Krajcovic mellett, aki bevetődött elé.

57:59
    Megint Kowalczyk messziről, ezúttal Sagerté a blokk.

57:46
    Kowalczyk távoli kísérletét Tóth blokkolja.

57:18
    Jesse Dudas kap két percet gáncsolásért. Emberelőnyben a címvédő!

56:51
    Becze távoli lövése Metcalfe lábáról pattan kapu mellé.

56:00
    Caladitól cseni el a korongot Nagy, majd lő közvetlen közelről, Krajcovic résen volt.

55:32
    Hrudik bombáz balról, Bálizs előtt Gőz blokkolt nagyot.

54:53
    Dudas újabb nagy lökete elkerüli a kaput.

54:32
    Metcalfe, majd Becze próbálja begyömöszölni a korongot a kapuba, de Krajcovic birtokba tudja venni a játékszert.

53:54
    Ondrej Stefanka indulna meg, miután szépen maga elé tette a korongot, de ellentmondást nem tűrően érkezik Láda Balázs és szereli.

52:38
    Egyenlít a Miskolc 0-4-ről!! Zachary Cohen készíti le a korongot a kapu vonalából, JESSE DUDAS érkezik és öt méterről a kapuvas alá bombáz, irtózatos erővel! 4-4!

51:56
    Dubec lóg meg a bal szélen, majd lő négy méterről, Bálizs bravúros védést mutat be.

51:36
    Parázs összecsapás Dubec és Popovics között, egyelőre további folytatás nélkül.

50:51
    Marek Uram kap tíz perces fegyelmi büntetést.

50:24
    Időközben kiegészül a két csapat, újra öt az öt ellen!

50:16
    Dudas passzol kapu mögül hátra, Kowalczyk füleli le az átadást.

49:45
    Miroslav Stefanka lövése vágódik le a blokkról, így elkerülve a kaput.

49:11
    Michal Siska lő a bal szélről, Báizs véd magabiztosan.

48:18
    Kettős kiállítás, Nagy Krisztián a kapust támadta, Jakub Hrudik pedig Nagy Krisztiánt. Most Nagy és Hrudik a padon két-két percre.

47:48
    Becze keresztpasszába ér bele Cohen, de nem tudja kapura irányítani.

47:33
    Kiszabadulnak a vendégek, Frolik tüzel jobbról, Bálizs véd magabiztosan.

47:19
    Sagert távoli lövésébe üt bele Krajcovic.

46:36
    Lubomir Hurtaj időt kér, most az Érsekújvárnak kell egy kis taktikai beszélgetés.

46:36
    Újabb hazai gól, egy van még közte! Az elképesztő tűzijáték végén Krajcovicról kipattan Jesse Dudas lövése KEEGAN DANSEREAU elé, aki két méterről ezt már nem hibázza el, bevágja az üresen maradt kapuba. 3-4!

46:17
    Becze kap tökéletes passzt Cohentől, visszalövi a jobb alsóra, Krajcovic hihetetlen védést mutat be.

45:16
    Becze, Boyle, majd ismét Becze próbálkozik közelről, Krajcovic sorra mutatja be a bravúros védéseket.

45:06
    Erik Caladi kap kettő percet durva játékért.

44:58
    Dansereau csinál magának helyzetet egy parádés csellel, majd három méterről tüzel, Krajcovic hatalmasat véd lábbal.

44:53
    Tilos felszabadítás a vendégeknél, nem szabadul fel Krajcovic kapuja.

44:40
    Dudas passzáról marad le hajszállal Nagy.

43:55
    Gőz és Puchovsky birkóznak a palánk mellett nagyot, végül előbbi kerekedik felül.

42:56
    Dansereau tüzel hat méterről egy bulit követően, Krajcovic nagyot véd.

42:38
    Parádés mozdulattal szépít a Miskolc! Becze Tihamér passza ZACHARY COHENT találta meg, aki elhúzta Krajcovic mellett a korongot, majd elesve, már szinte fekve bekanalazta a kapus mellett a hálóba! 2-4!

41:59
    Martin Baron büntetése kettő perc magas bottal való játékért.

41:50
    Folyamatos a játék, de helyzetek nélkül, az Érsekújvár lassítani próbálja a tempót.

40:07
    Dudas lő a félpályáról, Krajcovic lábbal véd.

40:01

Visszatérnek a főszereplők a jégre, másfél perc és folytatódik a mérkőzés.

A második harmad alapos hidegzuhany volt a Miskolc számára, Marek Uram gyors góljával növelte csapata előnyét, majd szinte rögtön utána Podstavek is betalált, igen nehéz helyzetbe hozva a Jegesmedvéket. Ám a vesszőfutásuknak még ekkor sem volt vége, hiába támadtak többet, Klobucnik góljával négyre nőtt a különbség, Majoross Gergely pedig időt is kért. Ezt követően kettős emberelőnyből szépíteni tudott Jesse Dudas bombájának köszönhetően a sárga-fekete csapat, így még él a remény az egyenlítésre, de ehhez nagyot kell alakítania Cohenéknek. Tartsanak velünk a harmadik felvonás során is, hiszen izgalmas percek várhatnak még ránk!

40:00

39:45
    A meginduló Nagy Krisztián elől Miroslav Stefanka kanalazta el a korongot kritikus pillanatban.

39:15
    Jó ideje folyamatos a játék, de nagy helyzetek nem alakulnak ki, a hazaiak kissé kapkodóan játszanak.

38:16
    Frolik tilos felszabadítása után újra Krajcovic kapuja előtt folytatódhat a játék.

38:02
    Láda Balázs centerezésére érkezik Nagy, de nem tudja átvenni a kicsit mögé érkező korongot.

37:28
    Kiegészül az Érsekújvár.

37:00
    A miskolci emberelőny továbbra is tart még fél percig, ám egy hazai les miatt megáll a játék.

36:51
    Tyler Metcalfe reklamált túl hevesen, tíz percre büntették érte.

36:51
    Tóth centerezését Metcalfe lövi a kapusba közelről.

36:35
    Még egy percig emberelőnyben a Miskolc.

36:12
    Most elsült JESSE DUDAS keze, megvan a hazai szépítés! A légiós középen lopta a távolságot, majd öt méterre a kaputól ágyúzott és a bal felső sarokban kötött ki az elemi erővel meglőtt pakk! 1-4!

36:01
    Cohen készíti le Dudasnak, aki öt méterről bombáz, Krajcovic ölébe.

35:27
    Juraj Faith is kap két percet, a közönség pedig rögtön erősebb buzdításba kezd, kettős hazai emberelőny másfél percig!

35:02
    Albin Podstavek kap két percet gáncsolásért. Miskolci emberelőny, esély a szépítésre.

34:21
    Dansereau veszi célba a kaput négy méterről, a jobb alsónál Krajcovic beleér, bár nem ment kapura.

33:39
    Metcalfe húzogat, majd lő három méterről, bele a blokkba.

33:10
    Cohen fordulna be kapu mögül, de a tömörülő védők nem hagyják lőni.

32:19
    Majoross Gergely időt kér, rendezni kell a sorokat hazai oldalon.

32:19
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Nagy hazai nyomás után ismét vendég gól születik! Matus Puchovsky készíti le a korongot az érkező PETER KLOBUCNIK elé, aki három méterről, higgadtan a jobb felsőbe emel! 0-4!

32:11
    Hajós tüzel éles szögből, Krajcovic véd könnyen.

31:41
    Tóth Adrián lő fordulásból, ismét Krajcovic bravúrjával menekül meg a góltól a vendég együttes.

30:32
    Cohen kapu mögül Beczéhez, ő kapásból, három méterről lő, Krajcovic ismét a helyén.

30:11
    Nagy kavarodás után csorog le a korong a kapu elől, Sagert érkezik és tüzel mellé, a kapu pedig elmozdul, így megáll a játék.

29:59
    Nagy Krisztián lövése megy mellé, ezzel vége a négy négy elleni játéknak.

29:14
    Hrudik próbálkozik éles szögből, Bálizs biztosít a jobb alsónál.

28:48
    Cohen lódul meg, majd lekészíti Dansereau elé, aki négy méterről tüzel, Krajcovic szép mozdulattal hárít.

28:02
    Peter Klobucnik esik látványosat Tóth Adrián mellett, mindketten kiállnak, előbbi színészkedésért, utóbbi bottal lökésért.

27:47
    A buli után Klobucnik azonnal tüzel, Bálizs magabiztosan véd.

27:44
    Dubec tüzel ezúttal középről, négy méterről Bálizs fejét találja telibe.

27:33
    Dubec megpattanó lövését védi Bálizs.

27:20
    Tábinak készítik le lövésre, két méterről Bálizst találja el, majd Uram kap egy remek centerezést, de erre is odaér a hazai kapus.

26:52
    Cohen fordul be a kapu mögül, de nem tudja ellőni Krajcovic mellett a pakkot közelről.

25:41
    Puchovsky lódul ezúttal meg, igaz most Boyle követi, így a támadó lövése kiszorított helyzetből nem lepi meg Bálizst, aki véd.

25:32
    A közönség hangja visszatért, hangosabban buzdítják a hazaiakat mint eddig. Eközben Gőz tüzel a kék vonalról, de Krajcovicnak ez is csemege.

25:01
    Sagert távoli lövésébe ér bele Becze, de nem tudja kapura irányítani a korongot.

24:41
    Hajós kísérletezik hat méterről, Krajcovicnak ez nem okoz gondot.

24:00
    Három már a vendégek előnye, megfagyott a levegő is a Miskolci Jégcsarnokban! Ismét egy nagy kihagyás, ezúttal ALBIN PODSTAVEK a "kedvezményezettje", aki egyedül indul meg, szépen kicselezi Bálizst és higgadtan a kapuba lő. 0-3!

23:29
    Gőz készül rá a távoli lövésre, de hiába, Siska blokkol.

23:05
    Cohen húzogat a jobb szélen, majd takarásból lő, de Krajcovic simán fogja.

22:25
    Dudas lövése jobbról érkezik és elszáll a kapu előtt.

21:51
    Marek Dubec kap két percet könyökhasználatért.

21:50
    Tóth érkezik jó ütemben egy visszacsorgó korongra és tüzel három méterről, Krajcovic nagyot véd. Kiállítás lesz közben.

21:31
    Hrudik lő messziről, jócskán mellé.

21:05
    Megduplázza előnyét a vendégcsapat ! Nagy kihagyás a miskolci védelemben, MAREK URAM vezeti rá egyedül Bálizsra a korongot, majd egy lövőcsel után ellövi a kapus lábai közt, 0-2!

20:55
    Cohen passzol Metcalfe-hoz, aki nem éri el a korongot.

20:01

A csapatok újra a jégen, kezdődhet a második harmad.

Az első harmad eleje tapogatózással telt, kevés helyzet volt, ám szép lassan azért felpörögtek az események. Az első hazai büntetés lejárta előtt másodpercekkel Marek Uram lövésével vezetést szerzett a címvédő, utána pedig szinte szétszakadt a pálya, erős miskolci nyomás és néhány érsekújvári kontra jellemezte a játékot. A sárga-feketék többször egyenlíthettek volna, még a legutolsó másodpercben is, ám a vendégek előtt is adódott néhány nagy ziccer.
    A folytatásban valószínűleg még kiélezettebb hoki következik, érdemes velünk maradni, negyedóra múlva jön a második harmad!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:59
    Cohen lőhet még középről az utolsó pillanatban, Krajcovic hatalmas bravúrral fogta meg.

19:41
    Cohen és Kowalczyk kapu mögötti párharcát utóbbi nyeri.

19:10
    Láda Balázs nem tudott megfordulni a kapu előtt, Siska szorításában.

18:41
    Dansereau jut lövőhelyzethez öt méterről, Krajcovic eszén azonban nem jár túl.

18:09
    Hrudik megy előre, majd lő öt méterről, Bálizs véd.

17:29
    Metcalfe passza után Becze mutat be egy parádés cselt, de Durco közbelépésének köszönhetően már nem lőhetett.

16:48
    Roczanov passzát Becze lőtte rá öt méterről, Krajcovic véd spárgázva hatalmasat.

16:22
    Caladi passzát Podstavek nézte el a bal szélen, ígéretes helyzet hiúsult meg ezzel.

15:25
    Dansereau vállalkozott lövésre a jobb szélről, Krajcovic védett a bal alsónál.

14:50
    Dubec közelítette meg jobbról a kaput, majd lőtt három méterről, Bálizs hárította.

14:07
    Becze tüzel messziről, Hrudik blokkol könnyedén.

13:47
    Letelt a két kiállítás, teljes létszámban a csapatok.

13:13
    Dudas lövése vágódik le, Tóth lövi rá közelről, Krajcovic nagy bravúrral véd. Nyom a Miskolc, de a zöld-fehérek kapusa egyelőre hibátlan.

12:45
    Hajós lő szép mozdulattal, fordulásból, középről, öt méterről, de nem talál kaput.

12:33
    Dubec lő fordulásból, öt méterről, Bálizs kisebb nehézségek árán fogja meg.

11:47
    Becze Tihamér és Michal Siska kapnak két-két percet, előbbi bottal lökésért, utóbbi durva játékért. Négy a négy ellen folytatják tehát a csapatok.

11:46
    Faith kerül ígéretes lövőhelyzetbe, öt méterről bombáz, Bálizs megfogja.

11:25
    Agresszív letámadással próbálkozik a Miskolc, de az Érsekújvár többnyire ki tudja hozni a korongot, ügyes passzolgatással.

10:46
    Újabb nagy hazai helyzet, ezúttal Hajós közelről, de ezt is védi Krajcovic, nem is jön ki róla a korong.

10:36
    Tóth egyenlíthetett volna máris, de közeli lövését reflexmozdulattal fogta Krajcovic.

10:17
    Kettő másodperccel a büntetés letelte előtt megszerzi a vezetést az Érsekújvár! Juraj Faith négy méteres lövése a blokkról levágódott, pont MAREK URAM elé, aki két méterről, az elvetődő Bálizs fölött a jobb felsőbe lőtt. 0-1!

09:29
    Kowalczykot zavarta meg Cohen, aki ki is tudta vágni a korongot saját harmadából.

08:59
    Frolik játssza középre a korongot balról, Dudas lép ki és tisztáz.

08:20
    Boyle félpályás lövése meglepte Krajcovicot, aki másodjára fogta csak meg a pakkot, de ekkorra már Roczanov is odaért, aki érintkezett a kapussal – természetesen kitört a "vita". Roczanov Dezső végül kétpercessel bűnhődik testreütésért.

08:00
    Dósa lőtt a kék vonalról, Durco blokkjáról a palánk fölé vágódott a korong.

07:29
    Sucharda távoli, lapos lökete okoz némi zavart, de Bálizs megkaparintja a korongot.

06:55
    Tábi került helyzetbe, első, közeli lövése a blokkról vágódott le, de visszapattant hozzá, elhúzta Bálizs mellett, de a kapus nagy bravúrral odaért a lövésre.

06:00
    Frolik centerezésére Caladi érkezett a hosszún, de egy kicsivel mellé lőtt két mérettől, nagy helyzet maradt ki.

05:30
    Hajós szúr kapura jobbról, öt méterről, ismét Krajcovic mutat be szép védést.

05:11
    Dósa távoli lövésénél a jobb alsót biztosítja Krajcovic, de mellé ment volna.

04:58
    Král húzza be fonákkal a kapu elé a korongot a kék vonalról, de Sagert takarít.

03:45
    Tapogatózásnak mondható az első percek játékstílusa, igazán nagy helyzet még nem alakult ki, de a Miskolc közelebb járt valamivel a gólhoz.

02:55
    Podstavek próbál lövőhelyzethez jutni, de kiszorítják a hazai védők.

02:06
    Popovics centerezéséről maradt le Miskolczi egy kicsivel.

01:48
    Dudas távoli lövése a blokkról a palánk fölé pattant.

01:39
    Dudas lő hat méterről, Krajcovic védi.

01:18
    Hajós és Tóth próbálták begyötörni közelről a pakkot, Krajcovic azonban résen volt.

00:43
    Dansereau húz el a jobb szélen, Gőzhöz passzol, aki fordulásból, három méterről lő, Krajcovic hárít.

00:17
    Boyle előrelőtt passzából tilos felszabadítás lett.

00:01

Minden adott a kezdéshez, már csak a két első sor és a kapusok a jégen, no meg persze a játékvezetői négyes.

Megérkeznek a vendégek is, bő kettő perc még a találkozó kezdetéig.

Ezekben a pillanatokban vonulnak a jégre a hazai játékosok, mégpedig igen komoly körítés közepette.

A szurkolók lassan elfoglalják helyüket a lelátón, a csapatok pedig befejezték a bemelegítést. Jelenleg a miskolciak kabala jegesmedvéje, Siku hangolja a közönséget, nyolc perc van még hátra a kezdésig.
    A találkozóra egyébként minden jegy elkelt, az 1304 ülőhelyre ugyanúgy, mint a körülbelül 700 állóhelyre, így garantált a fantasztikus hangulat.

Negyedik mérkőzéséhez ér a MOL Liga fináléja szombat este, amikor a Miskolc fogadja az Érsekújvár csapatát. Mint ismert, az eredeti menetrend szerint a szombati mérkőzést az Érsekújvár pályaválasztása mellett rendezték volna, ám miután a címvédő a vasárnapi, első mérkőzésre nem utazott el Borsodba, a MOL Liga vezetősége (pénzbüntetés mellett) a szombati meccs pályaválasztói jogának felcserélésével büntette a felvidéki gárdát.

Az eddigi események következtében pedig ez akár azt is jelentheti, hogy így otthon ünnepelhet a Jegesmedvék csapata, hiszen az első (játék nélkül 5-0) párharc után a második fellépést szerdán 7-0-ra nyerték a sárga-feketék, majd nagy küzdelemben pénteken idegenben is (3-2) sikerült győzelmet aratniuk, így 3-0-ra állnak a négy győzelemig tartó párharcban.

Így tehát szombaton este a söprés és a csapat történetének első MOL Liga bajnoki címének reményében gyűlnek majd össze a miskolciak a Jégcsarnokban, ami alighanem meg is fog telni. Az Érsekújvárnak immár nincs veszítenivalója, viszont egy esetleges idegenbeli győzelemmel új lendületet adhatnának maguknak és az utolsó szalmaszálba kapaszkodva még megkísérelhetik a címvédést.

Egy kiélezett, parázs összecsapás várható tehát szombat este Miskolcon, sok gólra, jó néhány bunyóra és színvonalas hokira számíthat az, aki velünk tart!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 37. Dudas (Dansereau, Boyle), 43. Cohen (Becze, Dansereau), 47. Dansereau (Dudas, Becze), 53. Dudas (Cohen, Metcalfe), 67. Dudas (Cohen) – 11. Uram (Dubec, Faith), 22. Uram, 24. Podstavek (Dubec), 33. Klobucnik (Puchovsky)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs – Boyle, Dudas, Cohen, Becze, Metcalfe – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth, Dansereau – Vojtkó, Dósa, Láda B., Roczanov, Nagy – Láda P., Szilágyi, Miskolczi, Fliszár, Popovics
    vezetőedző: Majoross Gergely

HC MIKRON Nové Zámky: Krajcovic (Cikánek) – Král, Kowalczyk, Uram, Tábi, Faith – Durco, Siska, M. Stefanka, Puchovsky, O. Stefanka – Sucharda, Hrudik, Rejzek, Podstavek, Frolik – Baron, Duris, Klobucnik, Caladi, Dubec
    vezetőedző: Lubomir Hurtaj

Játékvezetők: Kincses, Haszonits – Kis-Király, Vas