PEAC-Pécs – Szekszárd 67:61 (vége) | MTK-Budapest – MKB-Euroleasing Vasas 77:65 (vége) | Györ – PINKK-Pécsi 424 70:61 (vége)
Serco UNI Györ
70:61 (14:12, 33:28, 53:38)
PINKK-Pécsi 424
szerda 18.03.2015, 18:00 • Egyetemi Csarnok, Győr • Női NB I. A csoport

Nehezen lendültek játékba a csapatok, a Győr hibázott kevesebbet az első félidőben, vezettek is, de fordítani tudott a harmadik negyed elején a PINKK, ám ezután varázsütésre elkezdtek játszani a hazaiak. 16 ponttal is vezettek már, de a végét a PINKK még izgalmassá tudta tenni, ám elsősorban Radocaj higgadtsága megakadályozta őket abban, hogy behozzák a hátrányukat.

Az első meccset a Győr nyerte a negyeddöntőben, a Komlón sorra kerülő hétvégi találkozón egyenlíthet a PINKK. A harmadik, döntő találkozót – amennyiben szükség lesz rá – március 23-án játsszák, ismét Győrben. (19:53:50)

40:00
    Mérkőzés vége. (70:61)

39:58
    Eladott labda a PINKK-től, de már nem viszik végig a támadást, a győzelem megvan. (70:61)

39:36
    Radocaj ismét büntetőket dobhat, nem ront ezúttal sem, Sánta volt szabálytalan a győri palánk alatt. (70:61)

39:22
    Radocaj szerez labdát Nagytól, szabálytalankodnak vele, büntetők jönnek, bedobja mindkettőt. (68:61)

39:05
    Halvarsson büntetői jönnek Vajda hibája után, bent vannak. (66:61)

39:00
    Halvarsson személyije után Vajda Anna dobhat büntetőket, de mindkettőt elrontja... (66:59)

38:50
    Völgyi Péter időt kér természetesen, nagyon közel jött a PINKK. (66:59)

38:50
    Eladott labda a Győrnél, Egnell triplával bünteti. (66:59)

38:30
    Egy tripla a PINKK-től. (66:56)

38:12
    Egy büntetőt dob be Laklóth a kettőből. (66:53)

38:12
    Koch dobása pontatlan, a túloldalon Ruják triplája sincs benn, sőt büntetőekkel jöhet Laklóth a másik oldalon. (65:53)

37:37
    Radocaj szabálytalankodik a dobóval, Gémes-Sarok azonban lemegy, így a helyére beálló Halvarsson dobja a büntetőket, az egyiket értékesíti. (65:53)

37:25
    Radocaj szép kosara után egy időkérés jön David Lemantól. (65:52)

37:11
    Stewart dobja be a büntetőket Vincze személyije után. (63:52)

36:41
    Egy büntető is bent van utána. (63:49)

36:41
    Őri szerez kosarat közelről. (63:49)

36:05
    Laklóth betörés után szerez kosarat, dobhat egy büntetőt is, ez is bent van! (63:47)

35:35
    Őri duplája. (60:47)

35:15
    Vajda a palánk alól növeli az előnyt. (60:45)

34:50
    Őri tripla kísérlete pontatlan, a Győré a lepattanó. (58:45)

34:32
    Vendég időkérés. (58:45)

34:32
    Radocaj csont nélküli triplája jön egy győri labdaszerzés után. (58:45)

34:05
    Czirják remek betörés után szerez pontokat. (55:45)

33:35
    Egnell csont nélkül bedobja a büntetőket. (53:45)

33:35
    Vajda személyije után büntetők jönnek, de csak a győri időkérés után. (53:43)

33:25
    Ivanovic lép ki a labdával, a PINKK zárkózhat. (53:43)

33:05
    Ivanovic adja el könnyen a labdát, de Laklóth visszaszerzi Stewarttól a győri palánk alatt. (53:43)

32:35
    Faulkner közeli kosara, 10-re jön fel a PINKK. (53:43)

32:05
    Radocaj a palánk alól hibázik, a PINKK jöhet. (53:41)

31:50
    Stewart ügyetlenkedi el a labdát, jöhet a Győr. (53:41)

31:30
    Ismét Faulkneré a labda, most egy lepattanó után, a PINKK támad. (53:41)

31:04
    Faulkner remek tempódobása. (53:41)

30:35
    Faulkner szerez labdát a komlói palánk alatt. (53:39)

30:25
    Sánta szerez egy pontot büntetőből. (53:39)

30:01
    Pécsi támadással indul az utolsó negyed. (53:38)

30:01
    Elkezdődött a negyedik negyed. (53:38)

Ebben a negyedben hiába vette át a vezetést a PINKK, ez megbénította őket, nagy előnyt szerzett a Győr, ezt nem lesz könnyű ledolgozni.

30:00
    Befejeződött a harmadik negyed. (53:38)

29:59
    Radocaj kezéből kiperdül a labda, Egnell eldobja a felezővonalról, de csak a palánkot találja el. (53:38)

29:52
    Egnell dobhat büntetőket Vajda hibája után, az egyiket értékesíti. (53:38)

29:38
    Laklóth közeli tempódobása ér pontokat. (53:37)

29:15
    Faulkner távolija kijön a gyűrűről, a Győré a lepattanó. (51:37)

28:40
    Radocaj értékesíti a 2+1 büntetőt, (51:37)

28:40
    Labdát szerez Radocaj, indulna, de szabálytalankodnak vele, büntetők jönnek. (48:37)

28:25
    Vincze közeli kosara. (48:37)

28:15
    Radocaj triplakísérlete kijön a gyűrűről, de a támadás pontatlan a PINKK-től. (46:37)

27:30
    Sánta adja el a labdát, támad a Győr. (46:37)

27:14
    Radocaj csont nélküli büntetődobása. (46:37)

27:14
    Labdaszerzés a hazaiaktól, Radocaj indul, nem is ront, egy büntetőt is dobhat, de csak a PINKK időkérése után. (45:37)

27:00
    Laklóth kosara jó, utána bedobja a büntetőt. (43:37)

26:40
    Egnell pontatlan dobása után a Győré a lepattanó. (40:37)

26:35
    Ivanovic dob egy csont nélküli triplát. (40:37)

26:20
    Halvarsson közelije pontatlan, a Győré a lepattanó. (37:37)

25:43
    Stewart személyije után Laklóth büntethet, csont nélküli kosarakkal teszi. (37:37)

25:25
    Gémes-Sarok duplája egy szép tempódobásból. (35:37)

25:10
    Egnell dobása pontatlan közelről, Radocajé a lepattanó, de eladják a hazaiak a labdát a túloldalon. (35:35)

24:20
    Radocaj labdája pontatlan Vajdának, a PINKK támad. (35:35)

23:48
    Támadó fault Radocajtól, átveheti a vezetést a PINKK, Faulkner távolija pontatlan. (35:35)

23:29
    Időt kér a Győr. (35:35)

23:29
    Eladott labda a Győrnél, Egnell egyenlít egy közelivel. (35:35)

23:04
    Faulkner kosara jó, bedobja a büntetőt is. (35:33)

22:50
    Laklóth dobja be a büntetőket Stewart személyije után. (35:30)

22:30
    Az első pontokat a negyedben Egnell szerezi tempódobásból. (33:30)

22:15
    Laklóth triplája pontatlan, a PINKK jöhet. (33:28)

21:50
    Vajda szerez labdát, győri támadás indul. (33:28)

21:30
    Radocaj hibázik közelről, a PINKK támad. (33:28)

21:04
    Őri betörés után pontatlanul céloz, jöhet a Győr. (33:28)

20:49
    Faulkner triplája lejön a gyűrűről, Stewarté a lepattanó. (33:28)

20:25
    Koch betörés utáni tempója pontatlan. (33:28)

20:01
    A Győr kezdi a félidőt. (33:28)

20:01
    Elkezdődött a harmadik negyed. (33:28)

A háromnapos hétvégi kupadöntő még talán meglátszik a csapatok teljesítmény, elég sok a hiba mindkét oldalon. A győriek valamivel pontosabban játszanak, végig vezettek az első félidőben, de elhúzniuk nem sikerült, ez az öt pontos hátrány ledolgozható a PINKK számára, ha sikerül beélesíteni a játékukat, de a Győrnek is van hova fejlődnie, korántsem hozzák a csúcsformájukat, különösen igaz ez a távoli dobásaikra.

20:00
    Vége a második negyednek. (33:28)

19:58
    Radocaj betörésből szerez gyönyörű kosarat. (33:28)

19:35
    Gémes-Sarok triplája. (31:28)

19:22
    Vendég időkérés. (31:25)

19:17
    Ivanovic oldalról hint egy duplát. (32:25)

18:57
    Egnell remek tempódobása ér pontokat. (29:25)

18:30
    Vajda csont nélküli triplája. (29:23)

17:45
    Laklóth adja el a labdát a palánk alatt, Őri kosara jön. (26:23)

17:15
    Faulkner büntethet Laklóth személyije után, egyszer sikerül is. (26:21)

17:01
    Radocaj távoli dobása a gyűrűben. (26:20)

16:36
    Faulkner büntetői jönnek, ő sem ront. (24:20)

16:20
    Ruják szabálytalankodik a dobóval, Radocaj büntethet. Meg is teszi mindkétszer. (24:18)

16:05
    Vajda szerez lepattanót Stewart pontatlan dobása után. (22:18)

15:49
    Hiba a győri támadásban, Faulknert Czirják faultolja, oldalról jön a PINKK. (22:18)

15:38
    Faulkner most a palánk alól eredményes. (22:18)

15:21
    Vendég időkérés. (22:16)

15:21
    Eladott labda után Radocaj indul, nem hibázik. (22:16)

15:15
    Radocaj szép találata betörésből. (20:16)

15:05
    Ivanovic kényszerből eldobja a labdát kintről, de pontatlanul, elrontott passz Faulknertől a túloldalon. (18:16)

13:57
    Hazai időkérés. (18:16)

13:57
    Faulkner betörés után szerez pontokat. (18:16)

13:35
    Őri tripla kísérlete kimarad, támad a Győr, Radocaj is hibázik kívülről. (18:14)

12:52
    Eladott labda a hazaiaknál, támad a PINKK. (18:14)

12:35
    Lejár a PINKK támadóideje, jöhet a Győr támadása. (18:14)

11:50
    Stewart közelről faragja a hátrányt egy duplával. (18:14)

11:30
    Támadó fault a Győrnél egy jó labdaszerzés után. (18:12)

10:45
    Eladott PINKK-labda, kosárral válaszol rá Laklóth. (18:12)

10:20
    Vajda kosara jó a palánk alól a saját lepattanójából, dobhat egy büntetőt, ez kimarad. (16:12)

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (14:12)

10:00
    Befejeződött az első negyed. (14:12)

09:53
    Halvarsson közeli kosarával zárkózik a PINKK, a túloldalon Vajda pontatlan dobása vet véget a negyednek. (14:12)

09:22
    Hiba támadásban a PINKK-től, jöhet a Győr, Halvarsson szerez labdát a palánk alatt, komlói támadás jön. (14:10)

09:15
    Laklóth találata. (14:10)

08:39
    Horváth K. hibázik a palánk alatt, Ruják tripla kísérlete is pontatlan. (12:10)

08:05
    Stewart fordul le a védőjéről, szép kosár. (12:10)

07:20
    Sánta mezőnybeli szabálytalansága után Laklóth dobja be a büntetőket. (12:8)

07:05
    Koch dob be egy büntetőt Gémes-Sarok személyije után. (10:8)

05:24
    Győri támadó fault, a PINKK jöhet, Stewart a palánk alól is hibázik. (7:4)

05:05
    Stewart dobása pontatlan, a Győré a lepattanó. (7:4)

05:01
    Pontatlan dobások Őritől és Ivanovictól. (7:4)

04:15
    Faulkner újabb személyije, Radocaj dobhatja a büntetőket, csont nélküli mindkettő. (7:4)

03:57
    Halvarsson dobása pontatlan, a Győr támad. (5:4)

03:35
    Egy-egy elrontott támadás mindkét oldalon, majd eladott labdák a csapatoktól... (5:4)

01:32
    Pontatlan győri dobás, majd labdaszerzés, Faulkner faultolja Radocajt, büntetők jönnek. (2:2)

01:10
    Őri válaszol azonnal. (2:2)

00:45
    Ivanovic duplája. (2:0)

00:25
    Pontatlan dobással kezd a PINKK, jöhet a Győr. (0:0)

00:01

A Győr kezdői: Radocaj, Laklóth, Koch, Ivanovic, Vajda.

A PINKK Kezdői: Egnell, Őri, Faulkner, Halvarsson, Gémes-Sarok.

Az első osztályú női kosárlabda bajnokság a play-off szakaszba érkezett, az egyik párharcot a CMB CARGO UNI Győr vívja a PINKK-Pécsi 424 csapatával. A két nyert mérkőzésig tartó negyeddöntő első mérkőzését Győrben játsszák, hiszen az UNI Győr a negyedik helyen végzett az alapszakaszban, míg a PINKK-nek be kellett érnie az ötödik helyezéssel.

Mindkét csapat járt előrébb is a tabellán, a Győr sokáig a második helyet birtokolta, de a bajnokság hajrája nekik és a PINKK-nek is gyengére sikeredett. A hazaiak az utolsó hat meccsükből négyet veszítettek el, kikaptak az MTK-tól és a ZTE-től is odahaza, idegenben a Soprontól és az utolsó fordulóban a Diósgyőr is beelőzte őket a Győrben aratott fölényes győzelmével.

A PINKK az utolsó három mérkőzését veszítette el, Diósgyőrben kaptak ki, majd odahaza a Győr is legyőzte őket, a Sopron elleni vereség azonban számukra is benne volt a pakliban, de címvédőként az ötödik hely nem biztos, hogy az álmaik között szerepelt a bajnokság kezdetén.

Tavaly is a negyeddöntőben találkozott a két csapat, a PINKK két meccsen harcolta ki a továbbjutást a végső győzelemhez vezető úton. Ám az aktuális bajnokságban a Győr legyőzte őket oda-vissza.

A negyeddöntőjük minden bizonnyal kiélezett küzdelmet hoz majd, érdemes lesz velünk tartani az első mérkőzésen is!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Serco UNI Györ: Radocaj, Czirják, Koch, Ivanovic, Horváth K., Török, Vajda, Vincze, László, Nagy, Laklóth

Vezetőedző: Völgyi Péter

PINKK-Pécsi 424: Őri, Sánta, Egnell, Halvarsson, Ruják, Nagy D., Stewart, Domokos, Faulkner, Laczi, Gémes-Sarok

Vezetőedző: David Leman