Dinamo Moszkva – SSC Napoli 0:0 (vége) | Dynamo Kijev – Everton FC 5:2 (vége) | AS Roma – ACF Fiorentina 0:3 (vége)
Torino FC – Zenit 1:0 (vége) | Ajax Amsterdam – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:1 (hosszabbítás vége) | Internazionale – VfL Wolfsburg 1:2 (vége)
Besiktas JK – Club Brugge KV 1:3 (vége) | Sevilla – Villarreal 2:1 (vége)
Dynamo Kijev
5:2 (3:1)
Everton FC
csütörtök 19.03.2015, 19:00 • Olimpiai stadion, Kijev • Európa liga

Megérdemelten jut tovább a Dynamo Kijev!

Egy fordulatos első félidőt követően, a másodikban már szinte megkérdőjelezhetetlenné vált a hazai siker. Gusev az 56. és Antunes 76. pecbeni bomba góljával már 3-al mentek összesítésben az ukránok, végén még Jagielka szépíteni tudott,a 82. percben de ez nem volt elegendő a mai napon az angoloknak.

A nyolcaddöntőben a Dynamo Kijevvel még találkozhatunk, az Everton-tól viszont búcsút kell mondanunk az európai kupaküzdelmekben.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok! (20:58:15)

90+5

90+4
    Besic sárgul be még a végén.

90+4
    Lukaku próbálkozik újból, de Sovkovskyj ezt is fogja.

90+2
    Kone vágja hátba Dragovic-ot. Szabadrúgás kifelé.

90+2
    Lukaku próbálkozik a tizenhatos jobb csücskéből egy életerős lövéssel, de Sovkovskyj második szándékból fogja.

90+1
    4 perc lesz a ráadás.

90
    Csere a Dynamo Kijev-nél/nál: lemegy Gusev, bejön Kalytvyncev.

86
    Besic először bele lövi a sorfalba, majd a lepattanó labdát egyből ellövi, de Sovkovskyj könnyedén védi.

85
    Dragovic buktatja Osman-t. A játékvezető azonnal sárga lapot mtuat fel neki. 18 méterre szemben a kaputól rúghat szabadrúgást az Everton.

83
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rybalka (Dynamo Kijev).

83
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lukaku (Dynamo Kijev).
    Phil JAGIELKA - 5:2

82
    Szépít az Everton! PHIL JAGIELKA eredményes fejjel. Baines szögletére Jagielka érkezik a rövidre, remekül csúsztat tovább a kapuba. Ezzel újra két gól az angolok hátránya, nem adták még fel.

80
    Nem áll le a Dynamo, Yarmolenko lövi ki a keresztlécet.

78
    Csere a Everton FC-nél/nál: lemegy McCarthy, bejön Besic.
    Vitorino ANTUNES - 5:1

76
    Eldőlt a továbbjutás, VITORINO ANTUNES kipókhálózza a kapu bal felső sarkát!!! Átkeveredik a jobb oldalról a bal oldalra a labda, Antunes igazít rajta egyet, majd jó 25 méterre a kaputól kilövi a hosszú felsőt. Mintha csak zsinóron húzták volna. Összesítésben már 6-3 a Dynami Kijevnek.!

75
    Csere a Dynamo Kijev-nél/nál: lemegy Teodorczyk, bejön Kravets.

73
    Yarmolenko lép ki a leshatárról, szemben a kapussal vezetheti a labdát, de a partjelző lest int.

71
    Teodorczyk eldönthette volna a továbbjutást, de éles szögből nem tudta ellőni a rövidet védő Howard mellett. Szögletre üti ki a labdát az amerikai kapus.

69
    Osman esik el túl könnyedn a tizenhatoson belül. Nincs tizenegyes.

67
    Lukaku lök fel egyszerre két védőt, majd végül Dragovic ellen megmozdulását fújja le a játékvezető a kijevi tizenhatoson belül.

66
    McCarthy szabálytalan Buyalskyy -val szemben.

65
    Csere a Everton FC-nél/nál: lemegy Atsu, bejön Osman.

65
    Csere a Everton FC-nél/nál: lemegy Naismith, bejön Kone.

64
    Kettős csere lesz az Everton-nál, de előtte Sydorchuk helyére Buyalskyy áll be a hazaiaknál.

63
    Veloso duplázhatna, de nem találja el a kaput 20 méterről.

61
    Barkley lövi ki a bal kapufát! Tizenhat méterről tekerte el jobbal váratlanul.

60
    Egyre sürgősebb lesz az Everton-nak. Yarmolenko-t kellett ápolni közben.
    Oleg GUSEV - 4:1

56
    OLEH GUSEV góljával 4-1-re vezet a Dynamo! Gusev lőhet öt méterről kapura, de az első próbálkozás még levágódik, a következőt viszont már kíméletlenül bevágja a támadó. 5-3 összesítésben a Dynamo-nak.

55
    Melegítenek az Everton cserejátékosai. Lassan támadóbb állásba kell állniuk.

54
    Teodorczyk-ot rántják le a félpályánál, hazai szabadrúgás.

51
    Coleman szabálytalankodik Yarmolenko ellen.

49
    Khacheridi és Sovkovskyj hozza össze egy szögletet az Everton-nak.

48
    Lukaku szabálytalan a másik oldalon. Antunes-t rántotta le.

48
    Teodorczyk szabálytalan az ellenfél térfelén.

47
    Ott folytatja a Kijev, ahol abba hagyta. Nyomást gyakorolnak a vendégekre.

46

Fordulatos első félidőn vagyunk túl, ahol a hazai csapat mehet 3-1-es előnnyel az öltözőben.

Yarmolenko kezdte meg a 21. percben a góltermést, amivel egyből a kijeviek álltak már továbbjutásra. Nem sokáig örülhettek az ukránok, Lukaku hatalmas gólt lőtt a 29. percben és ezzel már az angolok álltak továbbjutásra. A 35. percben Teodorczyk egy szerencsésen elé pattant labdát gyűrt be a kapuba, így ekkor még a ráadás is elképzelhetőnek tűnt, de két perce rá Yarmolenko második góljának köszönhetően a hosszabbítás már kizárható, a hazaik állan jelenleg továbbjutásra.

Összesítésben az állás, 4-3 a Kijevnek.

Izgalmas második félidő várható, nem dőlt még el semmi.

45+5

45+4
    A védők könnyedén kifejelik a szögletet.

45+4
    Coleman harcol ki még egy szögletet a félidő lefújása előtt.

40
    Továbbra is lendületben a Dynamo, az angolok csak keresik a labdát.
    Miguel VELOSO - 3:1

37
    Biztosan nem lesz hosszabbítás, MIGUEL VELOSO góljával pillanatok alatt elhúz kettővel a Dynamo Kijev. Egy felívelt labdát Jagielka fejel a tizenhatosra érkező Veloso elé, a támadó pedig kapásból belövi az elvetődő Howard felett. Talán egy védőn még megpattant a labda. Összesítésben 4:3 a hazaiaknak.
    Lukasz TEODORCZYK - 2:1

35
    LUKASZ TEODORCZYK duplázik! Gusev beadása Teodorczyk elé pattan, aki közelről nem hibázik és könyörtelenül bevágja a kapuba a labdát. Az állás 2:1, összesítésben pedig hosszabbításra állnak a felek.

34
    Baines szögletét a védők kifejelik előre.

34
    Szögletből lett újabb szöglet. Baines végzi el.

33
    Danilo Silva ment becsúszva szögletre Naismith lövésénél.

32
    Yarmolenko beadását húzza le Howard.
    Romelu LUKAKU - 1:1

29
    ROMELU LUKAKU góljával egyenlít az Everton! Egy levágódó labda kerül a belga csatár elé, aki gondolkodás nélkül tekeri be a bal felső sarokba. Az állás 1:1, újra az Everton áll továbbjutásra.

27
    A szöglet után Khacheridi marad lent a földön. Ebből lehet, hogy csere lesz.

26
    Yarmolenko duplázhatna közben, hatalmas bravúrral védi lövését Howard szögletre. Felgyorsult a meccs.

25
    Barkley-t indítják a saját térfeléről, eljut egészen tizenhatoson belülre, majd ballal kilövi a hosszú kapufát. Óriási helyzet maradt ki.
    Andriy YARMOLENKO - 1:0

21
    ANDRIY YARMOLENKO góljával vezetést szerez a hazai csapat és már továbbjutásra állnak az ukránok! Yarmolenko kezd biciklicselekbe, majd elindul befelé és jó húsz méterről Barry mellől kilövi a hosszú felsőt. Gyönyörű gól! Az állás 1:0.

20
    Baines szabálytalan az ellenfél térfelén.

17
    Yarmolenko cselezget lent a szélen, de végül a védője győz, sőt róla megy ki a labda.

13
    Jarmolenko végezhet el szögletet.

11
    Barkley próbálkozna megint távolról, de ebbe is belecsúsznak.

10
    Sydorchuk szabálytalan Jagielka-val szemben.

9
    Barkley távoli lövésébe vetődik bele Dragovic.

8
    Danilo Silva ad megint középre a jobb szélről, Teodorczyk fejel, de nincs elég erő a támadó fejesében, Howard hozhatja játékba a labdát.

7
    Dragovic szereli magabiztosan Lukaku-t a tizenhatoson belül. Kellet a védő nagyon.

4
    Antunes kap labdát a tizenhatoson belül, majd tizenegy méterről mellé bombáz.

2
    Gusev fejese megy nem sokkal mellé. A támadó nagyon szép keresztlabdát kapott Danilo Silva-tól.

1

Izgalmas mérkőzésre lehet számítani a Dynamo Kijev – Everton, kijevi nyolcaddöntőjének visszavágóján az Európa Ligában.

Az első mérkőzést Liverpoolban az Everton nyerte 2-1-re, azonban Oleh Gusev (Dynamo Kijev) idegenben szerzett találata bizakodásra adhat okot szomszédainknál.

Mindkét csapat győzelemmel hangolt a találkozóra a hétvégén.
    Az Everton a Newcastle-t verte meg 3-0-ra hazai pályán, a Kijev pedig 5-0-ra diadalmaskodott a Mariupo ellen szintén otthoni környezetben.

A fogadóirodák egyöntetűen a hazaiakat tartják a mérkőzés esélyeseinek, kérdés a pályán mi valósul majd meg ebből?!

Tartsatok velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Pető József

Gólok: 21. Yarmolenko, 35. Teodorczyk, 37. Veloso, 56. Gusev, 76. Antunes – 29. Lukaku, 82. Jagielka

Lapok:   83. Lukaku (DKY), 83. Rybalka (DKY), 85. Dragovic (DKY) – 90+4. Besic (EVE)

Dynamo Kijev: Sovkovskyj – Antunes, Dragovic, Khacheridi, Danilo Silva – Veloso, Rybalka, Gusev, Sydorchuk, Yarmolenko – Teodorczyk
    Cserék: Burda, Buyalskyy, Garmash, Kalytvyncev, Kravets, Mbokani, Rybka

Everton FC: Howard – Coleman, Alcaraz, Jagielka, Baines – McCarthy, Barry, Naismith, Barkley, Atsu – Lukaku
    Cserék: Besic, Garbutt, Gibson, Kone, Osman, Robles, Stones

Játékvezetők: Deniz Aytekin

Első meccs: Everton FC - Dynamo Kijev 2:1