Dinamo Moszkva – SSC Napoli 0:0 (vége) | Dynamo Kijev – Everton FC 5:2 (vége) | AS Roma – ACF Fiorentina 0:3 (vége)
Torino FC – Zenit 1:0 (vége) | Ajax Amsterdam – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:1 (hosszabbítás vége) | Internazionale – VfL Wolfsburg 1:2 (vége)
Besiktas JK – Club Brugge KV 1:3 (vége) | Sevilla – Villarreal 2:1 (vége)
AS Roma
0:3 (0:3)
ACF Fiorentina
csütörtök 19.03.2015, 19:00 • Stadio Olimpico, Roma • Európa liga

Az első félidőben egy szűk negyed óra alatt eldöntötte a meccset a Fiorentina, hibát hibára halmozott a hazai csapat, amit kegyetlenül ki is használtak a vendégek.

A második félidő elejét megnyomta még a Róma, de ezt követően feladták, visszaesett az Iram, még Salah két kapufát tudott lőni, pechére ezek kifelé jöttek, szóval akár nagyobb arányú vereséget is szenvedhetett volna az AS Roma. Óriási bajban a hazaiak, továbbra sem nyertek tétmeccset 2015-ben odahaza.

A végeredmény AS Roma – Fiorentina 0:3, összesitésben 1:4, a vendégek jutottak tovább, még hozzá a vártnál simábban. Köszönjük figyelmüket! (20:51:13)

90+2

90+1
    Próbál még egyet támadni, Holebas középre tett labdáját kivágták.

90+1
    Egy perc csupán a ráadás.

90
    De Rossi harminc méteres bombája méterekkel fölé szállt.

89
    Két perc a rendes játékidőből, nincs is sok értelme hosszabbitani.

88
    Ljajic kapott még egy sárga lapot, ezzel mehet az öltözőbe. Hátulról szállt bele Auilaniba, ezért a lap.

87
    Ismét a rómaiak végezhettek el sarokrúgást, de könnyedén kifejelték. Bedobással jöhetnek a farkasok.

86
    Iturbe középre tartó beadását Rodriguez blokkolta.

85
    Kicsiben végezték el a vendégek, majd Aquilani próbálkozott lövéssel, amit közvetlen közelről blokkoltak.

84
    Vargas külsővel próbált gólt szerezni, de belevetődtek, szöglet.

83
    Iturbe bal lábas lövése középre tartott, Neto védeni tudta.

83
    Lassan készülődhet inkább az AS Roma a hétvégi bajnokira, ahol a második hely megtartása a legfőbb cél.

81
    Forranak az indulatok, a feldühödött hazai szurkolók a pályára próbáltak bejutni, egyenlőre sikerült megakadályozni ezt.

81
    Tiz perc a rendes játékidőből.

80
    Információk szerint a hazai ultrák a vendég ultrákkal együtt buzditják a Fiorentinát, egy újabb tőrdöfés a hazai játékosok szivébe.

79
    Aquilani érkezett Valero helyére. A cserék elfogytak.

78
    Ljajic rúgta fel ellenfelét, sárga lap.

78
    Lehetne sokkal is csúnyább a különbség.

77
    Salah addig tologatta, amig lövőhelyzetbe nem került. Húsz méteres remek csavarása a jobb kapufán csattant!

77
    Florenzi lépett ki leshatárról, majd kapásból próbált gólt szerezni, Neton nem ment át a labda, védeni tudott!

76
    Teljes extázisban a Fiorentina szurkolótábora, csak az ő hangjukat hallani.

75
    Kis szögletet követően a beadást De Rossi fejelte kapura, próbálkozása jócskán mellé szállt.

74
    Florenzi remekül vitte el az alapvonalig, majd beadását blokkolta Basanta. Szöglet.

73
    Talán már a sérülések elkerülése a legfőbb cél, az iram is visszaesett.

72
    Edző meccs jellegűvé avanzsálódott a mérkőzés.

71
    Húsz perc a rendes játékidőből.

70
    Mintha már a felek berendezkedtek volna erre az eredményre, a lényegi dolgok eldőltek, innen nem áll fel a hazai csapat, maxmimum a szépités jöhet össze, de a labda most is a Fiorentina-nál van.

69
    A beadás a hosszú oldalra szállt, Gervinho labdaátvétele nem volt jó, kiment a labda az alapvonalon. Némi füttyszót is kap.

69
    Ljajic beadását Vargas fejelte szögletre.

68
    Holebas kapott szabadrúgást a tizenhatos előterében, beadás jöhet.

67
    Firenzei fieszta egyenlőre a Stadio Olimpicoban, az AS Roma továbbra sem nyert 2015-ben otthon tét meccset.

66
    Gervinho lökött, szabadrúgást kapott a Fiorentina a pálya középső harmadában.

65
    Az utóbbi percekben picit leült a meccs, labdázgatnak többnyire a vendégek.

64
    Verda kapott a lábára Alonso-tól, szabadrúgás.

63
    Vargas érkezett Babacar helyére.

63
    Fiorentina bedobással folytatódik a meccs.

62
    A próbálkozások száma 9:9, kapura 4, illetve 6 tartott.

61
    Fél órája maradt az AS Romanak, hogy legalább kozmetikázza az eredményt.

60
    Ljajic sarokrúgása nem okozott veszélyt, továbbra is benne van a gól a meccsben.

60
    Gervinho kapott óriási passzt, ziccerbe vihette rá Neto-ra, de addig pepecselt, ameddig Basanta visszaért, és szerelte. Szöglet.

59
    Záporoznak az átlövések, ezúttal Fernandez lövését védte könnyedén Skorupski.

58
    Florenzi próbálkozott lövéssel, a rövid sarkot vette célba, de fölé/mellé lőtt.

58
    Babacar távoli lövését Skorupski védeni tudta, ez is lehetőség volt.

58
    Yanga-Mbiwa helyére Astori érkezett.

57
    Joaquin kapott majdnem pontos passzt, a kimozduló Skorupski az oldalvonalon túlra lőtte a labdát.

56
    Talán legutóbb a Bayern ellen játszottak ennyire gyengén a rómaiak, ekkora 1:7-re kaptak ki, most azért ennyire nem vészes a helyzet, de a továbbjutás elúszni látszik.

55
    Fernandez kis szögletéből nem adódik veszély, de továbbra is a labda a vendégeknél.

55
    Fiorentina kontra jött, Salah tálalt az üresen érkező Babacar számára, akinek lapos lövését bravúrral tolta szögletre Skorupski!

55
    Becsülettel támadnak a fővárosiak, de egyenlőre nincs gól.

54
    56:44 a labdabirtoklás aránya, 8:7 a lövések száma, ezzel nincs gond, viszont a futballt gólra játsszák, a Fiorentina ebből hármat is szerzett.

53
    Iturbe huszonhat méterről lőtt nagyjából, lövése jócskán fölé, a nézőket veszélyeztette csak.

52
    Totti elkezdett melegiteni, nem lesz ő sem könnyű helyzetben, ha pályára kell lépnie.

52
    Verde fájlalja lábát, egyenlőre a pályán marad, ráadásul egy cseréje van már csak Garcia mesternek.

51
    Ljajic átlövése erős, lapos volt, de Neto-ról ki sem jött.

50
    Továbbra is négy gól kell a fővárosiaknak, egyenlőre egy sem jön össze.

49
    Iturbe szabálytalankodott Alonsoval szemben.

48
    Salah vágott le óriási sprintet, majd egy testcsel, majd egy lövés ballal, ami a felső lécen csattant!! Majdnem ott volt a negyedik.

47
    Ljalic-ot Badelj szerelte elegánsan.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

Három góllal vezet a Fiorentina a félidőben, ehhez azonban nem kellett megszakadniuk. Holebas buta szabálytalansága büntetőt ért, amit gólra is váltott Rodriguez, majd Alonso szerzett gólt, kihasználva egy kapushibát, a harmadik gól pedig Basanta nevéhez fűződik, aki üresen felugorva a léc alá fejelt. Nagyon nagy a gond az AS Roma háza táján, és volt olyan szurkoló, aki már el is indult haza, óriási füttyszót kapott a csapat a félidőben. Minden idők egyik legnagyobb feltámadása kéne a továbbjutáshoz,négy gólt kéne egy félidő alatt szerezni, és egyet sem kapni! A félidőben tehát 0:3, tartsanak velünk!

45+3

45+2
    Verde kicsiben végezte el, majd a középre tett labda Iturbe számára magas lett, a labda kiment az alapvonalról.

45+2
    Florenzi távoli lövést megpattant, sarokrúgás!

45+1
    A beadásra Babacar érkezett, mikor már lőni készült, Tomovic kivágta előle a labdát.

45+1
    Két perc a ráadás.

45
    Verde bal szélről érkező beadását Neto húzta le a levegőből.

44
    Újabb csere a hazaiaknál. Verde érkezett Keita helyére. Keita megsérült feltehetőleg.

42
    Ljajic átadásába belepiszkáltak, Neto húzta le a labdát.

41
    Tomovic végezheti el a bedobást a pálya középső harmadában.

41
    Kényszerű csere, Tomovic érkezett Savic helyére.

39
    Manolas szabálytalankodott, a középpályáról jöhet a Fiorentina. Savic ápolása miatt állt a játék, aki nem valószinű, hogy folytatja.

39
    A beadás jól jött be Pjanic számára, akinek a fejesét a gólvonalról sikerült kivágni!

37
    Babacar szabálytalankodott, jó negyvenről jöhet a hazaiak szabadrúgása.

37
    Florenzi sarokrúgását hatástalanitották a védők.

36
    Gervinho-t szerelték, szöglettel jöhetnek a farkasok.

35
    Pjanic huszonkét méteres, jobb alsóba tartó lövését Neto védeni tudta.

34
    Szépen labda a tartja a labdát a Fiorentina, nem sietik el a támadásokat, ami érthető.

33
    Keita lesen tartózkodott.

32
    Tizenhárom perc alatt szerzett hármat a Fiorentina. Nem igazán van benne a meccsben, hogy négyet lőjön az AS Roma, annyi kellene ugyanis a továbbjutáshoz.

31
    Ljajic húsz méteres bombája méterekkel fölé szállt. Kirúgás.

31
    Negyed óra a félidőből, erre az eredményre senki nem számithatott.

30
    A rövid sarok irányába tartó beadást Pjanic vágta ki.

29
    A bal szélről érkező beadás veszélyes volt, Juaquin elől sikerült menteni szögletre!

28
    Babacar távoli, lapos lövése jócskán mellé, ez nem volt veszélyes.

27
    Óriási helyzetben Ljajic, lövése középre tartott, hiába volt bomba erős, Neto védeni tudta!

27
    Változtat Garcia mester, Torosidis helyére Iturbe érkezett.

25
    Nyilván nem technikai különbségek vannak, nagyjából egyenlőre erők küzdelme ez, inkább mentális problémák vannak a hazai fejekben.

24
    Torosidis beadásra túlságosan mély lett, a labda elhagyta az alapvonalat, kirúgással jöhet Neto.

23
    1:4 a próbálkozások száma, a vendégek háromszor találták el a kaput, mindhárom beakadt.
    BASANTA - 0:3

22
    A Fiorentina gólt szerzett!

Teljes a hidegzuhany! Ezúttal a beadásra JOSE BASANTA érkezett, senki nem ugrott fel vele, pontos fejese a bal sarokban kötött ki! 0:3, négy kéne már az AS Romanak!

21
    A keresztlabdára Babacar érkezett, kapáslövését Skorupski reflexszerűen szögletre mentette!

20
    Szöglethez jutott a hazai csapat, de Florenzi beadásából nem sikerült veszélyt kialakitani.
    ALONSO - 0:2

18

Teljes dráma Rómában! Skorupski próbálta megmenteni a rosszul hazatett a labdát, és csapatát a szöglettől, belepaskolta a labda, majd elejtette, MARCOS ALONSO köszönte szépen, az üresen kapura vihette a labdát, majd laza bokamozdulattal belőtte. 0:2. Három kell innen a farkasoknak.

16
    A beadásra Torosidis érkezett, teljesen üresen fejelhetett, pechére a bal sarkot centikkel elkerüli fejese!

15
    Ismét szöglethez jutott az AS Roma.

14
    Pjanic középre tett labdáját kivágták, majd a kapáslövést blokkolták, a támadásnak vége.

14
    Gervinho harcolt ki sarokrúgást.

11
    Pjanic kapott pontos passzt, majd tüzelt, lövése a bal saroktól egy-két méterre szállt el.

10
    Nincs mese, kockáztatnia kell a hazaiaknak, egyetlen gól a hosszabbitásra lenne elég. Amennyiben a Fiorentina talált egy gólt, három római találat kéne, az már elég necces.
    RODRIGUEZ - 0:1

9

GONZALO RODRIGUEZ a jobb alsót választotta ezúttal, Skorupski a másik irányba vetődött, továbbjutásra áll a Fiorentina! 0:1!

9
    Basanta kapott sárgát reklamálásért.

8
    Rodriguez berúgta, de megismételteti a spori, valaki bemozdulhatott!

8
    Holebas kapott sárga lapot belépőjéért.

7
    Fernandezbe rúgott bele Holebas, a szabálytalanság egyértelmű! Büntetőt kap a Fiorentina!

6
    Nyomnak a vendégek, beszorultak a rómaiak.

5
    Pjanic kezezett, a Fiorentina kapta a labdát a középpályán.

4
    Salah huszonkét méteres bombája centikkel suhant el a bal felső fölött!

4
    Az átadás Gervinho számára elérhetetlen, Neto magabiztosan begyűjtötte a labdát.

3
    Pjanic kapu elé tett labdája rövid lett, sikerült kivágniuk.

3
    Szabadot kapott az AS Roma, a táv negyven méter, beadás jöhet.

2
    A jobb oldalról érkező beadásra Pjanic érkezett, fejesét gond nélkül védi Neto.

1
    A vendégek kezdték a meccset, a hangulat elég parazsas.

1

A hazaiak bordó mezben, a vendégek fehérben játszanak.

Az Európa Liga nyolcaddöntőjének visszavágóján az AS Roma fogadja a Fiorentina együttesét. Igazi olasz csemege lesz ez európai kupaporondon.

Az AS Roma otthon pocsék formában van, otthon, rendes játékidőben mérkőzést legutóbb tavaly novemberben nyert, ezt követően tizenegy tét meccsen nem! Háromszor kikaptak, és nyolc, azaz nyolc döntetlent játszottak. Ennek a pocsék formának köszönhető, hogy szinte végképp eldölt az olasz bajnoki cim sorsa, hiszen a Juventus már tizennégy ponttal van előttük! Inkább hátra kell tekinteniük, hiszen a Lazio egy pontra van tőlük, a Napoli négyre, a Fiorentina, és Sampdoria pedig ötre. Legutóbb kisebb meglepetésre odahaza a Sampdoria-t fogadták, akik el is hozták a három pontot az olasz fővárosból!

A Fiorentina az ötödik a tabellán, öt pontra tehát a Rómától. Óriási csata lesz az ezüst éremért a Seria A-ban. A Fiorentina idegenben jó formában van, legutóbbi idegenbeli tiz meccséből hatot nyert, két döntetlen, és két vereség ( csupán! ) mellett. A két EL meccs között az AC Milant fogadták vendégül, és 1:0-ás hátrányból remek végjátékkal, 2:1-re győztek.

A két csapat az idei szezonban négyszer találkozott, melynek eredményei :
    Bajnoki meccs: AS Roma – Fiorentina 2:0,
    Bajnoki meccs : Fiorentina – AS Roma 1:1,
    Olasz kupa: AS Roma – Fiorentina 0:2
    majd végül a múlt heti EL meccs, ami 1:1-el zárult. Tehát a Róma otthonában egyszer hazai siker, megy egyszer vendég siker született. Ez a meccs is teljesen megjósolhatatlan, bármi lehet. Megéri velünk tartani, izgalmakban nem lesz hiány!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Gólok: 9. Rodriguez (bünt.), 18. Alonso, 22. Basanta

Lapok:   8. Holebas (ASR), 78. Ljajic (ASR) – 9. Basanta (FIO)   88. Ljajic (ASR)

AS Roma: Skorupski – Holebas, Yanga-Mbiwa ( 58' Astori ) , Manolas, Torosidis ( 27' Iturbe ) – Keita ( 44' Verde ) , De Rossi (C), Pjanic – Ljajic, Gervinho, Florenzi
    Cserék: De Sanctis – Astori, Cole, Iturbe, Paredes, Totti, Verde

Edző: R. Garcia

ACF Fiorentina: Neto – Savic ( 41' Tomovic ), Rodriguez, Basanta – Joaquin, Fernandez, Badelj, Valero (C) ( 79' Aquilani ) , Alonso – Salah, Babacar ( 63' Vargas )
    Cserék: Lezzerini – Aquilani, Gomez, Ilicic, Pasqual, Tomovic, Vargas