1:2 (0:1)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
péntek 20.03.2015, 19:00 • Fehérvári úti stadion, Paks • OTP Bank Liga

Hatalmas meglepetésre győz a Haladás, Pakson.

Hiába egyenlített ki hamar a Paks a második félidőben, Kulcsár butaságának köszönhetően nehéz helyzetbe hozta a csapatát. Végül a piros lap és a büntető döntőnek bizonyult a mérkőzés vége szempontjából.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok! (20:54:29)

90+4

90+3
    Csere a Szombathelyi Swietelsky-Haladás-nél/nál: lemegy Gaál, bejön Bühler.

90+2
    Szabó szereli tökéletesen Martinezt.

90+1
    Négy perc lesz a ráadás.

89
    Csere a Szombathelyi Swietelsky-Haladás-nél/nál: lemegy Radó, bejön Rácz.

88
    Vági passzol nagyon veszélyesen középre, Balázs maradt le éppen róla, Rózsa vetődik rá végül a labdára.

87
    Haraszti csap be két védőt a jobb szélen, de a harmadikon fennakad.

85
    Bartha lövése megy méterekkel fölé 18-ról. Nagyon nyom a Paks az utóbbi percekben.

84
    Haraszti beadását kifejelik a védők.

81
    Martinez lő nem sokkal mellé 16 méterről.

79
    Rózsa szedi össze a szögletből beívelt labdát.

79
    Balázs harcol ki szögletet Jánvári mellett.

77
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Vági (Paksi FC).

76
    Bartha ellen szabálytalankodnak a félpálya körül.

75
    Haraszti esik el a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem fúj tizenegyest.

71
    Csere a Paksi FC-nél/nál: lemegy Kesztyűs, bejön Vági.

70
    Kecskés ment szögletre Martinez elől.

68
    LEONARDO ANTONIO MARTINEZ bevágja a tizenegyest a jobbra a vetődő Molnár mellett. Vezetnek újra a vendégek.

66
    Kulcsár követ el buta szabálytalanságot a tizenhatoson belül, Martinezt húzza vissza, amiért a játékvezető felmutatja neki a második sárgát és ezért a piros lapot is, plusz büntetőt rúghatnak a vendégek.

64
    Haraszti szabadrúgását a védők taccsra fejelik ki.

63
    Csere a Szombathelyi Swietelsky-Haladás-nél/nál: lemegy Halmosi, bejön Németh.

63
    Jánvári löki ki a pályáról Kulcsárt.Szabadrúgás a jobb szélről a Paksnak.

61
    Bertus lövi bele a védőkbe a szabadrúgást, majd Haraszti lövi fölé a lepattanó labdát.

61
    Halmosi kap sárga lapot reklamálásért.

60
    Harasztit buktatja Martinez. 20 méterre a kaputól szabadrúgás a Paksnak.

58
    Visszaáll a pályára Halmosi.

57
    Halmosit kellett ápolni, majd hordágyon vitték le a pályáról.

55
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kulcsár (Paksi FC).

53
    Kulcsár passzol veszélyesen középre, éppen, hogy lemarad róla Bartha.

50
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Angyal (Szombathelyi Swietelsky-Haladás).

50
    Kesztyűs szabálytalan az ellenfél térfelén.

47
    Kiegyenlít a Paks, BALÁZS ZSOLT a gólszerző! Haraszti szögletét csúsztatja tovább egy paksi, amire Balázs érkezik és közelről a kapuba fejel. Az állás ezzel 1:1.

47
    Haraszti elől tisztáz Devecseri szögletre.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

A gól volt az utolsó momentum az első félidőben.

Az első félidőben többnyire a paksiak domináltak, de a nagyobb helyzeteket a Haladás alakította ki. Végül a félidő utolsó percében Halmosi váratlan húzásával megszerezte a vezetést a Haladás.

A szünet után folytatjuk!

45

45
    HALMOSI PÉTER góljával a semmiből szerzi meg a vezetést a Haladás! Halmosi szánja el magát egy váratlan távoli lövésre, ami végül be is akad Molnár kapujába. Nagyszerűen lőtte ki a bal alsó sarkot. Az állás: 0-1.

45
    Haraszti kapura lövi a szabadrúgást, Rózsa magabiztosan fogja.

44
    Iszlai sárgul be miután Kecskést rántja le.

43
    Rózsa tisztáz lábbal Balázs elől.

42
    Bartha követ el taktikai faultot a vendégek térfelén.

41
    Ródenbücher elől öklözi előre a labdát Rózsa. Veszélyes szöglet volt.

41
    Haraszti harcol ki szögletet. Bertus fogja elvégezni.

40
    Haraszti célozza meg a bal alsót, de Rózsa kiszedi, végül egy paksi támadóról pattan ki a labda.

39
    Paksi szabadrúgás következik. A távolság kb. 25 méter.

37
    Molnár húzza le a középre beadott szögletet.

36
    Szögletet harcol ki a Haladás.

34
    Haraszti végezhet el újra szabadrúgást, de a védők most is megverik fejjel a támadókat .

32
    Angyal tartja fel Bartha-t. Saját térfeléről jöhet szabadrúgással a Paks.

30
    Rózsa emelkedik mindenkinél magasabbra a szabadrúgás után.

29
    Angyal szabálytalankodik Bertus ellen. Hasonló helyről jöhet a Paks, mint az előbb a Haladás.

27
    Gaál vállalja el a szabadrúgást, Molnár fogja magabiztosan a lövést.

26
    Martinez ellen szabálytalankodnak a paksi védők. Veszélyes helyről rúghat szabadrúgást a "Hali".

25
    Kecskés hozza helyzetbe magát ,de lövés helyett lepasszolja, végül Harasztinál köt ki a labda, aki kapsából fölé lövi 20-ról.

23
    Nagyot kell nyújtózkodnia Rózsának, de megszerzi Balázs beadását. Haraszti érkezett középen a labdájára.

22
    Báló bal oldali beadását Bartha tudja lefejelni a földre, de fejesében már nincs elég erő. Rózsa hozhatja játékba a labdát.

21
    Halmosi szögletét Molnár öklözi előre.

20
    Szabó fejéről megy ki szögletre a labda.

17
    Haraszti szögletét hatástalanítják a védők, majd Kesztyűs emeli túl hosszan középre. Kirúgás következik.

16
    Kesztyűs vállalkozik egy távoli lövéssel, egy védőről megy fölé. Szöglet jön.

13
    Halmosi középre tekert szabadrúgását Szabó fejeli előre.

13
    Báló faultólja Gaált. Szabadrúgás a vendégeknek a paksi térfélről .

11
    Radó vezetheti rá egy az egyben a kapusra, óriásit véd Molnár.

10
    Balázs baloldali beadását húzza le Rózsa.

10
    Kesztyűs indítása hosszú Bartha-nak. Kirúgás következik.

6
    Bartha lő egy biciklicselt követően mellé 20-ról. Támadó szellemben léptek pályára a hazaiak ez már most jól látszódik.

5
    Balázs löki fel Devecserit.

5
    Haraszti lő fölé 16 méterről.

4
    Szabó ívelése csúszott le a lábáról. Rózsa gyűjti be.

3
    Megvan a mérkőzés első helyzete, Bartha passzolt Bertushoz, a támadó fordulásból lőtt kapura. Rózsának ez nem okozott gondot.

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

1

Az OTP Bank Liga 21. fordulójában a Paks, otthon fogadja a Szombathelyi Swietelsky-Haladást.

A hazaiak a télen elvesztették névadó szponzorukat, azonban biztosítva vannak a feltételek az idei szezon végéig. Relatíve így nyugodtan készülhet a csapat, melynek egyértelmű célja az 1-6-ban végezni a bajnokságban. Jelenleg a paksiak az 5. helyen állnak a tabellán, mindössze 4 ponttal lemaradva a dobogó legalsó fokától.

A vendég Haladásnak a bennmaradásért kell küzdeni, jelenleg a 14. helyen állnak a tabellán, mindössze 1 ponttal előzik meg a már kieső helyen álló Honvédot.

A Paks legutoljára október 4-én veszített hazai találkozót, akkor épp a kecskemétiek ellen, melyet a Haladás 1-0-ra tudott legyőzni vendégként. Érdekes, hogy a vendégeknek ez az egyetlen idegenbeli sikerük eddig a szezonban, döntetlent is csak egyszer értek el ezen kívül.

A két csapat későnyári mérkőzését a Paks nyerte Szombathelyen, 3-1-re.

Az előzmények tudatában a hazaiak tűnnek esélyesebbnek, de a labda gömbölyű.

Tartsatok velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Pető József

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 47. Balázs – 45. Halmosi, 68. Martinez (bünt.)

Lapok:   55. Kulcsár (PAS), 77. Vági (PAS) – 44. Iszlai (HAL), 50. Angyal (HAL), 61. Halmosi (HAL)   66. Kulcsár (PAS)

MVM Paks: Molnár – Báló, Kecskés, Kesztyűs, Ródenbücher, Bertus, Szabó, Bartha, Kulcsár, Haraszti, Balázs
    Cserék: Csernyánszki, Gévay, Hahn, Vági, Könyves, Simon, Lencse

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Jánvár, Radó, Martinez, Iszlai, Nagy, Angyal, Jagodics, Gaál, Devecseri, Halmosi
    Cserék: Branescu, Mancini, Jancsó, Rácz, Schimmer, Németh, Kretz

Játékvezetők: Vad II. István, Albert István, Berettyán Péter