Fehérvár AV19 – EC Red Bull Salzburg 4:2 (vége)
Fehérvár AV19
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
EC Red Bull Salzburg
szombat 21.03.2015, 17:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBYSL

Vége! 2-0-ra hozza az utolsó harmadot a Volán, ezzel a fehérvári fiatalok 4-2-re megnyerik az Erste Bank Young Stars League döntőjének első összecsapását, ezzel 1-0-ra vezet Tyler Dietrich legénysége a két nyert mérkőzésig tartó párharcban!
    A közönség buzdítását kihasználva sikerült a záró harmadban az osztrákok fölé nőni, Szabó Dániel és Kocsis Ferenc találataira már nem volt salzburgi válasz.

Folytatás szerdán Salzburgban, ahol a fehérváriak megnyerhetik a bajnokságot! (19:50:29)

58:51
    Sárpátki nem tudja rendesen lekezelni a korongot, nincs ziccer!

57:48
    Vlahovic lepkésében a pakk, a bedobás a vendégek kapuja elől jön.

56:57
    Sárpátki ugrik ki a jobb szélen, keményen lő, Vlahovic véd a mamuttal!

55:44
    Hamvai lő a bedobó körből, Vlahovicról nem jön ki a pakk.

55:19
    Tilos felszabadítás (Salzburg).

55:14
    Sárpátki kétszer is blokkolja Eder próbálkozását!

53:30
    A Volán gólt szerzett!
    GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kettővel vezetünk! Erdély tolja oldalra a pakkot, Hamvai tüzel, nagyot véd Vlahovic, a kipattanóra érkezik KOCSIS FERENC, aki az üres kapuba lő! Felrobban a csarnok! 4-2!

Gólpassz: Hamvai Szilárd és Erdély Csanád!

52:27
    Körner a kapu torkában lőhetne, ám nehéz a dolga, a levegőben nem is találja el elsőre a pakkot, ez a szerencsénk!

51:33
    Wolf lő a kék elől félmagasan, szerencsére középre, Kornakker így hárítani tud.

50:53
    Pillók távoli lövését Vlahovic szedi le lepkéssel a hosszú felsőből.

50:23
    Kiegészül a Fehérvár AV 19 csapata, nem sokkal előtte Vokla az utolsó pillanatokban ért oda Kainz elé.

49:45
    Sikerül kiütni újfent a korongot a harmadból.

49:02
    Ismét felszabadítanak a hazaiak, taps a jutalom.

48:45
    Nemes és Berger ütközik össze, utóbbinak fáj jobban a találkozó.

48:40
    Felszabadítanak a fehérváriak.

48:33
    Eder kapáslövését benyeli Kornakker!

48:20
    Reisz (Fehérvár) ül le kettő percre gáncsolásért!

47:00
    A gól után hevesen reklamálnak az osztrákok, a játékvezetők azonban hajthatatlanok.

47:00
    GÓÓÓÓÓL! Micsoda találattal vezetünk először a döntőben! SZABÓ DÁNIEL lövése a mamutról a bal alsó felé csorog, közben egy fehérvári ütközik a kapussal, a korong becsúszik, felrobban a csarnok! 3-2!

Gólpassz: Nemes Benjamin és Kocsis Ferenc.

46:44
    Sikerül felszabadítaniuk a vendégeknek.

45:25
    Emberelőnyben a Volán! Egger (Salzburg) bottal lökésért pihen a büntetőpadon kettő percig!

45:25
    Időközben kiegészülnek a hazaiak.

45:25
    Kainz lövése nem sokkal megy fölé!

44:45
    Ismét sikerül kiütni a harmadból a pakkot.

44:10
    Felszabadítanak a hazaiak.

43:22
    Varga Balázs (Fehérvár) ül le kettő percre magas bottal való játékért!

42:57
    Lesre korcsolyáznak a vendégek.

41:03
    Egger szúrja rá fonákkal a pakkot, Kornakkerről oldalra pattan a korong.

40:01

A második harmadot a Volán kezdte jobban, a fehérvári fiatalok a kapujuk elé szegezték a vendégeket, ám a 27. percben Kainz ki tudott ugrani a jobb oldalon, Kornakker nem háríthatta a ziccert. A találat után öt perccel ismét egyenlítettek a fehérváriak, Szabó Pál Krisztián mozdulata után valósággal felrobbant a csarnok! Innen várjuk a mérkőzés folytatását, ami lehet, hogy nem ér véget 60 perc után!

40:00

39:51
    Vokla lő a kékről, nagy a tumultus Vlahovic előtt, ez sincs bent!

39:42
    Mazzag Dániel távoli bombája megy fölé.

39:26
    Vlahovic tenyerel rá a pakkra, a bedobás az osztrákok harmadában lesz.

39:03
    Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

38:19
    Kiegészülnek az osztrákok.

37:59
    Szabó Dániel célozza meg a hosszú alsót messziről, Vlahovic mamuttal hárít!

37:18
    Újabb Vlahovic hárítás, a buli azonban harmadon kívülről jöhet.

36:51
    Kiütik a harmadból a pakkot a vendégek.

36:20
    Pillók kapásból a buli után, Vlahovic benyeli a pakkot.

36:17
    Kammerer (Salzburg) ül le kettő percre gáncsolásért!

36:00

35:50
    Tűzijáték a Salzburg kapuja előtt, Vlahovic sokszor véd, a legnagyobb lehetőség talán Szabó Dániel előtt adódott!

35:06
    Sárpátki nagy lendülettel érkezik, a bedobó kör közepéről hatalmas erővel tüzel, véd Vlahovic, majd a magyar játékost neki lökik a kapunak, nincs kiállítás!

34:51
    Tilos felszabadítás (Fehérvár).

34:38
    Szabó Pál Krisztián öt méterről Vlahovicba lő.

34:24
    Pillók távoli lökete megy nem sokkal fölé, majd szó szerint próbálják a fehérváriak betuszkolni a pakkot Vlahovic kapujába, de nem sikerül!

34:07
    Esély a vezetés megszerzésére! Jakubitzka (Salzburg) pihen kettő percet bottal ütésért!

33:28
    Mindkét csapat kiegészült.

32:42
    Sárpátki húz el a jobb oldalon, megkerüli a vendégek kapuját, a visszatett korong azonban elakad egy bekkben.

31:44
    GÓÓÓÓL! Egyenlítenek a fehérváriak másodszor is! Reiter passza után SZABÓ PÁL KRISZTIÁN egalizál!

Gólpassz: Reiter Attila és Erdély Csanád.

31:35
    Reiter távoli lökete után nem sikerül bepaszírozni a korongot!

31:27
    Hamvai (Fehérvár) büntetése 2+10 perc, Flatscher (Salzburg) büntetése 2 perc a játék késleltetéséért! Négy a négy ellen a jégen a csapatok!

30:36

30:19
    Kammerer veszi el Voklától a pakkot, Pycha elé tálal, de nem tud lőni a vendégek játékosa, két fehérvári is hátraért.

29:44

29:35
    Pillók lő oldalról, a korong kipattan a kapusról, amire végül Vlahovic rávetődik!

29:16
    Korbuly tüzel a kékről, talán még hozzáér a kapu előtt egy fehérvári játékos, Vlahovic védeni tud!

29:09
    Ismét tilosra ütik a korongot a vendégek.

28:50

28:45
    Mazzag keverget a Salzburg kapuja mögött, de győz a túlerő.

27:03
    Elmozdul a hazai kapu, a játékvezetők a harmadon kívülre viszik a bedobást.

26:01
    A Salzburg gólt szerzett!
    GÓÓÓÓL! Ismét vezetnek az osztrákok! LUKAS KAINZ ugrik ki a jobb oldalon, nem érik utol a fehérváriak, belövi a ziccert az osztrákok játékosa! 1-2!

Gólpassz: Maximilian Egger.

25:33
    Körner elé kerül a pakk, a vendégek játékosa próbára teszi Kornakkert, a magyar kapus nyeri a párharcot!

25:13
    Kiviszik az osztrák harmadból a pakkot a játékvezetők. Az utóbbi percekben a Volán akarata érvényesül a jégen.

24:39
    Többször is egészen közelről próbálkozhatnak a fehérváriak, Vlahovic mindannyiszor véd!

24:05
    Reisz korcsolyázik lesre, a harmadon kívülről jöhet a bedobás.

23:48
    Megszakítás nélkül zajlik a játék a jégen, most nincs dolga a kapusoknak.

22:26

22:15
    Szaller tüzel messziről laposan, jócskán elkerüli az osztrák kaput a kísérlet.

21:45
    Mazzag húzza rá fonákkal öt méterről a pakkot, Vlahovic hárít.

20:34
    Reisz tör be a vendégek kapuja elé, de kibillentik egyensúlyából a magyar játékost.

20:01

Pörgős első harmadon vagyunk túl, a mérkőzést a Salzburg kezdte jobban, a vendégek végül a 12. percben jutottak vezetéshez Egger pontos lövését követően.
    A gól után kiegyenlítetté vált a játék, akadtak helyzetek mindkét oldalon, ám úgy tűnt, osztrák előnnyel mehetnek az öltözőbe az együttesek. Ám a fehérváriak ezt nem így gondolták, a dudaszó előtt sikerült – emberelőnyből – egalizálni!
    Hasonló folytatásban bízunk!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:59
    GÓÓÓÓL! Micsoda zárás! Egy másodperccel a harmad vége előtt kihasználja az emberelőnyt a Volán! Vokla lövésébe NEMES BENJAMIN teszi bele a kapunak háttal a botját, a korong kacifántosan, de végül a hálóban köt ki éppen a dudaszó előtt! 1-1!

Gólpassz: Vokla Roland.

19:50
    Beszorul a Salzburg, a bedobás az osztrák harmadból következhet.

19:10
    Mekkora lehetőség! Pillók szinte gólpasszt ad Erdélynek, aki nem tud a kapu torkából egalizálni!

19:01
    Megkezdődik az első harmad utolsó perce.

18:15
    Emberelőnybe kerülünk! Hascic (Salzburg) gáncsolásért pihen kettő percet!

17:29
    Sárpátki félfordulatból telibe találja az osztrákok kapusát!

16:58
    A semleges harmadból jöhet a bedobás.

16:18
    Mekkora helyzet! Erdély célozza meg a bedobó kör tetejéről a hosszú felsőt, kapuvas!

15:04
    Nemes teszi bele a botját egy távoli lövésbe, így veszélyes, de mellé megy a pakk.

14:25
    Hagler közeli lövésébe sikerül beleérni, így mellé száll a kísérlet.

13:51
    Kiegészül a Salzburg csapata.

13:20
    Szabó Pál Krisztián kerül helyzetbe, életerős lövését testtel hárítja a vendégek kapusa!

13:01
    Lesre korcsolyáznak a fehérváriak.

12:40
    Távoli lapos kísérlet hazai oldalon, Vlahovic hárít, a kipattanót eltakarítják az osztrákok.

11:42
    Túl sok játékos a jégen a vendégeknél, két perces technikai büntetés, amit Flatscher (Salzburg) tölt le!

11:30
    Mindkét csapat kiegészül.

11:18
    GÓÓÓÓL! A buli után senki sem találja a pakkot, végül MAXIMILIAM EGGER eszmél a leghamarabb, és a bedobó körből, szépen helyezett lövést ereszt el, Kornakker nem tud védeni! 0-1!

Gólpassz: Manuel Rosenlechner.

11:13
    Egger próbálkozik magasan, Kornakker szépen szedi le a lepkéssel.

10:30
    Mi marad ki! Vokla tüzel távolról, Vlahovic bravúrral hárítja a lapos próbálkozást, a korong felpörög, érkezik egy hazai játékos, nincs bent az ismétlés!

09:54
    Erdély húzza rá fonákkal a pakkot közelről, Vlahovic hárítani tud!

09:25
    Jakubitzka (Salzburg) és Reiter (Fehérvár) is leül kettő percre! Négy a négy ellen a jégen a csapatok!

09:10
    Szabó Dániel távoli bombájába Kocsis teszi bele az ütőjét, nem sokkal mellé!

07:55
    A bedobás a hazai kapu előterében lesz.

07:23
    Időközben letelik a kiállítás, kiegészül a Salzburg csapata.

07:21
    Pillók kapásból, középről lő laposan, mellé!

06:49
    Vokla trükközik, de nem sikerül bent tartani a harmadban a pakkot, les.

06:43
    Buli lesz a vendég harmadban, fél perc még a kiállításból.

06:23
    Sárpátki cselezi be magát a Salzburg harmadába, de megint kiütik a korongot az osztrákok.

06:09
    Ismét felszabadítanak a vendégek.

05:50
    Eddig nem sikerül felállni az osztrák kapu előtt.

05:21
    Kiütik a harmadukból a pakkot a vendégek.

05:17
    Emberelőnyben a Volán! Lahoda (Salzburg) ül le kettő percre akadályozásért!

05:11
    Flatscher lő kiszorított helyzetből a palánk mellől, Kornakker benyeli a pakkot.

04:39
    Hascic kerül ígéretes helyzetbe, helyezné a lövést, fölé.

03:41
    Gyors ellentámadás, Vlahovic kapja el a lepkéssel a pakkot, a csapatok átköltöznek most az osztrák harmadba.

03:27
    Wolf kínálja meg a bedobás után Kornakkert, nincs kipattanó. Beszorulnak a fehérváriak.

03:23
    A Volán kapuja elől jöhet a bedobás.

02:51
    Merezhko próbálkozik oldalról, Kornakkerről oldalra pattan a korong.

02:10
    Steinacher lő a kék elől, Kornakkeről nem jön ki a pakk.

02:05
    Ismét tilos felszabadítás a hazai oldalon.

01:33
    Korbuly üti tilosra a pakkot.

00:52
    Nemes próbálkozik középről,egy bekkről levágódik a lövés.

00:45
    Bedobás jöhet a vendégek harmadából.

00:10
    Elindul a mérkőzés. A hazaiak kékben, az osztrákok fehér mezben és piros alsóban lépnek ma jégre.

00:01

Fehérvár AV19: Kornakker (Plesz) – Reiter, Szabó D., Pillók, Reisz, Sárpátki – Vokla, Korbuly, Kocsis, Nemes, Hamvai – Szaller, Lengyel, Szabó P. K., Erdély, Mazzag – Pados, Szakácsi, Prácser, Balogh, Varga B.

Vezetőedző: Tyler Dietrich

EC Red Bull Salzburg: Vlahovic (Mayer) – Lindner, Jakubitzka, Filin, Berger, Lahoda – Wolf, Glassl, Kainz, Rosenlechner, Egger – Hascic, Pycha, Kammerer, Eder, Hagler – Steinacher, Merezhko, Flatscher, Wappis, Körner

Vezetőedző: Andreas Brucker

Játékvezetők: Kincses Gergely, Németh Márton – Soós Dániel, Pálkövi Botond.

Eljött a várva várt pillanat a Fehérvár AV19 U20-as csapatánál, a székesfehérváriak bejutottak az Erste Bank Young Stars League döntőjébe, amit ráadásul pályaelőnnyel kezdhetnek meg a kék-fehérek a Red Bull Salzburg együttese ellen szombat kora este a Raktár utcában!
    A hazaiak 127 pontot gyűjtve megnyerték az alapszakasz "B" csoportját, a negyeddöntőben Linz (2-0), az elődöntőben a Ljubljana (2-1) gárdáját búcsúztatták.
    A Salzburg 93 ponttal megnyerte az alapszakasz "A" jelű csoportját, az osztrákok a negyeddöntőben a Villach (2-0), az elődöntőben a MAC Budapest (2-1) együttesét győzték le.
    Mindkét csapat 5-5 mérkőzést vívott meg eddig a playoff-ban, hasonló helyzetből kezdődhet tehát a döntő, ami nyugodtan kiérdemelheti az "álomdöntő" jelzőt, hiszen a két legjobb kiemeléssel rendelkező alakulat csap össze a bajnoki címért!

Szurkoljunk együtt a Székesfehérvár, és a magyar jégkorong sikeréért!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 20. Nemes (Vokla), 32. Szabó P. K. (Reiter, Erdély), 47. Szabó D. (Nemes, Kocsis), 54. Kocsis (Hamvai, Erdély) – 12. Egger (Rosenlechner), 27. Kainz (Egger)

Játékvezetők: Kincses Gergely, Németh Márton – Soós Dániel, Pálkövi Botond