MTK-Budapest – Érd 21:26 (vége) | Ferencváros – Győr 23:29 (vége)
FTC Rail Cargo Hungaria
23:29 (14:15)
Győri Audi ETO KC
vasárnap 29.03.2015, 15:45 • Audi Aréna, Győr • Magyar kupa

Jobban kezdte a kupadöntőt a Győr, de az FTC tartotta velük a lépést, a félidei minimális győri előny ledolgozhatónak is tűnt. De a Fradi bennragadt az öltözőben a szünet után, 12 perces gólcsend nem megengedhető egy ilyen szintű csapat ellen, mint a BL-címvédő Győr, akik viszont nem azon a színvonalon játszanak, ahogy egy éve, de a szívük a helyén volt most is, ,megérdemelten hódították el zsinórban tizenegyedszer is a Magyar Kupát. (17:21:01)

59
    PENA ismét értékesít egy büntetőt. (21:28)

58
    PENA dob be egy büntetőt, Csapónak. (20:27)

44
    Kovacsics áll ki. (15:23)

40
    Tomori áll ki, Aguilarral szemben volt szabálytalan a falban. (14:20)

37
    KOVACSIICS a jobb alsóba vágja a labdát. (14:18)

37
    Háfra áll ki, hetes jön a Kovacsics elleni szabálytalanságért. (14:17)

35
    Cifra rántja le Kovacsicsot, hetes jön, KOVACSICS dobja, Szikora beleér, de becsorog a labda a kapuba. (14:17)

Nagyon szoros, feszült hangulatú meccset látunk, ahogy ezt megszokhattuk az FTC-ETO összecsapásokon, jobban kezdett a Győr, öt góllal is vezettek, de szép lassan felzárkózott a Fradi, a minimális győri előny nagyon izgalmas második félidőt ígér! (14:15)

27
    Szucsánszki áll ki két percre, Hornyákot ütötte meg. (12:14)

24
    Löke ziccerét Tomasevics védi, de hetes jön most is, KOVACSICS bevágja. (9:13)

23
    Kovacsiczot lökik ziccerben, hetes jön, PENA gond nélkül értékesíti. (9:12)

22
    KOVACSICS ezt a büntetőt is értékesíti. (8:12)

22
    Szucsánszik szabálytalankodik a ziccerben lévő Löke ellenében, hetes is jön érte a kiállítás mellé. (8:11)

20
    Löke ziccerben, Szarka löki, hetes jön itt is, KOVACSICS ütemtelenül lövi a a hálóba. (7:11)

19
    Belülvédekezés Tomorival szemben, hetes jön, PENA magabiztosan lövi be. (7:10)

13
    PENA a jobb sarokba vágja a labdát a büntetőből. (3:7)

13
    Milanovic Litre áll ki, Tomorival szabálytalankodott ziccerben, hetes jön. (2:7)

13
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szen (Győri Audi ETO KC). (2:7)

12
    KOVACSICS nem kis szerencsével értékesíti a büntetőt. (2:7)

12
    Hetest érően szabálytalankodott. (2:6)

11
    KOVACSICS belövi a büntetőt. (2:5)

11
    Grimsbö védése után Bódi indul, Vérten szabálytalankodik vele, kiáll és hetes jön. (2:4)

6
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Löke (Győri Audi ETO KC). (1:2)

4
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kovacsicz (FTC Rail Cargo Hungaria). (1:2)

4
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Milanovic Litre (Győri Audi ETO KC). (0:2)

A női kézilabda Magyar Kupa döntőjében zsinórban harmadszor csap össze az FTC és a Győri Audi ETO csapata.

Tegnap az első elődöntőben az FTC 42:22-re verte az MTK-t, tetszés szerint cserélgetve játékosait a mérkőzés közben, még a mai keményebb csatára olyan értelemben is tudtak készülni, hogy gyakorolhatták az emberhátrányos helyzeteket, nyolc kétperces büntetést kaptak egy olyan meccsen, amely az első negyedórában eldőlt, és amely színvonalában sajnos nem volt méltó egy négyes kupadöntőhöz.

A Győr sem bonyolódott különösebben izgalmas mérkőzésbe az Érd elleni elődöntőben, a 29:18-as győzelem a papírformának nagyjából megfelelő, de egyik csapat sem játszott igazán közel a legjobbjához. Erre a Győrnek ma lesz szüksége, hiszen a Ferencváros gyakorlatilag az egyetlen komoly ellenfele országhatáron belül, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy tavaly és idén is kikaptak a bajnokság alapszakaszában idegenben mai vetélytársuktól.

Ennek ellenére az esélyek a tízszeres címvédő győriek mellett szólnak, nem csak a hazai pálya miatt, de az előző két kupadöntőben is nyertek, tavaly 34:29, egy évvel korábban 36:28 volt az eredmény. Az FTC azonban bízhat abban, hogy a Győr játéka még mindig nem állt össze olyan szinten, amelyen az elmúlt két évben teljesítettek, és ha a fővárosiak a legjobbjukat nyújtják, akkor szinte biztosan szoros, izgalmas mérkőzésen dől el a Magyar Kupa sorsa.

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Tomasevics – Cifra, Szarka, Vérten, Tóth, Szucsánszki, Mészáros, Kovacsicz, Rédei-Soós, Lukács, Tomori, Pena, Mód, Háfra, Szamoránsky

Vezetőedző: Elek Gábor

Győri Audi ETO KC: Herr, Grimsbö, Csapó – Aguilar, Hornyák, Bódi, Knedlikova, Korsós, Kovacsics, Tamires, Löke, Milanovic Litre, Müller, Planéta, Szen, Szepesi