MTK-Budapest – Érd 21:26 (vége) | Ferencváros – Győr 23:29 (vége)
MTK-Budapest
21:26 (14:13)
Érd
vasárnap 29.03.2015, 13:45 • Audi Aréna, Győr • Magyar kupa

50 percen keresztül nagyon jól tartotta magát a bonzmeccsen az MTK, sőt három góllal is vezettek a második félidő derekán, de a hajrát jobban bírta a nagyobb játékerővel rendelkező Érd, pontosabban lőttek, és hatékonyabban is védekeztek az elfáradó MTK-val szemben, így megérdemelten nyerték a meccset, és szerezték meg a harmadik helyet a Magyar Kupában. (15:10:14)

59
    Szekeres áll ki harmadszor, már nem is jöhet vissza. (21:26)

56
    Blazek fogja Krpez büntetőjét. (21:24)

56
    Kovács áll ki az MTK-ból, Schatzlt akadályozta ziccerben, hetes jön. (21:24)

54
    Fekete is kiáll lerántásért, 5 az 5-ben a csapatok. (20:24)

54
    Valovics lövését védi Janurik, de Szekeres kiáll lökésért, az Érdnél a labda. (20:24)

51
    KRPEZ lő a léc alá a büntetőből. (20:22)

48
    Eladott labda az MTK-nél, indul az Érd, Szekerest rántja le Valovics, ismét kiáll. (20:20)

45
    Elrontott támadás az MTK-tól, Valovics áll ki a túloldalon, Szekeressel szabálytalankodott, de a helyzet kimarad, az MTK támad ismét. (19:19)

43
    Ábrahámot rántja le Vukcsevics, hetes jön, Wolf büntetőjét ezúttal is védi Gridnyeva! (19:18)

40
    Szekeres áll ki, Ábrahámmal szabálytalankodott a falban. (18:16)

38
    Barnával szemben szabálytalankodnak hetest érően, Wolf büntetőjét Gridnyeva védi. (16:15)

Ahogy a beharangozóban is írtuk, az MTK szoros meccseket játszott a bajnokságban is az Érddel, ezt láthatjuk viszont a kupameccsen is, nem csak megszorongatják esélyesebb ellenfelüket, de vezetnek is a félidőben, annak ellenére, hogy Janurik Kinga nagyon jól véd. Rajta kívül az Érdnél csak Schatzl és Krpez játszik elfogadhatóan, az MTK önmagához képest jól teljesít, Varga, Barna és Wolf játszik gólerősen, ez most elég is a vezetéshez, de lesznek még itt izgalmak.

29
    Pálos-Bognár hetesét fogja lábbal Ignácz-Pethő. (13:13)

26
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szekeres (Érd). (11:13)

26
    WOLF értékesít egy hetes Szekeres szabálytalansága után. (11:13)

18
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Csuka (MTK-Budapest). (7:7)

17
    Szabó Edina időt kér. (7:6)

14
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szekeres (Érd). (4:6)

13
    Krpez mellé lövi a hetest... (4:6)

13
    Hetest érően szabálytalankodott. (4:6)

13
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Valovics (MTK-Budapest). (4:6)

7
    Valoviccsal szabálytalankodnak ziccerben az érdiek, WOLF belövi a hetest. (3:4)

2
    Ábrahámmal szemben védekeznek belül, hetes jön, WOLF belövi. (1:1)

A női kézilabda Magyar Kupa bronzmérkőzésén az MTK és az Érd csapnak össze ma délután a győri Audi Arénában.

Az MTK egy, az első negyedórában eldőlt, és elég gyenge színvonalú mérkőzésen kapott ki 42:22-re az FTC-től, ebben benne lehetett az is, hogy nem nagyon hittek abban, hogy ők lehetnek a döntősök, ma már biztosan nagyobb hittel küzdenek.

Már csak azért is, mert az Érd ellen annak ellenére vívtak két nagyon szoros meccset a bajnokságban, hogy a táblázaton elég nagy a különbség közöttük, mindkétszer három góllal nyert az EHF-kupa elődöntőjében érdekelt érdi csapat.

A Győr elleni elődöntőben talán ők sem nyújtották a legjobbjukat, ha ezt mára tartalékolták, akkor bizony az MTK-nak nagyon nehéz dolga lesz, és akkor egy szoros eredmény is bravúrnak számítana tőlük, de a semleges szurkolók természetesen ebben bíznak, a tegnapi két elég egyértelmű elődöntő után.

MTK-Budapest: Ignácz-Pethő, Blazek – Csuka, Horváth, Varga, Ábrahám, Szádvári, Fekete, Török, Barna, Kovács, Urfi, Khouildi, Wolf, Valovics

Megbízott vezetőedző: Stranigg Ferenc

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Schatzl, Kovács, Vukcsevics, Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi, Pálos-Bognár, Kosztyukova, Krpez, Takács, Mester, Nick

Vezetőedző: Szabó Edina

Játékvezetők: Hargitai Gábor – Markó Gábor