Crystal Palace – Manchester City 2:1 (vége)
Crystal Palace
2:1 (1:0)
Manchester City
hétfő 06.04.2015, 21:00 • Selhurst Park, London • Barclays Premier League

Pellegrini csapata zsinórban harmadszor kap ki idegenben a bajnokságban, ez könnyen a bajnoki cimbe kerülhet, hiszen a Chelsea kilenc ponttal vezet, és egy meccsel kevesebbet játszott mint a City.

A helyzetkihasználás parádés a hazaiak oldalán öt lövésükből három tartott kapura, amiből kettő gólt eredményezett, még a City nem kevesebb mint 22!!-szer próbálkozott, amiből csupán négy talált kaput, és egyetlen gólt értek el. Ez alapvetően befolyásolta a meccs végkimenetelét. A Palace végigbirta fizikailag is a 90 percet, és ugyan beszorultak a végén, de a közönség és a csapat együtt összehozta ezt a parádés győzelmet a tavalyi bajnok ellen! A forduló meglepetésre ez, ebben a fordulóban az Arsenal, és a United is megelőzte Pellegrini együttesét.

A végeredmény tehát: Crystal Palace – Manchester City 2:1, köszönjük figyelmüket! (22:54:56)

90+5

90+4
    Nasri középre passzolta a labdát, ami Speroninak volt a legjobb.

90+3
    Nem tudja kihozni a térfeléről a labdát a Palace, de már csak egy perc maradt.

90+2
    Clichy bal oldali beadását Speroni húzza le a levegőből.

90+2
    Passzolgatnak a vendégek, egyenlőre eredmény nélkül.

90+1
    5:21 a lövések száma, egészen elképesztő.

90+1
    Négy perc a ráadás.

90
    Lampard lágy labdáját könnyedén kifejelték a védők.

89
    Milner jobb szélről érkező beadása túl mély volt a középen helyezkedő társaknak. Kirúgással jöhet Speroni, és nem sieti el.

88
    Gayle érkezett Zaha helyére, a cserék elfogytak.

88
    Fernandinho helyére Milner érkezett.

86
    Nasri sarokrúgása magas lett mindenki számára, majd Toure átlövése borzalmas lett a hazai szurkolók örömére.

86
    Ezúttal Toure lőhetett, amit szintén blokkoltak, majd a felpattant labdát Speroni paskolta szögletre. Majdnem behullott, de a kapus résen volt.

86
    A középre tett labda Kompany feje felett elszállt, de Agüeronak sikerült begyűjtenie.

85
    Nasri kapott pontos passzt, majd tüzelt tizennégyről, de ebbe is beleléptek! Szöglet.

84
    Ismét egy hazai csere. Bolasie helyére Souare érkezett.

83
    Az első gól szerzője, Murray le, Sanogo be.

82
    Nagyon beszorul a vendég csapat, küzd becsülettel a City, legalább a döntetlent el kéne érniük, azzal ugyanis pontokat tekintve beérik a Manchester Unitedet, és jobb gólaránnyal meg is előznék. Egyenlőre azonban a hazaiak vezetnek, és az idő fogy.

82
    Nasri beadását kifejelték, bedobás.

81
    Nasri átlövése centikkel suhant el a jobb sarok mellett. Valaki még beleért, szögletet jelez a játékvezető.

79
    Palace bedobás jöhet a középpályán.
    Yaya TOURÉ - 2:1

78
    A City gólt szerzett!

YAYA TOURE húsz méteres bombája a jobb alsó sarokban kötött ki, szépitett a City, még bármi megtörténhet. 2:1.

77
    Navast Nasri váltja az utolsó negyed órára.

76
    Az előrevágott labda használhatatlan lett, Hart kaparintotta meg.

75
    Kompany lökte fel Murrayt, szabadrúgás a pálya középső harmadából.

75
    Bolasie került volna helyzetbe, de Fernandinho visszazárt, a veszély elhárult.

74
    A beadást Demichelis fejelte tovább, majd elvesztik a vendégek, jöhet a kontra.

73
    A beadást kivágták, majd Fernandinho lövését McArthur a kapu torkából lőtte ki az alapvonalon. Újabb szöglet.

73
    Kompany beadását szögletre fejelték a védők. Fokozódik a nyomás Speroni kapujára.

72
    Szabadrúgást kapott a City az ellenfél tizenhatosának előteréből.

71
    A beadás lecsorgott, majd Fernandinho lövését blokkolták. Kezezést reklamálnak a vendégek, ami elég gyanús is volt, viszont a spori nem látott szabálytalanságot.

70
    Toure lövését blokkolták, a lelassuló labda elhagyta az alapvonalat. Szöglet következhet.

69
    A második félidőben 27:73 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 2:3, kaput eltaláló 1:0, amiből gól is született.

68
    A beadást Murray lőtte kapura, Hart védett, de már lesen volt az első gól szerzője.

68
    Demichelis ellenfele lábát találta el, sárga lap a jutalma.

67
    Körbe adogatja ellenfele tizenhatosát a City, de nem sikerül lövőhelyzetet kialakitani.

66
    Dzeko helyére Lampard érkezett.

66
    A második félidő derekánál járunk, ebben a játékrészben nem talált kaput a Manchester.

65
    Puncheon beadását Dann fejelte le, majd kivágták a vendégek.

64
    Puncheon beadását Hart bokszolta ki másodjára is, még egy szöglet.

63
    Puncheon egyből kapura tekerte, meg is lepte Hartot, de sikerült szögletre paskolni.

63
    A beadás Toure-ról pattant szögletre. Az első sarokrúgását követően gólt szerzett a Palace.

62
    Minimum két gól kéne a vendégeknek a pontszerzéshez, és az utóbbi percekben ez nem igazán van benne a meccsben. A lövések rendre veszélytelenek, egy-egy komolyabb lehetőség adódik, de egyenlőre nincs góljuk.

61
    Navas kicsiben végezte el, majd Silva próbálkozott átlövéssel. Méterekkel elkerülte a próbálkozás a kapu jobb oldalát.

60
    Dzeko kapott hajszálpontos passzt, majd sikerült a védőnek közbelépnie, sarokrúgás.

58
    Toure bombája érintette a hálót, de csak felülről. Centiket tévedett csupán, Speroni szemmel védett mondhatni.

57
    Puncheon késett egy ütemet, sárga lap, plusz szabadrúgás jó helyről a vendégeknek. A távolság 22-23 méter.

56
    A labda a jobb szélen sprintelő Zaha számára hosszú lett, City bedobás jöhet.

55
    Kompany követett el taktikai szabálytalanságot a középpályán.

54
    Továbbra is figyelmezett a hazai csapat hátul, a második félidőben nem sikerült Speroni kapuját eltalálniuk a vendégeknek.

53
    Navas védők mögé tett labdája hosszú lett a társnak, kirúgás következhet. Az átütő erő továbbra is hiányzik.

52
    A két csapat legutóbbi hét ütközetét a manchesteriek nyerték, ennek ma könnyen vége szakadhat.

51
    Agüero lövését blokkolták, majd Toure lövése borzalmasra sikeredett. Kirúgás.

50
    511 perce nem lőtt gólt Agüero tétmeccsen,.

49
    Helyzetkihasználásból jeles eddig a hazai csapat, három tartott kapura, kettő beakadt.
    Jason PUNCHEON - 2:0

48
    A Crystal Palace gólt szerzett!

JASON PUNCHEON a sorfal felett elcsavarta, lövése a bal alsóba zúdult, Hart nem ért le! 2:0 a hazaiaknak. Meglepetés a javából!

47
    Murray kapott szabadrúgást húsz méterre, szembe a kapuval! Újabb pontrúgás, újabb lehetőség a Palace előtt!

47
    Agüero passza Dzekohoz eljutott, de nem sikerült rendesen átvenni, Speroni kaparintja meg a labdát.

47
    Csere nem történt a szünetben.

46
    A City kezdte a második félidőt.

46

26:74 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 3:10. A focit a City játszotta, de egy pontrúgást követően lemaradtak a védők, és a Crystal Palace büntetett.

A City uralta az első játékrészt, sok helyzetet dolgozott ki, de kihagyták a helyzeteiket, Agüero például a kapufát találta el. A túloldalon két helyzet adódott a Palace előtt, melyből egyet ki is használtak, Murray találatával a félidőben meglepetésre a hazaiak vezetnek, a Citynek még feljebb kell kapcsolni, és a hatékonyságon kell javitania, ha pontot, pontokat szeretnének elvinni Londonból. Tartsanak velünk!

45+1

45
    Egy perc a ráadás.

44
    Toure harminc méteres bombája maximum a nézőket veszélyeztette. Kirúgás jöhet.

42
    Navas jobb szélről érkező beadása elszállt a lábak között, a túloldalon Zaha gyűjti be a labdát. Ebben is több volt, de a gól továbbra sem jön össze a vendégeknek.

41
    Navas beadását megcsúsztatták a rövid saroknál, majd Demichelis próbálkozott lövéssel, tizenkét méterről azonban fölé durrantott!

41
    A középre tett labdát Murray mentette szögletre.

40
    Delaney buktatta ellenfelét, övé a meccs első sárga lapja.

39
    Agüerot kereste a keresztlabda, egy leheletnyivel magasabb lett a kelleténél, az akciónak vége.

36
    27:75 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 3:8, még is a hazaiak vezetnek, érik a meglepetés?!
    Glenn MURRAY - 1:0

35

Dann lövését sikerült még védenie Hartnak, de a lábáról egyenesen GLENN MURRAY elé pattan a labda, aki közvetlen közelről bepofozta. 1:0.

34
    Zaha harcolt ki sarokrúgást, az első hazai szöglet jöhet.

32
    Silva lövését blokkolták, majd Agüero próbálkozott a tizenhatoson belülről, de nem sikerült kaput találnia, fölé lőtt.

31
    A beadásra Kompany érkezett, fejesét azonban sikerült kivágniuk a védőknek! Érik a gól továbbra is a vendégek előtt, de nem sikerült begyötörni az elsőt.

31
    Navas kis szögletét követően jött a beadás, ebből is szöglet jöhet.

31
    Sagna középre tett labdáját kifejelték szögletre.

30
    Silva húsz méteres löketét Speroni tolta ki a jobb sarok torkából, ez bizony beakadt volna!

28
    City bedobás a Palace térfelének közepén, picit leült most a meccs.

26
    Murray harcolt ki csapatának egy bedobást a középpályán. A 2. perc óta nem lőtt kapura a Palace, láthatóan nem boldogtalanok a döntetlennel ezidáig.

25
    Toure követett el támadó szabálytalanságot.

24
    Eddig rendkivül fegyelmezetten védekezik a Palace, nehéz dolga lesz ma a vendégeknek, ha három ponttal szeretnének távozni a Selhurst Parkból.

23
    A félidő derekánál járunk, 30:70 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 1:3, a City már két komoly helyzetet kihagyott, továbbra is 0:0 az állás.

22
    Yaya Toure lőni készült volna, mikor szabályosan szerelték.

21
    Toure lágy labdáját kifejelték Dzeko elől, a támadásra viszont nem futja most a Crystal Palace erejéből, újabb manchesteri támadás alakulóban.

20
    A szögletből nem adódott veszély, sikerült kivágni, viszont tovább támad a City.

19
    Agüero tizennyolc méteres lapos bombája telibe találta a jobb oldali kapufát, majd szögletre mentenek a védők! Közel a gólhoz a City!

18
    Egyre veszélyesebb a Manchester ezekben a percekben mintha feljebb kapcsoltak volna.

17
    Dzeko kapott szabadrúgást a középpályán, kicsiben el is végezték Pellegrini fiai.

16
    38:62 a labdabirtoklás aránya, ahogyan az várható is volt a vendégek irányitanak, de nem meddő fölényük.

15
    Fernandinho távoli, lapos lövése jócskán a kapu jobb oldala mellett gurult ki.

14
    Egyenlőre nyitott a meccs, 1:1 komoly lehetőség mindkét oldalon, előbbi fölé ment, utóbbit Speroni bravúrral védte.

12
    Navas sarokrúgását követően támadó szabálytalanság Tourenál, szabadrúgás kifelé.

12
    City kontra következett, Agüero vihette a játékszert, el is vitte a kapujából kijövő Speroni mellett, viszont eléggé kisodródott, igy a második hullámban érkező Navashoz passzolt, akinek a lövését a visszaszaladó Speroni vállal védeni tudta. Óriási helyzet! Szöglet.

12
    Ward kapu elé tett labdája Hart zsákmányává vált.

11
    Murray kapott szabadrúgást a pálya középső harmadában.

10
    Az első tiz perc elrepült, a 2. percben kihagyott egy ziccert a Palace, ezt követően nem adódott helyzet.

8
    McArthur keresztpassza nem volt az igazi, nem érkezett senki a bal szélen. City bedobás jöhet.

7
    Remek a hangulat a mérkőzésen, reméljük kiszolgálják a közönséget a csapatok egy jó meccsel.

6
    Az inditás Toure felé tartott, az utolsó pillanatban mentettek előle a hazai védők.

4
    Agüero nem tudja megjátszani a társát, használhatatlan az átadás. Kirúgással jöhet Speroni.

2
    Kelly középre tett labdája Zaha elé érkezett, aki fölé bombázott öt-hat méterről. Óriási helyzetet hagyott ki a Crystal Palace.

1
    A Palace kezdte a mérkőzést.

1
    Világos kékben a vendégek, sötétkék-piros mezben a hazaiak.

1

A Premier League 31. fordulójában a Crystal Palace fogadja Manchester Cityt.

A Palace jelenleg a 12. helyen áll a tabellán, a kieső helyektől tíz pontra vannak, így talán ennek veszélye már nem fenyegeti őket. Hazai környezetben nem igazán megy a csapatnak, tizennégy meccsből négyet nyertek, három x, és hét vereség mellett. Odahaza a gólarányuk 17:20. Legutóbbi két bajnokijukat megnyerték, előtte pedig a Southamptontól 1:0-ra kikaptak.

A City jelenleg a negyedik helyen tartózkodik, egy esetleges győzelemmel megelőznék a városi rivális, Manchester United együttesét, sőt a második helyen levő Arsenalt is. Kéne a győzelem mindenképpen ,hiszen akkor hat pont lenne közte, és a Chelsea között a differencia, ami azért még talán ledolgozható. Idegenben tizenöt meccsből nyolcat nyertek, négy x, és három vereség mellett. Idegenbeli gólarányuk 31:16. Legutóbbi két meccsüket idegenben elbukták, a fájóbb egyértelműen a kiesés ellen küzdő Burnley otthonában történt, 1:0 lett ennek a meccsnek az eredménye. Legutóbb februárban nyertek vendégként, a Stoke otthonában.

A két csapat első meccsén a City magabiztosan nyert 3:0-ra, a tavalyi szezonban a City oda-vissza nyert. Legutóbb a Crystal Palace otthonában 2:0-ra nyert a MAN City, így minden esélyük megvan arra, hogy ezt a meccset is behúzzák. A formájuk viszont nem a legjobb, de azért nekik áll a zászló. Reméljük eseménydús meccs lesz, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

Gólok: 35. Murray, 48. Puncheon – 78. Toure

Lapok:   40. Delaney (CRP), 57. Puncheon (CRP) – 68. Demichelis (MAC)

Crystal Palace: Speroni – Kelly, Delaney (C), Dann, Ward – Bolasie ( 84' Souare ) , McArthur, Ledley, Zaha ( 88' Gayle ) – Puncheon – Murray ( 83' Sanogo )
    Cserék: Hennessey – Ameobi, Boateng, Gayle, Hangeland, Sanogo, Souare

Edző: A. Pardew

Manchester City: Hart – Sagna, Kompany (C), Demichelis, Clichy – Navas ( 77' Nasri ) , Fernandinho ( 88' Milner ) , Toure, Silva – Agüero, Dzeko ( 66' Lampard )
    Cserék: Caballero – Fernando, Lampard, Mangala, Milner, Nasri, Zabaleta