Sevilla – Zenit 2:1 (vége) | Club Brugge KV – FC Dnipro Dnipropetrovsk 0:0 (vége) | Dynamo Kijev – ACF Fiorentina 1:1 (vége)
VfL Wolfsburg – SSC Napoli 1:4 (vége)
Sevilla FC
2:1 (0:1)
Zenit Szentpétervár
csütörtök 16.04.2015, 21:05 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán • Európa liga

Az első félidőben fölényben játszott szinte végig a Sevilla, de ez meddőnek bizonyult, igazi gólhelyzetük nem is akadt, a lövéseik sem voltak veszélyesek. A Zenit először egy veszélyes csúsztatással jelezte, hogy ők is a pályán vannak, de Rjazancev egyéni akció végén megszerezte a vezetést a vendégeknek, amit könnyűszerrel meg is tartottak a szünetig, a zárt védelmüket képtelenek voltak feltörni a hazaiak.

A második játékrészben is a Sevilla játszott szinte végig fölényben, volt egy-két veszélyesebb lövése az oroszoknak, de a csereként beállt gólvágó, Bacca megtörte a jeget, az óriási nyomást nem is bírta ki a Zenit védelme, Suárez is betalált, így minimális előnnyel utazhat a Sevilla Szentpétervárra, jó esélyük van a továbbjutásra a fordítás után. (23:00:58)

90+5

90+5
    Krychowiak lövése kifelé csavarodik balról, így nem veszélyes.

90+4
    10 emberrel fejezi be a Zenit a meccset, de már csak másodpercek vannak hátra.

90+4
    Reyes szabadrúgása kijön a védőkről, Suárez lő fölé kapásból.

90+2
    Suárez pörgetné a labdát Vidal elé, Witsel lép közbe felszabadít.

90+1
    4 perc a ráadás.

90
    Reyes szöglete után a kipattanót Trélouminas vágja a kapu fölé méterekkel.

90
    Bacca lép ki középen, elpörgeti a labdát egy furcsa mozdulattal Lodigin mellett, de Neto még ki tudja vágni oldalra!

89
    Megvan a fordítás a hazaiaknak, megérdemelték.
    SUÁREZ - 2:1

88
    A Sevilla gólt szerzett!
    Egy kifejelt labdára dől rá DENIS SUÁREZ, 17 méterről vágja védhetetlenül a kapu jobb sarkába! 2:1

87
    Suárez beadását Garay vágja ki Mbia elől.

86
    Csodzanijazov buktatja Reyest, érik neki a sárga, van még rá idő.

85
    Banega szöglete nem veszélyes, Mbia kerül a földre a kapu előtt, de nincs sípszó.