Sevilla – Zenit 2:1 (vége) | Club Brugge KV – FC Dnipro Dnipropetrovsk 0:0 (vége) | Dynamo Kijev – ACF Fiorentina 1:1 (vége)
VfL Wolfsburg – SSC Napoli 1:4 (vége)
Sevilla FC
2:1 (0:1)
Zenit Szentpétervár
csütörtök 16.04.2015, 21:05 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán • Európa liga

Az első félidőben fölényben játszott szinte végig a Sevilla, de ez meddőnek bizonyult, igazi gólhelyzetük nem is akadt, a lövéseik sem voltak veszélyesek. A Zenit először egy veszélyes csúsztatással jelezte, hogy ők is a pályán vannak, de Rjazancev egyéni akció végén megszerezte a vezetést a vendégeknek, amit könnyűszerrel meg is tartottak a szünetig, a zárt védelmüket képtelenek voltak feltörni a hazaiak.

A második játékrészben is a Sevilla játszott szinte végig fölényben, volt egy-két veszélyesebb lövése az oroszoknak, de a csereként beállt gólvágó, Bacca megtörte a jeget, az óriási nyomást nem is bírta ki a Zenit védelme, Suárez is betalált, így minimális előnnyel utazhat a Sevilla Szentpétervárra, jó esélyük van a továbbjutásra a fordítás után. (23:00:58)

90+5

90+5
    Krychowiak lövése kifelé csavarodik balról, így nem veszélyes.

90+4
    10 emberrel fejezi be a Zenit a meccset, de már csak másodpercek vannak hátra.

90+4
    Reyes szabadrúgása kijön a védőkről, Suárez lő fölé kapásból.

90+2
    Suárez pörgetné a labdát Vidal elé, Witsel lép közbe felszabadít.

90+1
    4 perc a ráadás.

90
    Reyes szöglete után a kipattanót Trélouminas vágja a kapu fölé méterekkel.

90
    Bacca lép ki középen, elpörgeti a labdát egy furcsa mozdulattal Lodigin mellett, de Neto még ki tudja vágni oldalra!

89
    Megvan a fordítás a hazaiaknak, megérdemelték.
    SUÁREZ - 2:1

88
    A Sevilla gólt szerzett!
    Egy kifejelt labdára dől rá DENIS SUÁREZ, 17 méterről vágja védhetetlenül a kapu jobb sarkába! 2:1

87
    Suárez beadását Garay vágja ki Mbia elől.

86
    Csodzanijazov buktatja Reyest, érik neki a sárga, van még rá idő.

85
    Banega szöglete nem veszélyes, Mbia kerül a földre a kapu előtt, de nincs sípszó.

85
    Suárez lövését Tismoscsuk blokkolja szögletre.

84
    Nagy a nyomás a Zenit védelmén.

83
    Suárez indulna a jobb szélen, lesen állítják meg.

83
    A szöglet nem veszélyes a vendégektől sem.

82
    Rjazancev helyett Timoscsuk.

82
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rjazancev (Zenit Szentpétervár), mert szöglet helyett a cserét "választotta", a játékvezető ezt nem tolerálta.

81
    A Zenit jöhet szöglettel, Rjazancev készülődik.

80
    Csodzanijazov buktatja hátulról Vidalt, itt elmarad a sárga.

79
    Kis szöglet után Trélouminas beadása ismét kipattan, Reyes íveli, nem gond a védőknek a hárítás.

78
    Lodigin lép ki a kapujából, és megelőzi a középen kilépő Baccát, veszélyes szituáció volt ez is.

77
    Vidalt szerelik szögletre a jobb szélen, Reyes íveli be, Lodigin kitolja, majd Kríchowiak ollózva, a kapunak háttal lő fölé.

76
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Suárez (Sevilla FC), Mogilevecet tarolta le a vonal mellett.

75
    Satov helyett Csodzanijazov.

75
    Witsel rántja le a mezénél fogva Vidalt a jobb szélen.

74
    Góllá érett a hazai fölény, megérdemelten egyenlítenek, és félelmetes tempót diktálnak.
    BACCA - 1:1

73
    Vidal viszi le a labdát az alapvonalig a jobbösszekötő helyén, a beívelését CARLOS BACCA 3 méterről fejeli a kapu jobboldalába! 1:1

72
    Trélouminas egy csel után adna be, ez a labda is szögletre pattan.

71
    Újabb veszélytelen szöglet a hazaiaktól, most Banega volt az elkövetője.

71
    Rondón lő fölé 20 méterről a kontra végén.

70
    Jobbról jön egy labda, Bacca és Banega előtt is elsuhan, jöhet a Zenit.

69
    Vidal jobbról lövi be a labdát, Kolodziejczak a rövid sarokról csúsztatja meg a labdát, de az elmegy a kapu előtt.

68
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül García (Zenit Szentpétervár), Reyest húzta vissza.

67
    Reyes indul a felezővonalról jó cselekkel, szabálytalanul állítják meg.

66
    A szöglet után Baccát látja lesen az asszisztens, szabadrúgás kifelé.

66
    Súarez két jó csel után lő éles szögből, elakad a labda a kapusban.

65
    Rodic helyett Mogilevec az oroszoknál.

64
    Gameirót Bacca váltja.

63
    Egy védők mögé ívelt labdára jön ki a kapujából Lodigin, begyűjti Gameiro elől.

62
    Reyes szögletét Lodigin tolja ki a kapu elől.

62
    Garay ment szögletre egy jobbról érkező beadást Gameiro elől.

61
    Witsel 20 méteres lövésénél akad védeni valója Ricónak.

60
    Banega pörget Gameiro elé egy labdát, de pontatlanul, kirúgás jön.

60
    A kezdeti Sevilla-rohamok után átvette az irányítást a Zenit, de helyzetük még nekik sem volt, de egy jó lövést Rjazancevtől már láttunk.

58
    De nem lesz szöglet, pedig beleért a kapus, úgy tűnt.

58
    Satov szöglete után Rjazancev 25 méteres lövését Rico tolja a kapu fölé!

57
    Ezt is Rodic íveli be, Banega ment a hosszú saroknál, ez is szöglet.

57
    Rodic szögletét a hosszú saroknál tolja ki Rico, szöglet a túloldalról.

56
    Neto beadása megpattan egy védőn, az első szöglet a Zenittől.

55
    Reyes szöglete a szokásos eredménnyel jár, felszabadít a védelem.

54
    Trémoulinas beadása is szögletre pattan, egy tucatnál járunk.

54
    Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Banega ad be laposan jobbról, ez is a védők zsákmánya.

53
    Vidal megy el a jobb szélen, a beadása kicsit erős Gamierónak, akitől elpattan a labda.

52
    Az újabb hazai szöglet sem veszélyes.

52
    Lombaerts szorul ápolásra, de folytatja a játékot.

51
    Hazai szöglet balról, Reyes készülődik.

51
    A szabadrúgás után Trémoulinas kapja a labdát a bal szélen, az alapvonalról ad be, tisztáznak a védők a kapu előtt.

50
    Neto buktatja Trémoulinast a bal szélen.

49
    Satovot rántja le Pareja a felezővonalnál, szabadrúgás.

49
    A tizedik hazai szöglet is veszélytelen.

49
    Reyest szereli Garay a jobb szélen, szöglet.

48
    Vidal lövi be a labdát jobbról, Lodigin fogja könnyedén a rövid saroknál.

47
    Neto ad haza higgadtan Gameiro elől a 16-os előterében.

46
    Coke helyett Suárez, Iborra helyén Mbia a pályán a második félidőre.

46

Az első félidőben fölényben játszott szinte végig a Sevilla, de ez meddőnek bizonyult, igazi gólhelyzetük nem is akadt, a lövéseik sem voltak veszélyesek. A Zenit először egy veszélyes csúsztatással jelezte, hogy ők is a pályán vannak, de Rjazancev egyéni akció végén megszerezte a vezetést a vendégeknek, amit könnyűszerrel meg is tartottak, a zárt védelmüket képtelenek feltörni a hazaiak.

45+2

45+2
    Reyes szöglete ezúttal sem veszélyes, másra nincs idő.,

45+1
    Kicsiben elvégzett hazai szöglet után Trémoulinas beadása akad el a védőkben, majd egy újabb beívelés után megint szögletre mentenek a védők.

45+1
    1 perc a ráadás.

45
    Trémoulinas beívelését Lodigin húzza le könnyedén.

44
    Banega egyszerűen nem jut lövéshez a 16-os előterében, négy védővel került szembe pillanatok alatt.

44
    Reyes rúgja meg hátulról Witselt, szabadrúgás a Zenit térfeléről.

43
    Pareja ível előre a felezővonalról, kifejelik a védők.

42
    Rjazancev veszít labdát a bal szélen, a sevillai kontrát Rodic állítja meg ismét.

41
    Coke pontatlan labdája VIdalnak, Rodic szabadít fel a jobb szélen.

40
    Banega jó labdája találja lesen Cokét, legalábbis az asszisztens szerint.

40
    Rodic vág ki a lelátóra egy labdát Iborra elől a jobb szélen.

39
    Gameiro próbál szabálytalanul labdát szerezni Rodictól, lefújja a játékvezető.

38
    A második szögletet Javi García fejeli ki.

38
    Garay menti szögletre Coke beadását, Reyes ívelés veszélytelen, de jöhet most balról is egy szöglettel.

37
    Reyes szögletét kitolja a kapu elől Lodigin.

37
    Iborra 14 méteres lövését szögletre blokkolja Lombaerst.

35
    A gól óta ismét fölényben játszik a Sevilla, de nem tudnak áttörni az oroszok védelmén.

33
    Gameiro kap vissza egy labdát Iborrától, de a 20 méterről elég csúnyán fölé lő.

32
    Rondón ragad lesen egy felívelt labdánál, szabadrúgás kifelé.

31
    Hazai támadás akad el a jobb szélen, jöhet a Zenit támadása.

30
    Egy kimaradt nagy helyzet után most már vezet a Zenit.
    RJAZANCEV - 0:1

29
    A Zenit gólt szerzett!
    ALEKSZANDR RJAZANCEV húz befelé balról, 14 méterről lő, ezt kiüti Rico, de éppen vissza a szélső elé, aki az ötös oldalvonaláról a rövid felsőbe bombáz! 0:1

28
    Vidal passzolja el a labdát a 16-os előterében, majd ő kap egy pontatlan indítást a jobb szélen, kirúgás jön.

27
    Vidal ad be laposan jobbról lövésre, Coke lövését azonban blokkolják a védők, a kontra végén Rondón kap hosszú labdát, Rico a végállomás.

26
    Rico szed össze egy pontatlanul felívelt labdát, jöhet a Sevilla.

25
    Reyes adja el a labdát a bal szélen, Neto gyűjti be.

23
    A Sevilla birtokolja a labdát, de a 16-os előterében elfogy a tudományuk egyelőre.

21
    Banega egy csel közben szabálytalankodik a felezővonalnál Rondónnal, szabadrúgás a Zenitnek.

19
    Hazai szöglet, ezt jobbról ívelik be, de kicsúsztatják a védők a kapu elől.

18
    Rodic ível be balról, Rjazancev csúsztat mellé 6 méterről kevéssel!

18
    A dobás után újabb beadás Cokétól, ezt mély, kihozzák a védők a labdát.

17
    Coke ad be laposan jobbról, Lombaerts vágja ki oldalra.

16
    Reyes szöglete elakad a védőkben, majd lest lát az asszisztens a középre visszatett labdánál, szabadrúgás kifelé.

16
    Iborrát szerelik a védők, hazai szöglet balról.

16
    Rodic ad be balról, Satov elé kerül a labda, aki éles szögből lő 14 méterről, Rico védi vetődve.

15
    Az első negyed óra hazai fölényt hozott, de helyzetet még tőlük sem láttunk.

14
    A dobás után elveszíti a labdát a vendég gárda, kirúgás jön.

13
    Rondon vesz át egy labdát három védő között, de nem tudja megtartani, dobhat a Zenit.

12
    Reyest szereli erőszakosan Witsel, nincs sípszó, Reyes kicsit törlesztene, ezt lefújja a játékvezető.

11
    Javi García és Vidal ütközik, utóbbi lenn marad, de folytatja a játékot.

10
    Reyes átíveli a labdát a túloldalra a szögletből, Vidal beadása lesen találja ezúttal is Gameirót.

9
    Gameirót szerelik a bal szélen, szöglet jön.

8
    Satov két jó csel után eladja a labdát a hazai 16-os előterében.

7
    Gameiro felé jön egy ívelés, de lesen állítják meg.

6
    Pontatlan indítás a vendégektől a bal szélen, Coke dobhat utána.

5
    Most megtartja a labdát a Zenit, de nem jutnak át a felezővonalon vele...

4
    Reyes a kapu fölé tekeri a labdát a szabadrúgásból.

3
    Iborrát buktatja Neto a kaputól 25 méterre, szabadrúgás.

2
    Coke jobbról teker be, azt Lodigin húzza le könnyedén.

1
    Reyes ível be balról, nem jó Gameirónak, kihozzák a védők labdát.

1

Az Európa Liga sorozata is a negyeddöntőkhöz érkezett, ezek egyikén a címvédő is pályára lép, a szentpétervári Zenitet fogadja ma este.

A Sevilla csak a második helyet szerezte meg a csoportjában, de ezt követően a 32 között a Mönchengladbachot és a nyolcaddöntőben a Villarrealt is kettős győzelemmel búcsúztatta,vagyis jó formában vannak, bizonyíték erre, hogy a Barcelona elleni bajnokin 0:2-ről is ki tudtak egyenlíteni.

A Zenit a Bajnokok Ligája csoportjában a harmadik helyen végzett, így került át az Európa Liga küzdelmeibe, PSV-t kettős győzelemmel búcsúztatta, míg a Torinót 2.0-ra legyőzték odahaza, idegenben 1:0-ra kaptak ki, így vívták ki a negyeddöntőt.

A két csapat korábban az UEFA-kupában találkozott egymással, négy meccset is játszottak 2004 és 2006 között, egy-egy győzelmet arattak ezeken, két 1:1-es döntetlen mellett.

Ma természetesen a hazai környezetben játszó címvédő az esélyes, de biztosan izgalmas meccset vívnak egymással, érdemes lesz velünk tartani!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Gólok: 73. Bacca, 88. Suárez – 29. Rjazancev

Lapok:   76. Suárez (SEV) – 68. García (PET), 82. Rjazancev (PET)

Sevilla FC: S. Rico – Coke (46' Suárez), Pareja, Kolodziejczak, Trémoulinas – Vidal, Krychowiak – Iborra (46' Mbia), Banega, Reyes – Gameiro (64' Bacca).

Cserék: Soria – F. Navarro, Figueiras, Suárez, Vitolo, Mbia, Bacca.

Zenit Szentpétervár: Lodigin – Neto, Garay, Lombaerts, Anyukov – García, Witsel – Satov (75' Csodzanijazov), Rjazancev (82' Timoscsuk), Rodic (65' Mogilevec) – Rondón

Cserék: Malafejev – Csodzanijazov, Mogilevec, Timoscsuk, Sejdajev, Arsavin, Kerzsakov

Játékvezetők: Nijhuis – van de Ven, Schaap (hollandok)