Sevilla – Zenit 2:1 (vége) | Club Brugge KV – FC Dnipro Dnipropetrovsk 0:0 (vége) | Dynamo Kijev – ACF Fiorentina 1:1 (vége)
VfL Wolfsburg – SSC Napoli 1:4 (vége)
Dynamo Kijev
1:1 (1:0)
ACF Fiorentina
csütörtök 16.04.2015, 21:05 • Olimpiai stadion, Kijev • Európa liga

Az első félidőbe a vendégek kezdtek jobban, sorra dolgozták ki a lövőhelyzetet, de a gól nem jött össze, ellenben a hazaiak egyetlen valamirevaló lövésükből gólt szereztek Lens révén.

A második félidőben a vendégek veszélyeztettek, a félidő derekánál egy kapufát is lőttek, de a gól csak a 92. percben jött össze, Babacar nyerő cserének bizonyult. Végül a Fiorentina várhatja kedvezőbb helyzetből a visszavágót.

A végeredmény tehát Dynamo Kijev – Fiorentina 1:1, köszönjük figyelmüket! (22:58:29)

90+5

90+4
    Tomovic kaszált el egy lábat, sárga lap.

90+3
    Aligha lesz itt már bármire idő.
    Khouma BABACAR - 1:1

90+2
    A Fiorentina gólt szerzett!

A jobb oldali beadás lecsorgott, majd BABACAR háttal a kapunak, ollózó szerű mozdulattal a bal alsóba lőtte a labdát. 1:1 a mérkőzés új állása. Megérdemelten jött az egyenlités az utolsó pillanatban.

90+1
    Fiorentina bedobás jöhet, nem tudnak komoly helyzetbe kerülni továbbra sem.

90
    Három perc a ráadás.

89
    Badelj követett el támadó szabálytalanságot.

88
    Vargas lövését sikerült blokkolni, kontrázhat a Kijev.

86
    A keresztlabda nem jutott el Yarmolenkohoz, Alonso kapcsolta le.

85
    Fernandez beadását szintén kifejelték, bedobás.

84
    Szöglethez jutott a Fiorentina, a középre tett labdát Khacheridi fejelte ki, újabb szöglet.

83
    Valero helyére Aquilani érkezett.

82
    A második félidőben 37 perc alatt egyetlen lövés ment kapura, de kellően ez sem volt veszélyes.

81
    Megkezdődött a rendes játékidő hajrára, presszionál a Fiorentina.

80
    Buyalskyy helyére érkezett Chumak.

79
    Belhanda került lövőhelyzetbe, de nem tudta kellően leszoritani, méterekkel fölé lőtt.

78
    Yarmolenko bombáját blokkolták.

77
    Babacar érkezett Gomez helyére.

76
    Valero fejese a jobb oldali kapufán csattant!!

75
    Negyed óra a rendes játékidőből. Az állás változatlan. A hazaiak láthatóan elégedettek lennének ezzel az eredménnyel.

74
    Salah lőtt takarásból, a jobb alsóba tartó lövését Shovkovskij védeni tudta!

71
    Lens csúszott rá ellenfele lábára, ez is lap.

71
    Salah lapos lövését a közbe vetődő védő blokkolta. Ha ez kapura megy, feltehetőleg gól.

70
    A beadást kifejelték, de maradt a Fiorentina-nál a játékszer.

70
    Salah harcolt ki sarokrúgást.

69
    Khacheridi kapott sárgát, amiért egy ütemet késett.

68
    Sydorchukot váltja Belhanda a meccs utolsó negyedében.

68
    Vargas érkezik Joaquin helyére.

67
    Lesre futott a Fiorentina játékosa, a hazaiak kapják a labdát.

66
    Alonso kapott sárga lapot lerántásért.

65
    Sydorhcuk kapott sárga lapot ezúttal.

63
    Ebben a játékrészben 2:1 a lövések száma, egyik sem talált kaput.

62
    Salah kezezése miatt a hazaiak kapják a játékszert.

61
    Fél óra a mérkőzésből, őrzi egy gólos előnyét a Dynamo.

60
    Fernandez beadását kifejelték, az utóbbi percekben presszionál a Fiorentina.

59
    Nem túl szórakoztató ez a játékrész eddig, szinte semmi nem történt.

58
    Fernandez beadását kifejelték, majd az ismétlés éppen hogy hosszú lett Valero számára, aki közben támadó szabálytalanságot követett el.

57
    Gomez beadása Khacheridiről pattant szögletre.

56
    Gomez lesen tartózkodott.

55
    A második félidő elején nem a játékról szól a meccs, hanem a sok-sok apró faltról.

53
    Yarmolenko szabálytalan ezúttal, sok a játék megállitás.

52
    Yarmolenko lágy beadása nem okozott gondot a védelemnek, majd Teodorczyk követett el támadó szabálytalanságot.

51
    Badelj rúgta fel ellenfelét, jó harmincöt méterre, szembe a kapuval jöhet a Dynamo.

50
    Salah bal lábas tekerését blokkolták.

50
    Átveszi a kezdeményezés jogát a Fiorentina a szünet után.

49
    Salah kapott szabadrúgást a középpályán.

48
    Salah iramodott meg, de visszazártak a védők még idejében.

48
    A beadást Teodorczyk megcsúsztatta, majd kivágták a védők.

47
    Sydorchuk lövését Alonso blokkolta. Szöglettel jöhet a Dynamo.

46

Alaposan bekezdett a Fiorentina, de helyzeteiket nem váltották gólra, amit a 36.percben Lens büntetett. Lövése megpattant, majd a léc alá vágódott, ezzel a találattal a félidőben 1:0 a hazaiaknak, de még semmi sincs lefutva. Izgalmakban nem lesz hiány. Tartsanak velünk!

45+3

45+2
    Gomez buktatta Khacheridit, sárga lap.

45+2
    Vida inditása hosszú lett, nem indult rá senki be. Kirúgással jöhet Neto.

45
    Fernandez rövid sarokra tartó szögletét kivágták, eközben két perc a ráadás.

45
    Fernandez lövése megpattant, majd kapu fölé szállt egy méterrel. Szöglet.

44
    Huszonhat méterre a kaputól jöhet a szabadrúgás.

44
    Dragovic késett egy ütemet. Ellenfele lábát kaszálta el, sárga lap.

42
    Danilo szabálytalankodott a középpályán.

41
    52:48 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 6:10, a kaput eltaláló pedig 2:1.

40
    Öt perc a félidőből.

39
    A tétmeccseket nézve, ez zsinórban a hetedik bekapott gólja a Fiorentinanak, úgy hogy nem lőttek egyet sem.

38
    Yarmolenko beadását kifejelték, majd Rybalka tüzelt, Neto könnyedén védett. Ébredezik a hazai csapat. A Fiorentina nem élt a lehetőségeivel, erre rá is fázott.
    Jeremaine LENS - 1:0

36
    A Dinamo gólt szerzett!

Szinte a semmiből szerzett vezetést a Dynamo. JERMAIN LENS lőtte rá a tizenhatos csücskéről a labdát, majd Tomovic lábáról pont úgy pattant a labda, hogy védhetetlenül a léc alá csapódott. A kapusnak esélyese sem volt. Szerencsés gól, de gól! 1:0 a hazaiaknak.

36
    Alonso követett el szabálytalanságot Yarmolenkoval szemben.

35
    A bal oldali beadást kifejelték, egyenesen Badelj elé, aki ráfordult, és irgalmatlan erővel tüzelt, pechére kaput nem talált.

34
    A beadásra Rybalka érkezett, akinek a lövése jócskán elkerülte a kaput.

33
    Teodorczyk lövésébe beleléptek. Szöglet.

32
    Gomez tálalt Fernandez elé akinek a bombája milliméterekkel suhant el a bal sarok mellett. Kirúgás következik.

31
    Járatja a labdát a Fiorentina, keresik a rést a kijevi pajzson.

30
    2:8 a lövések száma, a gólhoz közelebb a Fiorentina, de negyed órával a szünet előtt továbbra sincs találat.

28
    Joaquin ápolása miatt áll a játék.

27
    Salah fejezte be a támadást, de lövése középre tartott, tizennégy méteres, lapos bombáját Shovkovskij védeni tudta!

26
    Dragovic szabálytalankodott a középpályán, de megúszta lap nélkül.

25
    Lens lövését blokkolták. Ez volt az első hazai próbálkozás.

24
    Vida érkezik a sérült Antunes helyére.

23
    Tomovic középre tett labdája Shovkovskiy kezei között végezte.

22
    A félidő derekánál járunk a lövések száma 0:6, a kapura tartó lövések száma 0:0. Nem mondható túl acélosnak.

21
    A mezőnyben folyik a játék, küzdenek a labdáért a csapatok. Fiorentina bedobás következik.

20
    A labdabirtoklás aránya 48:52, a hazaiak továbbra sem tudtak kapura lőni.

18
    Antunes kisebb ápolásra szorult, pályán kivül jelenleg a kijevi játékos.

17
    Salah verte meg védőjét, majd tálalt Gomez elé, akinek a lövése az oldalhálóban kötött ki.

16
    Antunes bal oldali beadása Teodorczyk számára magas lett.

15
    Az első negyed óra végén a lövések száma 0:3, a hazaiaknak változtatnia kell, egyenlőre az olasz védelem feltörhetetlen.

14
    Alonso húsz méteres, bal lábas bombája jócskán kapu fölé szállt.
    Joaquín

13
    Joaquin tizenöt méteres lövése lehet beakadt volna a bal alsóba , ha nem blokkolják. Kérdés, hogy mintha kezet ért volna a labda, de spori nem látott semmit.

12
    Lens beadását Alonso fejelte ki a veszélyes területről.

11
    Az inditás Valero felé szállt, de hosszú lett, az akciónak vége. Kirúgással jöhet Shovkovskiy.

10
    Járatja a labdát a Dynamo ezekben a pillanatokban.

8
    A küzdelem hatalmas már az elején. Egyenlőre gólhelyzet nem adódott.

7
    Fernandez beadása magas lett mindenki számára.

6
    Fernandez kapott szabadrúgást. Rybalka a vétkes. A tizenhatos csücskétől néhány méterre jöhet a beadás.

5
    Tomovic próbálkozott csellel, de Antunest nem sikerült befűznie, az akciónak vége.

4
    Fernandez szabálytalankodott, szabadrúgást kapott a Dynamo Kijev.

3
    Letámadással próbálkozik a vendég csapat, de egyenlőre jól tartja a labdát a Kijev.

1
    Lens kapott szabadrúgást a középpályán.

1

Az Európa Liga negyeddöntőjében a Dynamo Kijev fogadja a Fiorentina együttesét.

A Dynamo hazája bajnokságát vezeti öt ponttal a Shakhtar Donetsk előtt. Az Euróa Ligában legutóbb az Everton együttesét búcsúztatták 6:4-es összesitéssel. A csapat odahaza legutóbbi tiz tétmeccséből nyolcat megnyert, két döntetlen mellett. 2015-ben még nem kaptak ki tétmérkőzésen az ukránok. Legutóbb odahaza döntetlent játszottak kisebb meglepetésre a Zorya együttesével, lehet, hogy a játékosok fejben már az Európa Ligára koncentráltak.

A Fiorentina jelenleg az ötödik helyen tartózkodok az olasz élvonalban. Idegenben legutóbbi tiz tétmeccsükből ötöt nyertek, három döntetlen, és két vereség mellett. Az olasz kupából kiestek, miután a Juventus otthonában elért siker után odahaza 3:0-ra kikaptak a torinói együttesétől. Ezt követően a bajnokságban legutóbbi meccsükön a vártnál talán könnyebben kaptak ki a Napolitól, szintén 3:0-ra. Az Európa Ligában a nyolc közé jutásért vivott csatában az AS Roma-t búcsúztatták 4:1-es összesitéssel.

A két csapat nagyjából egyforma haderőt képvisel, megjósolhatatlan a meccs végkimenetele. Talán egy picit jobb formában vannak a hazaiak, de a Fiorentina győzelme sem lenne világszenzáció, benne van ez is a pakliban. Reméljük izgalmas mérkőzést produkálnak a csapatok, és sok gólt láthatunk. Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Gólok: 36. Lens – 90+2. Babacar

Lapok:   44. Dragovic (DKY), 65. Sydorhcuk (DKY), 69. Khacheridi (DKY), 71. Lens (DKY) – 45+2. Gomez (FIO), 66. Alonso (FIO), 90+4. Tomovic (FIO)

Dynamo Kijev: Shovkovskiy (C) – Antunes ( 24' Vida ) , Dragovic, Khacheridi, Danilo Silva – Rybalka, Sydorchuk ( 68' Belhanda ) – Lens, Buyalskyy ( 80' Chumak ) , Yarmolenko – Teodorczyk
    Cserék: Rybka – Belhanda, Chumak, Gusev, Kravets, Mbokani, Vida

Edző: S. Rebrov

ACF Fiorentina: Neto – Tomovic, Savic, Rodriguez (C), Alonso – Fernandez, Badelj, Valero ( 82' Aquilani ) – Salah, Gomez ( 78' Babacar ) , Joaquin ( 68' Vargas )
    Cserék: Tatarusanu – Aquilani, Babacar, Ilicic, Pasqual, Richards, Vargas