Fehérvár – Békéscsaba 28:27 (vége) | Ipress Center-Vác – MTK-Budapest 30:21 (vége)
Ipress Center-Vác
30:21 (20:11)
MTK-Budapest
szombat 25.04.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

A Vác teljesen megérdemelten nyerte meg ilyen különbséggel is a találkozót. Az első félidőben megalapozták, a fordulás utáni első hat percben pedig végképp biztossá tették a győzelmet a hazaiak. Amikor felmentek +13-ra a váciak, kicsit érthetetlen módon megzavarodtak, pedig akkor még nem cserélgetett ilyen ütemben a Vác, mint a végén.

Az MTK felzárkózott tíz gólra, ám közelebb nem jutottak, mert a vendégek is elképesztően sok hibát halmoztak főleg támadásban. Stabillá volt a 9-10 gólos különbség a végéig, az utolsó 6-8 percben a Dunakanyar együttese azt is megtehette, hogy a teljes kezdősorát sokat pihentesse, de a fővárosiaknak nagyon kevés dolog sikerült a mai napon. Ennyire rosszul még egyszer biztosan nem fog játszani az MTK, előzetesen sokkal nagyobb izgalmakra lehetett számítani, de a mai napon a Vác sokkal jobb volt és ezzel nagy lépést tett a 9. hely megszerzéséért, de főleg a bent maradásért.

Vác – MTK: 30-21!
    ---- (19:24:01)

60
    Mérkőzés vége. (30:21)

60
    HELEMBAI Fanny beállóból emeli át Ignácz-Pethőt. (30:21)

60
    BARNA tör be bal kettőben és Balog fölött átemeli a hálóba. (29:21)

60
    Ignácz-Pethő védi Hornyák kényszerlövését passzívnál. (29:20)

59
    Passzív. (29:20)

59
    VALOVICS átlövése a bal alsóban köt ki, a hazai szurkolók már ünnepelnek. (29:20)

58
    Összefutott középen Valovics és Csuka, szerencsére nincs sérülés. (29:19)

58
    Hornyák lő át talpról, Ignácz-Pethő a bal felsőből tolja ki bravúrral. (29:19)

58
    Hosszú lefolyású váci támadás. (29:19)

58
    Az utolsó három perc kezdődött meg. (29:19)

57
    Balog tolja a bal kapufára Varga jobb szélről leadott lövését. Megszerzi a Vác a kipattanót. (29:19)

57
    Helembai Fanny is a pályán beállóban, teljes sorcsere a Vácnál. (29:19)

57
    BARNA Éva átlövése pattan meg a sáncon, ez becsapja Balogot és a bal felsőben köt ki a labda. (29:19)

56
    Eladja a Vác a labdát elől, támadhat az MTK. (29:18)

56
    Bató Lili a jobb kettes pozícióban a pályán. (29:18)

55
    VALOVICS tör be középen már teljes létszámban, a bal alsóba lőtt. (29:18)

55
    Hansághyt próbálták a jobb szélen meglövetni a váciak, de a felső lécet találja el. (29:17)

55
    A váci kapuban Balog Judit innentől, a mérkőzés már eldőlt néhány perce. (29:17)

55
    Ellépte Szádvári, jöhet előre a Vác továbbra is kettős előnyben. (29:17)

55
    Még mindig 40 másodpercig kettős hátrányban a vendégek. (29:17)

54
    HÁMORI könnyedén tör be jobb kettőben és bepattintja a labdát kettős előnyben. (29:17)

54
    Passzív az MTK-nál, nem törtek kapu felé. Fekete kényszerlövését fogja Bíró. (28:17)

53
    HORNYÁK Dóra hetesébe is beleért Ignácz-Pethő, ám a kezével együtt bevitte a lövés a labdát a hálóba. (28:17)

53
    Idő előtt tért vissza egy MTK játékos, Ábrahám, így ismét két perces kiállítás a jutalma. Kettős váci előny. (27:17)

53
    Horváth Dóra feleslegesen állíttatja ki magát, ziccerben húzta vissza Hámorit. Hetes a Vácnak. (27:17)

52
    Kovács Gréta lőtt fölé jobb kettőből. (27:17)

52
    Az utolsó kilenc percbe léptünk, magabiztos váci vezetés, bár az utóbbi 10 percben mindkét csapat nagyon alacsony színvonalon játszik. (27:17)

52
    Drávai lépi el, eddig nem megy ma neki. (27:17)

51
    Horváth ajtó-ablak helyzetben gyalogolhatott a kapuig középen, ám jó két méterrel fölé durrantotta a ziccert. (27:17)

51
    Jovetic lép vonalra a jobb szélen, de egyébként is kapufát lőtt volna. (27:17)

50
    Fülöp szerez labdát hátul, elképesztően sok a hiba a játékban ezekben a percekben. (27:17)

50
    Drávai átlövését Ignácz-Pethő kapja ki a jobb felsőből. (27:17)

50
    Pályán Pelczéder is először a mai nap folyamán. (27:17)

49
    Tóth Eszter átlövését védi Ignácz-Pethő, a túloldalon Fekete a bal szélről lő mellé. (27:17)

49
    Először pályán támadásban Drávai, eddig csak a hetesekre jött be. (27:17)

49
    Az utóbbi 12 percben csak két gólt lőttek a hazaiak. Ábrahám ziccerét Bíró védi időközben. (27:17)

48
    Drávai hagyja ki a hetest, Ignácz-Pethő jobb kézzel védett. (27:17)

48
    Fülöp harcol ki hetest, nem volt nehéz dolga, mert 4,5 méteren védekeztek ellene. (27:17)

48
    Ismét pályán Hornyák Dóra. (27:17)

47
    Ellépte Wolf, nem volt jó a passz egyébként, amit kapott. (27:17)

47
    Jovetic a jobb szélen úgy tűnik, kapott némi lökést, de nincs ítélet, Ignácz-Pethő azonban védett. (27:17)

46
    Ismét a vészkapusos megoldás. (27:17)

46
    Eladja Valovics, jöhet előre a Vác. (27:17)

45
    A ziccer megvolt, Fülöp lövését azonban Ignácz-Pethő bravúrral hárítja. (27:17)

45
    Vészkapus a Vácnál hátrányban, Farkason a megkülönböztető mez. (27:17)

45
    WOLF kiismerhetetlen, most éppen pattintva lövi be a hetest. (27:17)

45
    Barna harcol ki hetest belülvédekezés miatt. (27:16)

45
    Stefanovic két kezes lökés miatt áll ki két percre. (27:16)

44
    TÓTH Eszter lőtt át bal kettőből, szerencséje volt, mert megpattant a lövés és így került a kapuba. Ignácz-Pethő az eredeti lövésirányra indult. (27:16)

43
    Időt kér a Vác. Most jó ideje megtorpant a hazaiak játéka, csak az a szerencséjük, hogy az MTK is rengeteget hibázik. 13 gólos előnyük mindenesetre 10-re olvadt. (26:16)

43
    Igen simán hagyták lőni BARNA Évát jobb kettőből, a labda pedig a bal felsőben kötött ki. (26:16)

43
    Stefanovic tüzel középről, magasan fölé. (26:15)

43
    Nem jutott el a bejátszás a befutó Vargához. (26:15)

43
    FARKAS ostorcsapásszerű átlövése a bal felsőbe pattant! (26:15)

42
    Hornyák és Tóth is pihenőt kap pár percig. (25:15)

42
    WOLF Alexandra Balognak is belövi a hetest. (25:15)

42
    Valovics harcol ki hetest emberhátrányban, jogos. (25:14)

41
    Jovetic a jobb szélen lábhoz kapja a labdát. A Vácnak az emberelőnyök jó 1,5 éve nem igazán ülnek. (25:14)

41
    Farkast teríti le középen Csuka, azonnal jár a két perc. (25:14)

40
    Dakos ziccerét fogja beállóból Ignácz-Pethő, ám oldalt megy ki. (25:14)

40
    Kicsit elszórakozta elől a Vác a támadást, VALOVICS pedig rendezetlen védelem ellen jobb kettőből eredményes. (25:14)

40
    Jó ideje nem lőtt már gólt a Vác. (25:13)

39
    Elszórja az MTK is a labdát lépéshiba miatt. (25:13)

39
    Dakos jobbra sodródva került ziccerbe beállóban, Ignácz-Pethő azonban újabb bravúrt mutat be. (25:13)

39
    Valovics maradt a földön, némi ápolás után szerencsére folytatni tudja. (25:13)

38
    Jovetic emelésébe beleér Ignácz-Pethő, így tolja fölé. A túloldalon Bíró Blanka is ziccert véd. (25:13)

38
    Eladta a Vác támadásban, de a visszafutó Szondi labdát csen. (25:13)

38
    WOLF ezt a hetest sem hibázza el. (25:13)

37
    Barna Éva harcolt ki hetest, középen tört be. (25:12)

37
    JOVETIC a jobb szélről megszerzi negyedik gólját. A hosszú alsót választotta. (25:12)

36
    FEKETE Bozsana a bal szélről felkanyarodott és hatalmas bombagólt szerzett a bal felsőbe átlövésből! (24:12)

36
    Máris kikéri utolsó idejét az MTK, az első öt percet 4:0-ra nyerte a Vác. 35:02-nél az időkérés. (24:11)

36
    HORNYÁK Dóra talpról lövi ki a jobb felsőt, egyre csak nő a különbség. (24:11)

35
    Varga a jobb szélről lő a hosszú sarok mellé. (23:11)

35
    Farkas kitűnő passzát HORNYÁK Dóra ejti be ziccerben. 12 gólos hazai vezetés, erre nem lehetett számítani. (23:11)

35
    Tóth Eszter lövését védte Ignácz-Pethő, a túloldalon Hornyák kapja el a hosszú indítást. (22:11)

34
    Kiegészült a Vác. (22:11)

34
    Hámori vészkapusként támad a Vácnál. (22:11)

34
    Innentől MTK emberelőny. Csuka lövését azonban védi Bíró. (22:11)

33
    HORNYÁK Dóra tarthatatlan, középen tör be és pattint a kapus mellett a hálóba. (22:11)

33
    Még 20 mp-ig öt az öt ellen. (21:11)

32
    Varga Nikolett lövését Bíró könnyedén védte. (21:11)

32
    Szondi kap kettő perces kiállítást, nem engedte el Wolfot, egy igazi, felesleges kiállítást szed össze. (21:11)

32
    Khouildi lövése a jobb kapufáról pattan ki, még szerencséje sincs a vendégeknek. A túloldalon már van, mert Jovetic túl magasan kapja. (21:11)

31
    DRÁVAI lágy dobással értékesíti a hetest. Megvan a tíz közte. (21:11)

31
    Dakos hihetetlenül vette át a labdát beállóban, hetest harcol ki. Közben Barna Éva lerántásért kap két percet. (20:11)

31
    A Vác kezdte a második félidőt. (20:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (20:11)

A két csapat eddig az idény során játszott találkozóit ismerve igencsak meglepetés, hogy a Vác ennyire simán vezet. A mutatott játékot látva egyáltalán nem, ugyanis az MTK a mai napon kissé összeszedetlennek tűnik, támadásban nagyon sok az esetleges megoldásuk, a védekezésük pedig nagyon sokszor átjáróház.

A hazai együttes azonban ahhoz képest, hogy az alapszakasz nagy részében elképzelés nélkül játszott, most hetek óta magára talált. Ma is lehet látni, mit szeretnének játszani és ezt igen jó százalékban meg is valósítják. Ha nem fáradnak el vészesen a kulcsjátékosok, nagy eséllyel a találkozó eldőlt. Azonban ne feledjük, hogy a szünet után igen gyakran tud változni a játék képe, Golovin is rendet tehet a fejekben. Eddig Jovetic, Szondi, Fülöp és Hornyák a mesterlövészek a hazaiaknál, a vendégeknél pedig Barna Éva mellett Wolf jeleskedik. Bíró védései is megalapozzák a kilenc gólos hazai vezetést. Az MTK esélye innentől annyi, hogy a Vác elhiszi, hogy már megnyerte a mérkőzést, pedig még hátravan egy félidő.

Vác – MTK: 20-11, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (20:11)

30
    Khouildi kapufája után Szádvári ismételt a bal szélről, ezt viszont Bíró Blanka hárította! (20:11)

30
    TÓTH Eszter tört be középen még rendezetlen védelem ellen és kilencre növelte a váci előnyt. (20:11)

30
    Khouildi lőtt passzívnál, Bíró hárított. (19:11)

30
    A félidő utolsó percében járunk. (19:11)

29
    HORNYÁK Dóra hatalmas bombagólja bal kettőből a hosszú felsőbe. (19:11)

29
    Hornyák kapott utólag sárga lapot. (18:11)

29
    ÁBRAHÁM harcolta ki magának a lövőhelyzetet és beállóból eredményes. (18:11)

28
    DAKOS beállóból kissé balra sodródva talál a hálóba. (18:10)

28
    Dakos harcol ki szabaddobást, kicsit megállt a Vác is egy ideje. (17:10)

27
    Labdát szerez hátul Tóth Eszter, indítja Szondit, aki ziccerben Ignácz-Pethő lábára lövi, a kipattanót Fülöp szedi össze. (17:10)

27
    Kiegészült az MTK, nem tudott élni az eséllyel a Vác. (17:10)

27
    Tóth lőtt jobb kettőből, majd úgy tűnt, összefutott valakivel, az arcát fájlalja. Szándékosságról érzésem szerint szó sem lehetett. Ápolás miatt áll a játék. A labda az MTK-é lesz. (17:10)

27
    A plusz nyolcért támad többedszerre a Vác. (17:10)

26
    Khouildi vét belemenést. (17:10)

26
    Khouildi lövését fogja Bíró bal kézzel. A túloldalon Hornyák lő kicsit előkészítetlenül, Ignácz-Pethő még kihalássza a megpattanó labdát a gólvonal előtt. (17:10)

25
    Kontrafault a Vác ellen, jöhet előre az MTK. (17:10)

25
    Bíró védi Varga kísérletét a jobb szélről, a kipattanó az MTK-é, Varga újra próbálkozott, de vonalra is lép és fölé is lő. (17:10)

24
    Horváth Dóra az iménti lerántásért kap utólag két perces büntetést. (17:10)

24
    TÓTH Eszter egy lerántás ellenére is betör jobb kettőben és Ignácz-Pethő lábai közt betalál. (17:10)

23
    Hiába védte Bíró bravúrral Ábrahám ziccerét beállóból, a kipattanót SZÁDVÁRI Krisztina a bal szélről a fekvő kapus fölött a hálóba lőtte. (16:10)

23
    SZONDI Zsófia a bal szélről kiszorított szögből is betalál. Ezt már Ignácz-Pethőnek lőtte. (16:9)

22
    WOLF jobb kettőből lő át a jobb felsőbe, újabb villanás a rutinos MTK játékostól. (15:9)

22
    FÜLÖP Andrea rendezetlen védelem ellen beállóból eredményes. (15:8)

22
    Bíró védi bravúrral Barna erős átlövését a bal alsóból. (14:8)

21
    Kettős előnyben ront a Vác, Tóth Eszter megy bele a falba. (14:8)

21
    Kettő percet kap Khouildi Inez. A falban történt valami. (14:8)

21
    WOLF Alexandra óriási bombagólt zúdított a bal felső sarokba, hajszálpontos lövés volt! (14:8)

20
    Másodszor is időt kér az MTK, nagyon elhúzott a Vác, a vendégek védekezése nagyon nincs rendben a legtöbb hazai támadásnál. (14:7)

20
    HÁMORI tört be jobb kettőben, egy lerántás ellenére is betalál a kapu bal oldalába. Itt alighanem megúszott egy újabb két percet most az MTK. (14:7)

20
    Barna átlövése a jobb kapufa mellé száll. (13:7)

20
    Kemény a váci védekezés is, ott is érik már a két perc. (13:7)

19
    Hátulról lökték két kézzel ziccerben Fülöpöt, Csuka áll ki ezért két percre. (13:7)

19
    FÜLÖP Andrea beállóból eredményes, megelőzte egy komoly védekezési hiba. (13:7)

19
    Stefanovic a kapufát találja el, a kipattanó az MTK-é, de elszórják a fővárosiak is. (12:7)

18
    A Vác is igen hosszan támad. (12:7)

18
    Wolf lőtt át, de pont középre ment, kicsit fejbe is találta Bírót. (12:7)

17
    Hosszú lefolyású vendég támadás. (12:7)

17
    Hámori takarít hátul, sárga lap a jutalma. (12:7)

16
    Ismét meghűl a vér a hazai szurkolókban, Tóth Eszter műtött térdét kell ápolni, de szerencsére ő is tudja folytatni. (12:7)

16
    SZONDI cselezett ki mindenkit a bal szélen, majd nagyon szép átemeléses gólt szerzett. (12:7)

16
    WOLF a szokásos magabiztossággal lövi ki hetesből a kapu bal oldalát. (11:7)

16
    Hiába védi Bíró a betörő Valovics ziccerét, hetes. (11:6)

15
    HORNYÁK Dóra lendületből lőtt át talpról, a kapu bal felső sarkát választotta. (11:6)

15
    BARNA Éva ötödször eredményes a hatból. Középen tört be és trükkös lövéssel verte át Bírót. (10:6)

14
    HORNYÁK Dóra óriási bombagólt zúdít átlövésből a kapu jobb oldalába. (10:5)

14
    Varga Nikolett kapott sárga lapot. (9:5)

14
    Farkast birkózza le Valovics, szabaddobás. (9:5)

13
    Khouildi rendezetlen védelem ellen lőtt át, de túlságosan lepattintotta a földre, így magasan fölé pattant. (9:5)

13
    A nehezét megoldotta a Vác, de Jovetic a jobb szélről túl magasan ejti át Blazeket és a kaput is. (9:5)

12
    BARNA veszi hátára csapatát, középről eredményes. (9:5)

12
    Jovetic teljes pályás indítása megtalálja hajszálpontosan SZONDIT elől, aki nem hibázza el a ziccert. Nagyon érzi egymást a két szélső. (9:4)

12
    Wolf átlövését védte Bíró bravúrral. (8:4)

11
    Szondi indította JOVETICET, aki újabb lerohanásgólt szerez. (8:4)

11
    Fülöp szerzett labdát hátul. (7:4)

11
    HORNYÁK Dóra tört be bal kettőben és bepattintotta Blazek lába mellett. (7:4)

10
    Hornyák esett össze a térdét fogva, de szerencsére rövid ápolás után ő is tudja folytatni. (6:4)

10
    Fülöp került ziccerbe középen, Blazek bravúrral rúgja ki, a kipattanó azonban Farkasé. (6:4)

10
    Sárga lap Khouildinek. (6:4)

9
    BARNA Éva robbant be középen egy résen és a kapu jobb oldalába lőtt szép akció végén. (6:4)

9
    Időt kér az MTK, eddig eléggé bekezdett a Vác. (6:3)

9
    Bíró teljes pályás indítása hajszálpontos JOVETIC számára, aki középről eredményes. (6:3)

8
    Passzívnál Farkas csen labdát. (5:3)

8
    Jovetic labdát szerez, majd önzetlenül leadja SZONDI Zsófiának, aki nem hibázza el a lerohanást a bal oldalon. (5:3)

7
    Szádvári bal szélről ejtett, Bíró könnyedén fogta, a túloldalon Fülöp is ejt Blazek ellen, ez pedig fölé száll! (4:3)

7
    Hornyák blokkolta Barnát, sarokdobás. (4:3)

7
    Barnát kellett ápolni, de szerencsére tudja folytatni a játékot. (4:3)

7
    Ábrahám ziccerét Bíró lábbal védi, a jobb kapufáról kipattan, Szádvári szedi össze a szélen. (4:3)

6
    Sárga lap Fülöp Andreának. (4:3)

6
    Ellépte Wolf középen. A hosszú indítás azonban túlságosan is hosszú Joveticnek. (4:3)

5
    Farkas bejátszását FÜLÖP gyönyörűen veszi át és lövi beállóból a hálóba. (4:3)

4
    VARGA Nikolett lő nagyon szép gólt a jobb szélről meglehetősen nehéz szögből Bíró feje fölött. (3:3)

4
    Valovics kapott sárga lapot. (3:2)

4
    FARKAS tör be sikerrel középen és lő a hálóba. (3:2)

4
    BARNA Éva a saját maga által szerzett labdát értékesíti lerohanásból. (2:2)

4
    Hornyák adja el a labdát, indul az MTK. (2:1)

3
    BARNA Éva középről ugrott fel és lőtte át a váci falat, a jobb alsóba talált. (2:1)

3
    HORNYÁK Dóra rendezetlen védelem ellen középről eredményes betörésből. (2:0)

2
    Valovics tüzelt jobb kettőből, Bíró ismét véd lábbal. (1:0)

2
    JOVETIC a jobb szélen került helyzetbe és a kapus feje mellett talált a vendégek hálójába. (1:0)

1
    Wolf lövését védi Bíró Blanka, de Hornyák benyúlt érte. Barna próbálta kihasználni a ziccert, de Bíró ismét véd! (0:0)

1
    A fővárosiak kezdték a találkozót. (0:0)

1

Már zajlik a bemutatás, kékben a vendég MTK, pirosban a Vác, hamarosan kezdünk!

Ipress Center-Vác: Balog J., Bíró B. – Tóth E., Hámori, Farkas, Bató, Pelczéder, Hansághy, Jovetic, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Hornyák D., Drávai, Helembai

MTK-Budapest: Ignácz-Pethő, Blazek – Csuka, Horváth D., Varga N., Ábrahám, Szádvári, Fekete B., Barna É., Kovács G., Urfi, Khouildi, Wolf, Valovics

Játékvezetők: Kékes Csaba, Kékes Pál.

A rangadó kifejezés kicsit furcsán hangzik a 9. és 11. helyen tanyázó csapatok összecsapásán, de mindenképpen nagy izgalmakra lehet számítani a női kézilabda NB1 alsóházi rájátszásában, különösen ezen a találkozón. Az évad borzalmasan sikerült a Vác együttesének, az eredetileg kitűzött 4-6. hely elérése nagyon nem sikerült a Dunakanyarban, még a középházról is lemaradtak.

Az utóbbi hetekben azonban a tétmeccseken és a felkészülési találkozókon is sok gólt szerezve szerzi a győzelmeket a Vác, kicsit későn, de úgy tűnik, csak összeállt a nagyobb reményekkel nekiindul klub. Vácról is sok információ került ki a jövő évi csapattal kapcsolatban, rengeteg lesz a változás, óriási a vérfrissítés a 2015-16-os szezonra. A hazaiak szurkolói ismét reménykednek, úgy tűnik, erősödik az együttes.

Van azonban még egy "aprócska" feladata a Váci NKSE-nek, bent kell maradni az első osztályban. Ehhez igen közel állnak, ugyanis ha csak a hazai meccseiket hozzák innentől akkor is már matematikailag is biztos, hogy az MTK nem foghatja be a Vácot, a Szegednek pedig eddig sem volt erre reális esélye. Az MTK igen erős idén és kétszer is rágós falatnak bizonyult a Vác számára, egyszer a kupában ütötték ki a VNKSE-t, egyszer pedig a fővárosban a bajnokságban. A revans hazai pályán sikerült a Vácnak, most ismét erre készülnek.

A Vácnak hat pontja van, az MTK-nak kettő még amit az alapszakasz végéről hoztak magukkal. Vendég győzelem esetén nagyon izgalmas lehet a bent maradásért vívott harc, hazai győzelemnél viszont már csak matematikailag eshet ki a Dunakanyar csapata.

A találkozó szombaton 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!