Fehérvár – Békéscsaba 28:27 (vége) | Ipress Center-Vác – MTK-Budapest 30:21 (vége)
Ipress Center-Vác
30:21 (20:11)
MTK-Budapest
szombat 25.04.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

A Vác teljesen megérdemelten nyerte meg ilyen különbséggel is a találkozót. Az első félidőben megalapozták, a fordulás utáni első hat percben pedig végképp biztossá tették a győzelmet a hazaiak. Amikor felmentek +13-ra a váciak, kicsit érthetetlen módon megzavarodtak, pedig akkor még nem cserélgetett ilyen ütemben a Vác, mint a végén.

Az MTK felzárkózott tíz gólra, ám közelebb nem jutottak, mert a vendégek is elképesztően sok hibát halmoztak főleg támadásban. Stabillá volt a 9-10 gólos különbség a végéig, az utolsó 6-8 percben a Dunakanyar együttese azt is megtehette, hogy a teljes kezdősorát sokat pihentesse, de a fővárosiaknak nagyon kevés dolog sikerült a mai napon. Ennyire rosszul még egyszer biztosan nem fog játszani az MTK, előzetesen sokkal nagyobb izgalmakra lehetett számítani, de a mai napon a Vác sokkal jobb volt és ezzel nagy lépést tett a 9. hely megszerzéséért, de főleg a bent maradásért.

Vác – MTK: 30-21!
    ---- (19:24:01)

60
    Mérkőzés vége. (30:21)

60
    HELEMBAI Fanny beállóból emeli át Ignácz-Pethőt. (30:21)

60
    BARNA tör be bal kettőben és Balog fölött átemeli a hálóba. (29:21)

60
    Ignácz-Pethő védi Hornyák kényszerlövését passzívnál. (29:20)

59
    Passzív. (29:20)

59
    VALOVICS átlövése a bal alsóban köt ki, a hazai szurkolók már ünnepelnek. (29:20)

58
    Összefutott középen Valovics és Csuka, szerencsére nincs sérülés. (29:19)

58
    Hornyák lő át talpról, Ignácz-Pethő a bal felsőből tolja ki bravúrral. (29:19)

58
    Hosszú lefolyású váci támadás. (29:19)

58
    Az utolsó három perc kezdődött meg. (29:19)

57
    Balog tolja a bal kapufára Varga jobb szélről leadott lövését. Megszerzi a Vác a kipattanót. (29:19)

57
    Helembai Fanny is a pályán beállóban, teljes sorcsere a Vácnál. (29:19)

57
    BARNA Éva átlövése pattan meg a sáncon, ez becsapja Balogot és a bal felsőben köt ki a labda. (29:19)

56
    Eladja a Vác a labdát elől, támadhat az MTK. (29:18)

56
    Bató Lili a jobb kettes pozícióban a pályán. (29:18)

55
    VALOVICS tör be középen már teljes létszámban, a bal alsóba lőtt. (29:18)

55
    Hansághyt próbálták a jobb szélen meglövetni a váciak, de a felső lécet találja el. (29:17)

55
    A váci kapuban Balog Judit innentől, a mérkőzés már eldőlt néhány perce. (29:17)

Ipress Center-Vác: Balog J., Bíró B. – Tóth E., Hámori, Farkas, Bató, Pelczéder, Hansághy, Jovetic, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Hornyák D., Drávai, Helembai
    MTK-Budapest: Ignácz-Pethő, Blazek – Csuka, Horváth D., Varga N., Ábrahám, Szádvári, Fekete B., Barna É., Kovács G., Urfi, Khouildi, Wolf, Valovics

Játékvezetők: Kékes Csaba, Kékes Pál