Győr – Puskás Akadémia FC 1:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Debreceni VSC 1:1 (vége)
Torino FC
2:1 (1:1)
Juventus FC
vasárnap 26.04.2015, 15:00 • Stadio Olimpico, Torino • Serie A

Az első félidő elejét megnyomta a Torino, de végül az első gólt a Juve szerezte Pirlo csodálatos szabadrúgás góljával. Rá tíz percre jött az egyenlítés, miután kissé elaludtak a védők. Darmian érkezett teljesen üresen, és a lehető legjobbkor jött számukra az egyenlítő találat!

A második félidő remek futballt hozott, az 57. percben Quagliarella szerzett vezetést, ezt megelőzően Pirlo lőtt egy csodálatos szabadrúgást, de pechére ez a kapufáról kijött. Ezt követően sorjáztak a ziccerek a Juve előtt, de Padelli remekül védett ma. A 81.percben még egy kapufát lőttek a hazaiak, de végül nem jött össze az egyenlités, és húsz év után ismét derbit nyer a Torino! Mondhatni meglepetés született, de a látottak alapján rászolgáltak a győzelemre.

Torino – Juventus 2:1, köszönjük figyelmüket! (16:56:43)

90+5

90+5
    Juve bedobás ezúttal a középpályán.

90+5
    Torino bedobás a középpályáról.

90+4
    Vidal beadását Moretti kapcsolja le, két perc maradt.

90+3
    Pirlo került tiszta lövőhelyzetbe, viszont csizmaszárral találta el, csúnyán fölé.

90+2
    Quagliarella lesen tartózkodott.

90+1
    Pepe jobb oldali beadására Matri érkezett, fejese méterekkel mellé szállt. Kirúgás.

90
    Nem kevesebb, mint öt perc a ráadás.

89
    Pirlo tette ismét középre a labdát, Bonucci fejese rossz , kapu mellé.

89
    Pirlo szögletét kifejelték a rövid oldalon.

89
    Pirlo középre tett labdáját kifejelték, majd Matri lövése szögletre pattant.

88
    A labda mögött ismét Pirlo, de innen nem fog kapura lőni, harminc ötről jöhet a beadás.

88
    Vives kap sárgát buktatás miatt.

87
    Juve bedobás az ellenfél térfelének közepéről.

86
    Védő helyére csatár, avagy Padoint váltja Llorente.

85
    Les miatt a Juventus kapja a labdát, Martinez vétett helyezkedési hibát.

85
    Utoljára otthon 1995 januárjában nyert a Torino otthon a Juve ellen. Nem ma volt, húsz éve.

84
    Molinaro ápolása miatt áll a játék.

83
    Pirlo huszonhárom méteres lövése erős volt, de elsuhant a kapu jobb oldala mellett. Nyom most a Juve.

83
    Sturaro fejesét Padelli elképesztő nagy reflexmozdulattal védeni tudta, nem jött össze az egyenlítés.

82
    Az első gól szerzője, Darmian le, Molinaro be.

81
    Atyaég mi maradt ki! Sturaro középre tett labdájába nem ért bele senki, végül a bal kapufán csattant a labda, a kipattanót nem sikerült a kapuba gyömöszölni, végül Padelli vetődött rá a labdára!

80
    Martinez gólja érvénytelen les miatt!

79
    Vidal huszonöt méteres bombája a nézőket veszélyeztette, a kaput nem.

78
    Pereyra helyére Pepe érkezett.

78
    Hihetetlen lelkesek a hazai játékosok, és mondhatni megérdemelten vezetnek.

77
    Bonucci kapott sárga lapot durvaság miatt.

76
    Lichtsteiner beadására Sturaro érkezett, fejese milliméterekkel kerülte el a kapu jobb oldalát, a kapus csak szemmel követte.

75
    A sarokrúgásból nem adódott veszély, már támadásban is Juve. Megélénkült a meccs.

75
    A hosszú oldalra menő labdát visszafejelték középre, Ogbonna mentett hatalmasat Quagliarella elől! Szöglet.

74
    Tevez szabálytalan Gazzival szemben a saját térfelén.

74
    Vives harminc méteres bombája felszabadította Buffon kapuját.

73
    Némi fáradtság érezhető a Juve játékosain, a Monaco elleni BL meccs elég sokat kivehetett azért a csapatból.

72
    Gólhelyzetbe került Peres, betört a tizenhatoson belülre, de az utolsó pillanatban blokkoltak a védők. Amennyiben ez beakad, lehet eldőlt volna.

72
    Benassi helyére érkezik Vives.

70
    Moretti kapott sárgát buktatás miatt.

70
    Remek támadás végén a beadást Vidal fejelte rá, fejese elsuhant a kapu bal felső sarka mellett!

69
    Juve ebdobás közel a Torino alapvonalához.

68
    Vidal húsz méteres lövését Glik blokkolja közvetlen közelről.

67
    Matri tartózkodott a védők mögött ezúttal.

67
    A második félidőben 1:1 komoly helyzet mindkét oldalon. A Juve oldalán Pirlo kapufája, a Torino oldalán Quagliarella gólja volt eddig a legfontosabb esemény.

66
    Perez beadására Quagliarella érkezett, ollózó mozdulattal eleresztett lövése a kapu bal oldala mellé szállt, nem volt veszélyes.

65
    Morata váltja Tevezt, szűk félóra a meccsből.

64
    Hamarosan érkezhet akár Tevez, mert most már szorult helyzetben a Juventus. Igaz, nem veszélyezteti ez a meccs sem a bajnoki címüket, viszont a presztízs miatt azért várhatóan megnyomja a meccs végét a Juve.

62
    Sturaro ívelésére Lichtsteiner érkezett, fejese azonban gyenge lett, fölé szállt.

61
    Lopez helyére Martinez érkezett.

60
    Pirlo kapu elé ívelt labdája végül Padelli kezében kötött ki.

60
    Gazzi késett egy ütemet, sárga lapot kapott.

59
    Innentől lesz igazán jó a meccs, a Juvénak menni kell előre, de a Torino remekül kontrázik!
    Fabio QUAGLIARELLA - 2:1

57
    A Torino Gólt szerzett!

Formás támadás végén a Torino szerzett vezetést. Darmian tette középre a labdát FABIO QUAGLIARELLA elé, aki megelőzte védőjét, és a kapuba tüzelt. Buffon nem tudta lereagálni. 2:1, fordított a Torino!

57
    50:50 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 7:6.

55
    Darmian könyökét fájlalja, ápolásra szorult, de képes folytatni.

55
    Darmian követett el támadó szabálytalanságot, kifelé az ítélet, Buffon a labda mögött.

54
    Lopez kapott szabadrúgást a középpályán, Sturaro buktatott.

52
    Pirlo tekerése a bal oldali kapufán csattant, hihetetlen jól lőtte el ezt is!

52
    Ismét szabadrúgást kapott a Juve, Pirlot buktatták. A távolság most több, mint az első félidőben, körülbelül 28 méter a távolság.

51
    Pirlo beadását sikerült kifejelni, de maradt a zebráknál a labda.

51
    Lichtsteiner harcolt ki sarokrúgást.

50
    A derbi egyenlőre barátságosnak mondható, a lapot sem kellett még előhúznia a sporinak.

49
    Matri alkalmazott nem megengedett eszközöket, szabadrúgás kifelé.

47
    Quagliarella középre tett labdáját kényelmesen lehúzza Buffon.

46

Pirlo 35. percben szerzett remek szabadrúgás góljával vezetést szerzett a Juve. Amikor már a szünetet várták, az utolsó támadásból egyenlítettek a hazaiak, Darmian révén. Ezt leszámítva különösebb helyzet nem volt egyik csapat előtt sem, teljesen igazságos a döntetlen a szünetben, tartsanak velünk továbbra is!

45+1
    Matteo DARMIAN - 1:1

45

Micsoda védelmi hiba a Juvénél. De inkább dicsérjük MATTEO DARMIAN-t, aki Quagliarella passzára üresen érkezett, átvétele nem tűnt tökéletesnek, de még is utolérte a labdát, és Buffon mellett előtte a bal sarokba a labdát. 1:1 a lehető legjobbkor hazai szempontból!

44
    Eldugja a labdát a Juve, egyetlen perc maradt a félidőből.

43
    Sturaro szabálytalankodott a középpályán ezúttal.

42
    Torino bedobás a pálya középső harmadában.

41
    Az első félidő feléig a Torino játszott jobban, ezt követően feljebb kapcsoltak a vendégek.

40
    Láthatóan megfogta a Torino csapatát a bekapott gól. Pirlo szabadrúgás gólja nem volt kicsi, tehát érthető a rövidzárlat.

39
    Juve bedobás jöhet a középpályáról.

38
    Sturaro bombáját Moretti blokkolta.

36
    Tíz perc a félidőből, nem megy a játék a zebráknak, de pontrúgásból még is ők vezetnek.
    Andrea PIRLO - 0:1

35
    A Juventus gólt szerzett!

Eszméletlen nagy gólt lőtt ANDREA PIRLO! Szabadrúgásból a bal felsőbe tüzelt, erős lövése a felső lécről a kapuba vágódott! 0:1.

33
    Gazzi szabálytalankodott, nagyon jó helyről jöhet a Juve. Huszonhárom méter a táv, szembe a kapuval. Pirlo a labda mögött.

32
    Vidal indítása elérhetetlen Lichtsteiner számára, kirúgás.

31
    A Juve első kaput eltaláló próbálkozása Morata fejese volt, de Padellinek nem okozott gondot.

30
    Negyed óra a félidőből, 59:41 a labdabirtoklás aránya, 6:2 a lövések száma.

29
    A Juve kapitánya hat meccset játszott a Torino ellen, ebből csapata négyet nyert, két döntetlen mellett.

28
    Lopez lesen tartózkodott.

27
    A Torino nagyjából azt játssza, amit tud, sok lövést eresztenek el, a Juvétól talán több lenne elvárható.

26
    Pirlo vesztett labdát, Quagliarella került lövőhelyzetbe, de nem talált kaput, fölé lőtt.

25
    Darmian lőtt a balösszekötő helyéről, húsz méteres lapos lövése elkerülte a kaput három méterrel.

24
    El Kaddouri beadása mély lett, könnyedén lehúzta Buffon.

22
    El Kaddouri lövését nem először blokkolták, majd Quagliarella veszélyes játéka miatt a zebrák kapták a labdát.

22
    Matri kapáslövése nem sikerült jóra, eltörte a labdát.

20
    El Kaddouri lövését blokkolták, majd Pirlo kapott szabadrúgást.

19
    A hangulatra nem lehet panasz, de a játék színvonala nem a legmagasabb.

17
    Pereyra jobb szélről érkező beadása jól jött be, de Glik óriásit mentett Matri elől az utolsó pillanatban.

17
    3:2 a lövések száma jelenleg, a labdabirtoklása aránya is közel azonos.

16
    Keresztlabdát címeztek Peres számára, de túl hosszú lett. Kirúgás.

14
    Quagliarella kapott szabadrúgást, a vétkes Bonucci volt.

13
    Teljesen kiegyenlített egyenlőre a játék.

12
    Pirlo lövés helyett, lágyan tette középre, és jól tette. Matri átvette mellel, majd közvetlen közelről fölé durrantott!

11
    Darmian bal oldali beadását kivágtál Lopez elől.

10
    Morata követett le támadó szabálytalanságot Glikkel szemben.

9
    Juve bedobás közel a Torino alapvonalához.

8
    Quagliarella lövését Buffon szedte ki a jobb alsó sarokból! Az első komolyabb lehetőség a hazaiak előtt adódott.

7
    Benassi lövését Ogbonna blokkolja, majd ismét ő próbálkozott, ez pedig jócskán kapu mellé szállt.

5
    Nem megy fejjel a falnak a Juve, ez látható.

4
    Morata átadása ellenfélhez ment, az iram egyenlőre jó.

3
    A középre tartó labda lecsorgott, majd kivágták a védők.

2
    El Kaddouri beadását kifejelték, újabb szöglet.

2
    Benassi harcolt ki szögletet.

1
    Morata távoli lövése két méterrel kapu fölé szállt.

1
    A Juventus kezdte a meccset.

1

A Serie A 32. fordulójában a Torino fogadja a Juventust.

A Torino a kilencedik a tabellán, a Juventus pedig vezeti a bajnokságot. A két csapat között 29 pont a differencia.

A Torino négy meccses jó szériában van, két győzelem, és két döntetlen a mérleg, legutóbb a Laziotól kaptak ki, ez márciusban volt. Az Európa Libágól a Zenit ejtette ki őket, tehát ott már nem érdekeltek. Legutóbbi bajnokijukon az AS Roma ellen 1:1-et játszottak.

A Juventus túl van a Monaco együttesén, óriási csatában végül 1:0-ás össszesitéssel ők jutottak a legjobb négy közé, és az elődöntőben a Real Madridot kapták, ami nem lesz egyszerű feladat. Legutóbbi idegenbeli bajnokiján óriási meglepetésre kikapott a biztos kieső Parma otthonában a csapat.

A két csapat őszi meccsén a Juve nyert 2:1-re, reméljük izgalmas lesz a torinói derbi ezúttal is, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Gólok: 45. Darmian, 57. Quagliarella – 35. Pirlo

Lapok:   60. Gazzi (TUI), 70. Moretti (TUI), 88. Vives (TUI) – 77. Bonucci (JUV)

Torino FC: D. Padelli – Maksimović, Glik (C), Moretti, Peres, Benassi (72. Vives) – Gazzi, El Kaddouri, Darmian (82. Molinaro) – López (61. Martínez), Quagliarella.
    Cserék: Castellazzi, Ichazo Fernández – Basha, Bovo, Amauri, Farnerud, González, P. Jansson, Martínez, Molinaro, S. Gastón, Vives.

Juventus FC: Buffon (C) – Lichtsteiner, Bonucci, Ogbonna, Padoin (86. Llorente) – Vidal, Pirlo, Sturaro – Pereyra (78. Pepe) – Matri, Morata (65. Tévez).
    Cserék: Rubinho, Storari – Barzagli, Coman, De Ceglie, Chiellini, Llorente, Marrone, Pepe, Tévez.

Játékvezetők: Paolo Tagliavento