USA – Finnország 5:1 (vége) | Kanada – Lettország 6:1 (vége) | Oroszország – Norvégia 6:2 (vége)
Csehország – Svédország 5:6 (1:2 szétlövés után)
Kanada
6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Lettország
péntek 01.05.2015, 16:15 • O2 Aréna, Prága • A csoportos Világbajnokság • A csoport

Az első harmad feléig jól tartotta magát Lettország és egyenrangú ellenfele volt Kanadának, de ezek után a juharlevelesek nem egész 13 perc alatt 5 gólt lőttek az első harmad végén és a második elején. Masalskis remekül védett a kapuscsere után, így nem nőt a hátrány. A harmadik harmad közepén Daugarvins szépített, de Masalskis sem maradt kapott gól nélkül, mert a végén Crosby büntetőből betalált.

Köszönöm a figyelmet! (18:24:58)

60:00
    Sidney CROSBY - 6:1

59:37
    Kanada gólt szerzett!
    SIDNEY CROSBY magabiztosan vezette kapura a korongot és a bal felsőt lőtte ki kegyetlenül.

59:37
    Büntető Kanadának!
    Bukarts húzza vissza a kiugró Crosbit, így büntető lett.

59:22
    Tilos felszabadítás Kanadától.

58:12
    Hall centerezése pontatlan Duchene felé.

57:43
    Seguin volt kis lesen, így a lövés ha gól lett volna, akkor sem érvényes.

57:00
    Muzzin belőtt korongja után mennek cserére a játékosok.

55:40
    Hamhuis lőtt takarásból, de Masalskis ezt is megfogta.

54:57
    Kiegészült Lettországg!

54:35
    Ennis passza volt pontatlan a kapu előtt.

54:05
    Hall egyedül megy a lettek ellen, de lövéshez nem jut.

52:57
    Kanada emberelőnyben!
    Gunars Skvorcovs kap két percet térd használatért.

52:45
    Eberle játssza magát tisztára, azonban lövését védte Masalskis.
    Kaspar DAUGAVINS - 5:1

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 11. Mackinnon (Spezza, Savard), 14. Spezza (Hamhuis, Mackinnon), 15. Duchene (Hall, Barrie), 23. Hamhuis (Burns, Reilly), 24. Spezza (Mackinnon, Crosby), 60. Crosby (bünt.) – 53. Daugavins (Darzins, Dzerins)

Kanada: Smith (Jones) – Burns, Hamhuis, Wiercioch, Savard, Muzzin, Barrie, Ekblad – MacKinnon, Crosby, Spezza – Giroux, Ennis, Seguin – Duchene, Hall, Eberle – Eakin, O'Reilly, Toffoli.
    Lettország: Muštukovs (Masalskis) – Redlihs, Jerofjejevs, Sotnieks, Galvinš, Širokovs, Cibulskis, M. Jass – Sprukts, Redlihs, Bukartš – Darzinš, Duagavinš, Džerinš – Saulietis, Berzinš, Cipulis – Abols, Skvorcov, K. Jass.

Játékvezetők: Hodek (CZE), Vinnerborg (SWE) – Kilian (NOR), Lhotský (CZE)