USA – Finnország 5:1 (vége) | Kanada – Lettország 6:1 (vége) | Oroszország – Norvégia 6:2 (vége)
Csehország – Svédország 5:6 (1:2 szétlövés után)
Oroszország
6:2 (4:0, 2:2, 0:0)
Norvégia
péntek 01.05.2015, 20:15A csoportos Világbajnokság • B csoport

Oroszország válogatottja űrhokit játszott az első harmadban, elképesztő tempóban és technikával gyalulták bele a jégbe ellenfelüket. 4-0 után már nem nagyon maradt több kérdés, a norvégok azonban remek sportembereknek bizonyultak, és bekezdtek a második játékrész elején. A Szbornaja azonban gyorsan döntetlenre mentette a második húsz percet, a harmadik játékrészben pedig mindkét fél már a meccs végét várta inkább. Remek játékkal mutatkozott be tehát a címvédő, Norvégiának pedig mindenképpen javulnia kell, nem engedhetnek meg maguknak olyan kilátástalan harmadot, mint az első volt, különben hamar kiesési gondjaik lesznek. Még csak most kezdődött a világbajnokság, tartsanak velünk a folytatásban is! (22:31:12)

60:00

59:58
    Távoli bomba, Bobrovszkij magabiztosan fogja.

59:46
    Az egyik orosz visszajöhet.

59:20
    Kettős norvég előny: Csudinov takarított szabálytalanul, ki is küldték.

59:16
    Kovalcsukék visszajöhetnek, marad a szimpla norvég előny.

58:41
    Norvégia kikéri az idejét.

58:40
    Felpörögnek az események a végére, a túloldalon Bobrovszkij a végállomás Thoresen lövése, majd a kipattanót követő kavarodás végén.

57:50
    Ehhez képest majdnem Bjelov lő hátrányból gólt, de szólója végén Volden bravúrral véd.

57:46
    Medvegyevet is kiszórják, 4 a 3 ellen mehetnek a norvégok.

57:16
    Kovalcsuk kért számon Tollefsenen egy bottal akasztást, bottal ütés formájában. A bunyó elmaradt végül, a páros kiállítás nem.

56:05
    Mats Olimb tűzi rá középről egy szóló végén, Bobrovszkij begyűjti.

54:00
    Csendben csordogál a harmadik harmad, egyik csapat sem szakad meg a jégen, a fontos kérdések már eldőltek.

52:45
    Ken Andre Olimb viszi be az orosz harmadba a korongot, majd középről kapura tűzi, Bobrovszkij lepkéssel könnyedén lekapja.

52:22
    Norvég tilos felszabadítás.

52:00
    Távoli norvég bomba, Bobrovszkij kitolja.

51:00
    Aniszimov lő, Volden lepkéssel üti ki, majd rátenyerel.

50:30
    Nyoma sincs az első harmad lehengerlő lendületének, de ezt a játékrészt is az oroszok uralják, a norvég válogatottnak momentumai sincsenek támadásban.

bayernfan

Gólok és gólpasszok: 3. Sipacsjov (Kovalcsuk, Dadonov), 4. Aniszimov (Kovalcsuk), 16. Zaripov (Tyihonov, Mozjakin), 17. Tyihonov (Medvegyev, Zaripov), 30. Csudinov (Mozjakin), 35. Panarin (Sipacsjov, Birjukov) – 21. Thoresen (Holimb, Holos), 27. Thoresen (Olimb)

Oroszország: Bobrovszkij (Barulin, Kudobin) – Csudinov, Bjelov, Dadonov, Sipacsjov, Panarin – Jakovlev, Medvegyev, Aniszimov, Plotnyikov, Kovalcsuk – Kulikov, Antipin, Mozjakin, Tyihonov, Zaripov – Birjukov
    Norvégia: Volden (Haugen, Soberg) – Holos, Bonsaksen, Thoresen, Bastiansen, Olimb M. – Trygg, Tollefsen, Martinsen, Olimb K., Roselli Olsen – Odegaard, Sorvik, Forsberg, Ask, Roymark – Norstebo, Lovlie Djupvik, Stene, Roest